MUX-8 z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: poxipol »

Widz Siedlce pisze:
JaroslawMroczkowski pisze:@Widz Siedlce
Czy dobrze rozumiem, że antenę ze wzmacniaczem dołączyłeś równolegle do innej?
No to sąsiedzi się ucieszą z takiej emisji. Przecież część sygnału zostanie wypromieniowana przez drugą antenę zakłócając odbiór w okolicy.
Obie anteny maja wzmacniacze.Na wyjściu wzmacniaczy są kable antenowe biegnące do samego tunera. No i w tym miejscu przed tunerem połączyłem oba przewody i podłączyłem. Nie wydaje mi się żeby sygnał z ktorejkolwiek anteny po wzmocnieniu wracał się z powrotem do drugiej anteny i przechodził przez jej wzmacniacz w odwrotnym kierunku. Elementy elektroniczne nie przepuszczą sygnału w kierunku anteny tylko do tunera. Pozatym antena odbiorcza nie nadaje tylko nadawcza. Chyba że się mylę.
Kłania się tu podstawowy parametr WFS - Współczynnik Fali Stojącej.
Chodzi tu przede wszystkim o współdziałanie anteny ( anten ) z przewodem zasilającym i odbiornikiem.
Niedopasowanie impedancji falowej powoduje deformację sygnału,co skutkuje powrotnym wypromieniowania energii.
Jest to sygnał wysokiej częstotliwości i przejdzie przez wszystko - tranzystor,dioda.
Kabla zasilającego nie należy łączyć równolegle czy szeregowo ze sobą.
Dlatego stosuje się zwrotnice,rozgałęźniki,odgałęźniki,sumatory.

Powrót niedopasowanego sygnału powoduje również uszkodzenie,deformacja anteny,przyczepianie do niej stalowych drutów,prętów.
Wzmacniacz jeszcze bardziej to potęguje i stajemy się źródłem zakłóceń dla innych użytkowników,tracąc równocześnie jakość swojego odbioru.

Adm.Forum miał pewnie też na uwadze twoje dobro,gdy w przewodzie zasilającym powstaje groźna dla zdrowia fala stojąca.

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: Widz Siedlce »

Dobrze oddziele zasilanie dwóch anten. Zastosuje oddzielne zasilacze i separatory. Dopiero za separatorami juz bez napięcia zasilającego anteny złącze dwa przewody antenowe i podłącze pod tuner. Może tak być czy jeszcze coś powinienem zrobić? Myślę że separator oddzielający składową stałą od sygnału w. cz. będzie idealny. Liczę na fachowe porady

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: Acid »

Może zacznij od lektury http://www.dipol.com.pl/przyklady_insta ... hematy.htm Do łączenia anten stosuje się coś takiego jak zwrotnica.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: dvbtowiec »

@Widz Siedlce Zwrotnica kosztuje grosze. Szkoda zdrowia na inne zabawy ;)

Widz Siedlce
Posty: 43
Rejestracja: 1 września 2013, o 11:54
Odbiornik: lg 42pg200r ferguson arriva t55
Instalacja antenowa: antena atx 91 wzmacniacz wewnętrzny i zewnętrzny
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE/ RTCN RASZYN

Re: MUX-8 RTCN ŁOSICE/ SIEDLCE;

Post autor: Widz Siedlce »

Nie no bez przesady żeby anteny z odseparowanym sygnałem od napięcia były niekorzystne dla zdrowia. Jakby tak było to by nie sprzedawali anten z zasilaczami

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Witam!! Mam ogromny problem z odbiorem tego MUX-8, wyszukało mi te kanały z tego MUX-8, odbierają, ale nie idzie tego oglądać pikseloza, przerywanki, prostokąty, zacięcia, znajduje około 30 km. na północny-wschód od nadajnika ŁOSICE/SIEDLCE przy granicy z Białorusią, z którego ten MUX-8 jest nadawany z nikłą mocą tylko 10 kW. w polaryzacja pionowa. Na mapie Emitela jestem w jego zasięgu na krańcach, ale moja miejscowość jest zaznaczona, że ten odbiór tego MUX-8 powinien być dobry i jestem w zasięgu, a jest jak opisałem inaczej, czyli kanały są odbierają, ale tnie i pikseloza, sygnał w tv jest taki na chwile obecną: jakość sygnału 23%, siła sygnału 35% i zrywa wszystko. Proszę pilnie o pomoc i żeby to na święta to choć dobrze odbierało. Tylko proszę nie pisać, że antena nie taka, źle ustawiona. Antena mam nowa kupiona w zeszłym tygodniu wielozakresowa specjalnie pod ten MUX-8, no i brak poprawnego odbioru. Ustawiona na pewno na dobry kierunek i ten nadajnik ŁOSICE/SIEDLCE na dachu wysoko i nie da poprawnie odbierać................... :roll:

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: Przemo »

Co to konkretnie za antena? Opisz swoją instalacje. Część odpowiedzialna za odbiór VHF ustawiona jest w pionie?

