Odbiór w woj. opolskim

mistersmith

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: mistersmith »

...i ruszyło, zgodnie z planem dzisiaj po północy można już było w Prudniku odbierać programy:)

ziu76

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: ziu76 »

Witam,w stronę Kluczborka brak sygnału z Chrzelic,od dzisiaj miała wystartować emisja testowa MUX2,pozostało tylko czekać.

ziu76

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: ziu76 »

Już wszystko działa :)

andrzej88
Posty: 17
Rejestracja: 4 maja 2011, o 11:06
Odbiornik: LG 42LW659S/LED plus
Instalacja antenowa: DEXTA z reg. wzmoc.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Opole/Chrzelice

MUX 2 ze Ślęzy

Post autor: andrzej88 »

Przed godz. 18 ruszył MUX 2 ze Ślęzy.
Na razie brak stabilnej emisji (tnie i momentami brak sygnału)
Z wypowiedzi na forum wynika ,że jest tak u wszystkich.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 237
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: neo69 »

Sprawdź dzisiaj, Ślęża już nadaje stabilnie i ponoć pełną mocą. Spróbuję dziś późnym wieczorem łapać sygnał, ale nie robię sobie wielkich nadziei na razie.

andrzej88
Posty: 17
Rejestracja: 4 maja 2011, o 11:06
Odbiornik: LG 42LW659S/LED plus
Instalacja antenowa: DEXTA z reg. wzmoc.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Opole/Chrzelice

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: andrzej88 »

Stabilny odbiór jest ze Ślęzy ale tylko wtedy gdy do anteny nie dociera sygnał z nadajnika Kłodzko/Czarna Góra (również kanał 58-system SFN tych dwóch nadajników)
Sprawdzone w dwóch innych miejscach.
Tam anteny są niżej i Kłodzko przesłania dużo budynków.

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: emgie77 »

neo69 pisze:Sprawdź dzisiaj, Ślęża już nadaje stabilnie i ponoć pełną mocą. Spróbuję dziś późnym wieczorem łapać sygnał, ale nie robię sobie wielkich nadziei na razie.
Ślęża nie nadaje jeszcze z pełną mocą tylko 50 kW. Pełna moc 100 kW dopiero w 2013.

marwis30

Mały i dziwny problem z odbiorem obrazu

Post autor: marwis30 »

witam wszystkich, nie ukrywam, że w sprawach DVB-T jestem żółtodziobem :). Mam w mieszkaniu 3 telewizory, wszystkie z wbudowanym tunerem mpeg 4. W jednym z pokoi na tv Sony wszystko śmiga oki, moc sygnału z polskich nadajników jest bardzo dobra, natomiast z czeskich - różnie. ale problem mam z tv w kuchni i w sypialni otóż i na jednym i na drugim mam głos, a nie mam obrazu. co może być przyczyną? próbowałem różnych ustawień (w jednym pokoju sony i w drugim też sony, w jednym wszystko oki, a drugi ma tylko głos) w menu ale nic nie pomaga, siła sygnału też jest bardzo dobra. dodam, że mieszkam na ul. Orzechowej w Opolu.
z góry dziękuję za podpowiedzi :)
pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Mały i dziwny problem z odbiorem obrazu

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jakie modele ?
Obrazu nie ma tylko na polskich kanałach czy także czeskich?
Jak jest głos a nie ma obrazu na polskich kanałach to pewnie odbiornik nie obsługuje MPEG-4.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 237
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: neo69 »

Tak, czy siak, Ślęży brak... ;-)

marwis30

Re: Mały i dziwny problem z odbiorem obrazu

Post autor: marwis30 »

A faktycznie, ten który mam w sypialni ma już chyba z 4-5 lat, a ten z kuchni to prosty model sharpa, który też faktycznie może nie obsługiwać mpeg4. nie pomyślałem, żeby przeszukać po modelach opis na necie. wieczorem się do tego zabiorę, bardzo dziękuję :)

atiti
Posty: 4
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 12:34
Odbiornik: Signal 507HD
Instalacja antenowa: 2 stare siatki na wys ok 10m nad grunt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzcielice i Pradziad

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: atiti »

:?:

Mam pytania:
1. Czy ktoś w Opolu łapie słowacką DVBT? Jeżeli tak to w jakiej lokalizacji Opola, jaki system antenowy, jakie nadajniki? I czy w ogóle jest to możliwe, bo z map zasięgów ze strony http://www.dvbtmap.eu jest to bardzo mało prawdopodobne?

2. Ja łapię MUX z Chrzcielic, MUX 1 z Pradziada i MUX3 z Pradziada i ostatnimi dniami na MUX3 mimo, że wcześniej miałem kanał PRIMa Love teraz mam czarny obraz. Czy ktoś wie o co tam bracia Czesi robią?

3. Czy może będę miał lepszy odbiór czeskich MUX-ów z nadajników Ostrawa? Na chwilę obecną nadają więcej MUX-ów niż Pradziad. Moja lokalizacja to okolice ul. Wilsona.

