DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

cyfrojtek

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cyfrojtek »

Mieszkam w okolicach Gniezna po przeciwległej stronie od Śremu mam tv Bravia od wczoraj odbieram tylko programy Polsat Tvn TV4 Puls a programy TVP jakieś testowe tylko trzaska i tnie mam też plansze testowe tv5 tv7 to sygnał jest ok ale co z programami TVP do tej pory miałem idealny odbiór kiedy będzie ponownie dobry sygnał dla TVP ?

birki

Re: DVB-t Poznań

Post autor: birki »

@cyfrojtek a w jakiej miejscowości mieszkasz ? ja mam 20 km do Gniezna. Dziś zakupiłem antenę w Gnieźnie (niewielkie koszty) i obraz TVP1,2,INFO,HD itd. jest "żyleta" :) Wcześniej miałem normalnego "pająka" i kanały z MUX3 też cięły dosyć ostro.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Czy u kogoś również są złe proporcje obrazu w TVP2 MUX3 ?

szczypior

Re: DVB-t Poznań

Post autor: szczypior »

Więc ja dalej nie mam tvp1 i tvp2.....nie wiem co jest. Mieszkam koło Leszna i dalej mam ten sam problem. Antena?Tv?Tuner???Na tunerze i na Tv nie mam tyvh kanałów!!!!!Co jest grane????Kombinowali, kombinowali i przekombinowali.... :D :D

cyfrojtek

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cyfrojtek »

birki pisze:@cyfrojtek a w jakiej miejscowości mieszkasz ? ja mam 20 km do Gniezna. Dziś zakupiłem antenę w Gnieźnie (niewielkie koszty) i obraz TVP1,2,INFO,HD itd. jest "żyleta" :) Wcześniej miałem normalnego "pająka" i kanały z MUX3 też cięły dosyć ostro.
Mieleszyn też 20 km od Gniezna i mam antenę siatkową. A co to za antene kupiłeś taka dwumetrowa ?, bo sąsiad taką kupił na allegro za 70 zł to mu nawet nie poszukało TVP tylko te prywatne.

pio

Re: DVB-t Poznań

Post autor: pio »

Na 2 telewizorach od wczoraj miałem przypadek, że "znikły" testowe kanały TVP.
Wystarczyło włączyć przeszukiwanie ręczne na każdym znich i kanały zostały znalezione.

badzio19

Re: DVB-t Poznań

Post autor: badzio19 »

cyfrojtek pisze:
birki pisze:@cyfrojtek a w jakiej miejscowości mieszkasz ? ja mam 20 km do Gniezna. Dziś zakupiłem antenę w Gnieźnie (niewielkie koszty) i obraz TVP1,2,INFO,HD itd. jest "żyleta" :) Wcześniej miałem normalnego "pająka" i kanały z MUX3 też cięły dosyć ostro.
Mieleszyn też 20 km od Gniezna i mam antenę siatkową. A co to za antene kupiłeś taka dwumetrowa ?, bo sąsiad taką kupił na allegro za 70 zł to mu nawet nie poszukało TVP tylko te prywatne.
Swarzędz nie 'widzę' Śremu i mam małą antenę siatkową na balkonie - odbieram oba muxy bez zacięć

waldziu

Co z MUX 1 (k23)

Post autor: waldziu »

Czy Mux1 (k-23) został na stałe wyłączony ,a jeżeli tak to czy TVP info na MUX-3 zastapi TVP info Poznan z MUX -1 ?

cyfrojtek

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cyfrojtek »

pio pisze:Na 2 telewizorach od wczoraj miałem przypadek, że "znikły" testowe kanały TVP.
Wystarczyło włączyć przeszukiwanie ręczne na każdym znich i kanały zostały znalezione.
u mnie są tylko tną i szatkują że oglądać nie idzie :(

p.saw

Re: DVB-t Poznań

Post autor: p.saw »

Na TVP-2 z MUX-3 prawdopodobnie brak sygnału wss, dlatego telewizor zamiast wide wyswietla smart i z tąd te rozciągnięte "facjaty". Ale w tym całym bałaganie to akurat najmniejszy problem. Przed chwilą nadawany był "na dobre i na złe" równoczesnie na TVP2 i TVP HD i na tym drugim było cacy. :lol:

p.saw

Re: DVB-t Poznań

Post autor: p.saw »

