SIGNAL HD-507

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Może się uszkodził.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Popatrz na diodę w pilocie przez aparat cyfrowy lub aparat w telefonie. Jeśli będziesz naciskał przyciski na pilocie dioda powinna migać.
Jeśli nie miga uszkodzony pilot, jeśli miga, uszkodzenie jest w tunerze.

Koval

Re: Signal HD-507

Post autor: Koval »

Sprawdziłem i dioda świeci, ale cały czas, czyli jednak pilot. Jest klejony, więc go nie rozkręcę. Rozumiem, że nowy pilot załatwi temat?

Szybki_Lopez

Re: Signal HD-507

Post autor: Szybki_Lopez »

Pilot nie jest klejony. Obudowa pilota mocowana jest na wcisk. Udało mi się go rozebrać bez używania jakichkolwiek narzędzi (żeby nie uszkodzić plastiku). Po wyczyszczeniu płytki (rozlana kawa :roll: ) wystarczy ścisnąć obudowę pilota i po sprawie :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Koval pisze:Sprawdziłem i dioda świeci, ale cały czas, czyli jednak pilot. Jest klejony, więc go nie rozkręcę. Rozumiem, że nowy pilot załatwi temat?
Na początek rozbierz pilot i zobacz czy nic nie zwiera. W koło są zatrzaski wystarczy podważać i puszczą. Nic nie jest klejone. Zrób jak pisze Szybki_Lopez.

Koval

Re: Signal HD-507

Post autor: Koval »

@GUTEK@ pisze:
Koval pisze:Sprawdziłem i dioda świeci, ale cały czas, czyli jednak pilot. Jest klejony, więc go nie rozkręcę. Rozumiem, że nowy pilot załatwi temat?
Na początek rozbierz pilot i zobacz czy nic nie zwiera. W koło są zatrzaski wystarczy podważać i puszczą. Nic nie jest klejone. Zrób jak pisze Szybki_Lopez.

Zrobiłem jak pisaliście i działa.
Wielkie dzięki

demon1518

Re: Signal HD-507

Post autor: demon1518 »

czy tuner czyta filmy full hd 1080p w mkv?

DVBManiak

Re: Signal HD-507

Post autor: DVBManiak »

Skaluje do 1080i.

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

Zauważyłem na najnowszym sofcie niedogodność podczas oglądania nagranej audycji. Po przełączeniu z przewijania na tryb odtwarzania, z uporem maniaka tuner wyświetla pasek głośności. To potrafi ostro denerwować. Ponadto tuner zbyt długo myśli znanim zacznie odtwarzać. Na poprzednim oprogramowaniu w tej sferze działał sprawniej. Czy w planach jest wyeliminowanie tych błędów?

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

nie wiem czy jest to do wyeliminowania za pomocą softu,ale po wyłączeniu prądu,a następnie włączeniu,tuner włącza się w tryb pracy,choć wcześniej był na czuwaniu,przez co niepotrzebnie pobiera energię,może nie dużo,ale jak dla mnie jest to wada

DVBManiak

Re: Signal HD-507

Post autor: DVBManiak »

Chyba z każdym tunerem jaki znam tak jest. Mam dekoder DVB-S MPEG-2 i tak samo się zachowuje. Jak nie ma przycisku ON/OFF co wyłącza ze Standby takiego jak w TV to niestety tak musi być. Maximum T-102 ma taki wyłącznik.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

2 bardzo debilskie (nie wiem jak to nazwać) funkcjonalności zauważone przeze mnie:
- tuner pozostawiony w stanie czuwania nic nie nagra. Po zaprogramowaniu nagrania tuner trzeba zostawić włączony - bezsens. Co z tego ze mogę programować z epg, skoro zaprogramuję nagrywanie za 2 tyg od dzis, i wyjeżdżając muszę tuner zostawić włączony, a nie na czuwaniu. Nadmienię dla porównania, że mój magnetowid sprzed 30 lat potrafił to czego nie potrafi nowoczesny tuner cyfrowy - nie było problemem aby wybudził się ze stanu czuwania, nagrał audycję i z powrotem przełączył się w stan czuwania.
- na nagranym materiale nie można stosować żadnych ustawień (zoom, proporcje obrazu) - nie działa nic. Co ciekawsze, na filmie np. avi odtwarzanym z usb taka sytuacja nie występuje - wszystkie ustawienia aktywne. Jaki w tym sens? (w blokowaniu ustawień). Powinny być zawsze dostępne.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

To coś nie tak. Tuner powinien się włączyć, nagrać i wyłączyć. Nie mam już tego Signala żeby sprawdzić, może coś skopali w sofcie, bo wszystkie inny tunery tak właśnie mają.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

U mnie sam się włącza - na najnowszym sofcie.

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

U mnie ze Stanby By nagrywa bez problemu na najnowszym sofcie. Zatem coś nie tak jest u Ciebie.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

U mnie:
-Model: MSD7828
-Wersja oprogramowania: Mar 5 2011-21:46:13
-Wersja HW:BD_SZ060A_DMOT_01

Czy jest nowsze oprogramowanie do tego konkretnie modelu (boś coś czytałem że są 2 różne niekompatybilne między sobą wersje hardware) i skąd mogę ściągnąć aktualizację pasującą do tego konkretnie modelu?

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

giaur500 pisze:Wersja oprogramowania: Mar 5 2011-21:46:13
Soft prehistoryczny...
giaur500 pisze:Czy jest nowsze oprogramowanie do tego konkretnie modelu (boś coś czytałem że są 2 różne niekompatybilne między sobą wersje hardware) i skąd mogę ściągnąć aktualizację pasującą do tego konkretnie modelu?
http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/A99250/ ... 30v1v2.rar W paczce jest instrukcja, którą musisz przeczytać przed aktualizacją.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Zaktualizowałem. Jedyna zmiana jaką widzę, to inny numerek wersji w informacjach. Tak z ciekawości - czym się różni ta "nowa reakcja na klawiaturę numeryczną", lepsza dla osób starszych? Bo tu też żadnej zmiany nie widzę jakoś.

mst

Re: Signal HD-507

Post autor: mst »

giaur500 pisze:Zaktualizowałem. Jedyna zmiana jaką widzę, to inny numerek wersji w informacjach. Tak z ciekawości - czym się różni ta "nowa reakcja na klawiaturę numeryczną", lepsza dla osób starszych? Bo tu też żadnej zmiany nie widzę jakoś.
Ja też nie mam problemu o którym wspominasz. Wygląda na to że masz walniętą sztukę. Reklamuj ją. Z tego co wiem "nowa reakcja na klawiaturę numeryczną" polega na automatycznym powtarzaniu (lub nie) naciśniętego klawisza.

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

giaur500 pisze:Zaktualizowałem. Jedyna zmiana jaką widzę, to inny numerek wersji w informacjach.
A czy po aktualizacji zrobiłeś powrót do ustawień fabrycznych?

Zablokowany