DVB-T Wrocław

jarowalbrz

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: jarowalbrz »

Sory ale to moje poczatki i wkleilem fotki jak potrafilem,na stronie zdjecia powstawialem opisy i tak to wyglada;) Co do gory Chelmiec to administracyjne nalezy do miasta Szczawno Zdroj,pieszo najpredzej tam mozna wejsc z Walbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień no a autkiem to najszybciej i najlatwiej od strony miasta Boguszow Gorce;) pozdrawiam forumowiczów.

krishnamishna

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: krishnamishna »

Dzięki za fotorelację :) Mam też fotki ale nie wrzucałem:D z daleka ładnie się prezentują maszty. Jeszcze tylko anteny zainstalować i za miesiąc może coś ruszy :xD np swiatełka się zapalą

majster10

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: majster10 »

Cieszysz się tym masztem,tylko po co jak do końca roku na bank dvb-t na Dolnym Slasku nie bedzie kolego.

Pozdrawiam

krishnamishna

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: krishnamishna »

my piszemy o maszcie a nie o dvb moze mamy pociąg do konstrukcji stalowych kolego :xD

jarowalbrz

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: jarowalbrz »

Dokladnie,chociaz cos sie dzieje i na pewno cos z tego bedzie dobrego :)

Seba

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Seba »

Witam

Mieszkam w Boguszowie-Gorcach i jak na razie mogę się cieszyć tylko czeskim sygnałem. Postanowiłem jednak sprawdzić czy jakimś cudem uda mi się odebrać DVB-T z lubuskiego.

Na początek ustawiłem sobie analogowy TVP1 z Żagania (kanał 21 200,000 ERP kW) po czym przestawiłem antenę na dachu w odpowiednim kierunku. Muszę przyznać że odbiór TVP1 był dość znośny, obraz troszeczkę śnieżył ale nie przeszkadzało to w oglądaniu a fonia bez zastrzeżeń. Niestety próba odbioru cyfrowego sygnału nie powiodła się. :(

Przyczyną może być pewnie odległość ale na drodze stoi mi góra Chełmiec co tez (moim zdaniem?) może być przyczyną braku odbioru.

Miałbym wielką prośbę aby ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby pomóc, doradzić co można jeszcze popróbować.

Moje spostrzeżenia są takie:

1. Mógłbym jeszcze troszeczkę odchylić antenę aby skierować ją lekko w górę - czy coś pomoże? jeśli tak to o ile stopni? Na razie kierunek jest poziomy.

2. Zastanawiam się też czy jakiś wzmacniacz by pomógł.

Dysponuje taką anteną:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2680.htm

Wysokość coś około 550 - 600 m npm.

Pozdrawiam Seba.

romanodepalma

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: romanodepalma »

16 Kwietnia 2009r. opisałem efekty moich prób z antenami .
Po przeanalizowaniu parametrów anten dla kanału 25 -Kraków i 39 Skrzyczne wynika , że antena: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2670.htm ma ok.12,3 - 16,8 dB (tak napisane), a wykres 16 - 17,5 dB , natomiast antena : http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2670.htm ma 12,5 - 16,5 dB.Na razie odstąpiłem od prób na drugiej antenie. Porównałem trzy wzmacniacze LNA-101,LNA-169 i LNA-177.Skrzyczne Bez wzmacniacza (na dachu bloku 4 piętra)- brak odbioru ,LNA-101 - bez odbioru , LNA-169 odbiór bardzo słaby, LNA-177 - odbiór stabilny.W mieszkaniu (25m kabla + rozdzielacz)odbiór szczątkowy.Po zastosowaniu drugiego wzmacniacza w domu odbiór stał się możliwy , ale od czasu do czasu się przytnie.Kolejne próby przeprowadzę za kilka dni po podniesieniu anteny .
Wykorzystaj moje doświadczenia i do dzieła.
Powodzenia !

dwadi

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: dwadi »

Cześć, czytałem gdzieś, że ktoś na zwykłej antenie pokojowej we wrocławiu lub okolicach obiera któryś z czeskich mux'ów mam pytanie jak mam ustawić swoją antenkę, gdyż specialnie wiziąłem ją z domu. Dzięki za info

czajla

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: czajla »

kanał 40, 60, 61 - wszystkie 3 czeskie mux.
Nadajnik Cerna Hora (niedaleko Śnieżki) więc antena powinna być nakierowana na południowy zachód. O ile przy pokojowej antenie można mówić o nakierowaniu.

black500

MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: black500 »