EPG na MUX-2 już "naprawione". :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 1 października 2010, o 23:30 przez p.saw, łącznie zmieniany 1 raz.

arik92

Re: DVB-t Poznań

Post autor: arik92 »

p.saw pisze:EPG na MUX-2 już "naprawione". :mrgreen:
Potwierdzam, działa jak należy.

birki

Re: DVB-t Poznań

Post autor: birki »

cyfrojtek pisze:
birki pisze:@cyfrojtek a w jakiej miejscowości mieszkasz ? ja mam 20 km do Gniezna. Dziś zakupiłem antenę w Gnieźnie (niewielkie koszty) i obraz TVP1,2,INFO,HD itd. jest "żyleta" :) Wcześniej miałem normalnego "pająka" i kanały z MUX3 też cięły dosyć ostro.
Mieleszyn też 20 km od Gniezna i mam antenę siatkową. A co to za antene kupiłeś taka dwumetrowa ?, bo sąsiad taką kupił na allegro za 70 zł to mu nawet nie poszukało TVP tylko te prywatne.
Odbierz PW

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Teraz jeszcze mała poprawka nadpisywania programów i będzie ok. ;)

robcio

brak dźwięku na TVP 1, 2

Post autor: robcio »

Uprzejmie zawiadamiam, że telewizory Loewe nie mają dźwięku na TVP1 i TVP2 z nadajnika DVBT Srem. Reszta kanałów dział OK- zgłaszało ten problem kilkunastu użytkowników.
Nie pomaga wyszukiwanie, usuwanie itp.
Żadnych opcji zmiany ścieżki dźwiękowej nie ma, a zamiast fonii cisza!!!
A jeszcze tydzień temu wszystko działało bez zastrzeżeń.

jkrzyszt

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

Panowie,

Choć większość twierdzi, że nadawany ze Śremu w kanale 39 (618 MHz) MUX2 już działa poprawnie, ja w tablicy NIT (PID 16) nadal widzę błędy:

Kod: Zaznacz cały

PID:  16 (0x0010)  [= assigned for: DVB Network Information Table (NIT), Stuffing Table (ST)]

Guess table from table id...
NIT-decoding....
Table_ID: 64 (0x40)  [= Network Information Table (NIT) - actual network]
section_syntax_indicator: 1 (0x01)
reserved_1: 1 (0x01)
reserved_2: 3 (0x03)
Section_length: 76 (0x004c)
Network_ID: 13313 (0x3401)  [= --> please lookup at http://www.dvb.org]
reserved_3: 3 (0x03)
Version_number: 0 (0x00)
current_next_indicator: 1 (0x01)  [= valid now]
Section_number: 0 (0x00)
Last_Section_number: 0 (0x00)
reserved_4: 15 (0x0f)
Network_descriptor_length: 11 (0x000b)

        DVB-DescriptorTag: 64 (0x40)  [= network_name_descriptor]
        descriptor_length: 9 (0x09)
        Network_name: "TP EmiTel"  -- Charset: Latin alphabet


reserved_5: 15 (0x0f)
Transport_stream_loop_length: 52 (0x0034)

    Transport_stream_ID: 2 (0x0002)
    Original_network_ID: 8808 (0x2268)  [= >>ERROR: not (yet) defined... Report!<<]
    reserved_1: 15 (0x0f)
    Transport_descriptor_length: 46 (0x002e)

            DVB-DescriptorTag: 90 (0x5a)  [= terrestrial_delivery_system_descriptor]
            descriptor_length: 11 (0x0b)
            Center frequency: 0x00010d88 (= 690.000 kHz)
Nie 690 tylko 618, i nie kHz lecz MHz, czyli powinno być: 0x03AEFE40 (= 618000 kHz).

