DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

jkrzyszt

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

Tomasz Berezowski pisze:
kiks pisze:"Tomasz Berezowski" napisał: o ile kwestie dźwięku ogarnęli Panowie, ...

Chyba nie całkiem są już "ogarniete"kwestie dźwięku, bo ja nadal nie słyszę TEST TVP1 i TEST TVP2, podczas gdy obraz jest poprawny, także na pozostałych stacjach.
Odbieram w okolicy Skoków, Bravia z MPEG2 poprzez dongel USB Telewizji N
Dziękuję za info, sprawdzę jutro rano, jeśli tak nadal jest, to będę interweniował.
Ale co oznacza "na pozostałych stacjach"? Cała paczka TVP jest bez dźwięku?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=21596#p21596 ??? Czyżby nam się poszczęściło?

Dzięki,
Janusz

kiks

Re: DVB-t Poznań

Post autor: kiks »

jkrzyszt pisze:
Tomasz Berezowski pisze:
kiks pisze:"Tomasz Berezowski" napisał: o ile kwestie dźwięku ogarnęli Panowie, ...

Chyba nie całkiem są już "ogarniete"kwestie dźwięku, bo ja nadal nie słyszę TEST TVP1 i TEST TVP2, podczas gdy obraz jest poprawny, także na pozostałych stacjach.
Odbieram w okolicy Skoków, Bravia z MPEG2 poprzez dongel USB Telewizji N
Dziękuję za info, sprawdzę jutro rano, jeśli tak nadal jest, to będę interweniował.
Ale co oznacza "na pozostałych stacjach"? Cała paczka TVP jest bez dźwięku?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=21596#p21596 ??? Czyżby nam się poszczęściło?

Dzięki,
Janusz
Broń Boże! Na pozostałych stacjach obraz i dźwięk bez zarzutu. Przepraszam za niejasnośc sformułowania i dziękuję za gotowość pomocy

jkjarek

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkjarek »

Czy ktoś wie może dlaczego od jakiś 2 tyg zniknęły kanały jak POLSAT, TVN i inne. Pozostały tylko kanały TVP. Wg harmonogramu od 30.09 powinniśmy odbierać na kanale 28 i 39? Tym czasem na kanale 39 świeci pustką. Mieszkam po lini prostej ok 30 km od Śremu, poziom sygnału wskazuje na 100%. Tuner MPEG4 wbudowany w telewizor. Ręczne wyszukiwanie nic nie pomaga. Antena siatkowa na dachu domu o 3 kondygnacjach. Telewizję analogową odbieram na jednej antenie w jakości bdb-. Programy zniknęły jakieś 2 tyg temu. Czytam że na 40km od śremu na byle się odbiera....tym czasem na "ANTENIE" już nie?
Z góry dziękuję za pomoc

kiks

Re: DVB-t Poznań

Post autor: kiks »

Sorry! Panowie z Emitela są dla mnie za szybcy. Po południu sprawdzałem dźwięk na TVP 1 i TVP2 ( nie było) a teraz wieczorem już jest!!! Mam dźwięk na wszystkich stacjach.
Bardzo się cieszę, bo pomimo, że u nas na wsi korzystam z satelity, to zwłaszcza zimą, mamy przerwy w odbiorze z powodu ciężkich chmur lub opadów deszczu czy śniegu.
Teraz będziemy mieli alternatywę bez utraty jakości.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Tomasz Berezowski »

Uprasza się zatem o sprawdzenie przed napisaniem :-) Poderwałem już lab w nadgodzinach :-) Lecisz im piwo ;-)

kiks

Re: DVB-t Poznań

Post autor: kiks »

Tomasz Berezowski pisze:Uprasza się zatem o sprawdzenie przed napisaniem :-) Poderwałem już lab w nadgodzinach :-) Lecisz im piwo ;-)
Nie ma sprawy, kilka butelek przywiózł mi syn z Czech i się chłodzą :lol:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

Panowie, ale na piwo to na PW proszę :)
Wracamy do tematu wątku.

kamiKAC

Proporcje obrazu na TVP2 (nadajnik Śrem)

Post autor: kamiKAC »

W MythTV ma TVP1 wszystkie programy odtwarzane są prawidłowo - filmy 16:9 są w 16:9 i wypełniają cały ekran, a te nadawane 4:3 mają czarne pasy po bokach. Natomiast w TVP2 wszystko zajmuje tylko część ekranu (jak przy 4:3), nawet jeśli zawartość jest 16:9. Dochodzi do głupiej sytuacji, że film 16:9 mam "wyszczuplony" i czarne pasy po bokach.

Nie wiem, czy to tylko u mnie tak kulawo działa, czy ktoś ma podobnie?

W TV na razie nie sprawdzałem dokładnie, ale tam zawsze był problem z prawidłowymi proporcjami, więc się nie przejmuję.

jkrzyszt

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

kiks pisze:Sorry! Panowie z Emitela są dla mnie za szybcy. Po południu sprawdzałem dźwięk na TVP 1 i TVP2 ( nie było) a teraz wieczorem już jest!!! Mam dźwięk na wszystkich stacjach.
No to porażka. Już zawsze będziemy mieli format_identifier = AC3 w opisach strumieni audio MPEG Layer 2 jedynki i dwójki.

Panie Tomaszu, może jednak zlituje się Pan i poprosi kogo trzeba o doprowadzenie sprawy do końca, pomimo iż Pana podwórko już posprzątane? Po co nam taki obciach?

