SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

Nie pomogło ;) zastanawiam się co to może być, bo sygnał z PKiN w moim przypadku nie jest na tyle efektywny, żeby odbierać TVN Warszawa, więc kierunkowość anteny i jej wąski kąt widzenia są ok, mogą to być zakłócenia lokalne (co byłoby dziwne bo MUX1 działa bez problemów) albo już nie wiem co. Przeprogramowałem też kanały cyfrowe jeszcze raz i problem w moim przypadku pozostał bez zmian.

Awatar użytkownika
sputnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, o 17:21

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: sputnik »

[quote="varicap"]
Na TVP1 jest sam dzwięk. Obraz pojawia się na chwilę po czym pikselizuje i znika wogóle i telewizor pokazuje sam symbol glośniczka.
Niestety nie dopytałem marki i modelu TV ale jeśli będę z nim rozmawiał to się zapytam i zaraportuję.

Niestety, u mnie na monitorze z wbudowanym tunerem P2470HD Samsunga - a właściwie Samsunga jest to samo. Pisałem i dzwoniłem do nich, ale bez jakiejkolwiek chęci pomocy z ich strony, na maila wogóle nie odpowiedzieli, najpierw odebrała jakaś kobieta, która oczywiście nie miała pojęcia o czym mówię, następnym razem trafiłem na gościa który cytował mi formułkę że ich sprzęt jest OK, a swoje żale powinienem kierować do "mojego operatora" multipleksu. :x Normalnie biust i ręce opadają.
Mam jeszcze podobny monitor z wbudowanym tunerem marki LG i ten spisuje się świetnie, to samo mogę powiedzieć o tunerze Not Only TV w formie karty PCI - żadnych problemów z odbiorem.
Powracając do feralnego tunera Samsunga, to próbowałem wszystkiego:
- wielokrotne przeprogramowanie z wyborem różnych krajów - tu ciekawostka - gdy ustawiłem Irlandię lub UK to dodatkowo złapałem dwie stacje: CH1 i DVB-H kanał 38 z czarną planszą
- odłączenie wszystkich urządzeń i kabla zasilającego i po kilunastu godzinach ponowne zaprogramowanie i nic
- podpinanie różnych anten i ponowne programowanie także nic nie dało.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły oprócz wróżki? :?:

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

do kolegi interaktiv
musisz mieć coś skopsane , bo 45% z Ursynowa na ATX-91 to zdecydowanie za mało.
Ja mam tez ATX-91 bez wzm. i ustawienie na PKiN z 40km mam 85% sygnału błędy 0 k.58 i 48 (kierunek Nowy Dwór Maz). wczesniej miałem 0-3 błędy na k.48 ale wystarczyła drobna korekta anteną i jest super. Dodatkowo TVN Warszawa 75/100 i błędy 0 (40km!)
Ustaw ją dokładnie na PKiN. Raszyn na Ursynowie nie powinien Ci się wcinać bo nie ma tam mocnego sygnału. A poza tym synchronizacja SFN juz chyba działa dobrze i nie mam przycięć .
Moja antena jednocześnie zbiera dwa mocne sygnały (mam prawie ten sam kierunek na PKiN i Raszyn) i żadnych zacięć ani błędów nie mam, wszystko gra super.
Pamiętam w lato 2009 jak ustawiałem anteny to wtedy problem SFN występował i musiałem się określić czy PKiN czy Raszyn bo zacinało co chwila i źle sumowało sygnały.

ATX-91 bez wzmacniacza/6m nad ziemią/40kmPKiN,45km Raszyn/Samsung Le37B650

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

Ok, ale Raszyn nadaje z mocą 100kW, PKiN 3kW więc "wcięcie się Raszyna" jest pewne ;) problem polega na tym, że antena jest na dachu, gdzie jest optyczna widoczność Raszyna i PKiN - który jest na południowy-wschód (względem anteny skierowanej na Raszyn), trudno coś pokombinuję, ale inaczej jest, gdy antena patrzy w kierunku, gdzie ma dwa nadajniki, a inaczej jak antena patrzy w stronę jednego, a drugi jest stosunkowo niedaleko, ale z boku.

