Jaki dekoder COMBO polecacie?

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

Jaki dekoder COMBO polecacie?

Post autor: piotreczek »

Pytanie jak w temacie. Od jakiegoś czasu się zastanawiam nad zakupem combo i nie bardzo wiem na co się zdecydować. Proszę o pomoc.
PS. Oczywiście najlepiej jak to będzie super jakość za niską cenę :).

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: luckd »

Podłączam się do pytania kolegi, które z tych tunerów polecacie?
Golden Media Unibox 9080
Opticum X7 (to samo co 9080)
Opticum 9600TS (T20)
Ariva Combo

Rahm

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: Rahm »

Ferguson HD Combo. Żadnych problemów z nim. Odbiera wszystko, z naziemnej i satki.
Kieszenie na moduły i na kartę (karta TNK działa bez problemu). Dobra obsługa i dobry soft.
Na poprzednim tunerze miałem problem z odbiorem z niektórych tp z Astry. Na HD Combo żadnych kłopotów.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: orin »

Golden Media Unibox 9080, DVB-T i sat HD działa bez problemu.

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: piotreczek »

tylko, że wymienione tu dekodery nie obsługują E-AC3 co w rozporządzeniu Ministra co do urządzeń do odbioru NTC zostało określone jako obowiązujące.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: luckd »

Czyli na dzień dzisiejszy nie ma żadnego combo spełniającego te warunki? Obsługa E-AC3 to sprawa poprawienia softu czy też na tych tunerach to technicznie nie możliwe?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: orin »

E-AC3 jeśli kiedyś wejdzie do regularnej emisji, to będzie tylko dodatkiem do zwykłego stereo, brak jego obsługi nie jest problemem.Mając na uwadze postępy w DVB-T to kanały HD pojawią się za jakiś czas, może dopiero w 2012.
Dla SD nie sądzę aby kiedykolwiek użyto dźwięku w E-AC3 więc producenci nie napinają się z wydawaniem pieniędzy na sprzedawane konstrukcje.

quarniento

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: quarniento »

Witam,

podbijam pytanie o model Opticum 9600TS /T20. Jestem nim szczególnie zainteresowamy z racji na skalowanie ? 576p, wydaje się dla mnie istotne, ponieważ mam starszy TV (kineskop) z funkcją HD ready. W instrukcji wyczytałem, że właśnie taki format HD obsługuje. Czy jest w ogóle sens zwracać uwagę na połączenie HDMI / YPbPr (TV obniża przy tych połączeniach odświeżanie) czy też podłączyć TV z jakimkolwiek tunerem przez euro złącze i cieszyć sie skokiem cywilizacyjnym ? :)

Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym modelem proszę o info, również w jakim formacie nagrywa na dysk zewnętrzny, czy samo ustawienie nagrania jest kłopotliwe, ak się mają problemy z użytkowaniem codziennym tj wieszanie, przegrzewanie, ew aktualizacja oprogramowania.

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: michal77 »

Mam tuner Opticum HDTS 9600 od jakiegoś miesiąca, ogólnie jestem zadowolony ale jest parę niedociągnięć. Zawiesił mi się może ze dwa razy, zawiesza się też niekiedy przy przełączaniu kanałów, ale to tak na parę sekund. W DVB-T jest mały problem z EPG, tzn wyświetla wszystko tylko opis programu jest niepełny (przy programach sat wszystko ok).

Nagrywanie i odtwarzanie działa bdb. Pliki zapisuje w z rozszerzeniem .trp, które można łatwo przenieść na kompa i odważać np na KMPlayerze, lub przerobić na .avi .mp4 itp. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Oprogramowanie też wgrywa się bardzo prosto za pomocą pendriva (w menu jest specjalna funkcja).

Na dvhk-laki jest dość obszerny temat o tym tunerze.

quarniento

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: quarniento »

@michal77

dzięki za info

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: luckd »

@michal77 jak oceniasz czułość głowicy dvb-t w tym tunerze?

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: michal77 »

Nie mam za bardzo do czego porównać, mam tylko TV LCD z MPEG-2, no i na Tv głowica jest troszkę lepsza. Ale ogólnie jest ok.

rafaello

Pomoc w wyborze tunera combo

Post autor: rafaello »

Witam,
Czy ktoś ze znawców, forumowiczów może polecić "dobry tuner za rozsądną cenę" (czytaj najlepszy stosunek kosztów do możliwości) z następującymi cechami jak poniżej?

