DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

W Norwegi nie ma za bardzo DVB-T bo są góry i nic nie łapie,narazie nie wchodze na forum bo musze pracowac!!
3. Wedlug kolegi Polsatowicza w Szwecji w ogole chyba zimy nie ma.

Co do tego zima jest tylko nie ma śniegu ;)

Tongariro
Posty: 19
Rejestracja: 24 grudnia 2010, o 12:06

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Tongariro »

Od wczoraj bardzo u mnie spadła moc sygnału na k.62. Mux2 bez problemu - stabilnie i bez zacięć.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ploomba »

Miało być lepiej, jest gorzej..
Końcem roku wymieniano anteny na obiekcie RTON Wisła/Skrzyczne, czego skutkiem były częste braki sygnału. Uspakajano jednak, że po ich wymianie sygnał wróci do normy, a nawet się poprawi. Tak się jednak nie stało. Mieszkańcy Podbeskidzia są zdezorientowani…
cały artykuł na:
http://www.super-nowa.pl/art.php?i=22684

Ciekawe czemu nikt tu na forum (z pracowników Emitela) nie wspominał o problemach z wyższym umiejscowieniem nowej anteny (efektem "cienia" o którym mowa w artykule) i o proponowanych pomiarach (porównaniach charakterystyki nadawania starych anten i nowej).
Ja osobiście nie narzekam na odbiór z nadajnika Skrzyczne (w Żywcu)..tak samo na wschód Ślemień-Las (w kierunku Suchej Beskidzkiej) sygnał jest cały czas OK.
Ktoś tu jednak wcześniej już wspominał, że na południe odbiór sygnału jest problematyczny.

SPECTRA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SPECTRA »

ploomba pisze:edit/ Czytaj Zasady forum
Według wypowiedzi pracowników EMITELU po stronie technicznej wszystko jest w jak najlepszym porządku, tylko „wystąpiło bardzo silne oblodzenie wieży i anten“. Na podstawie tych słów można wnioskować, iż lokalizacja RTON Wisla Skrzyczne nie jest odpowiednią do instalacji nadawczego systemu antenowego 62 k. ponieważ podczas panującej obecnie bardzo łagodnej zimy doszło na Skrzycznym do tak fatalnego zjawiska, które zaprzyczynilo, że już prawie trzy tygodnie niemożna oglądac programów MUX 1. Sa inne miejsca gdzie nadajnikom takie warunki nie przeszkadzaja (np Jelenia Góra - Śnieżne Kotły, Kłodzko - Czarna Góra, Szczawnica - g. Przehyba, Zakopane – Gubałówka, Lysá Hora, Praděd, Černá Hora).

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: twmichal »

Ja mam do Skrzycznego 150km odległości i nie miałem w ostatnim czasie żadnych problemów z odbiorem. Problemy były tylko w listopadzie. gdy zmieniano parametry. MUX-2 ma za słaby sygnał żebym mógł odbierać bez problemów ale MUX-1 idzie bez żadnych przycięć.

Pogorszył mi się natomiast odbiór czeskich MUX-ów ale w innym miejscu na Forum też był wklejony cytat Czeskich Radiokomunikacji że przyczyną pogorszenia odbioru jest oblodzenie.

Także dziwnie to wygląda, że osoby które mieszkają znacznie bliżej, a może mają nawet widoczność optyczną odbierają źle albo wcale. Nie liczę tych, którzy mieszkają na pd. od Skrzycznego bo w tamtym kierunku jest wytłumienie.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Tak w tej chwili wygląda obiekt nadawczy Wisła/Skrzyczne.


Obrazek

Obrazek

artik_

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: artik_ »

Ciekawe jak zmienia się charakterystyka (zysk itp) w takich warunkach?

SPECTRA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SPECTRA »

JaroslawMroczkowski pisze:Tak w tej chwili wygląda obiekt nadawczy Wisła/Skrzyczne.
Ladne ale nic nadzwyczajnego. Tak wygladaja wszyskie nadajniki ktore sa nad 1000 m n.p.m. i sa funkcyjne.

Zolmar

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Zolmar »

JaroslawMroczkowski pisze:Tak w tej chwili wygląda obiekt nadawczy Wisła/Skrzyczne.
Nie chciałbym być złośliwy, ale tak jak co roku zima zaskakuje służby drogowe tak zaskoczyła właściciela masztu? :lol: :lol: :lol:

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

Wyraźnie widać, że nie z każdej strony jest równo obklejony. Na fotce daszek z jednej strony jest czarny - widać pokrycie. Więc i charakterystyka nie będzie się zmieniała równo dla wszystkich dookoła.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

