Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: ortalion »

to już wtedy nie działało????? chyba jakaś chwilowa przerwa bo w maju działało LUX

grzegorz0plonka

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: grzegorz0plonka »

EMISJE OBIEKTU http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_E1I
Zauważyłem takiego
MUX4 RS TV S.A. 602 37 2,20 Em. cyfrowa pr.: w MUX-ie 4. QPSK, 2/3, 1/8.

A to Polsat cyfrowy???

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: belzebiusz »

Tak, emisja została jakiś czas temu przeniesiona z Hotelu Marriott na PKiN.

grzegorz0plonka

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: grzegorz0plonka »

Nooo, ciekawie czy wszystkie muxy emitują samym tymczasowy anteny w emitela? Czy cos dodali anteny?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: belzebiusz »

Eh, żeby chociaż ktoś zrozumiał o co ci chodzi...

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: ortalion »

chyba chodzi o to czy nadawanie jest przez ten sam system antenowy co polsat ?

lordyabol

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: lordyabol »

mam taki problem: emisję testową jeszcze do tygodnia temu (czyli do jej wyłączenia) odbierałem znakomicie - wszystkie kanały bez żadnego zarzutu tak, jak odbieram też nadal TVN HD.

Natomiast problem mam z resztą - mam cały MUX-2 i wydaje mi się (nie mam chwilowo dostępu do tv), że też cały MUX-3 (ale TVP2 nie jest w HD), które są odbierane w beznadziejnej jakości. Momentami jest bardzo dobrze, szczególnie jak odbierałem też testowe. Wtedy mogłem po kilku minutach 'złapania' przez tv sygnału często oglądać Polsat Sport-Extra godzinami bez żadnego zgrzytu. Obecnie żadnego z tych kanałów nie da się oglądać praktycznie w ogóle.

Moje pytanie: biorąc pod uwagę, że mieszkam 3 przystanki tramwajem od PKiNu, skąd się bierze taka różnica? Z tego, co czytałem to emisja testowa była o nawet mniejszej mocy niż obecnie funkcjonujące MUXy. O co chodzi w takim razie? co mogę zrobić, żeby poprawić sprawę? czy jest coś, co mogłem zrobić źle (np. nie wiem czy auto-wyszukiwanie w tv nie jest 'niewystarczającym' krokiem)?

grzegorz0plonka

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: grzegorz0plonka »

ortalion pisze:chyba chodzi o to czy nadawanie jest przez ten sam system antenowy co polsat ?
Tak, chodziło czy sam system antenowy nadawanie mux 4 i oraz testowy tvp.

szrek
Posty: 2
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, o 13:55
Odbiornik: WIWA HD-50,
Instalacja antenowa: ANTENA TELMOR DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: RASZYN

Brak sygnału - Gąsiorowo k/ Serocka

Post autor: szrek »

Witam.
Miejsce - działka w Gąsiorowie koło Serocka.
Sprzęt (sprawny w 100%)- Tv Philips analog, dekoder Viva HD-50, antena Telmor Digit Activa.
Wszystko zaczęło się na początku lipca - po przyjeździe na działkę stwierdziłem zupełny zanik sygnału DVB-T jak również sygnału radiowego UKF. Ponieważ pod koniec czerwca była w tych okolicach burza myślałem, że jakimś niezrozumiałym dla mnie "cudem" (każdorazowo przy wyjeździe wyłączam zasilanie domku a antena jest zamontowana w środku) nastąpiło uszkodzenie sprzętu. Po zabraniu do Warszawy i sprawdzeniu, zarówno radio jak i TV, dekoder oraz antena okazały się sprawne. A w Gąsiorowie nie działa nic. Działa tylko stare radio Grundiga, które kiedyś przestroiłem "domowym" sposobem. I tak trwa to do dziś - zero sygnału.
I nie jest to tylko mój problem - u sąsiada oddalonego o ok.35m ta sama sytuacja. Liczyłem, że jest to być może związane z lipcowymi testami DVB-T2, ale testy się skończyły a sygnał nie powrócił. Jakieś pomysły?
Uzupełniając - do czerwca włącznie sygnał był odbierany bezproblemowo na antenie bez wzmacniacza - antena jest skierowana w kierunku Warszawy- Raszyna.
Może ktoś podrzuci "wiaderko" sygnału ;) ?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Brak sygnału - Gąsiorowo k/ Serocka

Post autor: poxipol »