UPDATE:
Coś się poprawiło, MUX2 siła 50, błędy 3/10, więc albo przypadek albo ktoś z Emitela przeczytał ten wątek ;)

damians1

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: damians1 »

albo zmieniła się propagacja

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

dokładnie to samo chciałem napisać. Jest inna propagacja i dlatego masz inny odbiór. Nie łudź się .....twoja instalacja antenowa jest do poprawki. Ja tydzień temu jak zmieniałem kierunek swojej anteny z Raszyna na PKiN to przez jeden dzień też miałem błędy od 0 do 3 ale tylko wieczorem(!) od ok 17 do 24 dziwne.... Wkurzało mnie to choć obraz i tak był idealny więc znowu korekta ustawienia anteny i jest super błędy na 58,48,53 wynoszą 0

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Programowanie kanałów

Post autor: Jarosław Bałuka »

Vegeta47 pisze:Ponawiam pytanie z ustawieniem programów.
mam tylko tvp 1,2,info test jak ustawić reszte.
(sony kdl 40bx400)
1. "poswiec 5 minut na przeczytanie kilku tematow i watkow... ze cos nie dziala, ze przerywa, ze cos tam innego - szanujcie czas innych"
Odp: czytałem wasze forum wczoraj z 30 min ale nie nie rozumiem bo jestem w temacie zielony!

2. "A jeśli mimo przeczytania tych wątków nadal nie wiesz kiedy będziesz mieć u siebie możliwość odbioru DVB-T, przypomnij sobie swój kod pocztowy i skorzystaj ze strony:
http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie
Na mapie pojawi się Twoja lokalizacja i odpowiedź na pytanie "kiedy?"."
Odp: Jestem w zasięgu.

3. "Zanim zadasz kretynskie pytanie... hmm... to znaczy, zanim zaczniesz pisać, że coś Ci nie działa:
1 przeczytaj pierwszy post tego tematu
2 zapoznaj się ze stroną z postu drugiego
3 KONIECZNIE ZRÓB AKTUALIZACJĘ oprogramowania w swoim TV."

Odp: aktualizacja była robiona.

wymądrzać sie to każdy jeden umie, a może lepiej pomóc?
A może tak faktyczne kolego przeczytaj choć podstawowe informacje, choćby takie: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 6722#p6722
wówczas inni będą mogli pomóc Tobie.

Vegeta47

Re: Programowanie kanałów

Post autor: Vegeta47 »

interaktiv pisze:Napisz swoją lokalizację, jaką masz antenę, jak jest zawieszona (na dachu, na balkonie, na drzewie), czy sprawdzałeś instalację kablową w domu a wtedy postaram się pomóc :) ale tak na przyszłość lepiej pytać w wątku dla danego nadajnika a są takie niż zakładać nowy wątek ;)
BTW jak to pytasz ponownie jak masz na koncie jeden post?

Jestem w zasięgu warszawskich nadajników. Antene mam zwykła na płocie na pręcie wisi:) (nie wiem na jakie dzielą sie anteny oprócz domowych i zewnętrznych [i nie chce poznawać ich rodzaju])
okablowania nie sprawdzałem, ale myśle, że jak odbiera cyfrowe tvp 1 test, tvp 2 test i tvp info test to jest sprawne(moge sie mylić oczywiście)
BTW wczoraj założyłem taki sam wątek ale zniknął i pojawił sie ten:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=1033

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

Wiem, że problem nie był po mojej stronie (w instalacji), ponieważ dziś parametry są dokładnie takie same dla MUX1 i dla MUX2, coś z SFN zostało dopracowane i teraz chodzi jak w zegarku. Warunki propagacji są praktycznie stałe bo odległość od obu nadajników to tylko kilka kilometrów i bezproblemowa widoczność optyczna (gołym okiem widać iglicę i maszt) do tego z jednej strony las a z drugiej w kierunku centrum dachy. Ewidentnie widać, że ktoś pracował nad dopasowaniem sygnału bo parametry zmieniały się w ciągu dnia co ostatecznie zaowocowało sygnałem 70/100 i błędami 0/10 na obu kanałach (58 i 48) więc instalacja jest w porządku zwłaszcza że problem dotyczył tylko MUX2.

TVDVBT

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: TVDVBT »

interaktiv pisze:Wiem, że problem nie był po mojej stronie (w instalacji), ponieważ dziś parametry są dokładnie takie same dla MUX1 i dla MUX2, coś z SFN zostało dopracowane i teraz chodzi jak w zegarku. Warunki propagacji są praktycznie stałe bo odległość od obu nadajników to tylko kilka kilometrów i bezproblemowa widoczność optyczna (gołym okiem widać iglicę i maszt) do tego z jednej strony las a z drugiej w kierunku centrum dachy. Ewidentnie widać, że ktoś pracował nad dopasowaniem sygnału bo parametry zmieniały się w ciągu dnia co ostatecznie zaowocowało sygnałem 70/100 i błędami 0/10 na obu kanałach (58 i 48) więc instalacja jest w porządku zwłaszcza że problem dotyczył tylko MUX2.

