DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

heniek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: heniek »

kroczek12 pisze:Jaki jest odbiór ze Skrzycznego w Bielsku Białej i "po drugiej stronie" Bielska np. w Czechowicach Dziedzicach?? Czy mogę śmiało polecić mojemu znajomemu z tamtych okolic instalacje antenty do odbioru dvb-t? Proszę o odpowiedź najlepiej kogoś z tamtych okolic. Dzięki
Z uzyskanych informacji( odpowiedzi na nasze pisma) wynika ,że TVP w ogóle nie zależy na Skrzycznem.
Na dzień dzisiejszy mamy następujące wolne kanały telewizyjne 62, 42 do wzięcia oraz kanał 38 obecnie nadawany MPEG 2.Więc można uruchomić Mux1, Mux2, Mux3.

Projekt został przyjęty ale problemem jest kiedy zostanie zatwierdzony do realizacji i wprowadzony w życie. Projekty wcześniejsze także były przyjmowane ale później zalegały w szufladach.Pewna jest zmiana nadawania z MPEG 2 na MPEG 4 a może będzie nadawane w standardzie DVB-T2.
Wniosek- nie TP Emitel jest Hamulcowym rozwoju telewizji cyfrowej.
UKE się stara ? KRRIT ? TVP?, Minister Skarbu ? Ministerstwo Infrastruktury.

TVP umie tylko wyciągnąć rękę po abonament rtv ?
Przyzwala na to KRRiT- niema Misji ,niema kasy.
Szkoda mi tylko Pani Kurnikowej, która codziennie gania po podwórku z antena szukając sygnału telewizyjnego. Zastanawia się z której to strony odbierze sygnał i czy Pon Prezes włączy sygnał czy nie ? Łobiecali ,że byde miał aż 21 programów TV a nie bydne 2 TVP1, TVP2. ,,Głodnego Syty nie zrozumie "

heniek

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: heniek »

kroczek12 pisze:Jaki jest odbiór ze Skrzycznego w Bielsku Białej i "po drugiej stronie" Bielska np. w Czechowicach Dziedzicach?? Czy mogę śmiało polecić mojemu znajomemu z tamtych okolic instalacje antenty do odbioru dvb-t? Proszę o odpowiedź najlepiej kogoś z tamtych okolic. Dzięki
Z uzyskanych informacji( odpowiedzi na nasze pisma) wynika ,że TVP w ogóle nie zależy na Skrzycznem.
Na dzień dzisiejszy mamy następujące wolne kanały telewizyjne 62, 42 do wzięcia oraz kanał 38 obecnie nadawany MPEG 2.Więc można uruchomić Mux1, Mux2, Mux3.

Projekt został przyjęty ale problemem jest kiedy zostanie zatwierdzony do realizacji i wprowadzony w życie. Projekty wcześniejsze także były przyjmowane ale później zalegały w szufladach.Pewna jest zmiana nadawania z MPEG 2 na MPEG 4 a może będzie nadawane w standardzie DVB-T2.
Wniosek- nie TP Emitel jest Hamulcowym rozwoju telewizji cyfrowej.
UKE się stara ? KRRIT ? TVP?, Minister Skarbu ? Ministerstwo Infrastruktury.

TVP umie tylko wyciągnąć rękę po abonament rtv ?
Przyzwala na to KRRiT- niema Misji ,niema kasy.
Szkoda mi tylko Pani Kurnikowej, która codziennie gania po podwórku z antena szukając sygnału telewizyjnego. Zastanawia się z której to strony odbierze sygnał i czy Pon Prezes włączy sygnał czy nie ? Łobiecali ,że byde miała aż 21 programów TV a nie bydne 2 TVP1, TVP2. ,,Głodnego Syty nie zrozumie "

drmk

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: drmk »

Znów powrócił stary problem nadawania ze Skrzycznego "pustej" ścieżki Dolby Digital, tym razem na TVP1. I znów za każdym razem po przełączeniu na TVP1 trzeba przedzierać się przez menu telewizora, żeby to skorygować. Chyba już czas na inwestycję w którąś z cyfrowych platform sat, bo na dobrze działające DVB-T jeszcze poczekamy...

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcin6660 »

Ja już tak dawno zrobiłem bo ten skład kanałów ze Skrzycznego to żenada !!! Gdzie Polsat ???

radio-fm

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: radio-fm »

na terenie Zawiercia sygnał raczej jest
pisze raczej ponieważ u niektórych na siatkówkach jest , u innych zbyt slaby do odbioru
dotyczy budynków jednorodzinnych ,w wyższych tym bardziej OK powinno byc

http://mapa.szukacz.pl/?x=530910.37&y=291872.33&zoom=9

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

czy napewno bedzie w nowym roku oficjalne?

