DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

mario2626

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mario2626 »

witam mam kanały wyszukane automatycznie i doszły mi kanały tv5 tv6 tv7 tv8 co to za kanały bo nie mam ani obrazu ani foni tylko piszczą i kolorowe pasy

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Strzelb@ »

tompatrz pisze:Ja mam EPG pomylone kanałowo
Panowie nadawcy! Poprawcie EPG! Czyżby za mało czasu na testy?!

Na Polsacie - EPG z TVP1
Na TVN - EPG z TVP2
Na TV Puls - EPG z Polsatu
Na TV4 - EPG z TVP INFO

P.S. Dziwne zjawisko. EPG mam z MUX3 a go nie odbieram.

durem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: durem »

DOTYCHCZAS MIAŁEM ZARÓWNO MUX1 JAK I MUX 3 A PO WŁACZENIU NIE MAM MUX 2. ODBIERAM OBECNIE PACZKE KANAŁÓW TVP A NIE MAM PROGRAMÓW Z KANAŁU 39. TELEWIZOR ZAROWNO SONY JAK I SAMSUNG NIE ZNAJDUJE ZADNEGO PROGRAMU NA TYM KANALE. CO MOZE BYC PRZYCZYNA ? NADAWANIE JEST JUZ Z PELNA MOCA 100 KW ? MOZE JEST ZA SLABY SYGNAŁ ALE TVP Z 20 KW JEST OK. CZY JEST MOZLIWE COS Z ANTENA CZY WZMACNIACZAMI JESLI KANALY 28 I 23 DZIALALY OK ? PROSZE O RADY.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Przemo pisze:Panie Tomku, coś jest ewidentnie nie tak. Na komputerze znajduje bez problemu kanały z MUX 2 i 3 i je zapisuje osobno, natomiast stacjonarny odbiornik przy automatycznym wyszukiwaniu wpierw znajduje kanały MUX-3 na kanale 28, a następnie podmienia je tymi z MUX-2 plus ósmy program z ID TV8. Aby oglądnąć coś na TVP 1 trzeba wyszukać kanały ręcznie, aby kanały z MUX-2 oprócz TV8 (Ten zostaje na liście)zostały podmienione. Problem jest banalny. Wystarczy zmienić numeracje kanałów, gdyż zarówno te z kanału 28 jak i 39 programują się na liście od pozycji 800. Wystarczy zrobić tak, aby MUX-2 zaczynał się od pozycji 808 i wszyscy będą zadowoleni. Kolejny problem to ścieżka AC-3 na kanale TVN, w odbiorniku stacjonarnym jest ona wykrywana, natomiast w odbiorniku komputerowym odczytywana jest jako niezidentyfikowane dane. Tak na sam koniec, została jeszcze sprawa EPG, gdyż zupełnie nie pasuje do kanałów w MUX-2.
Poprzednio Network ID był różny w MUX1 i MUX3, a teraz jest taki sam w MUX2 i MUX3. Może to jest powodem nadpisywania kanałów ?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Poprzednio Network ID był różny w MUX1 i MUX3, a teraz jest taki sam w MUX2 i MUX3. Może to jest powodem nadpisywania kanałów ?
Serwisy powinny być rozróżniane przez 'DVB triplet" czyli ONID (original network id), TSID (transport stream id) i SID (service id). Jeśli choć jeden parametr się różni serwis jest uznawany za inny. powtórzenie wszystkich trzech wskazuje, że to ten sam serwis. Wtedy odbiornik wybiera lepszy i umieszcza go na liście, inne są ignorowane.
Tyle teoria, w praktyce bywa różnie.

/jaka jest przyczyna problemów w Poznaniu jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że szybko wszystko się wyjaśni/

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

JaroslawMroczkowski pisze:
Poprzednio Network ID był różny w MUX1 i MUX3, a teraz jest taki sam w MUX2 i MUX3. Może to jest powodem nadpisywania kanałów ?
Serwisy powinny być rozróżniane przez 'DVB triplet" czyli ONID (original network id), TSID (transport stream id) i SID (service id). Jeśli choć jeden parametr się różni serwis jest uznawany za inny. powtórzenie wszystkich trzech wskazuje, że to ten sam serwis. Wtedy odbiornik wybiera lepszy i umieszcza go na liście, inne są ignorowane.
Tyle teoria, w praktyce bywa różnie.