Dzięki,
Janusz

Tomasz Berezowski

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Tomasz Berezowski »

jkrzyszt pisze:
kiks pisze:Sorry! Panowie z Emitela są dla mnie za szybcy. Po południu sprawdzałem dźwięk na TVP 1 i TVP2 ( nie było) a teraz wieczorem już jest!!! Mam dźwięk na wszystkich stacjach.
No to porażka. Już zawsze będziemy mieli format_identifier = AC3 w opisach strumieni audio MPEG Layer 2 jedynki i dwójki.

Panie Tomaszu, może jednak zlituje się Pan i poprosi kogo trzeba o doprowadzenie sprawy do końca, pomimo iż Pana podwórko już posprzątane? Po co nam taki obciach?

Dzięki,
Janusz
Dobrze, ale to już jutro, ok?

anol

Re: DVB-t Poznań

Post autor: anol »

@kamiKAC - dołączam się też do tego problemu. Uważam, że znaczniki szerokości obrazu w przsyłanym sygnale są nieprawidłowe.
Posiadam telewizor z ekranem o proporcjach boków 4:3 i domyślnie telewizor włącza się na taki format. Dochodzący do niego sygnał telewizyjny powinien automatycznie wykrywać i ustawiać sobie format włąściwych proporcji obrazu na ekranie. Przynajmniej tak się dzieje u mnie gdy sygnał mam doprowadzony z tunera satelitarnego Dbox2. Oglądając DVB-T muszę często pilotem od telewizora zmieniać format obrazu.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

MUX2 DVB-T k39 Poznań..---- W programie porannym TVN-u (gadające ,głowy,pogoda,celebryci.. itd..) przesuwający się czasami dodatkowy pasek u dołu ekranu mimo poprawnie ustawionego LCD na Wide nie mieści się w polu Ekranu.
Jesyt opuszczony zbyt nisko i widać tylko 3/4 liter od góry.
LCD SONY Z5500 i W4000.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Tomasz Berezowski »

RAPIOTR pisze:MUX2 DVB-T k39 Poznań..---- W programie porannym TVN-u (gadające ,głowy,pogoda,celebryci.. itd..) przesuwający się czasami dodatkowy pasek u dołu ekranu mimo poprawnie ustawionego LCD na Wide nie mieści się w polu Ekranu.
Jesyt opuszczony zbyt nisko i widać tylko 3/4 liter od góry.
LCD SONY Z5500 i W4000.
U mnie się mieści idealnie :-)

mateopoznan

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mateopoznan »

u mnie również (Opticum HD TS 9600) po HDMI (Bravia) i Euro (Samsung) pasek się mieści

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Tomasz Berezowski pisze:
RAPIOTR pisze:MUX2 DVB-T k39 Poznań..---- W programie porannym TVN-u (gadające ,głowy,pogoda,celebryci.. itd..) przesuwający się czasami dodatkowy pasek u dołu ekranu mimo poprawnie ustawionego LCD na Wide nie mieści się w polu Ekranu.
Jesyt opuszczony zbyt nisko i widać tylko 3/4 liter od góry.
LCD SONY Z5500 i W4000.
U mnie się mieści idealnie :-)

No to proszę TVN z DVB-T Poznań Śrem:

Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a33 ... 3b82e.html

A tu TVP2 z RTCN Śrem DVB-T MUX3 k28:

Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a33 ... 3b82e.html


Dodam tylko ,że nie ma możliwości sterowania obrazem w górę i w dół przy wyborze trybu WIDE!!.Obraz nie jest również powiększony.

Jakieś pomysły ?? ;) a może klęcznik hehe...

pozdrawiam

Tomasz Berezowski

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Tomasz Berezowski »

A w tym sony w ustawieniach obrazu nie ma opcji underscan/overscan?

_chris_

Re: DVB-t Poznań

Post autor: _chris_ »

RAPIOTR pisze:Jakieś pomysły ?? ;) a może klęcznik hehe...
w obu przypadkach możesz mieć niedopasowany obraz - tyle tylko, że w przypadku TVP pasek może być emitowany wyżej niż w TVN (w ogólności każda stacja nadaje crawle na innych liniach), więc go nie ucina.
Ostatnio zmieniony 5 października 2010, o 12:04 przez _chris_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

No tak ale w telewizorach Sony (mam 3 różne)mogę ustawić takie opcje:

1.Format ekranu---WIDE
2.Autoformatowanie--mam na włączony ale to bez znnaczenia bo tylko w trybie Wide wymuszonym ręcznie lub automatycznie obraz wogle ma ręce i nogi.
(Na smart to obcina już bardzo dużo).
3.Pole wyświetlania---- na wszystkie piksele lub auto. W tym przypadku to są wszystkie piksele.
jak zrobię na Auto to w przypadku wbudowanego tunera DVB_t nic się nie zmienia.

Po wybraniu opcji Wide nie ma również możliwości przesuwania ekranu- góra dół,lewo prawo.
Obraz jest taki jak widać.

Nie ciśnie mnie ten problem ,ale za jakiś czas pewnie inni również zaczną się zastanawiać co jest grane??.

Przeciez w MUX1 TVN był tak nadawany ,że wszystko się mieściło. Ale to tak na marginesie ;)

Dzięki za publiczne wysłuchanie
pozdrawiam

czas do roboty czas zarabiać $ :twisted:

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

U mnie wszystko działa. Tylko na TVP2 program AltDVB nie rozpoznaje prawidłowo formatu gdy leci materiał w 16:9 kiedyś nie było z tym problemu. Na TVP1, TVP Sport, TVP Kultura, TVN problem nie występuje z formatem 16:9

jkrzyszt

Re: DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

handrzej pisze:U mnie wszystko działa. Tylko na TVP2 program AltDVB nie rozpoznaje prawidłowo formatu gdy leci materiał w 16:9
A telewizor rozpoznaje?

Zablokowany