DVB-T Kraków

jedrek1966

Re: DVB-t Kraków

Post autor: jedrek1966 »

W Krakowie Prokocim Nowy antena yagi 19 elementowa oraz wzmacniacz LNA 101 jakośc i siła sygnału 10 na 10 Tarnów Mux 2 Góra Św Marcina Pozdrawiam.

BartLaki

Re: DVB-t Kraków

Post autor: BartLaki »

Witam,
Potwierdzam odbiór z Tarnowa na kanale 23.
Kraków Prokocim Nowy . Antena widzi się z Chorągwicą, 8km w linii prostej.
Sam symetryzator w "siatce" + jakieś 30m kilkuletniego koncentryka białego, popękanego.
Odbiornik Novatron NTR 38D (100%) - sporadyczna pikseloza.
Nareszcie :)

Pozdrawiam

Tomi28

Odbiór z Chorągwicy, Kosztowy i Św. Krzyża

Post autor: Tomi28 »

Witam znawców tematu :)

Planuje zakup telewizora obsługującego technologię MPEG4 mieszkam w północnej części miasta okolice ul. Rabsztyńskiej za os. Słowiki. Pytanko czy kupić od razu antenę zewnętrzną? czy wystarczy pokojowa? (dotychczas odbierałem tv przez TNK) jaki jest sygnał tych nadajników. Pozdrawiam :)

songo1s

Re: DVB-t Kraków

Post autor: songo1s »

Witam i pozdrawiam, zwłaszcza kolegę z Nowego Prokocimia ;)

Ja mam zaś takie pytanko, czy jest szansa na odbiór cyfrowy z anteny pokojowej?
Ew. jakiejś małej zewnętrznej. Nie mogę sobie pozwolić na stawianie masztów przed oknem, ani także na przeciąganie kabla po całym mieszkaniu na balkon.


myślicie że takie coś wystarczy?

http://(...)/mocna-antena-tv-dvb-t-dvbt-uchwyt-scienny-mpeg4-i1701561675.html

Jeszcze jedno szybkie pytanko, posiadając tv z mpeg-4, nie muszę dokupować żadnych modułów dostępowych?

D4r3k

Re: Odbiór z Chorągwicy, Kosztowy i Św. Krzyża

Post autor: D4r3k »

@Tomi28 - Myśle że za 3 dni wystarczy kawłek drutu. Obecnie mam pokojową, jakakś taniocha z castoramy - i bez problemu łapałem MUX1 i MUX2 ustawiając ja w kierunku - na skawinę, kilka dni temu ustawiłem na zakopane i tez złapałem MUX2, sygnał z Chorągwicy będzie całkiem mocny - więc nie bedzie już problemów.

lpm11

Re: DVB-t Kraków

Post autor: lpm11 »

Ja wam radzę jednak kupić solidną antenę.. niedługo ruszy MUX3, tam już nie będzie tak łatwo.

songo1s

Re: DVB-t Kraków

Post autor: songo1s »

lpm11 pisze:Ja wam radzę jednak kupić solidną antenę.. niedługo ruszy MUX3, tam już nie będzie tak łatwo.
co masz na myśli porządną, jaka antena będzie mi potrzebna, jeśli od Chorągwicy mam ok 13km?
Jestem w trakcie remontu pokoju i nie wiem co robić z kablami, najchętniej użyłbym pokojowej, ew. jakąś małą zewnętrzną, mocowaną do elewacji. Bardzo proszę o porady.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-t Kraków

Post autor: gorki »

lpm11 pisze:Ja wam radzę jednak kupić solidną antenę.. niedługo ruszy MUX3, tam już nie będzie tak łatwo.
Tak niedaleko to na zwykłej antenie pokojowej złapiesz już nie wspomne o kawałku druta :lol:

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-t Kraków

Post autor: gorki »

No to odliczanie dla Choragwicy rozpaczete czas start :D Wreszcie Królewskie miasto Kraków doczeka sie emisji cyfrowej mysle ze dla pana panie Jarosławie tez to bedzie wazny dzień.

andiks

Re: DVB-t Kraków

Post autor: andiks »

Kolejne uruchomienia nadajników sa wazne nie tylko dla Krakowa czekam na uruchomienie DVB-T w Krynicy Zdrój z Jaworzyny Krynickiej
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2011, o 09:37 przez andiks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

gorki pisze:No to odliczanie dla Choragwicy rozpaczete czas start :D Wreszcie Królewskie miasto Kraków doczeka sie emisji cyfrowej mysle ze dla pana panie Jarosławie tez to bedzie wazny dzień.
Owszem, będzie ważny dzień, choć to przecież nie pierwszy raz w Krakowie :)

andiks

Re: DVB-t Kraków

Post autor: andiks »

Z tego co pamietam emisja testowa miała juz miejsce z Krzemionek a pozniej z przeniesiona została na choragwice

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Poland »

I tu mam pytanie a mianowicie czy dyskusje na temat odbioru będzie prowadzona w odblokowanym wątku o nadajniku czy nie ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

A jak lepiej? Może niech ten stary pozostanie wątkiem archiwalnym..?

Mad_MAX

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Mad_MAX »

Czy mógłbym prosić Was o informację , czy ten tuner będzie odpowiedni do auta i odbiorę na nim programy z MUX2 ?? http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/nvox-samochodowy-tune ... 37278.html

Czy może ten będzie bardziej odpowiedni ?? http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/tuner-cyfrowy-dvb-t-d ... 58950.html

Trzeba się zaopatrzyć , w końcu to tylko 2 dni :D :D :D :D :D

emiter7

Re: DVB-t Kraków

Post autor: emiter7 »

Witam! co z tego ze krAkówc ruszy jak prawie polowa woj. malkopolskiego ma lepszy sygnal z Katowic a mux3? tylko dla wybranych? kiedy mux3 na prowincji? Pozdrawiam z beskidu wysokiego kolo Babiej Góry zycze dobrego odbioru.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Poland »

No właśnie - wg. mnie MUX3 powinien mieć równy zasięg co MUX2 bo tam jest TVP1 i TVP2 o TVP Kraków już nie wspominając.
Dlatego proponuje wyłączyć już nadajnik Pulsu na k.27 by nie przeszkadzał DVB-T na k.25.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kemi73 »

Jarosław Bałuka pisze: Owszem, będzie ważny dzień, choć to przecież nie pierwszy raz w Krakowie :)
Panie Jarosławie a pamięta pan super moc tego nadawania, dlatego lepiej przemilczmy ten okres w dziejach Krakowa:) Oj znowu zmiany Start w Krakowie na 22 lipca http://www.emitel.pl/strona-glowna/aktu ... owych-mux2
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2011, o 19:05 przez kemi73, łącznie zmieniany 1 raz.

DVB-T

Re: DVB-t Kraków

Post autor: DVB-T »

Poland pisze:No właśnie - wg. mnie MUX3 powinien mieć równy zasięg co MUX2 bo tam jest TVP1 i TVP2 o TVP Kraków już nie wspominając.
Dlatego proponuje wyłączyć już nadajnik Pulsu na k.27 by nie przeszkadzał DVB-T na k.25.
a w czym miałby przeszkadzać kanał 27 kanałowi 25?

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-t Kraków

Post autor: dario9678 »

Nadajnik w Krakowie zostanie włączony 22 lipca http://www.emitel.pl/strona-glowna/aktu ... owych-mux2

Zablokowany