DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

marcisław

Re: DVB-t Poznań

Post autor: marcisław »

Na fergusonie FT 8200 HD brak możliwości zapamietania jednocześnie obu kanałów tj 28 (MUX3) i 39(MUX2) . Po wyszukaniu automatycznym tuner zapamietuje tylko k. 28 i co ciekawe EPG podłączone jest z k. 39 ??? :shock:
Przy próbie skanowania ręcznego np k. 39 zapamiętany zostaje tylko Mux z tego kanału programy z k.28 (testowego) zostają wywalone. :x
Mam nadzieje, że wina w tej sytuacji leży po stronie nadawcy a nie z powodu nagle źle działającego mojego odbiornika.
Ostatnio zmieniony 30 września 2010, o 21:04 przez marcisław, łącznie zmieniany 1 raz.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

handrzej pisze:No i MUX2 w eterze.
TVN dwie ścieżki dźwiękowe - MP2 i AC3. Nie wiem tylko po co aż 192Kbps na każdym kanale w ścieżce audio MP2. Skoro będą upychać 8 kanałów.
Czy może ktoś potwierdzić drugą ścieżkę dźwiękową na TVN w MUX2 ze Śremu ? Faktycznie jest coś nadawane z PIDem 204 z bitrate około 460kbps, ale Stream Type jest ustawione na Private PES i nie wiem czy to rzeczywiście jest ścieżka audio. No i DvbViewer'a nie udało mi się zmusić do prawidłowego jej odtwarzania...


Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 września 2010, o 22:55 przez scanya, łącznie zmieniany 1 raz.

mateopoznan

DVB-t Poznań

Post autor: mateopoznan »

TVN - TVP2
Polsat - TVP1
Czwórka - TVP Info

jeśli chodzi o EPG.

Mnie osobiście boli brak TVP Info Poznań. Analogu nie używam, straciłem lokalne TVP... Wyszło na to że wraz z startem "prawdziwej" emisji, nie zyskaliśmy nic, natomiast straciliśmy... Czekam na TVN Siedem, który wg. ich oficjalnego facebooka ma się dziś pojawić.

Aha, co do drugiego mux`a, cieszy TVP HD 1080p, szkoda że TVP Info Warszawskie.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-t Poznań

Post autor: DanielK »

marcisław pisze:Na fergusonie 8200 HD brak możliwości zapamietania jednocześnie obu kanałów tj 28 (MUX3) i 39(MUX2) . Po wyszukaniu automatycznym tuner zapamietuje tylko k. 28 i co ciekawe EPG podłączone jest z k. 39 ??? :shock:
Przy próbie skanowania ręcznego np k. 39 zapamiętany zostaje tylko Mux z tego kanału programy z k.28 (testowego) zostają wywalone. :x
Mam nadzieje, że wina w tej sytuacji leży po stronie nadawcy a nie z powodu nagle źle działającego mojego odbiornika.
Kiedyś się z tym spotkałem w przypadku jednoczesnego odbioru mux z lubuskiego i wielkopolski. Tutaj chyba jedynie producent może poprawić oprogramowanie - tuner nie zapamiętuje dwóch kanałów o tej samej nazwie.

badzio19

Re: DVB-t Poznań

Post autor: badzio19 »

marcisław pisze:Na fergusonie 8200 HD brak możliwości zapamietania jednocześnie obu kanałów tj 28 (MUX3) i 39(MUX2) . Po wyszukaniu automatycznym tuner zapamietuje tylko k. 28 i co ciekawe EPG podłączone jest z k. 39 ??? :shock:
Przy próbie skanowania ręcznego np k. 39 zapamiętany zostaje tylko Mux z tego kanału programy z k.28 (testowego) zostają wywalone. :x
Mam nadzieje, że wina w tej sytuacji leży po stronie nadawcy a nie z powodu nagle źle działającego mojego odbiornika.
soft do poprawki, coś podobnego miałem na 8100

marcisław

Re: DVB-t Poznań

Post autor: marcisław »

Daniel Kucharski pisze:
marcisław pisze:Na fergusonie 8200 HD brak możliwości zapamietania jednocześnie obu kanałów tj 28 (MUX3) i 39(MUX2) . Po wyszukaniu automatycznym tuner zapamietuje tylko k. 28 i co ciekawe EPG podłączone jest z k. 39 ??? :shock:
Przy próbie skanowania ręcznego np k. 39 zapamiętany zostaje tylko Mux z tego kanału programy z k.28 (testowego) zostają wywalone. :x
Mam nadzieje, że wina w tej sytuacji leży po stronie nadawcy a nie z powodu nagle źle działającego mojego odbiornika.
Kiedyś się z tym spotkałem w przypadku jednoczesnego odbioru mux z lubuskiego i wielkopolski. Tutaj chyba jedynie producent może poprawić oprogramowanie - tuner nie zapamiętuje dwóch kanałów o tej samej nazwie.
Hmmm co to znaczy kanaly o tej samej nazwie?? :?: (myślalem że k.28-testowy i k.39 to dwa różne kanały)

