DVB-T Kraków

marcco73

Re: DVB-t Kraków

Post autor: marcco73 »

ryszard722 pisze:mam tylko pytanie na jakiej podstawie twierdzisz Ryszard,że sygnał dvb-t nie może być odebrany z odbicia? czy fala elektromagnetyczna z sygnałem dvb-t jest inna?

Drogi Panie od 20 lat instaluje anteny i ten temat jest mi nie obcy . Nie ma odbioru cyfrowego MPEG 4 z odbicia może to miejsce mieć tylko przy odbiorze Analogowym .
Zostało tylko czekać na uruchomienie kolejnych nadajników
Pozdrawiam Serdecznie

Witam serdecznie - ale sama serdeczność nic tu nie pomoże.
Co do odbić to jest niestety dokładnie na odwrót - przy sygnale analogowym raczej nie da się tego oglądać,zaś przy cyfrowym jak najbardziej.I niejeden użytkownik tego forum na pewno już tego doświadczył.I wcale nie trzeba mieć w tym wypadku 20 lat doświadczeń....
pzdr.marcco73

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Tom345 »

Niektórych porad po prostu nie warto słuchać ;)

ryszard722

Re: DVB-t Kraków

Post autor: ryszard722 »

marcco73 pisze:
ryszard722 pisze:mam tylko pytanie na jakiej podstawie twierdzisz Ryszard,że sygnał dvb-t nie może być odebrany z odbicia? czy fala elektromagnetyczna z sygnałem dvb-t jest inna?

Drogi Panie od 20 lat instaluje anteny i ten temat jest mi nie obcy . Nie ma odbioru cyfrowego MPEG 4 z odbicia może to miejsce mieć tylko przy odbiorze Analogowym .
Zostało tylko czekać na uruchomienie kolejnych nadajników
Pozdrawiam Serdecznie

Witam serdecznie - ale sama serdeczność nic tu nie pomoże.
Co do odbić to jest niestety dokładnie na odwrót - przy sygnale analogowym raczej nie da się tego oglądać,zaś przy cyfrowym jak najbardziej.I niejeden użytkownik tego forum na pewno już tego doświadczył.I wcale nie trzeba mieć w tym wypadku 20 lat doświadczeń....
pzdr.marcco73
Z mojego doświadczenia wiem że mam racje i obecnie ustawiam anteny w moim rejonie gdzie można bez odbicia cieszyć się bardzo dobrym odbiorem DVB-t .W miejscach gdzie sygnał analogowy jest odbierany ze znacznym śniegiem, można uzyskać stabilny obiór cyfrowy. Do stabilnego odbioru cyfrowego wymagane jest mniejsze natężenie pola niż przy sygnale analogowym.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Tom345 »

My już o tym wiemy, było to wielokrotnie powtórzone na forum. Tylko co to ma do rzeczy w przypadku pomyłki kilka postów wcześniej?

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: PanGie »

Zawsze wierzyłem w mądrości ludowe i powiedzenie Szewc bez butów chodzi sprawdza się doskonale. W kilku miejscach już nadaje telewizja cyfrowa. W Warszawie testuje TVN Warszawa i Polsat HD. Ze Skrzycznego pewnie też coś będzie testowane. A w siedzibie Emitela w Krakowie pewnie nic z NTC nie można odebrać. :D

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

PanGie pisze:Zawsze wierzyłem w mądrości ludowe i powiedzenie Szewc bez butów chodzi sprawdza się doskonale. W kilku miejscach już nadaje telewizja cyfrowa. W Warszawie testuje TVN Warszawa i Polsat HD. Ze Skrzycznego pewnie też coś będzie testowane. A w siedzibie Emitela w Krakowie pewnie nic z NTC nie można odebrać. :D
Z dobrą anteną Skrzyczne pójdzie :) no i słowackie Namestovo też do odebrania...

m_aciek

Re: DVB-t Kraków

Post autor: m_aciek »

Z ciekawości wysłałem do UKE pytanie o możliwość wcześniejszego uruchomienia Chorągwicy i dostałem taką odp:

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że Prezes UKE nie widzi przeszkód odnośnie wcześniejszego uruchomienia nadawanie programów zgrupowanych w MUX2 i jeśli tylko, do UKE wpłynie wniosek o pozwolenie radiowe na używanie urządzeń radiowych potrzebnych do wspomnianego nadawania, decyzja w tej sprawie zostanie wydana bez zbędnej zwłoki.

Z poważaniem
Irena Bylicka

Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul .Kasprzaka 18/20
01-211 Warszawa
Tel. 22-53-49-344"

Przekazałem to emitelowi na mejla :)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

m_aciek pisze:Z ciekawości wysłałem do UKE pytanie o możliwość wcześniejszego uruchomienia Chorągwicy i dostałem taką odp:

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że Prezes UKE nie widzi przeszkód odnośnie wcześniejszego uruchomienia nadawanie programów zgrupowanych w MUX2 i jeśli tylko, do UKE wpłynie wniosek o pozwolenie radiowe na używanie urządzeń radiowych potrzebnych do wspomnianego nadawania, decyzja w tej sprawie zostanie wydana bez zbędnej zwłoki.