SPECTRA pisze: Ladne ale nic nadzwyczajnego. Tak wygladaja wszyskie nadajniki ktore sa nad 1000 m n.p.m. i sa funkcyjne.
Owszem, ładne choć tak silne oblodzenie nie zdarza się często nawet na wyżej ulokowanych obiektach. Cieszy natomiast, że pomimo tak skrajnych warunków obiekt nadawczy pracuje.
Zolmar pisze:Nie chciałbym być złośliwy, ale tak jak co roku zima zaskakuje służby drogowe tak zaskoczyła właściciela masztu? :lol: :lol: :lol:
A konkretnie co masz na myśli przy tym porównaniu? Że służby drogowe nie dojechały na szczyt? :)

Zolmar

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Zolmar »

Jarosław Bałuka pisze:
Zolmar pisze:Nie chciałbym być złośliwy, ale tak jak co roku zima zaskakuje służby drogowe tak zaskoczyła właściciela masztu? :lol: :lol: :lol:
A konkretnie co masz na myśli przy tym porównaniu? Że służby drogowe nie dojechały na szczyt? :)
Mam mówić co mam na myśli po prawdzie czy po uważaniu? :D
Jak napiszę co myślę, to dostanę drugie ostrzeżenie na priv.
Ja wiem, że Ty wiesz co ja miałem na myśli przy tym porównaniu :lol: :lol: :lol:

Jak napiszę po uważaniu to bym skłamał. A ja kłamać nie będę :D

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Mam nadzieję, że nie sugerowałeś, że zima zaskoczyła właściciela masztu :)
Nas zima nie zaskakuje bo od wielu lat przychodzi co roku mniej więcej o tej samej porze. Co roku również natura pokazuje swoją potęgę, wobec której ludzie i technologia mają raczej ograniczone szanse.

SPECTRA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: SPECTRA »

Jarosław Bałuka pisze:
SPECTRA pisze: Ladne ale nic nadzwyczajnego. Tak wygladaja wszyskie nadajniki ktore sa nad 1000 m n.p.m. i sa funkcyjne.
Owszem, ładne choć tak silne oblodzenie nie zdarza się często nawet na wyżej ulokowanych obiektach. Cieszy natomiast, że pomimo tak skrajnych warunków obiekt nadawczy pracuje.
:o Spadek poziomu sygnalu o -20 dB/uV na 58k (Polsat analog) oraz 62k MUX1 to pan nazywa praca. od trzech tygodni nie mozna ogladac tych programow (szum lub pixeloza). Troche pokory ze strony EmiTelu.

Zolmar

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Zolmar »

Jarosław Bałuka pisze:Mam nadzieję, że nie sugerowałeś, że zima zaskoczyła właściciela masztu :)
Nas zima nie zaskakuje bo od wielu lat przychodzi co roku mniej więcej o tej samej porze. Co roku również natura pokazuje swoją potęgę, wobec której ludzie i technologia mają raczej ograniczone szanse.
Jakoś samoloty sobie z oblodzeniem radzą więc nie sądzę, że byłby to problem do zabezpieczenia masztu przed oblodzeniem lub śniegiem.
W końcu to nie Syberia, Antarktyda lub Alaska czy Grenlandia a tylko piękna górka w Polsce. :P
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o wyższe koszty :lol: utrzymania takiego systemu.
Nie wierzę, ze w środku Europy w XXI wieku, kiedy latamy (bezzałogowo) na Marsa, Jowisza i poza Układ emisję sygnału kładzie na pysk zamarznięta woda :lol: :lol: :lol:
System podgrzewania istotnych elementów, obudowanie w nieekranującą sygnał kopułę w lekkiej konstrukcji z izolacją termiczną, z powierzchni której ultradźwiękami (wibracją) rozkruszałoby się lód i śnieg lub coś innego.
To takie luźne "pomysły"... :P

Martwicie się o Skrzyczne.
Ja mam problem z sygnałem z Koszutki 40 km w linii prostej ode mnie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A tam jako żywo góry ani słychu ani dychu :lol:
Inna sprawa, że mój dekoder przy telewizorze z zakłóconym sygnałem sobie radę daje (jako tako) a w tym samym czasie z tego samego sygnału karta telewizyjna do PC już nie. :cry:

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ploomba »

Będą uruchomione 2 lub 3 przemienniki cyfrowo do końca kwietnia 2012r.

komentarze http://www.super-nowa.pl/art.php?i=22684

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

Tak - dwa spośród 16-tu. A co z resztą? Ustroń, Cieszyn leży. Cyfrowa Czantoria jest potrzebna do odpalenia po tej stronie.

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

A nie możecie choć trochę odśnierzyć ten obiekt? przecierz macie pewnie sprzęt do tego typu zjawisk.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: TVRuda »

Jak im sie zapłaci to Ci odśnieżą. Nie bój żaby. Chyba, że sie zgadomy, mietły do rąk i heja. Prędzej samemu coś człowiek osiągnie jak na kimś ma polec. Takie jest moje zdanie.

amstat

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: amstat »

A po co odśnieżać jak oba MUX-y super działają,sprzęt jest przewidziany do pracy w takich warunkach.

Zablokowany