boro

Re: DVB-t Poznań

Post autor: boro »

marcisław pisze:Na fergusonie FT 8200 HD brak możliwości zapamietania jednocześnie obu kanałów tj 28 (MUX3) i 39(MUX2) . Po wyszukaniu automatycznym tuner zapamietuje tylko k. 28 i co ciekawe EPG podłączone jest z k. 39 ??? :shock:
Przy próbie skanowania ręcznego np k. 39 zapamiętany zostaje tylko Mux z tego kanału programy z k.28 (testowego) zostają wywalone. :x
Mam nadzieje, że wina w tej sytuacji leży po stronie nadawcy a nie z powodu nagle źle działającego mojego odbiornika.
Na Philipsie 5624 to samo.Poradziłem sobie zmieniając przy wyszukiwaniu kanałów kraj np.Niemcy.Co do dźwięku na TVN u mnie dostępna także 1 opcja dźwiękowa MP2.
Ostatnio zmieniony 30 września 2010, o 21:10 przez boro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Obraz w Mux 2 bez rewelki co jakiś czas obraz ma stop klatkę na TVN( a może po prostu trafiłem w moment ;) ). Po włączeniu całego 8programowego składu będzie zapewne zupełna kwadratowa kupa.

Ciekawe czy Emitel odpali Mux1 na k23 bo Mux3 z kierunkowego boczniaka 20 KW ERP nie ma dużego zasięgu. Brak TVP Poznań w MUX3 jest mankamentem.Chętnie w multipleksie zobaczyłbym również Wielkopolską Telewizję Kablową ,która jest juz naprawdę na przyzwoitym poziomie.

bogdan_mr

Re: DVB-t Poznań

Post autor: bogdan_mr »

marcisław pisze:Na fergusonie FT 8200 HD brak możliwości zapamietania jednocześnie obu kanałów tj 28 (MUX3) i 39(MUX2) . Po wyszukaniu automatycznym tuner zapamietuje tylko k. 28 i co ciekawe EPG podłączone jest z k. 39 ??? :shock:
Przy próbie skanowania ręcznego np k. 39 zapamiętany zostaje tylko Mux z tego kanału programy z k.28 (testowego) zostają wywalone. :x
Mam nadzieje, że wina w tej sytuacji leży po stronie nadawcy a nie z powodu nagle źle działającego mojego odbiornika.
No to jest nas dwóch :(
Na moim FT-8200 mam to samo. Soft ver. 1.3.2 (727) jest już b.stary i obawiam się że producent nie kiwnie palcem.
Pozdr,
Bogdan

cinolmg

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cinolmg »

Witam. Mam pytanie odnośnie MUX-u 3 i jego zasięgu. Mieszkam ok 50km od Poznania, dotychczas testowe sygnały odbierałem bez problemu. Dzisiaj odbieram MUX 2 czyli TVN TV4 TV Puls i Polsat. Kanałów TVP ani śladu, Mam również testowy sygnał DVB-H service i kanał o nazwie CH_1. Pozatym kilka kanałów nieznanych (bez dźwięku i obrazu). Czy te nieznane kanały to MUX 3?

tompatrz

Re: DVB-t Poznań

Post autor: tompatrz »

Ja mam EPG pomylone kanałowo

badzio19

Re: DVB-t Poznań

Post autor: badzio19 »

Nie wiem czy ważne ale
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W1B

a podobno nie miało być

marcisław

Re: DVB-t Poznań

Post autor: marcisław »

bogdan_mr pisze:
marcisław pisze:Na fergusonie FT 8200 HD brak możliwości zapamietania jednocześnie obu kanałów tj 28 (MUX3) i 39(MUX2) . Po wyszukaniu automatycznym tuner zapamietuje tylko k. 28 i co ciekawe EPG podłączone jest z k. 39 ??? :shock:
Przy próbie skanowania ręcznego np k. 39 zapamiętany zostaje tylko Mux z tego kanału programy z k.28 (testowego) zostają wywalone. :x
Mam nadzieje, że wina w tej sytuacji leży po stronie nadawcy a nie z powodu nagle źle działającego mojego odbiornika.
No to jest nas dwóch :(
Na moim FT-8200 mam to samo. Soft ver. 1.3.2 (727) jest już b.stary i obawiam się że producent nie kiwnie palcem.
Pozdr,
Bogdan
mam ten sam soft , ale wg mnie to kwestia emitela a nie naszzych ferdków tym bardziej że juz wcześniej mialem zapisane programy z dwóch kanałow całe testowe TVP na jednym i komercyjne + TVP1, TVP2 i INFO na drugim

black500

Re: DVB-t Poznań

Post autor: black500 »

badzio19 pisze:Nie wiem czy ważne ale
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W1B

a podobno nie miało być
Mam podobne pytanie
"MUX1 Telewizja Polska SA 487,25 23 100 Em. cyfrowa pr.: TVP1, TVP2, TVP INFO w MUX-ie 1. MPEG-4 AVC, 64 QAM, 8k, 3/4, 1/8."
Czyli MUX1 jest lub będzie?
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Prawdopodobnie mux1 na k23 będzie.trzeba czekać ;)

robcio

Czy będzie dostępne TVP Info Poznań ??

