DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: blockbuster »

MUX3 z Błeszna już nadaje. :)
Jak na razie pomimo, że na tym samym kanale odbieram analog ze Skrzycznego jestem na plus zaskoczony siłą i jakością sygnału.
Odległość od nadajnika 31km
http://imageshack.us/photo/my-images/849/sdc11088t.jpg/
Ostatnio zmieniony 21 października 2011, o 19:34 przez blockbuster, łącznie zmieniany 1 raz.

prze

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: prze »

Andrzej.B pisze:Dzisiaj jest już 21.10, a mux3 z Błeszna nie nadaje. Ziostało jeszcze 6 dni. Zaczynam odliczać i powiem szczrze że wątpie że uruchominy będzie wcześniej. ;)
toś się chłopie najęczał a tu proszę
blockbuster pisze:MUX3 z Błeszna już nadaje. :)
Jak na razie pomimo, że na tym samym kanale odbieram analog ze Skrzycznego jestem na plus zaskoczony siłą i jakością sygnału.
http://imageshack.us/photo/my-images/849/sdc11088t.jpg/

MAVERIC

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: MAVERIC »

blockbuster pisze:MUX3 z Błeszna już nadaje. :)
Jak na razie pomimo, że na tym samym kanale odbieram analog ze Skrzycznego jestem na plus zaskoczony siłą i jakością sygnału.
http://imageshack.us/photo/my-images/849/sdc11088t.jpg/
Ty masz sygnał 93/63 a ja na tym samym telewizorze mam 73/100. Od czego to zależy?

DVBManiak

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: DVBManiak »

I sygnał bardzo mocny, a jakość słabsza. To pewnie przez Skrzyczne. Zależy od lokalizacji.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: blockbuster »

MAVERIC pisze:
blockbuster pisze:MUX3 z Błeszna już nadaje. :)
Jak na razie pomimo, że na tym samym kanale odbieram analog ze Skrzycznego jestem na plus zaskoczony siłą i jakością sygnału.
http://imageshack.us/photo/my-images/849/sdc11088t.jpg/
Ty masz sygnał 93/63 a ja na tym samym telewizorze mam 73/100. Od czego to zależy?
Od wielu czynników. Od anteny, wzmacniacza, lokalizacji. W moim przypadku dochodzi jeszcze to, że antenka jest ustawiona nie centralnie na Błeszno tylko ok. 32 stopnie w lewo.

EDIT.
Przed chwilą ustawiłem antenkę mniej więcej centralnie na Błeszno i oczywiście jakość poszła w górę.
http://imageshack.us/photo/my-images/64/sdc11091u.jpg/

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Andrzej.B »

Super, ja w Radomsku na mux3 mam poziom sygnało 99-100% i zero błądów. Aż sam się tego nie spodziewałem.

fido

DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: fido »

witam czy ktoś odbiera mux 3 w okolicy Krzepic ja w Rudnikach mam 0-0 wiem że nadają cieniutko ale w linij prostej nie jest za daleko :lol:

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Andrzej.B »

Ja w radomsku odbieram
poziom sygnału 99-100%.
Ostatnio zmieniony 22 października 2011, o 14:32 przez Andrzej.B, łącznie zmieniany 1 raz.

czlowiektv

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: czlowiektv »

Panowie,czy jest szansa,żebym odbierał Mux 3 z Błeszna i Mux 2 z Wręczycy w Lublińcu razem w dobrej jakości...?Proszę o szybką w miare możliwości odpowiedż...bo może jutro w końcu coś będę robił z Anteną tylko..nie wiem czy lepiej by było zmienić ustawienie całkowicie na Kosztowy...chodzi też o to aby byl dobry odbiór analogowy takich kanałów jak 1,2,info,polsat i tvn...Nie wiem co wybrać po prostu:)
Będę bardzo wdzięczny za w miarę szybką odpowiedż,i z góry dziękuję.Nie ukrywam,że interesuje mnie też odbiór programów czeskich...ale polskie najważniejsze.

lubczyk
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2010, o 14:42
Odbiornik: Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Dexana
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa/Wręczyca

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: lubczyk »

O MUX2 z Wręczycy się martwić nie musisz, gorzej z MUX3 z Błeszna. Generalnie rzecz biorąc ja u siebie w okolicach zalewu mam szczątki sygnału i niestety ale nie mam możliwości oglądania kanałów TVP.

A w jakiej okolicy mieszkasz i czy antena jest wysoko ?

Awex23
Posty: 79
Rejestracja: 22 października 2011, o 08:44
Miejscowość: Pyskowice
Odbiornik: LG OLED
Instalacja antenowa: Televes V Zenit (max 58k)
Televes VHF
Televes FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy/Łysa Góra (CZ)

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Awex23 »

Odbiór we Wręczycy Wielkiej:
Antena Yagi 19/21-69 + symetryzator 21-69
Tylem anteny (dokładnie 148 st. od głównego kierunku) Mux2 2.7 km (Klepaczka) - siła/jakość 100/95
W kierunku głównym anteny Mux3 - 19,1 km (Cz. Błeszno) - 90/100.
Odbiornik Ferguson Ariva T60.

