DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Adam Brodziak

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Adam Brodziak »

Podobnie jak Tomasz Berezowski chcę bronić Emitela. Na 22 nadajniki z tego etapu 21 uruchomili przed czasem. Wiem, że to marny argument dla tych, którzy czekali na Trzeciewiec ale chyba lepiej teraz dobrze życzyć wykonawcom niż wyrzekać. Oby mogli to zrobić szybko a już teraz poinformowali o przewidywanym terminie.

kubica77

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kubica77 »

Adam Brodziak pisze:Podobnie jak Tomasz Berezowski chcę bronić Emitela. Na 22 nadajniki z tego etapu 21 uruchomili przed czasem. Wiem, że to marny argument dla tych, którzy czekali na Trzeciewiec ale chyba lepiej teraz dobrze życzyć wykonawcom niż wyrzekać. Oby mogli to zrobić szybko a już teraz poinformowali o przewidywanym terminie.
21 razy udalo sie uruchomic wszystko prawie na ostatnia chwilę za 22 razem już nie....
ludzie mają największe pretensje o to ze nie jestesmy poinformowani o tym ze dzisiaj nic nie ruszy..tylko czekamy jak naiwniacy że może wieczorem będzie...a wystarczylo napisac..nowy termin podamy w poniedzialek...tak wiele :?:
nie można uciąc wszelkich sekulacji na ten temat jednym zdaniem..ze dzisiaj nic nie będzie ..

Peter_CA

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Peter_CA »

kubica77 pisze:a wystarczylo napisac..nowy termin podamy w poniedzialek...tak wiele :?:
Jarosław Bałuka pisze:Oficjalny komunikat dot. emisji z Trzeciewca powinien ukazać się jutro.
Wystarczy tak?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Czytając między wierszami to właśnie zostało podane że nowy termin podamy w poniedziałek... ale

1. Była mowa o komunikacie a nie nowym terminie.
2. Ta informacja została podana gdy już na forum rozpętała się burza a przecież Emitel wiedział o tym już rano (nie wierzę że rano się łudzili że prokuratura sobie grzecznie pójdzie).

zuraw

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: zuraw »

Jechałem dzisiaj z Gdańska do Bydgoszczy. Wyglądało na to, że prace na maszcie trwają...
http://img.edysk.pl/dis/392463/8qKnDHrXfUoo/

arik92

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: arik92 »

zuraw pisze:Jechałem dzisiaj z Gdańska do Bydgoszczy. Wyglądało na to, że prace na maszcie trwają...
http://img.edysk.pl/dis/392463/8qKnDHrXfUoo/
O ile mnie wzrok nie myli, to widzę tam trzech ludzi.

JaroWBK

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: JaroWBK »

Faktycznie jest trzech monterów :D może jednak jest nadzieja że obejrzę dziś o 20:00 Kabareton Piknik Country Mrągowo na Polsacie z DVB-T :)

zuraw

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: zuraw »

zuraw pisze:Jechałem dzisiaj z Gdańska do Bydgoszczy. Wyglądało na to, że prace na maszcie trwają...
http://img.edysk.pl/dis/392463/8qKnDHrXfUoo/
Dla jasności sytuacji. Zdjęcie zrobione około godz. 16.30, nie wiadomo kto to jest, nie wiadomo czy wchodzi czy idzie w dół, czy prowadził prace, a jeżeli tak to gdzie.

kozuch

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: kozuch »

Mysik pisze:Gorzej, jeśli tych 3 "monterów" to tak naprawdę prokuratorzy - może robią wizję lokalną?
Chyba nie sądzisz że w niedziele jakiś prokurator wszedł by na 300m maszt? Sprawa dawno zamknięta "nieszczęśliwy wypadek"

a zaraz ja wlezę na swój dach i antenę zbiorcza przekręcę na Kisielice jak nie włączą Trzeciewca :D