/jaka jest przyczyna problemów w Poznaniu jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że szybko wszystko się wyjaśni/

Jest juz pierwsza jaskółka zmian, na kanale TVN pojawił się prawidłowy strumień AC-3. Na początek dobre i to. Teraz został jeszcze EPG no i to nadpisywanie kanałów.
Aha poprzednio paczka TVP miała NID 1, a teraz 8808 tak jak multipleks 2. Jeśli ten parametr nie może być zmieniony to najprościej zmienić SID na inne niź ma TVP, czyli zamiast 1-8, zrobić 8-15 i po problemie, gdyż tylko 7 pierwszych kanałów jest nadpisane i przy ponownym ręcznym szukaniu kanału 28 pozostaje plansza TV8 z SID8 razem z kanałami TVP. Cała tajemnica. Chyba to nie jest problem, aby to zmienić.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Telewizory LCD Sony bez problemu. KDL Z5500 po włączeniu ze stanu czuwania już miał zestrojony nowy kanał i serwisy w nim,a Sony serii W4000 i X wymagały zastrojenia w automacie i również nie było żadnych problemów.
Satelitarno naziemny clarketech hd5000 również żadnych problemów z zapisaniem serwisów nie miał.

TVP HD w 1080p 25hz Dolby Digital 3/2.1 niestety odbiło się to na innych serwisach w MUX3

Co z Mux1 na k23 i lokalnym TVP Poznań??

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Masz szczęście i Sony podeszło do tematu fachowo, niestety nie każdy producent przewidział anomalie Emitela.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Tomasz Berezowski »

Przemo pisze:Masz szczęście i Sony podeszło do tematu fachowo, niestety nie każdy producent przewidział anomalie Emitela.
Jest dokładnie na odwrót. Emitel nie przewidział, że część producentów nie wdroży w pełni standardów DVB. Jest dokładnie tak, jak napisał powyżej p.Mroczkowski.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Tomasz Berezowski pisze:
Przemo pisze:Masz szczęście i Sony podeszło do tematu fachowo, niestety nie każdy producent przewidział anomalie Emitela.
Jest dokładnie na odwrót. Emitel nie przewidział, że część producentów nie wdroży w pełni standardów DVB. Jest dokładnie tak, jak napisał powyżej p.Mroczkowski.
Był przecież czas na wykrycie tego problemu. Przecież w Warszawie i Śremie w czasie testów nadawano dwa multipleksy. Nawet obecnie można to naprawić zmieniając NID w jednym z multipleksów lub SID'y w kanałach znajdujących sie w nim i nie ma tematu, a tak część osób będzie mogła wyrzucić swoje odbiorniki i szukać tego jedynego, który działa prawidłowo w NTC.

anaconda911

Re: DVB-t Poznań

Post autor: anaconda911 »

coś mi się wydaje że mux2 będzie kompletny ale dopiero po nowym roku. Przecież grudzień to najlepszy okres na "żniwa" w platformach cyfrowych więc będą opóźniać ile się da?
Po tylu latach testów wszystko powinno hulać i buczeć jak należy na wszystkich markowych tv i STB.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Jak widać jest problem. Większość parametrów jest ta sama i odbiorniki są ogłupione sądząc, ze to ten sam mux i go nadpisują.

Obrazek

Obrazek

durem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: durem »

Mieszkam w okolicach Skoków.Telewizory nie znajdują programów na kanale 39 działałją na kanale 28 i działły na 23. Czy Śrem nadaje już mux2 z pełną mocą ? Bo nie wiem co może byc przyczyna braku odbioru paczki TVN, Polsat, Puls i TV 4.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Przemo pisze:Jak widać jest problem. Większość parametrów jest ta sama i odbiorniki są ogłupione sądząc, ze to ten sam mux i go nadpisują.
Jest różnica w TransportstreamID ale jak widać to nie wystarcza...

