Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

rayban46

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: rayban46 »

Wczoraj, 08.02.2012 przez cały dzień nie dało się oglądać nic poza kanałami Polsatu, TV4, i TVN. TVN HD już nie, podobnie jak wszystkich kanałów telewizji publicznej. Dziś rano - wszystko cacy. Ktoś wie, co się dzieje ?
Dodam, że mieszkam w centrum Warszawy ale widoczność nadajnika w Raszynie u mnie raczej kiepska jest...

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: _chris_ »

W centrum Warszawy to Raszyn jest teraz niezbędny do mux-1, bo mux-2 i 3 to bez różnicy, czy z Raszyna czy PKiN-u...

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Habi53 »

Czy ktoś wie jak się rozwija sprawa budowy masztu w okolicy Goworowa? Czekam na jego uruchomienie, bo jednak Olsztyn to trochę daleko.

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Banister »

Witam!!!
Czekajcie czekajcie klubowicze, Ciechanow tez nieedlugo ruszy...

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Bartt »

Habi53 pisze:Czy ktoś wie jak się rozwija sprawa budowy masztu w okolicy Goworowa? Czekam na jego uruchomienie, bo jednak Olsztyn to trochę daleko.
Chyba nic się nie zmieniło od czasu opublikowania tego artykułu :( : http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/arti ... /120329688

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Habi53 »

Bartt pisze: Chyba nic się nie zmieniło od czasu opublikowania tego artykułu :( : http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/arti ... /120329688
Dzięki za podesłanie linka, nie czytałem tego artykułu.

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Habi53 »

Chciałem poinformować, że od dziś jest nadawany MUX-1 z Ciechanowa. Moc nadajnika 5 kW. Ja odbieram z jakością 78-80% chociaż antenę mam ustawioną tyłem i pod kątem a mieszkam 35 km od nadajnika. Może komuś te informacje się przydadzą.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 12:04 przez Habi53, łącznie zmieniany 1 raz.

kiltel
Posty: 113
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 00:46
Miejscowość: Kadzidło
Odbiornik: HY4001
Instalacja antenowa: Dipol 15/5-12/21-48
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka / Ławy

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: kiltel »

Z Ostrołęką coś wiadomo. Powstanie ta nowa wieża nadawcza czy nie?

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Banister »

Habi53 pisze:Up.

Chciałem poinformować, że od dziś jest nadawany MUX-1 z Ciechanowa. Moc nadajnika 5 kW. Ja odbieram z jakością 78-80% chociaż antenę mam ustawioną tyłem i pod kątem a mieszkam 35 km od nadajnika. Może komuś te informacje się przydadzą.
Potwierdzam, odbiera.
Mam pod duzym katem antene w stosunku do nadajnika i jakosc skacze.
Zaprogramowalo mi tylko TVP1 i 2 oraz Info czyli WOT. Jakos nie zaprogramowal Polo itp choc w liscie paczki sa.

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: ortalion »

Wieża może powstanie ale nie wiadomo kiedy :roll: Myślę że skończy się jak z Mux2 czyli uruchomią nadajnik małej mocy z Kopernika. To jest Polska właśnie stoi wysoka wieża w Ławach ale stoi pusta :cry:

Pager
Posty: 40
Rejestracja: 16 kwietnia 2011, o 10:20
Odbiornik: Sony Bravia KDL-46EX500
Instalacja antenowa: UHF-Tridigit,VHF- Televes V BIII +wzm.Telkom-Telmor WW12/4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Giżycko/Miłki

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Pager »

Będzie się przeciągać w czasie ,odmówiono pozwolenia na budowęhttp://www.bip.goworowo.pl/?a=1596

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Bartt »

No cóż trzeba staranniej dobierać miejsce inwestycji, tak aby w przyszłości uniknąć protestów ludności. Nawet kosztem większych nakładów na budowę ;) .
Piszę to pod kątem nie tylko poszukiwania miejsca na nadajnik w okolicach Ostrołęki, ale także Leżajska, gdzie jest podobna sytuacja z tą samą firmą - właścicielem masztu w Giedlarowej.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Jarosław Bałuka »

Światłe stwierdzenie, wyjątkowo cenna porada, dziękujemy.
Budowa obiektu nadawczego to nie budowa domku jednorodzinnego gdzie wystarczy znaleźć kawałek ziemi pod lasem. Musi być spełnione wiele warunków technicznych, własnościowych, geologicznych, geograficznych i środowiskowych aby budowa obiektu miała sens i w ogóle była możliwa. Jak więc łatwo się domyśleć, miejscówki pod budowę przepychają się w kolejce do zagospodarowania...