Z poważaniem
Irena Bylicka

Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul .Kasprzaka 18/20
01-211 Warszawa
Tel. 22-53-49-344"

Przekazałem to emitelowi na mejla :)
Jestem przekonany, że EMITEL doskonale zdaje sobie z tego sprawę, natomiast nie jest to jedyny nadajnik, jaki ma w planie uruchomić, więc musi trzymać się ustalonego harmonogramu. Planowany start MUX2 z Chorągwicy to 31 lipca i znając EMITEL, zapewne możemy się spodziewać pierwszego sygnału już w połowie lipca. Jeszcze trochę cierpliwości a do tego czasu proponuję przekręcić antenę na Skrzyczne, z którego już jest nadawany MUX2 a za chwilę ruszy również MUX3.

danielmat

Re: DVB-t Kraków

Post autor: danielmat »

igorlan pisze:...Jeszcze trochę cierpliwości a do tego czasu proponuję przekręcić antenę na Skrzyczne, z którego już jest nadawany MUX2 a za chwilę ruszy również MUX3.
Pod warunkiem, że ma się możliwość ustawienia anteny an Skrzyczne. Ja na przykład mam pecha bo moje okna i balkon wychodzą na 3 strony świata ale akurat nie ma wśród nich strony zachodniej :lol:

piotr2802

Re: DVB-t Kraków

Post autor: piotr2802 »

Przestawcie anteny w Krakowie na Skrzyczne ! Od 18.00 nadaje MUX III ze Skrzycznego z 5 programami TVP - kanał 62.

majooorr

Re: DVB-t Kraków

Post autor: majooorr »

W Niepołomicach sygnał ze Skrzycznego na kanale 62 siła 30% jakość 100%
tvp 1. tvp2.tvp info Katowice tvp Kultura .tvp Historia

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-t Kraków

Post autor: djlosiu »

a w olkuszu może ktoś odbiera? mam antenę siatkową bez wzmacniacza.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-t Kraków

Post autor: marcin6660 »

Skoro są tak dobre warunki odbioru w Krakowie i innych częściach Małopolski to czy nie warto by się było zastanowić nad dodaniem do Mux-u TVP ze Skrzycznego kanału TVP Info Kraków. Chociażby przejściowo do czasu uruchomienia innych nadajników. Miejsce jest.
W analogu jest doświetlenie na k. 42 z nadajnika Kosztowy.

avatar.avatar

Re: DVB-t Kraków

Post autor: avatar.avatar »

Witam Wszystkich.
Zgłaszam odbiór mux3 w Luborzycy, po północno-wschodniej stronie Krakowa .
Odległość od nadajnika Wisła-Skrzyczne wg.google erth to 93 km.
Jakość obrazu bardzo dobra.
Antena kierunkowa,trójramienna,E2169,
uhf 470-860 MHz,15 dB,27 elementów,dł-1040,bez wzmacniacza :shock:
Antena skierowana pomiędzy Chorągwice a Skrzyczne(tvn,polsat,puls,tv4,info-kraków,odbiaram analogowo z Chorągwicy.)
Jest to mój pierwszy złapany sygnał cyfrowy-naziemny :D
PS.
Czekamy na sygnał z Chorągwicy.

Mad_MAX

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Mad_MAX »

Panowie powiedzcie mi , czy w aucie złapię już sygnał ze Skrzycznego poruszając się po Krakowie ??

Mam zamontowane 4 anteny z wzmacniaczami , jeśli to ma jakieś znaczenie. Mam tuner analogowy (miałem cyfrowy ale MPEG-2), no ale się zastanawiam czy kupować już cyfrowy czy coś złapię??

DVB-T

Re: DVB-t Kraków

Post autor: DVB-T »

Mad_MAX pisze:Panowie powiedzcie mi , czy w aucie złapię już sygnał ze Skrzycznego poruszając się po Krakowie ??

Mam zamontowane 4 anteny z wzmacniaczami , jeśli to ma jakieś znaczenie. Mam tuner analogowy (miałem cyfrowy ale MPEG-2), no ale się zastanawiam czy kupować już cyfrowy czy coś złapię??
Nie masz szans

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kupon »

Czyli czekamy.

gregs00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: gregs00 »

Potwierdzam odbiór DVB-T w Krakowie (dzielnica Nowa Huta okolice Mistrzejowic)
Dekoder Combo ADB 2850ST + Antena siatkowa ASP-4A z syntezatorem skierowana na Skrzyczne
MUX-2 kanał 38 (610Mhz) siła 28% jakość 100%
MUX-3 kanał 62 (802Mhz) siła 35% jakość 100%

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

gregs00 pisze:Potwierdzam odbiór DVB-T w Krakowie (dzielnica Nowa Huta okolice Mistrzejowic)
Dekoder Combo ADB 2850ST + Antena siatkowa ASP-4A z syntezatorem skierowana na Skrzyczne
MUX-2 kanał 38 (610Mhz) siła 28% jakość 100%
MUX-3 kanał 62 (802Mhz) siła 35% jakość 100%
Z Mistrzejowic to spokojnie powinieneś odbierać jeszcze czeskie MUXy z Lysej Hory na k37 i k54. Próbowałeś?

gregs00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: gregs00 »

igorlan pisze:
gregs00 pisze:Potwierdzam odbiór DVB-T w Krakowie (dzielnica Nowa Huta okolice Mistrzejowic)
Dekoder Combo ADB 2850ST + Antena siatkowa ASP-4A z syntezatorem skierowana na Skrzyczne
MUX-2 kanał 38 (610Mhz) siła 28% jakość 100%
MUX-3 kanał 62 (802Mhz) siła 35% jakość 100%
Z Mistrzejowic to spokojnie powinieneś odbierać jeszcze czeskie MUXy z Lysej Hory na k37 i k54. Próbowałeś?
K 37 siła 19% jakość 0%
K 54 siła 29% jakość skacze ale na upartego można oglądać :D

Zablokowany