Potwierdzam odbiór MUX2 na kanale 39 z RTCN Poznań/Śrem we Wrocławiu.
Odbiór bez zakłóceń.

loky

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: loky »

Ale jak odbierasz, jaka antena, na jakiej wysokości itp.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: RAPIOTR »

black500 pisze:Potwierdzam odbiór MUX2 na kanale 39 z RTCN Poznań/Śrem we Wrocławiu.
Odbiór bez zakłóceń.
Czysty 39 kanał ,więc jest efekt ;) . A przecież północ Wrocławia jest 105 km od RTCN Śrem i dodatkowo w Dolince.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 września 2010, o 21:43 przez RAPIOTR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pjotrekm
Posty: 19
Rejestracja: 15 marca 2010, o 09:22
Odbiornik: Synaps THD-2800s,Technisat CableStar Combo,DiGYBOXX T4, inne
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczno-periodyczna Fracarro LPV345F (choinka)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Trutnov

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: pjotrekm »

A mógłbyś powiedzieć w jakiej lokalizacji we Wrocku odbierasz? Czy ktos odbiera sygnał ze Śremu na stabłowicach?

majonez

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: majonez »

Odbieram na Maślicach, 3cie pięto, antena za oknem, Śrem odsłonięty. Ustaw sobie kanał 27 w analogu (TVP2 Śrem) i kręć anteną na max sygnał. Potem przeszukaj k.39 w cyfrze. Pozdrawiam i powodzenia.

Tomasz Berezowski

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: Tomasz Berezowski »

majonez pisze:Odbieram na Maślicach, 3cie pięto, antena za oknem, Śrem odsłonięty. Ustaw sobie kanał 27 w analogu (TVP2 Śrem) i kręć anteną na max sygnał. Potem przeszukaj k.39 w cyfrze. Pozdrawiam i powodzenia.
Niezły wynik. Nie spodziewałem się odbioru Śremu w takiej odległości. Ale to potwierdza oczywistą oczywistość :-), że najważniejsze to dobra antena i wysoko zawieszona.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: DanielK »

W czasach gdy ze Śremu oba multipleksy nadawały z modą 50 kW, to w Zielonej Górze ~115 km udało mi się je odbierać w 99% bez zakłóceń na antenie ATX 55 z symetryzatorem w środku ;)

black500

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: black500 »

loky pisze:Ale jak odbierasz, jaka antena, na jakiej wysokości itp.
Antena ATX-87, ale może być nowsza ATX-91 i podobne,niekoniecznie droga DAT75
polecam sprawdzaj na samym symetryzatorze powinieneś odebrać,później dołączaj wzmacniacz
ja mam LNA177 ale zasilam go obniżonym napięciem nie +12V a +9V;
Z odbiorem MUX1 na k.39 w 2008 roku miałem dobre efekty z LNA107; wtedy sygnał leciał z 50kW mocy

Lokalizacja:Śródmieście okolice pl.Grunwaldzkiego, stronę północno-zachodnią (Trzebnica) i stronę północną (Kalisz/Mikstat) mam "czystą"; dach budynku 4 piętrowego, stare budownictwo ok. 20m + maszt 5m
O Kaliszu napisałem celowo odnośnie MUX3 i jego możliwym starcie za miesiąc na k43.

o użytym sprzęcie:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3710.htm
http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4009.htm
http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4007.htm

Pozdrawiam.

Andrzej_RATM
Posty: 10
Rejestracja: 4 września 2010, o 14:17

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: Andrzej_RATM »

Potwierdzam również odbiór MUX-2 ze Śremu na przedmieściach północnych części Wrocławia (Psary-Szymanów) Antena http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1955.htm zawieszona na wysokości ok 10m nad ziemią(domek jednorodzinny)najniżej na maszcie. Dodatkowo sygnał przepuszczony przez zwrotnicę na 40 kanał, pomimo tłumienia mux działa, bez jakichkolwiek przycięć.
Ostatnio zmieniony 4 października 2010, o 13:02 przez Andrzej_RATM, łącznie zmieniany 2 razy.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: luckd »

@black500 skąd masz takie info o kaliszu, to pewne?

kolarek

Re: MUX2 odbiór we Wrocławiu

Post autor: kolarek »

luckd pisze:@black500 skąd masz takie info o kaliszu, to pewne?
Według UKE Kalisz-Mikstat ma być uruchomiony 30.04.2011
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/34/02/34 ... ux_2_1.pdf
Też czekam na ten nadajnik bo na razie odbieram w Środzie Śląskiej MUX2 ze Śremu z chwilami wkurzającą pikselozą :(

Zablokowany