I dalej:

Kod: Zaznacz cały

            Bandwidth: 0 (0x00)  [= 8 MHz]
            priority: 1 (0x01)  [= HP (high priority) or Non-hierarch.]
            Time_Slicing_indicator: 1 (0x01)  [= Time Slicing is not used.)]
            MPE-FEC_indicator: 1 (0x01)  [= MPE-FEC is not used.)]
            reserved_1: 3 (0x03)
            Constellation: 2 (0x02)  [= 64-QAM]
            Hierarchy information: 0 (0x00)  [= non-hierarchical (native interleaver)]
            Code_rate_HP_stream: 2 (0x02)  [= 3/4]
            Code_rate_LP_stream: 2 (0x02)  [= 3/4]
            Guard_interval: 2 (0x02)  [= 1/8]
            Transmission_mode: 1 (0x01)  [= 8k mode]
            Other_frequency_flag: 1 (0x01)
            reserved_2: 4294967295 (0xffffffff)

            DVB-DescriptorTag: 65 (0x41)  [= service_list_descriptor]
            descriptor_length: 24 (0x18)
               service_ID: 1 (0x0001)[ --> refers to PMT program_number]
               service_type: 1 (0x01)  [= digital television service]

               service_ID: 2 (0x0002)[ --> refers to PMT program_number]
               service_type: 1 (0x01)  [= digital television service]

               service_ID: 3 (0x0003)[ --> refers to PMT program_number]
               service_type: 1 (0x01)  [= digital television service]

               service_ID: 4 (0x0004)[ --> refers to PMT program_number]
               service_type: 1 (0x01)  [= digital television service]

               service_ID: 5 (0x0005)[ --> refers to PMT program_number]
               service_type: 1 (0x01)  [= digital television service]

               service_ID: 6 (0x0006)[ --> refers to PMT program_number]
               service_type: 1 (0x01)  [= digital television service]

               service_ID: 7 (0x0007)[ --> refers to PMT program_number]
               service_type: 1 (0x01)  [= digital television service]

               service_ID: 8 (0x0008)[ --> refers to PMT program_number]
               service_type: 1 (0x01)  [= digital television service]


            DVB-DescriptorTag: 98 (0x62)  [= frequency_list_descriptor]
            descriptor_length: 5 (0x05)
            reserved_1: 63 (0x3f)
            coding_type: 3 (0x03)  [= terrestrial]
               Centre_frequency: 03ef1480  (= 660000.000 kHz)

Na częstotliwości 660MHz MUX2 nie jest znikąd nadawany. Jeśli już, to powinno być zgodnie ze stanem faktycznym: 634MHz (Wichów), 674 MHz (Jemiołów) i/albo 690MHz (Warszawa).

Niczego nie pominąłem? Może warto jeszcze raz wszystko przejrzeć? Trudno oczekiwać, że odbiorniki zasilone błędnymi danymi będą działały poprawnie.

Dzięki,
Janusz

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Przemo pisze:Teraz jeszcze mała poprawka nadpisywania programów i będzie ok. ;)
Ups, wróciłem dopiero z pracy, włączam telewizor Panasonic na Polsat i widzę Aeon Flix na Polsacie, czyli EPG poprawne. Myślałem, że tylko to zostało poprawione, ale przed momentem sprawdziłem odbiornik Sagem na którym był problem z nadpisywaniem kanałów i stwierdziłem, że teraz jest ok, również EPG w nim jest poprawne. Bardzo dziękuję w swoim imieniu za szybką interwencje.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Korzystając jeszcze z okazji, pragnę zadać jedno pytanie techniczne Panu Tomaszowi Berezowskiemu, gdyż tylko Pan dzieli się wiedzą z szarymi odbiorcami zdecydowanie lepiej niż pracownicy TP Emitel. Chciałbym dowiedzieć się, czy puste miejsce (Null Packets) w multipleksie drugim, które obecnie wynosi ponad 5 Mbit będzie przydzielone na przepływowość video kolejnych kanałów telewizyjnych (obecnie testy TV5-TV8), czy będzie to rezerwa na drugą ścieżkę audio. Jeśli to pierwsze rozwiązanie wejdzie w życie to będzie ok, ale jeśli to drugie to raczej tylko TVN i TVN 7 będą nadawać okazjonalnie fonie w standardzie 5.1, o reszcie można zapomnieć, nawet flagowy kanał CP Polsat HD ma zwykłą fonie MPEG 2.0. więc ok. 15% -20% pojemności multipleksu będzie zmarnowane.

jajo9

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jajo9 »

Tak to wedlug mnie bedzie wygladało poniewaz reszta testowych kanałów ma plansze testowe, więc reszta przepływności bedzie przeznaczona na nowe kanał.

mario2626

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mario2626 »

a od kiedy tvn 7 i cala reszta wie ktos prosze o odp

Zablokowany