Wymagania niezbędne:
a) posiadający głowicę DVB-T z możliwością rozbudowy w przyszłości do DVB-T2 (np. poprzez wymianę głowicy)
b) posiadający głowicę DVB-S2
c) wyjście HDMI
d) wyjście coaxial/optical
e) wsparcie dla AC3 oraz E-AC-3 z możliwością włączenia downmix do stereo i tryby raw (pass-through) do ampli
f) z możliwością "płynnego" przełączania między głowicami DVB-T i DVB-S2 oraz różnymi transponderami za pomocą przycisków pilota (np. pod "jedynką" zaprogramujemy wybrany kanał z MUX'a, pod "dwójką" - kanał z jednego z transponderów SAT, a pod "trójką" - kanał z innego transpondera SAT) <-- dotyczy trybu odtwarzania

+ Możliwe/opcjonalne warianty (biorąc pod uwagę koszty):

I wariant:
g) z możliwością "płynnego" przełączania między głowicami DVB-T i DVB-S2 oraz różnymi transponderami za pomocą przycisków pilota (np. pod "jedynką" zaprogramujemy wybrany kanał z MUX'a, pod "dwójką" - kanał z jednego z transponderów SAT, a pod "trójką" - kanał z innego transpondera SAT) <-- dotyczy trybu nagrywania
h) z możliwością odtwarzania div'x, mkv, inne... (opcja)

II wariant:
i) odnośnie w/w punktu g) --> może być ewentualnie ograniczenie typu - przy nagrywaniu kanału jest możliwe odtwarzanie/oglądanie innego, ale w obrębie tego samego MUX'a lub tego samego transpondera
j) z możliwością odtwarzania div'x, mkv, inne... (opcja)


Pisząc "dobry tuner za rozsądną cenę" oraz przeglądając uważnie posty na forum, mam też na myśli mile widziane zalety/opinie (dobre właściwości odbioru/czuła głowica, itp.) takie jak np. przy tunerze NOT LV6Txxx (choć będącego tylko tunerem DVB-T)...

Jeśli Ktoś jest w stanie przedstawić na podstawie swych doświadczeń (czy testów) np. dwa lub trzy różne tunery, które spełniałyby w/w wymagania niezbędne i uwzględniały wariant I lub wariant II, będę bardzo wdzięczny:-)

pozdrawiam,
Rafaello

Ps. Drogi Moderatorze, to nie jest tylko wybór tunera DVB-T:-)
Ale jest już watek poświęcony tunerom combo :) Post przeniosłem. Moderator.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: luckd »

Golden Media Unibox 9080 PLUS obsługuje E-AC3.

rafaello

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: rafaello »

Szanowni,
czy w moim temacie Ktoś może pomóc?

pozdrawiam,

gmyk

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: gmyk »

W połowie maja dostępny będzie ARIVA 120E COMBO w bardzo dobrej cenie. Słyszałem, że poniżej 300,-

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: Krosnoludek »

Dziś na stronie producenta pokazał się nowy tuner Ferguson Ariva 120 Combo z Dolby Digital Plus
http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... combo.html
Obrazek

1. Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)
2. Obsługa dźwięku Dolby Digital Plus (EAC3)
3. Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080i
4. Obsługa 32 programowalnych timerów
5. Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio
6. Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)alt
7. Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
8. Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS
9. Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264
10. Kompatybilny z systemami DVB-S, DVB-S2 i DVB-T
11. Czytnik kart dla płatnych telewizji

DVBManiak

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: DVBManiak »

No to może być dobre urządzonko. Czekałem, aż wyjdzie. Ciekawe, czy to rewolucyjny model czy znowu to samo od Fergusona. Procek Ali tym razem nie MStar. Do tego obsługa flac. No i E-AC3. Na pierwszy rzut oka całkiem niezły. Ciekawe jaka będzie cena.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: cignacy »

DVBManiak pisze:No to może być dobre urządzonko. Czekałem, aż wyjdzie. Ciekawe, czy to rewolucyjny model czy znowu to samo od Fergusona. Procek Ali tym razem nie MStar. Do tego obsługa flac. No i E-AC3. Na pierwszy rzut oka całkiem niezły. Ciekawe jaka będzie cena.
Na czeskiej stronie pisze:

Prodejní s DPH:

2 670 Kč (€ 111)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak pisze:No to może być dobre urządzonko. Czekałem, aż wyjdzie. Ciekawe, czy to rewolucyjny model czy znowu to samo od Fergusona. Procek Ali tym razem nie MStar. Do tego obsługa flac. No i E-AC3. Na pierwszy rzut oka całkiem niezły. Ciekawe jaka będzie cena.
Według strony fergusona to na tym samym procku jest Ariva T50. Zobaczymy co to warte i jak będzie z supportem nieoficjalnym, użytkownicy tunerów sat wiedzą o co chodzi ;)

Mnie się marzy jakieś tanie combo na linuxie, niestety ceny takich tunerów również są combo.

Zablokowany