DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

prezestb

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: prezestb »

W Katowicach brak syganłu z Skrzyczneko

romanodepalma

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: romanodepalma »

Pobawili się i zostało tak jak było

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mac_33 »

mam dwa telewizory samsung i lg - i musze powiedzieć że samsung nie nadaje sie do sledzenia zmian w odbieranym sygnale /jest taki zero jedynkowy nie wiele potrzeba zeby siła sygn był 100% a liczba błedów nie za bardzo sie przydaje/ -

natomiast lg bardzo fajnie pokazuje siłę i jakość i ich zmiany co jest wazne gdy ustawiasz antene lub np zmieniasz elelenty instalacji - czy tak jak w naszym przypadku zmiany po stronie nadawczej

juz nawet tunerki lepiej pokazuja siłe - a w samsungu jak sie mux nie wczyta to nawet nie wiadomo ile brakuje do odbioru.

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Nardis »

mac_33 pisze:mam dwa telewizory samsung i lg ... nawet nie wiadomo ile brakuje do odbioru.
Skrzyczne słabo nadaje więc który telewizor jest czulszy i dobrze dekoduje obraz?

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mac_33 »

oba tak samo, jak do tej pory nie byłem wstanie wyróżnić jednego z nich - oba są b. dobre moim zdaniem -

problem w samsungu dotyczy tylko i wyłacznie interfejsu w jaki są wyswietlane dane o sygnale.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Andrew525 »

MUX3 Pojawilo sie kanal zakodowany.

ss80

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ss80 »

romanodepalma pisze:Pobawili się i zostało tak jak było
No to chyba niezłe tropo musi być bo się nawet pojawiła u mnie jakaś nieznana nośna na kanale 53 - 730 MHz co to było to nie wiem bo chyba nie TVN HD z Warszawy PKiN :lol:
MUX2 Skrzyczne w tej chwili szaleje od zera do milionera :shock: a MUX3 wsiąkł całkowicie, nawet nośnej ni ma, cuda nad cudami :twisted:

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Nardis »

ss80 pisze:MUX3 wsiąkł całkowicie, nawet nośnej ni ma, cuda nad cudami :twisted:
Chyba MUX1 się włącza na 45?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: blockbuster »

ss80 pisze: a MUX3 wsiąkł całkowicie, nawet nośnej ni ma, cuda nad cudami
No coś się chyba jednak dzieje bo i u mnie kompletny brak sygnału na k62.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kuku1234 »

A ja mowie pobawie sie antena, przekrece, "wypoziomuje", bo leci w dol i moze cos bedzie z tym 62k kanalem, bo mam sile 20%, a jakosc 1% i nie bardzo chce przeskoczyc na wiecej :evil: Jak rozumiem ta makarena sygnalowo jakosciowa o 12:30 tez sponsorowana przez Emitel ? Bo akurat przelaczalem miedzy antenami i sprawdzalem, a potem spowrotem i patrze, a tu dyskoteka jakiej jeszcze nie widzialem :D. I prawdopodobnie sygnaly polecialy o 10%, bo dociskalem i nic to nie dawalo.
Mnie to juz tez zaczyna draznic, macie sie w tym Emitelu na takich bardzo powaznych, a napisac gdzies zwyczajna informacje (na forum albo stronie), ze w tym i tym dniu w jakis tam godzinach beda prowadzone prace/ wystapia problemy. Moze byc nawet chwile przed rozpoczeciem danych prac, to tez by wiele wyjasnialo, bo poki co to jest wioska i przedszkole, a nie powaga.

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

:o JAK MUX-3 ZNIKNĄŁ, TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE :shock:

kolec64

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kolec64 »

K-62 is dead 0% juz ozyl 100/100% :) szok by po chwili znowu pasc :( czekamy do 18-tej
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2011, o 15:25 przez kolec64, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tak, trwają prace. Proszę nie kręcić antenami, przynajmniej nie wcześniej niż o 18-tej :)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ploomba »

tak, Skrzyczne - kanał 62 na chwilę obecną nie nadaje.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: blockbuster »

Na k62 właśnie na chwilę pojawiła się nośna przynajmniej u mnie dużo silniejsza niż przed październikowymi zmianami (czyżby to szło z głównej anteny) :?:

AMD64

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: AMD64 »

No panowie teraz sygnał jak mam 70% siły i 100% jakości to brak listy kanałów ale ta siła tylko czasowo, po jakimś czasie spada na 53% i znów rośnie do 70 tak że na razie wynika że prace trwają i po zakończeniu chyba będzie lepiej. pewnie testują na głównej antenie.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mac_33 »

u mnie też wygląda obiecujaca siła93% i jakość 100% i ani drgnie - jedna uwaga pamietam ze jak czesi właczali 54k to sama nośna była 98% a po podłczeniu kanałów spadła o ok 15-20%. ale to moze być tylko przypadkowa obserwacja - na razie trzymam kciki i oby tak pozostało.:-)

dominik920

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dominik920 »

U mnie jeszcze nigdy nie było tak dobrej siły odbioru:) nośna jest ale kanałów nie ma ciekawe co się pojawi o 18 czy to będzie ten sam Mux co był czy też już testowo ruszy Mux 1 .

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: mac_33 »

zaryzykuje stwierdzenie ze jak by miał byc stary to juz by działał chyba...wiec moze nowy, nie ma identyfikatora sieci i nazwy nadajnika. czekamy mam nadzieje ze p. Jarek nie zepsuje nam zabawy w stylu właczamy mux1 dwa tyg przed terminem ;)
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2011, o 16:37 przez mac_33, łącznie zmieniany 1 raz.

dominik920

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: dominik920 »

W takim razie na dzień obecny znikło by nam sześc kanałów TVP(lub też zostały by przeniesione na inny kanał)a doszły by Polo TV i Eska TV bo chyba to są jedyne stacje które już nadają i mogły by ruszyć wraz ze startem MUX1.Pewnie za nieco ponad godzinę będzie juz wszystko jasne więc pozostaje nam czekać...

Zablokowany