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

dziś w godzinach popołudniowych widziałem w Żywcu samochód Emitel'a. Czyżby jakieś przymiarki do mpeg-4 lub zupełnego wyłączenia mpeg-2?

Daniel1979

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Daniel1979 »

widzowie będą mogli odbierać jedynie ofertę TVP – ani TVN, ani Polsat nie planują inwestycji w infrastrukturę niezbędną do cyfrowej transmisji z nadajników naziemnych (jej koszt to – zdaniem ekspertów – co najmniej 400 milionów złotych).

„Nie zapomnijmy poinformować Polaków"

Wszyscy eksperci zgodzili się tylko w jednym – w Polsce potrzebna jest szeroka akcja informacyjna na temat konieczności zmiany odbiorników na telewizory zdolne do nadawania sygnału cyfrowego przed 2013 rokiem. Łukasz Bąk zwrócił uwagę, że dziś 40 procent Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego co ich czeka. – To jest problem. Może być tak, że będziemy gotowi do wyłączenia sygnału analogowego w czerwcu 2013 roku, ale nie zrobimy tego, bo będzie to oznaczało odcięcie setek tysięcy Polaków od telewizji – ostrzegał Kołodziejski.
Więcej na ten TEMAT

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

napewno bedzie od 1 styczna 2010 odbior ze skrzycznego mpeg-4 i mocnejszy?

husky83

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: husky83 »

Skąd w ogóle takie informacje, że od stycznia Skrzyczne nadaje pełny pakiet w MPEG4? Czy ja czegoś nie wiem?
Z tego co wiem, to niedawno była mowa o wyłączeniu nadajników mpeg2 z końcem roku, ale ani słowa nie słyszałem o tym, że od stycznia ma być mpeg4...

Demon

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Demon »

Kolega @pikaczu zadał retoryczne pytanie tyle, że w formie mocno udziwnionej. Ciężko cokolwiek przegapić, gdy nic się nie dzieje. :(

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

szkoda.

husky83

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: husky83 »

Demon pisze:Ciężko cokolwiek przegapić, gdy nic się nie dzieje. :(
Dokładnie, a tak serio to już się ucieszyłem, że czegoś dobrego nie wiem :) A tu ZONK :/
http://satkurier.pl/news/51481/pat-dvb- ... owana.html
Chociaż może przynajmniej to włączą? Ale po pierwsze - pierwsze 3 muxy miały być niekodowane, a po drugie - harmonogram się im posypał, ale oby się sprawdziło, ze we wrześniu MUX2 będzie miał 50% pokrycia kraju.. Byłoby nieźle :)

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

Ciekawe co po Nowym Roku:
-koniec testów ( i "widzimy ciemność" ze Skrzycznego)? :?: :?: {i zostaje mi tylko 1 Mux czeski)
-czy też dalsza tymczasowa emisja (do marca)?
Moze koledzy z Emitela daliby jakąś informację w tym zakresie.

Na marginesie, łapie ktoś w rejonie Bielska czy Żywca nowo uruchomiony słowacki Mux z Żyliny?

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Ja w Żywcu nie łapię, ale mi wiodocznosc w kierunku Słowacji centralnie przysłania góra Grojec.

irko17

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: irko17 »

Jurcio pisze:Ciekawe co po Nowym Roku:
-koniec testów ( i "widzimy ciemność" ze Skrzycznego)? :?: :?: {i zostaje mi tylko 1 Mux czeski)
-czy też dalsza tymczasowa emisja (do marca)?
Moze koledzy z Emitela daliby jakąś informację w tym zakresie.

Na marginesie, łapie ktoś w rejonie Bielska czy Żywca nowo uruchomiony słowacki Mux z Żyliny?


Witam Kolego Jurcio a na którym kanale ta słowacja nadaje to poszukam , z Czech łapie 3 MUX-y

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

czy skryczne ma juz mocnejszy sygnal i mpeg-4? jestem z tychow.

achimek61

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: achimek61 »

Witam
Nic takiego nie nastąpiło-dalej to samo!
jastrzębie-zdrój

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: pikaczu »

szkoda :( :(

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

irko17 pisze:

Witam Kolego Jurcio a na którym kanale ta słowacja nadaje to poszukam , z Czech łapie 3 MUX-y
68 kanał, polaryzacja V (taki dziwoląg :? )

Zablokowany