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Mogliby zwiekszyc moc Kisielic tak, zeby mieszkancy Bydgoszczy i Torunia mogli sobie bez przeszkod ogladac DVB, a wtedy w Trzeciewcu niech sobie robia co chca nawet 2 lata :lol:

dejocik

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: dejocik »

dobry wieczor
siedze z wami i co chwila skanuje :D

narazie 0 programow :/

tylko nie wiem czy uda mi sie zlapac sygnal z karty Tv w komputerze z ta mala smieszna antenka do dvb-t (lokalizacja fordon)

Aerix

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Aerix »

Fordon jest blisko Trzeciewca wiec szanse sa.

robson23

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: robson23 »

Nie tropo u mnie nie ma zasięgu żadnego z pozostałych nadajników. Poza tym mam antenę na strychu więc nie ma szans na sygnał z innej lokalizacji niż Trzeciewiec.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: DanielK »

Przede wszystkim - zginął człowiek. Cierpliwości...
A Emitel mam nadzieję, żadnej kary nie dostanie z powodu tego przesunięcia czasowego.

sq2ics

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: sq2ics »

Przejeżdżałem obok masztu wczoraj i wyraźnie widać, że brakuje ostatniego elementu anteny, który runął z 320m na ziemie, oczywiste jest, iż antena była wyprodukowana na zamówienie pod konkretny obiekt i jeżeli ktoś myśli, że domówienie nowego elementu to jest taka prosta sprawa to jest w dużym błędzie, abstrahując od tego, że na pewno Inspekcja Pracy i Prokuratura wstrzymała wszystkie prace na Maszcie do zakończenia dochodzenia, co potrwa na pewno kilka tygodni. Chciałbym się mylić, ale myślę, iż termin uruchomienia nadajnika przedłuży się spokojnie o 1 miesiąc i jest to optymistyczna prognoza. Chciałbym dodać jeszcze na koniec, że tyle czekamy, więc w obliczu zaistniałej sytuacji i tragedii nic wielkiego się nie stanie jak poczekamy jeszcze kilka tygodni. Pozdrawiam Sławek.

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

Sławek tak prawdę mówiąc to czekamy na uruchomienie nadajnika z Trzeciewca od 31 marca 2010 roku bo tak zakładał pierwotny plan z 2009 roku. Tak więc jak poczekamy jeszcze miesiąc czy rok to też nic się nie stanie. Szkoda tylko że na szarym końcu w Polsce. Oczywiście sytuacja w Trzeciewcu zmieniła się po wypadku wiec czekać musimy bo teraz wyjścia nie ma - prawdopodobnie Emitel tu winy nie ponosi choć kto to wie.

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

Wiem i rozumiem bo też jestem w identycznej sytuacji ale czy nie przesadziłeś?

A Emitel powinien uciąć spekulacje, rozwiać wątpliwości i w końcu coś konkretnie napisać...

minister_1

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: minister_1 »

Ludzie piszą na forum, że antena nie została od wypadku ruszona - nie dołożono brakujących elementów, nie wykonano instalacji wiec oczywistym jest że nie ruszą z emisją sygnału.

Wiadomo, że są to tylko informacje od nas czyli forumowiczów...

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: odziom91 »

Pojawił się komunikat na stronie Emitela - jak najbardziej mnie satysfakcjonuje. ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

Post autor: Puma »

Stentor pisze:Dyskusji w tym kształcie i rozmiarze by nie było gdyby był chociażby krótki komunikat od Emitela. Typu: był wypadek. Uszkodzeniu uległ element anteny . W ciągu np 7 dni ustalimy nowy termin uruchomienia nadajnika.
Czy to takie trudne?
Dokładnie, jestem pewien że było to jasne wczoraj od rana że termin nie będzie dotrzymany... i dlatego ta zbędna dyskusja na forum.

Osobiście to teraz po tym komunikacie przynajmniej nie będę jak idiota skanował w poszukiwaniu sygnału.

Zablokowany