Opisana przez ciebie antena Telmoru jest anteną aktywną,czyli posiada wbudowany przedwzmacniacz antenowy.Przy braku jej zasilania lub uszkodzonym przedwzmacniaczu tłumi sygnały użyteczne.Jest to antena zewnętrzna,wewnątrz szczelnej zabudowy znajduje się struktura LP z przedwzmacniaczem nie wymagająca desymetryzacji.
Pozostawiona w środku na dłuższy czas, na wskutek wilgoci mógł ulec uszkodzeniu ten przedwzmacniacz.
Przy bliskim sąsiedztwie nadajnika,nawet uszkodzona będzie pracować poprawnie a dalej już niestety.

szrek
Posty: 2
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, o 13:55
Odbiornik: WIWA HD-50,
Instalacja antenowa: ANTENA TELMOR DIGITactiva
Nadajnik - obiekt nadawczy: RASZYN

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: szrek »

Antena DigitActiva może działać w dwojaki sposób - jako pasywna jak również z włączonym wzmacniaczem jako aktywna. Ponieważ odbiór bez włączonego wzmacniacza był poprawny nie widziałem potrzeby jego włączania. Teraz nawet z włączonym wzmacniaczem zero sygnału.
Co do ew. zawilgocenia - raczej bez sensu. Prędzej gdyby antena była na zewnątrz i nastąpiłoby jej zalanie to wówczas mogłoby tak być. W domu jest sucho i nie ma wilgoci, więc ten trop jest fałszywy. A co z radiem, też go wilgoć trafiła?
Jak pisałem poprzednio, u sąsiada identyczna sytuacja - ani TV ani radio nie działa. W sobotę przywiózł nowy TV i dwie nowe anteny. Efekt taki sam - brak sygnału. Pytałem jeszcze jednego sąsiada oddalonego ode mnie o ok 200m - twierdzi, że odbiór znacznie mu się pogorszył i na niektórych programach sygnał zanika.
Wszystko to wygląda tak jakby coś zagłuszało sygnał lub nastąpiło znaczne osłabienie sygnału.
Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą, tylko nie bardzo potrafię znaleźć wytłumaczenie.
Jak pisałem, pod koniec czerwca była burza i najprawdopodobniej gdzieś w pobliżu walnął piorun.Nie wiem, czy on był przyczyną, ale miałem trafione dwa bezpieczniki oraz uszkodzony licznik (bez przerwy świeciła się lampka awarii, nawet po wymianie bezpieczników). Wymieniono licznik i niby wszystko jest OK. Czy może tu gdzieś tkwi przyczyna? Tylko jak to wszystko wytłumaczyć?
Dla przypomnienia - zarówno TV, dekoder oraz radio było wyłączone z gniazdka oraz wyłączony główny bezpiecznik. Czy jest ktoś, kto rozwiąże tę zagadkę?

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: rradek21 »

Witam,
Czy u Was także jest nagły spadek zasięgu na terenie Nasielska i okolic?
W tej chwili to odbieram tylko mux TVP a i tak tnie, inne niedostępne brak zasięgu.
Zaczęło się od wczoraj, do tej pory było w porządku.
Pytanie czy jest tu u Was spadek zasiegu?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: poxipol »

W antenie masz wzmacniacz czy symetryzator?

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: rradek21 »

Nie wiem co tam jest, stara antena siatkowa z 20 lat ma, wysoko na dachu...
Ale to nie o to chodzi gdyż do tej pory nie było żadnych problemów, nic tez nie było grzebane... chodzi mi bardziej o to czy na tym terenie pogorszył się zasięg, jakieś silne tropo czy co...

edit. znalazłem jakiś inny zasilacz antenowy, po zmianie przez 3 godziny wszystko ładnie śmigało ale teraz znowu lipa i całkowity brak zasięgu... o co chodzi???

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Banister »

Witam !!
Po małej burzy jakieś 3 tygodnie temu gdzie piorun pierdyknął w sieć elektryczną zrobiło się przepięcie i popaliło wszystko.
Więc zakupiłem SWA 9701 i na 1 piętrze w domu odbieram Ciechanów na 100% a do nadajnika odległość około 20 km

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: pablo21_1984 »

Od ok 19.30 od dzisiaj jest brak emisji MUX-ów: 1, 2 i 3. MUX8 i MUX testowy TVN z ich kanałami w HD działają.
Warszawski SFN Raszyn-PKiN.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: panaho »

Może to część kampanii promującej MUX8 ;)

Zablokowany