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: AdamP »

wiertolot pisze: Antena mam nowa kupiona w zeszłym tygodniu wielozakresowa
Jeśli ustawiłeś antenę pod mux'y 1, 2 i 3 to zapewne jest w polaryzacji poziomej. Przy sile sygnału 35% powinieneś mieć jakość powyżej 90%.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Antena jest VHF ustawiona w pionie połączona zwrotnica i drugą UHF, obie na symetryzatorach i mocniejszego sygnału jak napisałem nie idzie wyciągnąć niestety i ustawić.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

siła sygnału stała 35%, natomiast jakość sygnału skacze jak szalona najczęściej w zakresie 20-30%, no i nie da nic więcej ustawić, ani uregulować, mokro jest deszcz padał, może temu, ale tak jest cały czas, jednego dnia było dobrze w zeszłym tygodniu, a potem tak i cały czas;

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Z tego wynika trzeba czekać, aż moc trochę tego zwiększy tego MUX-8 w tym kierunku, albo dać jakiś wzmacniacz pod VHF, tylko jaki? No i zmieniać całą instalację pod ten wzmacniacz VHF. Bo trzeba będzie zwrotnica wymieniać z przejściem pod wzmacniacz VHF i montować ten wzmacniacz z zasilaczem pod VHF chcąc to poprawnie niestety odbierać. Chyba, że coś zmieni w nadawaniu tego. :roll:

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Od takich dyskusji są działy dotyczące konkretnych regionów.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

i jakość mam prawie 90% na innych MUX, ale siła sygnału musi być powyżej 50 %, bo inaczej nie odbiera wcale, tak jest z MUX-1, ale on nadawany jest z mocą 20 kW z nadajnik ŁOSICE/SIEDLCE, a ten MUX-8 tylko z mocą 10 kW, temu ta siła sygnału jest o połowę mniejsza 35%, a jakości już nie ma, bo za słaby sygnał temu skacze i urywa, jeszcze dochodzą tereny leśne, deszcze, warunki pogodowe i temu pewnie, co zrobisz, trudno, nie będzie odbierać. :(

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Ile razy jeszcze napiszesz to samo w przypadkowym dziale...

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

no tak jak siła sygnału tego MUX-8 skoczy dajmy z 35% jak jest, dajmy na 50% to i od razu jakość sygnału pójdzie w górę dajmy do 90%, a tak nie wyciągnie tej jakości sygnału przy sile 35% i mocy 10 kW tego nadawania w odległości około 30 km. od nadajnika, trzeba wzmacniacz lub czekać na zwiększenie mocy tego nadawania najmniej dwukrotnie, inaczej tego nie odbierze. :roll:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

i im słabsza siła sygnału poniżej 50%, to jakość sygnału idzie dwukrotnie, trzykrotnie na łep w dół w porównaniu do siły,wtedy zrywa
a im mocniejsza siła sygnału powyżej 50%, to jakość sygnału idzie tak samo dwukrotnie w górę i jest wtedy dobry odbiór; :)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: wiertolot »

Czyli wynika z tego moc nadawania i siła sygnału jest bardzo ważna, im wyżej antena tym też lepiej, a jakość sygnału sama wskakuje i wzrasta jak jest odpowiednia ta siła sygnału.
Sorry za te wywody, już nie piszę i nie marudzę. Pozdrawiam
Jeszcze raz Wesołych Świąt wszystkim i szczęśliwego NADCHODZĄCEGO NOWEGO 2017 ROKU! ;)

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: access2601 »

Nie ma czegoś takiego jak antena "wielozakresowa" Do wszystkiego czyli do niczego. Antena taka nie sprawdza się w wielu lokalizacjach wiem coś o tym sam miałem takie badziewie.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: Kolor »

wiertolot pisze:Antena jest VHF ustawiona w pionie połączona zwrotnica i drugą UHF, obie na symetryzatorach i mocniejszego sygnału jak napisałem nie idzie wyciągnąć niestety i ustawić.
Chodzilo mi o to.
Nie wszystkie określenia należy brać doslownie, szczególnie gdy rozmówca nie orientuje się w temacie. No i ta doslowna du.a

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: Pikseloza na MUX-8;

Post autor: access2601 »

Nie wiem już sam jakie on ma te anteny czy wielozakresową czy dwie różne kto wie? W każdym bądź razie pisze on jakoś bez składnie. Nie wiem czy to ze zdenerwowania czy nie umie inaczej. Ale gość dostał już bana od admina na kilka dni bo załadał gdzie popadnie ciągle ten temat.

Zablokowany