DVB-T Kraków

loker

Re: MUX3 w Krakowie z Chorągwicy - pewnie nie dla wszystkich

Post autor: loker »

Szanse masz, ale marne na to, ze stanie się tak jak napisałeś :)
W ten sposób już dawno, w związku z problemami z umowami na MUX-1 można by w prawie całej Polsce tymczasowo nadawać MUX-3 na częstotliwości dla MUX-1.

Moc 10 kW nie jest docelowa, zmieni się po uruchomieniu MUX-1 z Chorągwicy.

Zresztą poza Warszawą wszędzie MUX-3 nadaje z obniżoną mocą, często bardzo.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: MUX3 w Krakowie z Chorągwicy - pewnie nie dla wszystkich

Post autor: Poland »

loker pisze:Szanse masz, ale marne na to, ze stanie się tak jak napisałeś :)
W ten sposób już dawno, w związku z problemami z umowami na MUX-1 można by w prawie całej Polsce tymczasowo nadawać MUX-3 na częstotliwości dla MUX-1.

Moc 10 kW nie jest docelowa, zmieni się po uruchomieniu MUX-1 z Chorągwicy.

Zresztą poza Warszawą wszędzie MUX-3 nadaje z obniżoną mocą, często bardzo.
Na wykazie mamy 2kW a nie 10kW - z 10kW to chyba już miałbym szanse na odbiór.
Mogliby chociaż zrezygnować z kierunkowości na Kraków i dociągnąć do mocy testowego MUX'a z kilku lat wstecz - może wtedy coś by się z MUX3 wycisnęło.

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: DVB-t Kraków

Post autor: jermaj »

CZY ZNA KTOŚ MAPĘ ZASIĘGU MUXA 3 Z CHORĄGWICY????
JAK DALEKO NA PÓŁNOC BĘDZIE MOŻLIWY ODBIÓR??

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Poland »

Po pierwsze nie krzycz - czyli nie pisz z włączonym caps lockiem
Po drugie jest mapa z zasięgiem ale nie wiadomo czy taki zasięg będzie w październiku - jest to mapka na cały 4 etap: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3 ale po powiększeniu można czegoś się doczytać.

slawekkrak

Re: DVB-t Kraków

Post autor: slawekkrak »

I mamy wreszcie w Krakowie regionalne TVP Info Kraków! Coprawda narazie tylko ze Skrzycznego ale mnie osobiście to posunięcie bardzo się podoba bo z tą Chorągwicą to coś nie teges.
Pozdrawiam widzów Kroniki krakowskiej ;)

jedrek1966

Re: DVB-t Kraków

Post autor: jedrek1966 »

I nie mamy Skrzyczne nie do odbioru w Krakowie w kazdym bądz razie nie u mnie niestety, a jeżeli chodzi o Chorągwicę odbiór mam idealny.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-t Kraków

Post autor: marcin6660 »

TVP Kraków z Częstochowy to już chyba małe nieporozumienie. Chyba bardziej łódź , Kielce lub Opole.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: hol2 »

Odbieram TV-Krakow lokalna, pierwszy raz od kilkudziesieciu lat! Mieszkajac 15 km od granic miasta Krakowa.
Ostatnio zmieniony 2 września 2011, o 21:29 przez hol2, łącznie zmieniany 2 razy.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: hol2 »

Wreszczie moge ogladać TVP-info Krakow cyfrowej jakosci, pod Krakowem Krzeszowice/Zabierzów dzieki TVP i Firmie Emitel co to szybko zrealizowala. Mam odbior TVP-info Krakow obecnie z mux3 ze Skrzycznego odl ok 100km ale anteny sie chyba widza, sygnal teraz raczej slaby (był duzo lepszy) ale jest stabilny i praktycznie nie zacina sie. Z Choragwicy odleglej o ok 35 km nie moglem nigdy odebrac TVP Krakow analogowego co jeszcze idzie na kanale 50, nie odbieram tez teraz zupelnie mux2 z Choragwicy, za pagorkami. Oplacila sie inwestycja w instalacje antenowa, oraz sprzet Telmora, Inela, Dipola i Ryniaka. Dzieki tez fachowym informacja od pracownikow Emitela i uzytkownikow forum na http://www.emitel.pl moglem wszystko poskladac i zestroic w odpowiednim czasie. Teraz mam wszystkie polskie muksy mux2 i mux3, oraz wiekszość czeskich. A mieszkancy Krakowa maga mi pozazdroscic odbioru TVP info Krakow jakosci cyfrowej jak narazie nie z Choragwicy ale ze Skrzycznego! :) Tego to sie nie spodziewalem nawet w marzeniach. (Na satelicie tez TVP-info Krakow nie szlo nigdy). Dziekuje z sasiadami, bo u nas byla i jest biala plama na mapie z Choragwicy z Krakowa, mozemy odbierac Katowice idealnie!, Skrzyczne w miare i Czechy troche tez. Dziekuje raz jeszcze. Pozdrawiam :P
Ostatnio zmieniony 2 września 2011, o 21:29 przez hol2, łącznie zmieniany 2 razy.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-t Kraków

Post autor: pablo82 »

marcin6660 pisze:TVP Kraków z Częstochowy to już chyba małe nieporozumienie. Chyba bardziej łódź , Kielce lub Opole.
W Kielcach będzie nadawane dodatkowo TVP Kraków w Muxie-3 na k. 47 ale zasięg jego bedzie mizerny, gdyż nadajnik jest w centrum Kielc na Targowej i pewnie ledwo co pokryje teren miasta.