No to po tych "zmianach" mi całkowicie padły tvp1, tvp2, tvp info, a tvn warszawa nie da sie oglądac, tak szatkuje
Kanały z mux2 też przycinają ale zdecydowanie mniej

Lokalizacja w-wa ursynów przy multikinie

tgr

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: tgr »

tgr pisze:Na TVP nadal coś nie tak: SAMSUNG ....350 przy wejściu na TVP1 np na poz 1 automatycznie doinstalowuje na poz 13, kolejne wejście to doinstalowanie na poz 14 itd.
Telegazeta na TVP1 i TVP2 startuje od 164 strony zamiast od 100, na TVP3 brak txt
W kilku ostatnich dniach nie zauważyłem żadnej poprawy, chciałbym jeszcze dodać że na TV LG42LH3000 dźwięk "świerszczy" na kanałach TVP, na pozostałych jest o.k.

_chris_

Re: Programowanie kanałów

Post autor: _chris_ »

Vegeta47 pisze:(nie wiem na jakie dzielą się anteny oprócz domowych i zewnętrznych [i nie chce poznawać ich rodzaju])...
okablowania nie sprawdzałem, ale myślę, że jak odbiera cyfrowe tvp 1 test, tvp 2 test i tvp info test to jest sprawne(mogę się mylić oczywiście)
Jeśli masz jakąś bliżej nieokreśloną instalację antenową, to może być na przykład tak:
  • Twoja antena razem z twoim okablowaniem odbiera jedne kanały, a inne nie - tak już ma. To się zdarza. Może być uszkodzona albo ten typ tak ma...
  • W lokalizacji anteny, (przy płocie), kanał na którym łapiesz mux3 ma dobrą jakość, a kanał na którym nie możesz złapać mux2 ma denną jakość, bo taka jest propagacja do ciebie.
  • W powietrzu lata jakieś zakłócenie, skutecznie kasujące kanał mux2. Może to być chociażby antena sąsiada, coś u ciebie w mieszkaniu albo cokolwiek innego.
  • Uszkodzony TV (mała czułość na kanale mux2).
Tyle wróżenia z postu.

Nie pozostaje nic innego, jak na początek wziąć antenę w rękę i pochodzić dookoła albo iść na balkon lub dach. Poszukać zasięgu. Albo skombinować inną antenę i też poszukać zasięgu...

A analogi dobrze odbierasz?
Ostatnio zmieniony 9 października 2010, o 22:17 przez _chris_, łącznie zmieniany 1 raz.

zelantos

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: zelantos »

sputnik pisze:
varicap pisze: Na TVP1 jest sam dzwięk. Obraz pojawia się na chwilę po czym pikselizuje i znika wogóle i telewizor pokazuje sam symbol glośniczka.
Niestety nie dopytałem marki i modelu TV ale jeśli będę z nim rozmawiał to się zapytam i zaraportuję.

Niestety, u mnie na monitorze z wbudowanym tunerem P2470HD Samsunga - a właściwie Samsunga jest to samo. Pisałem i dzwoniłem do nich, ale bez jakiejkolwiek chęci pomocy z ich strony, na maila wogóle nie odpowiedzieli, najpierw odebrała jakaś kobieta, która oczywiście nie miała pojęcia o czym mówię, następnym razem trafiłem na gościa który cytował mi formułkę że ich sprzęt jest OK, a swoje żale powinienem kierować do "mojego operatora" multipleksu. :x Normalnie biust i ręce opadają.
Mam jeszcze podobny monitor z wbudowanym tunerem marki LG i ten spisuje się świetnie, to samo mogę powiedzieć o tunerze Not Only TV w formie karty PCI - żadnych problemów z odbiorem.
Powracając do feralnego tunera Samsunga, to próbowałem wszystkiego:
- wielokrotne przeprogramowanie z wyborem różnych krajów - tu ciekawostka - gdy ustawiłem Irlandię lub UK to dodatkowo złapałem dwie stacje: CH1 i DVB-H kanał 38 z czarną planszą
- odłączenie wszystkich urządzeń i kabla zasilającego i po kilunastu godzinach ponowne zaprogramowanie i nic
- podpinanie różnych anten i ponowne programowanie także nic nie dało.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły oprócz wróżki? :?:
Miałem problemy z TVP1 na tym samym modelu samsunga o których zresztą pisałem w tym temacie. W moim przypadku pomogła aktualizacja oprogramowania. Podaje linka do pliku który trzeba ściągnąć i zaktualizować oprogramowanie przez usb. Może się przyda:
http://www.samsung.com/download/FileVie ... &language=