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

durem pisze:Mieszkam w okolicach Skoków.Telewizory nie znajdują programów na kanale 39 działałją na kanale 28 i działły na 23. Czy Śrem nadaje już mux2 z pełną mocą ? Bo nie wiem co może byc przyczyna braku odbioru paczki TVN, Polsat, Puls i TV 4.
Proszę sprawdzić czy odbiera Pan obraz kontrolny z kanału oznaczonego jako TV8. Jeśli tak jest to ma Pan ten sam problem co inne osoby - proszę przeczytać wcześniejsze wypowiedzi.

mario2626

Re: DVB-t Poznań

Post autor: mario2626 »

a co to za kanały tv5 tv6 tv7 tv8 bo nie mam pojecia czy zły dekoder czy co bo mi nie działają a inne to super chodzą tylko te nic prosze o odp bo nie wiem czy mam tuner wymieniac na inny czy co

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Zawsze można użyć nieprzydatny odbiornik jako klęcznik ;) ,lub w ostateczności przejechać po nim kołami. Dziwi mnie trochę działanie Emitela.Przecież testują tu od 2 lat i mieli wypracowane wszelkie parametry :idea:. Czesi włączają multipleks co do zegarka z pełnym EPG i wszystko śmiga jak ta lala. W czym jest problem w Polsce? :?:
Jednak Koledzy nie martwcie się zapewne technicy dojdą z tym w końcu do ładu i z czasem tanie odbiorniki również zatrybią...

spokojnie .

ps: wydaje mi się,jakby Mux3 z boczniaka miał dziś mniejszy ERP?? Albo coś przylatuje i go kaleczy.....

rednex

Re: DVB-t Poznań

Post autor: rednex »

Na moich telewizorach SAMSUNG LE32B550 i SAMSUNG LE32B530 żadnych problemów. Wyszukiwanie kanałów bez kłopotów, zarówno z MUX 2 jak i MUX3. Nic się nie nadpisuje na siebie.
Wczoraj tylko telewizor nie rozpoznawał strumienia AC3 na TVN, ale dzisiaj już jest OK.

Witam! Pierwszy post na forum :)

badzio19

Re: DVB-t Poznań

Post autor: badzio19 »

scanya pisze:
durem pisze:Mieszkam w okolicach Skoków.Telewizory nie znajdują programów na kanale 39 działałją na kanale 28 i działły na 23. Czy Śrem nadaje już mux2 z pełną mocą ? Bo nie wiem co może byc przyczyna braku odbioru paczki TVN, Polsat, Puls i TV 4.
Proszę sprawdzić czy odbiera Pan obraz kontrolny z kanału oznaczonego jako TV8. Jeśli tak jest to ma Pan ten sam problem co inne osoby - proszę przeczytać wcześniejsze wypowiedzi.
a to jest tam coś nadawane, bo ja na f8100 mam czarny ekran i tylko pisk na tych wolnych kanałach

Zvezda

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Zvezda »

U mnie wygląda to tak, że rano były tylko kanały Polsat, TV4, TVN i Plus oraz TV5, TV6, TV7 i TV8 bez TVP1 oraz TVP2, a teraz nadal nie ma jedynki i dwójki a wymienionych pierwszych czterech nie da się ogladać bo tak przeskakują klatki/obraz jak przy najgorszej jakości stremingu na komputerze. Dodam tylko że mieszkam w Lesznie, telewizor Sony Bravia z grudnia 2009 roku oraz, że przy automatycznym szukaniu telewizor znajduje programy tylko na kanale 39 - kanały wymienione wyżej, żadnych innych programów na 27, 28 czy innym kanale nie znajduje, o co chodzi? Czy może łaskawie ktoś z osób odpowiedzialnych za ten stan wypowiedziałby się i poinformował czy jakieś prace są terz prowadzone w celu przywrócenia stanu sprzed 27 wrzesnia, czyli kiedy były dostepne wszystkie programy, czy może ja powinienem coś zrobić w swoim TV, jeśli tak, to co? I proszę nie pisać, że odpiwedź jest w poprzednich postach, bo jej nie ma. Ja się sie nie zajmuję na codzień telewizją cyfrową czy analogową i nie mam zielonego pojęcia co i jak powinienem pozmieniać w ustawieniach TV. A zmieniając róznego rodzaju parametry w ustawieniach nic nie wskórałem.

Za pomoc z góry dziękuję i mam nadzieję, że w końcu otrzymamy jakąś informację z samego źródła

Pozdrawiam

Zablokowany