Post autor: robcio »

Może przedstawiciel Emitela odpowie czy TVP INFO Poznań będzie dostępne i kiedy z nadajnika DVBT Srem?

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

No wreszcie prawdziwe TVP HD ;) brawo brawo.

Na MUX2 mam identyczny sygnał jak na MUX3. A moja antena ma większy zysk na ch39 niż na 28... No, ale to może urok mojej lokalizacji.

Inna sprawa, że ALTdvb lekko zgłupiał przy wyszukiwaniu kanałów, (co ciekawe SplachLite daje radę) i to samo co Wy ma kumpel na tv thomsona. Nie można zapamiętać równocześnie kanałów z obu MUXów. (No to jest Was trzech już).
Coś z PIDami może ;> ? Moim zdaniem to też kwestia ustawień MUXów lub tego co przysyła TVP. Zauważyłem, że oni lubią żonglować czymś co się zwie PID i TID.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Tomasz Berezowski »

marcisław pisze:
bogdan_mr pisze:
marcisław pisze:Na fergusonie FT 8200 HD brak możliwości zapamietania jednocześnie obu kanałów tj 28 (MUX3) i 39(MUX2) . Po wyszukaniu automatycznym tuner zapamietuje tylko k. 28 i co ciekawe EPG podłączone jest z k. 39 ??? :shock:
Przy próbie skanowania ręcznego np k. 39 zapamiętany zostaje tylko Mux z tego kanału programy z k.28 (testowego) zostają wywalone. :x
Mam nadzieje, że wina w tej sytuacji leży po stronie nadawcy a nie z powodu nagle źle działającego mojego odbiornika.
No to jest nas dwóch :(
Na moim FT-8200 mam to samo. Soft ver. 1.3.2 (727) jest już b.stary i obawiam się że producent nie kiwnie palcem.
Pozdr,
Bogdan
mam ten sam soft , ale wg mnie to kwestia emitela a nie naszzych ferdków tym bardziej że juz wcześniej mialem zapisane programy z dwóch kanałow całe testowe TVP na jednym i komercyjne + TVP1, TVP2 i INFO na drugim
Też mi sie wydaje, że to nie jest problem odbiornika, tylko parametrów Transport Stream. Obiecuję jutro zbadac.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Panie Tomku, coś jest ewidentnie nie tak. Na komputerze znajduje bez problemu kanały z MUX 2 i 3 i je zapisuje osobno, natomiast stacjonarny odbiornik przy automatycznym wyszukiwaniu wpierw znajduje kanały MUX-3 na kanale 28, a następnie podmienia je tymi z MUX-2 plus ósmy program z ID TV8. Aby oglądnąć coś na TVP 1 trzeba wyszukać kanały ręcznie, aby kanały z MUX-2 oprócz TV8 (Ten zostaje na liście)zostały podmienione. Problem jest banalny. Wystarczy zmienić numeracje kanałów, gdyż zarówno te z kanału 28 jak i 39 programują się na liście od pozycji 800. Wystarczy zrobić tak, aby MUX-2 zaczynał się od pozycji 808 i wszyscy będą zadowoleni. Kolejny problem to ścieżka AC-3 na kanale TVN, w odbiorniku stacjonarnym jest ona wykrywana, natomiast w odbiorniku komputerowym odczytywana jest jako niezidentyfikowane dane. Tak na sam koniec, została jeszcze sprawa EPG, gdyż zupełnie nie pasuje do kanałów w MUX-2.

birki

Antena do odbioru z lokalizacji 65km od RTCN Śrem

Post autor: birki »

Witam.

Mieszkam 65 km w linii prostej od RTCN w Śremie. Programy z MUX2 odbieram idealnie na antenie siatkowej, natomiast programy z MUX3 delikatnie mówiąc są "poszatkowane".

1.Czy istnieje szansa, że po zamianie z anteny siatkowej na kierunkową uda mi się odebrać bezproblemowo programy z MUX3 ?

2.Jeżeli tak, to czy powiniennem przy takiej odległości zastosować wzmacniacz ?

3.Jaki zestaw do odbioru byście polecili ?

Poniżej układ terenu.

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki.

Obrazek

Zablokowany