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: Andrzej.B »

czlowiektv pisze:Panowie,czy jest szansa,żebym odbierał Mux 3 z Błeszna i Mux 2 z Wręczycy w Lublińcu razem w dobrej jakości...?Proszę o szybką w miare możliwości odpowiedż...bo może jutro w końcu coś będę robił z Anteną tylko..nie wiem czy lepiej by było zmienić ustawienie całkowicie na Kosztowy...chodzi też o to aby byl dobry odbiór analogowy takich kanałów jak 1,2,info,polsat i tvn...Nie wiem co wybrać po prostu:)
Będę bardzo wdzięczny za w miarę szybką odpowiedż,i z góry dziękuję.Nie ukrywam,że interesuje mnie też odbiór programów czeskich...ale polskie najważniejsze.
Skoro ja odbieram oba mux'y, (w Radomsku) to uważam że w Lublicu nie powinno byc również problemu.

jackman

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: jackman »

Moja lokalizacja to Strzebiń - gmina Koszęcin - powiat lubliniecki.
Antena od dzisiaj ustawiona w kierunku nadajnika Błeszno.
MUX2 z Klepaczki siła 100% - jakość 100%
MUX3 z Błeszna siła 97% - jakość 100%

W razie pytań instalacyjnych proszę o posty

czlowiektv

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: czlowiektv »

No ja tak bardziej mieszkam blisko ulicy Oleskiej;p czyli koło dzielnicy Steblów
Czy antena jest wysoko...jakby to powiedzieć no..powiedzmy,że jest na dachu domu średnio-wysokiej wielkości jak na dom;p

Przy tym ustawieniu jakie mam teraz cyfrowo odbieram MUX 2 z Wręczycy,ale no troche siła gygnału skacze...raz jest 100 a za chwile 30,żeby potem znowu było 100...Na pokojowej dołączonej do zestawu odbieram MUX 2 z Wręczycy bez problemów,przy dobrym ustawieniu również i Mux 2 z Kosztów też.Po mux 3 śladu nie ma tak jak i po podłączeniu do anteny normalnej.
Sygnału mux 3 ani z Kosztów ani z Błeszna nie odbieram.Analogowo z Błeszna też niczego nie odbieram..Z Kosztów odbieram analogowo TVN na 32 kanale,chyba TVP Katowice na 60 kanale..i chyba Polsat na 47.. Sorry,chyba sie z tym wszystkim powtarzam :D

lubczyk
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2010, o 14:42
Odbiornik: Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Dexana
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa/Wręczyca

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: lubczyk »

No niestety ale po drodze sygnału z Błeszna do Lublińca są 2 wzniesienia co doskonale pokazuje http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 9288517763 ten profil terenu (jest to profil Błeszno - mój dom ale w twoim przypadku pewnie będzie podobnie).

Wręczyca może mieć takie spadki bo sygnał jest przesterowany przy zbyt mocnym wzmocnieniu.

Ja w sumie mam zamiar zmienić antenę i położyć zupełnie nowe okablowanie, zobaczę co z tego wyjdzie, choć muszę przyznać że odbieram przy obecnej antenie analogowy Puls z Błeszna, więc może i jest szansa na MUX3 po zakupach.

jackman

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: jackman »

czlowiektv pisze:No ja tak bardziej mieszkam blisko ulicy Oleskiej;p czyli koło dzielnicy Steblów
Czy antena jest wysoko...jakby to powiedzieć no..powiedzmy,że jest na dachu domu średnio-wysokiej wielkości jak na dom;p

Przy tym ustawieniu jakie mam teraz cyfrowo odbieram MUX 2 z Wręczycy,ale no troche siła gygnału skacze...raz jest 100 a za chwile 30,żeby potem znowu było 100...Na pokojowej dołączonej do zestawu odbieram MUX 2 z Wręczycy bez problemów,przy dobrym ustawieniu również i Mux 2 z Kosztów też.Po mux 3 śladu nie ma tak jak i po podłączeniu do anteny normalnej.
Sygnału mux 3 ani z Kosztów ani z Błeszna nie odbieram.Analogowo z Błeszna też niczego nie odbieram..Z Kosztów odbieram analogowo TVN na 32 kanale,chyba TVP Katowice na 60 kanale..i chyba Polsat na 47.. Sorry,chyba sie z tym wszystkim powtarzam :D
Moim zdaniem odbiór powinieneś z Błeszna w lublińcu osiągnąć.
Z tego co piszesz sygnał z klepaczki jest niestabilny, więc warto sprawdzić instalację antenową i czy masz ustawioną ją w nieodpowiednim kierunku czyli na Błeszno?

mariusz 37

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: mariusz 37 »

według mnie sygnał z Błeszna to... śmiech na sali (2kW), nie rozumiem dlaczego NIE PUSZCZONO TEGO Z WRĘCZYCY ( piękny, nowy nadajnik, bardziej wysunięty na północ gdzie z pokryciem sygnału zyskało by o wiele więcej odbiorców )... myślę , że to jest wielki błąd... u naszych zachodnich sąsiadów takie coś jest nie do pomyślenia, żeby nagłaśniać coś co jest nieosiągalne (30 km od nadajnika... ciemność)...
ps. nie będę tu mówił, że w CZECHACH TEŻ MYŚLĄ LEPIEJ!!! ... i proszę nie mówcie, że antenę mam złą...
Ostatnio zmieniony 22 października 2011, o 17:05 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: blockbuster »

@mariusz 37 gdybyś zadał sobie trochę trudu i poczytał chociaż ten jeden wątek od początku wtedy byś zrozumiał dlaczego NIE PUSZCZONO TEGO Z WRĘCZYCY.

mariusz 37

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: mariusz 37 »

blockbuster pisze:@mariusz 37 gdybyś zadał sobie trochę trudu i poczytał chociaż ten jeden wątek od początku wtedy byś zrozumiał dlaczego NIE PUSZCZONO TEGO Z WRĘCZYCY.
ja nie chcę czytać wątków, ja chcę tylko odbierać MUX 3 według harmonogramu, no chyba, że to ma być odbiór prywatny... więc po co te newsy...

DjTomy

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: DjTomy »

Co za koleś wypisuje to samo na różnych forach. Brak słów.

Zablokowany