DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

martinpp

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: martinpp »

Sprawa już została zgłoszona do UKE w Lublinie, a co dalej zobaczymy .

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: eftalo »

TV4 należy do Polsatu,więc raczej nie ma interesu by nadawać naziemnie analogowo podczas gdy jest nadawany cyfrowo i to jeszcze z jakiegoś nadajnika małej mocy.
W UKE jest wielki bałagan z częstotliwościami,takie rzeczy to chyba tylko w Polsce się mogą zdarzyć

mikar1

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: mikar1 »

eftalo pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Interes ma, ide o zakład że w Chełmie wiecej jest odbiorców analogu niż NTC wiec znikając stracą widzów.

martinpp

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: martinpp »

W tej sytuacji nie można już mówić o czyimś interesie bo analogowy tv4 przez większość miasta nie jest odbierany prawidłowo.

tomekjot

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: tomekjot »

Podłączyłem antenę pokojową ze wzmacniaczem i mam taki sam odbiór obu MUX. (III piętro) Nadajnik TV4 mam przesłonięty Górą Chełmską, Piaski w zasadzie też. Jakość 100 % Siła 57 %

W listopadzie wywalam cyfrę plus -to co mam za free zupełnie mi wystarczy.

desperos

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: desperos »

Witam:)
o 6:40 po włączeniu telewizora stwierdziłem brak MUX-u 2,MUX 1 śmiga na 100% siły i 94 jakości.Ktoś wie co się dzieje?

kjt

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: kjt »

Telewizor włączyłem parę minut po 7 i wszystko było O.K

romanroman

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: romanroman »

dlaczego nie ma mux2 od 18?
mux1 i 3 działają u mnie dobrze a polsat tvn i reszta albo pisze że brak sygnału albo całkiem znikają

mikar1

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: mikar1 »

Ja oglądałem bez problemów wieczorem MUXa

romanroman

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: romanroman »

a ja poprostu źle antene ustawiłem teraz wszystko ok, wystarczyło na piaski mniej więcej skierować :lol:

ulysse

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: ulysse »

Witam

Przeczytałem wszystkie posty w tym i nie tylko temacie i doszedłem do wniosku, że są w Chełmie problemy z odbiorem MUX-1 a przynajmniej niektórzy je maja.

Sam za nic w świecie nie mogę złapać jakości na MUX-1 większej niż 10 %, a siłę mam 100%.
Na MUX-2 mam 100% sygnał i jakość.

Instalacja :

Telewizor : LG M2380DF

Antena : kierunkowa 22 elementy z założonym nowym symetryzatorem na kanały 21-69, antena jest zamontowana na maszcie kominowym na wysokości około 6-8 metrów. Skierowana idealnie na Piaski.

Wzmacniacz antenowy: Telemor WWK-840A3

Lokalizacja : Osiedle Rejowiecka


Gdyby ktoś miał jakieś sugestię to chętnie poczytam :)

Bartt

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Bartt »

Może analogowa TV4 zakłóca ci cyfre: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=23&t=4116
Planowana jest zmiana kanału dla tej emisji. Ewentualnie można próbować tak umiejscowić antenę aby kierunek analogowej TV4 był zasłonięty ;).

kjt

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: kjt »

Do symetryzatora nie stosuję się wzmacniaczy.
Czy ten działa inaczej i nie wysyła napięcia do symetryzatora.

ulysse

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: ulysse »

kjt pisze:Do symetryzatora nie stosuję się wzmacniaczy.
Czy ten działa inaczej i nie wysyła napięcia do symetryzatora.
Być może nie znam się na tyle aby negować te stwierdzenie :)

symetryzator-antenowy-k-21-69-badmor-polska-i2317896483

dokładnie taki sam kupiłem (wpiszcie sobie na alleg.... to wyskoczy)


Powiem w ten sposób, wcześniej jak mi odbierało bez wzmacniacza ze starym symetryzatorem to miałem tylko MUX-2 i to siła 60-70 a jakość 40. Po podłączeniu wzmacniacza mam 100 - 100 także chyba ma jakiś sens :mrgreen:

Ale raczej skłaniam się ku wersji , że TV4 które nadaje z "Kameny" mi zakłóca sygnał...

pacman69

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: pacman69 »

Witam, jak niektórzy mam problem z MUXem 1. Mieszkam w centrum Lublin, nie posiadam anteny zewnętrznej (i nie mam możliwości jej montażu), telewizję naziemną odbieram na kabel antenowy.