DVB-Nowicjusz

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: DVB-Nowicjusz »

Tomasz Berezowski pisze: Podobna sytuacja jest w Ostrołęce. Pan poseł Adam Czartoryski doprowadził tam do zablokowania budowy masztu dla DVB-T. Ciekawe co powie swoim wyborcom po wyłączeniu telewizji analogowej?
A Ostrołęka Ławy??? Nie nadaje się? Czy się po prostu nie dogadali z Emitelem...?
Obiekt jest konkurencyjny, skoro większość nadawców radiowych już się przeniosła.
Emitel chciałby mieć tam swój obiekt, ale czy to teraz potrzebne? Pewnie tylko jemu, żeby nie płacić konkurencji. Moim zdaniem dobrze że im to zablokowali, ile jeszcze masztów ma tam stać?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Tomasz Berezowski »

Ostrołęka Ławy nie ma zgody środowiskowej na emisje dużej mocy.

DVB-Nowicjusz

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: DVB-Nowicjusz »

Jest stamtąd emisja RMF FM z mocą 15 kW, DVB-T potrzebuje stamtąd więcej?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T w Łodzi

Post autor: Tomasz Berezowski »

Nateżęnie pola EM jest sumą wszystkich emisji. Dołożenie kolejnych emisji zwiększa sumaryczne natężenie pola EM. Obecnie obiekt Ostrołęka Ławy pracuje na granicy dopuszczalnego natężenia pola EM, i wg mojej wiedzy dołożenie emisji DVB-T na wskazanych docelowych mocach jest niemożliwe. Jeśli jest na forum przedstawiciel operatora tego obiektu, to prosze o ew. korektę.

WierzownicK.

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: WierzownicK. »

I teraz właśnie po raz kolejny ''wyłazi'' brak projektowanego od lat 60. normalnego obiektu nadawczego w ... Warszawie :cry: !!W którego zasięgu duża częśc północno-
wschodniego Mazowsza (wraz z Ciechanowem czy Ostrołęką) juz dawno powinna sie znaleźć .Byłoby to już na granicy zasięgu użytecznego lecz w emisji cyfrowej załatwiałoby sprawę i spokojnie możnaby wybudować RTCN średnich mocy dla tego rejonu .
Wszystkim niezorientowanym (w tym sympatycznym pracownikom Firmy Emitel 8-) ) przypomnę że do tej pory w Warszawie nie zbudowano projektowanej od lat Wieży Nadawczej(''telewizyjnej'')wraz z funkcjami turystycznymi (obrotowa restauracja ,taras widokowy i to co na taki wieżach można urządzić) zlokalizowanej przy Stadionie 10. Lecia / Narodowym ,o wysokosci 365 metrów .Był też projekt tańszy ,wieży stalowej ,stojącej na Kępie Zawadowskiej i najtańszy - masztu kratownicowego 365 metrowego stojącego przy ulicy Wąbrzeskiej niedaleko Gocławia .
Jak dotychczas nic z tego nie zostalo zbudowane (!!) a emisje idą z prowizorycznych obiektów o znacznie gorszych parametrach lokalizacyjnych oraz wysokościowych
- szczyt anteny UHF na wieży to 365 metrow wobec 330 metrów na adaptowanym maszcie długofalowym .Takimi prowizorkami pozostają i maszt długofalowy w Łazach (''Raszyn'') i coraz bardziej zasłaniany Pałac Kultury I Nauki .Nie bez powodu WSZYSTKIE obiekty (w tym również te jedynie analizowane jak na przykład maszt na północy stacji
Warszawa Wesoła) miały stanać w Warszawie NA LUB PRZY wschodnim brzegu Wisły .A adaptowany maszt w Łazach stoi dokładnie w opozycji do potrzeb zwłaszcza opisywanych w tym wątku ...
Dokładne plany tych niezbudowanych wież ma w szafie sympatyczna pani Alicja Dera-Szymanek w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz firma-następca Biura Studiów I Projektów Radia I Telewizji .
Jest to taka jedyna taka sytuacja w Europie gdzie stolica państwa i jej Prowincja nie mają normalnych obiektów nadawczych a jedynie jakieś protezy .Oczywiście nie można mieć pretensji jedynie do poprzedników firmy Emitel i jej samej bo to również władze terytorialne oraz częśc mieszkańców są powodem istniejącej sytuacji która jest doprawdy zadziwiająca (!!) :evil: .Moim zdaniemn podstawowy błąd firmy Emitel przy realizacji takich przedsięwzięć jest taki że zamiast proponować zbudowanie obiektów o walorach turystycznych w miastach (tak jak jest to bardzo często w Europie poza Polską) proponuje się zwykłe ,mało wyszukane konstrukcje kratownicowe których prawie nikt nie chce ...A jakoś operatorzy komórkowi to potrafią ;) .
Warto sie tym tematem wreszcie ząjąć bo oprócz Ostrołęki czy Ciechanowa i w Warszawie odbiór jest niepównywanie trudniejszy jak w innych stolicach n.p. w Berlinie
czy Pradze a tam tez jest stosowane nadawanie wspolnokanalowe ...

Niebawem zostanie uruchomiona strona internetowa zajmująca się tą bardzo ciekawą i nadal niezbędną a wciąż niezrealizowaną wieżą .

Pozdrawiam Zainteresowanych WierzownicK :P

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Banister »

Witam!!!
Popieram w pelni kolege WierzownicK.

Ciechanow dziadowo nadaje :(

Zablokowany