And63

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: And63 »

[
quote="tgr"]
tgr pisze:Na TVP nadal coś nie tak: SAMSUNG ....350 przy wejściu na TVP1 np na poz 1 automatycznie doinstalowuje na poz 13, kolejne wejście to doinstalowanie na poz 14 itd.
Telegazeta na TVP1 i TVP2 startuje od 164 strony zamiast od 100, na TVP3 brak txt
W kilku ostatnich dniach nie zauważyłem żadnej poprawy, chciałbym jeszcze dodać że na TV LG42LH3000 dźwięk "świerszczy" na kanałach TVP, na pozostałych jest o.k.
[/quote]

Witam.Jestem nowy na forum.Mam podobny problem z SAMSUNG LE32B450.Doinstalowuje TVP1 na wolnej pozycji(tak jak pisze tgr )W menu telewizora w liście kanałów przy TVP1 pojawił się znak X w kwadraciku.Nie ma takiego znaku w opisie w instrukcji TV.Nie można go wykasować.Aby przełączyć z TVP1 na inny program należy użyć przycisków numerycznych w pilocie.Nie reaguje wtedy przycisk P+ P-.Przełączanie na inne kanały jest bezproblemowe.Robiłem reset ustawień przed programowaniem ręcznym i auto.Nic to nie zmienia.Sygnał z PKiN poziom 90 błędy 0.
Może ktoś mi powie co jest grane?Przed zmianami wszystko działało jak należy.Czy to w sygnale jest jakiś chłam który to wszystko robi?
Czy zmiana oprogramowania w TV pomoże (jeszcze jest rok gwarancji)?

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

Mojej mamie kupiłem Le32C650 i tez ten X występował przy kanałach zdublowanych TVP. Wykasowałem bez problemu te kanały aby występowały tylko raz na liście i już
Nie mam problemów z odbiorem ani z jakimkolwiek przełączaniem kanałów.
Lokalizacja to Konstancin 17km od PKiN na który nakierowana jest antena Yaga 95% siły

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Mi się wydaje, że problem po aktualizacji software'u telewizora zniknął (P2370HD). Musiałbym sprawdzić, może niedługo uda mi się to zrobić.

And63

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: And63 »

Wykasowałem zdublowane kanały z X (robiłem to już wcześniej).Znak X pojawia sie na kanale nr.1 gdzie wpisałem TVP1.Sytuacja się powtarza. CO Z TYM ZROBIĆ

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Tak, TVP1 nie gubi już obrazu i nie przeskakuje z numerami kanałów.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Od czasu uruchomienia MUXa 2 mam problem z demuxowaniem nagrań *.TS w programie DGAVCIndex... Na ekranie pojawia się pikseloza, mimo tego że podczas odtwarzania nagrań w różnych programach (KMPlayer, BestPlayer + ffdshow) obraz wyświetlany jest prawidłowo. Dzieje się tak ze wszystkimi kanałami z MUXA 2, kanały testowe TVP nie mają tego problemu...

Wiem, że to może dziwne, ale te problemy zaczęły się właśnie po 30 września...

Screen ze StaxRip-a

rafalm23

Sygnal wzrosl a pojawila sie duza ilosc bledow ...

Post autor: rafalm23 »

Witam,
Od zmiany 30 wrzesnia sygnal wzrosl, niestety pojawila sie znaczna ilosc bledow

aktualnie (po zmianie 30 wrzesnia)

kanal 690MHz:
status 1f | signal 91e2 | snr 0000 | ber 0004e320 | unc 00000015 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal 91f7 | snr 0000 | ber 0007a9d0 | unc 0000001d | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal 9253 | snr 0000 | ber 00058da0 | unc 0000000f | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal 9196 | snr 0000 | ber 001fffff | unc 00000023 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal 9255 | snr 0000 | ber 0007ee90 | unc 00000025 | FE_HAS_LOCK
status 1f | signal 920a | snr 0000 | ber 00099530 | unc 0000003c | FE_HAS_LOCK

to dziwne bo pamietam rok temu jak nadawali na 690MHz mialem signal 5000-6000 i odbior idealny

niech ktos ze specjalistow mi wytlumaczy, co sie dzieje?

PS
odbieram sygnal z raszyna w radomiu

Zablokowany