Don Hihot

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Don Hihot »

Czy ma ktoś doświadczenia z telewizją dvb-t na ul.Zamoyskiego (Mieszkam obok kina "WRZOS")?
Specyfika miejsca jest okropna, nadajnik Chorągwica osłonięty jest wzgórzem Krzemionki".
Mam tv analogową ze zbiorczej anteny ale np.TVPKraków nigdy nie można było odbierać a pozostałe to są tak koszmarnej jakości że lepiej nie patrzeć z obawy przed popsuciem lub utratą wzroku (na zarządcy nie można wymusić niczegokolwiek a administrator również kompletnie nas olewa)
Czy warto zainwestować w sprzęt (tuner + antena) jaki powinienem kupić (mój TV to Sony VEGA 32" bez dvb-t).
Bardzo proszę o pomoc.

lpm11

Re: DVB-t Kraków

Post autor: lpm11 »

A Wisłę łapiesz? Zobacz TVP1 analogowy na kanale 24.
Spróbuj wykombinować samodzielnie antenę (siatkę i wzmacniacz), może lepiej będzie działać niż zbiorcza.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kasia »

Z tą wisłą to bym poczekała do około 10.X - ja odbieram MUX3 z wisły, a analogowe tvp1, tvp2 mam obecnie strasznie zaśnieżone i chwilami czarno-białe (jest to chyba związane z wymianą anten i sygnał idzie z zastępczej anteny).

Jak nie wiesz, gdzie szukać wisły polecam http://www.dvbtmap.eu/ -> Distance and terrain profile

Don Hihot

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Don Hihot »

Próbowałem na antenie siatkowej w tamtym roku na wiosnę, łapałem odbiur kiepski , jak miałem jedynke to nie było polsatu,jak miałem polsat to nie było dwójki, i tak podobnie ze wszystkim chociaż nie pamiętam już dokładnie.
Dodatkowo problemem była moja antena na maszcie którą musiałem po kilku dniach ściągnąć choc i tak z niej nie korzystałem bo jeden z sąsiadów przyuważył mnie na dachu a jest on "przyjacielem" pani prezes.
Budynek jest dość wykoki, trzy piętra + poddasze + skośny dach + maszt i to w sumie daje ze sześć pięter a i tak jest niżej niż wzgórze krzemionki, dodatkowo są tam kilkupiętrowe budynki, które perfekcyjnie zasłaniają.
Nadajnik z Wisły pewnie bym złapał gdyby nie budynek kościoła redemptorystów który zasłania ten kierunek (jedynka na K.24 strasznie śnieży)dodatkowo zagłuszenia powoduje policyjna radiostacja komenda na zamoyskiego 22 a i księżulki mają swoją rozgłośnie radiową z radiostacją.
Matka suszy mi głowe bo syn jej koleżanki kupił dekoder i mają wszystkie programy w super jakości tylko że oni mieszkają na oświecenia i to na 10piętrze.
Mógłbym wydać 250-300zł tylko żeby to zadziałało, ale nie mam pojęcia w co inwestować.
Będe musiał poczekać jeszcze troche aby sygnał był porządny może w tedy gdzieś pożyczę sprzet dla sprawdzenia i jak bede zadowolony to kupie taki sam lub podobny.

andresat
Posty: 23
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 14:54

Re: DVB-t Kraków

Post autor: andresat »

Ja na przedszkolu na przeciwko kina Wrzos ustawiłem antenę siatkowa i śmiga MUX-2,zobaczymy jak włączą MUX3 ktorego moc będzie bardzo mała.Miejsce bardzo trudne ale musisz się pobawić trochę(1,2godz walczyłem) a na pewno Ci się uda.

Don Hihot

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Don Hihot »

Antena ma skąd zbierać idealnie pasuje w prześwit między górą a budynkiem na ul. Krzemionki, natomiast u mnie pod 40-tym porażka.
Myślę o inwestycji na poważnie, może sąsiedzi się dołożą i uda się stworzyć coś na bazie obecnej instalacji (wykorzystać maszt i przewody)
Pozdrawiam

edediedi

Re: DVB-t Kraków

Post autor: edediedi »

witam mam pytanie czy na pewno 27 pazdziernika odpala mux3??

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kasia »

edediedi pisze:witam mam pytanie czy na pewno 27 pazdziernika odpala mux3??
NIE. Powód tego jest podany na stronie głównej:
http://www.emitel.pl/strona-glowna/nowe ... stowe-dvbt

A także tu:
http://satkurier.pl/news/69373/mux-3-z- ... -krak.html
i tu:
http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7
Uruchomienie nowych pilotażowych emisji DVB-T w ramach MUX3 (11.10.2011)
Prezes UKE wydał na wniosek spółki Telewizja Polska S.A. pozwolenia radiowe na używanie urządzeń nadawczych w celu eksperymentalnego (pilotażowego) rozpowszechniania programów TV tworzących trzeci multipleks DVB-T. Pozwolenia dotyczą następujących stacji nadawczych:

RTCN KRAKÓW/Chorągwica kanał TV nr 48 (moc promieniowana ERP = 2 kW)
RTCN KATOWICE/Kosztowy kanał TV nr 51 (moc promieniowana ERP = 2,5 kW)

Pozwolenia zostały wydane z terminem ważności do dnia 31 lipca 2013 r.

Czasami warto trochę poczytać.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kemi73 »

@Kasia ale Ty złośliwa jesteś :lol:

edediedi

Re: DVB-t Kraków

Post autor: edediedi »

Kasia dzienx przy tobie zycie staje sie prostsze !!!xD

Zablokowany