Pozdrawiam

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: emgie77 »

atiti pisze::?:


2. Ja łapię MUX z Chrzcielic, MUX 1 z Pradziada i MUX3 z Pradziada i ostatnimi dniami na MUX3 mimo, że wcześniej miałem kanał PRIMa Love teraz mam czarny obraz. Czy ktoś wie o co tam bracia Czesi robią?

Czesi raczej nic już przy swoich nadajnikach nie kombinują. Może trafiłeś akurat na propagację sygnału. Z tym czeskim MUX-em 3 jest w ogóle dziwna sprawa. ja też go nie mogę złapać choć pierwszy MUX odbieram bez problemu. Gdzieś czytałem że MUX3 (a od jesieni również MUX2) z Pradziada nadawane są/będą z taką samą mocą jak pierwszy ale bardziej KIERUKOWO na południe i stąd kłopoty z dobrym ich odbiorem u nas.

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: an10ka-dx »

emgie77 pisze:
atiti pisze::?:


2. Ja łapię MUX z Chrzcielic, MUX 1 z Pradziada i MUX3 z Pradziada i ostatnimi dniami na MUX3 mimo, że wcześniej miałem kanał PRIMa Love teraz mam czarny obraz. Czy ktoś wie o co tam bracia Czesi robią?

Czesi raczej nic już przy swoich nadajnikach nie kombinują. Może trafiłeś akurat na propagację sygnału. Z tym czeskim MUX-em 3 jest w ogóle dziwna sprawa. ja też go nie mogę złapać choć pierwszy MUX odbieram bez problemu. Gdzieś czytałem że MUX3 (a od jesieni również MUX2) z Pradziada nadawane są/będą z taką samą mocą jak pierwszy ale bardziej KIERUKOWO na południe i stąd kłopoty z dobrym ich odbiorem u nas.
Zawsze można spróbować odebrać sygnał z Ostrawy MUX1=54k. MUX2=37k. w Kędzierzynie odbiór tych MUX-ów BDB na antenę 11elementowej z symetryzatorem.

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: toldi »

dzisiaj rano pieknie sie sygnal niesie... bez problemu w Byczynie odbieram mux 3 z nadajnika Iława/Kisielice na kanale 46: TVP1,TVP2,TVP3 OLSZTYN, TVP3 GDANSK, TVP HISTORIA I TVP KULTURA
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jakby nie patrzec to w lini prostej mam jakies 350km do nadajnika.... :shock:

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: toldi »

teraz tylko jeszcze musze przestawic antenke na poludnie i sygnal z Chrzelic tzn mux 2 i 3 powinienem miec spokojnie od 27.10 lub jak emitel sie zlituje to wczesniej :D

ewentualnie jeszcze troszke pokombinuje ze wzmacniaczami

btw... tvp info opole w analogu wbrew wszystkim okolicznosciom tez mam :D a nie powinienem
a antena skierowana na Mikstat :D

na poczatku tygodnia bede obracal antene... na Opole i dam znac co i jak

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: an10ka-dx »

toldi pisze:teraz tylko jeszcze musze przestawic antenke na poludnie i sygnal z Chrzelic tzn mux 2 i 3 powinienem miec spokojnie od 27.10 lub jak emitel sie zlituje to wczesniej :D

ewentualnie jeszcze troszke pokombinuje ze wzmacniaczami

btw... tvp info opole w analogu wbrew wszystkim okolicznosciom tez mam :D a nie powinienem
a antena skierowana na Mikstat :D

na poczatku tygodnia bede obracal antene... na Opole i dam znac co i jak
MUX2 z Chrzelic to złapiesz, ale MUX3 to nie wiem czy się uda. Ja mam ok. 40km do nadajnika i się zastanawiam czy będę miał prawidłowy odbiór. Do Byczyny to odległość ok.80km. No ale jeżeli odbierasz TVP Opole,to masz chyba większe szanse niż ja :) W mojej okolicy można zapomnieć o TVP Opole.

kubusiek

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: kubusiek »

Witam.

Miałbym pytanie czy ktoś próbował odbioru tv cyfrowej z anteny zbiorczej na blokach osiedla Armii Krajowej ?

Dodam, że kanały analogowe odbieram z niej znakomicie i przymierzam się do zakupu tunera jednak niechciałbym tego robić w ciemno. Własne instalacje antenowe nie będą wchodziły w grę dlatego pytam o tą zbiorczą ;)

pozdrawiam

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: Tom345 »

Na 90% instalacja nie jest przystosowana do odbioru DVB-T. Trzeba wystąpić z prośbą do administracji o modernizację instalacji antenowej.

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: an10ka-dx »

Tom345 pisze:Na 90% instalacja nie jest przystosowana do odbioru DVB-T. Trzeba wystąpić z prośbą do administracji o modernizację instalacji antenowej.
To jest dobre stwierdzenie i pytanie: Jak przekonać administrację do włączenia DVB-T :?:
Albo administracja udostępnia sygnał poprzez tzw. pakiet mini, który jest dostarczany przez telewizję kablową, albo stare maszty antenowe łapią sygnał analogowy na starych zardzewiałych antenach z PRL-u.

Zablokowany