MUX 2 (czyli kanał 21) odbiera mi z siłą sygnału 20-30%; jakość sygnału albo 5-40% albo 60-90% (zależy od pory dnia). Wiem, że to bardzo słabe parametry ale realna jakość obioru jest zadowalająca.

Problem mam z MUXem 1. Automatyczne wyszukiwanie nic nie daje. Ręczne niby znalazło, ale jakość i siła są albo na 0% albo na kilka procent. Oczywiście nie mam mowy o odbiorze. Czy jest szansa na to, że sygnał zostanie wzmocniony? Na rozum laika przecież oba MUXy powinny albo odbierać albo nie. Jakieś rady? Antena pokojowa coś pomoże? Czy warto poczekać a siła i jakość zostaną jakoś zwiększone?

Pozdrawiam.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: plecho1 »

Jak chcesz tanio i uwierz, działa to skutecznie, to poczytaj ten temat:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930
Potrzeba trochę chęci i odrobinę umiejętności majsterkowicza.
Ja na Kalinie na biquadzie własnej roboty odbieram wszystkie trzy muxy.

mikar1

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: mikar1 »

@pacman69

Jak to mawiał mój znajomy kablem (nie koniecznie antenowym) to można sobie... a zresztą nieważne bo bana zarobie.

Jak masz czas i zacięcie to możesz za radą Plecho bawić się w robienie anteny. Ja osobiście na twoim miejscu bym się nie cackał tylko kupił sobie jakąś antenę pokojową. Poczytaj na forum wątki o antenach. Większość będzie twierdziła, że pokojowe są do kitu ale lepsza pokojowa niż żadna. Fakt dobrze zrobiona antena według wątku plecho1 może być lepsza od kupionej ale wcale nie musi.

Co do wystawienia anteny za okno. Nie możesz bo mieszkasz w bloku? Są na rynku niewielkie anteny zewnętrzne takie jak seria Digit czy Spectra. Wielkością i wyglądem podobne do pokojowych a wystawiona za okno na pewno da lepszy sygnał. Np we framudze okna albo do balustrady balkonu przyczepić ale jeśli faktycznie nie możesz to zainwestuj w jakąś pokojową i powinno ci zbierać wtedy wszystkie MUXy

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

mikar w Piaskach jak się przejeżdża to w promieniu 200 metrów od masztu nie widać żadnej anteny - podejrzewam, że im samo wolne gniazdo tak odbiera, że nie trzeba nic wpinać do odbiornika ^^

mikar1

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: mikar1 »

@Anduraski

Nie żebym z metrówką biegał ale w promieniu 200 metrów od anteny to są tylko i wyłącznie pola acz kolwiek co do najbliższych domów możesz mieć rację. Niemniej kolega wyraźnie pisał o centrum Lublina a w takiej odległości to kablem można sobie.

Teraz mi się tak przypomniało. Nie tak dawno wykonywałem zlecenie w lublinie na ulicy Czechowskiej dla pewnej firmy. Mieli na dachu siatkową antenę ale po zakupieniu nowego tv postanowili że zaczną odbierać MUX. potem tej antenie się przyjrzałem miała zardzewiały wzmacniacz i kable od deszczu. Pojechali do Media kupić antenę i kupili. Takie jak to są dipolki w plastikowej obudowie z napisem DVB. Antena typowo wewnętrzna a sprzedawca wmówił im ze to zwykła dachowa jest.
Ciekawe kto głupszy sprzedawca czy kupujący i po jakim czasie im tą antenę zaleje.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

no i jak odbiera tam im mux3? jak to na dole to nie zdziwię się jak im nie będzie odbierać - tam tak nisko jest, że szok, a w kolo las wysokich budynków - bank, urzędy

Zablokowany