SIGNAL HD-507

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Hmm, nie wiem czy ten tv ma taką funkcjonalność. W każdym razie, wyłączanie odtwarzacza dvd nigdy nie skutkowało wyłączaniem tv, na razie tylko tyle wiem.

A może by tak odłączyć ten 8 pin, albo wziąć z wyjścia euro tunera tylko sygnały audio i video i tylko to doprowadzić do wejścia euro w tv? Konieczny by był odpowiedni kabel euro, który nie przenosi wszystkich pinów, a tylko audio i video, w sumie da się to przygotować...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

To już prościej i szybciej zakleić ten 8 pin taśmą izolacyjną. Po za tym nie wiadomo czy to to.

Odłączenie 8 pinu spowoduje też że tv nie będzie się automatycznie przełączał na AV po włączeniu tunera.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

No to niech się nie przełącza. Nie jest to specjalnie ważne. Zresztą ten tv jest tak wredny, że po przełączeniu automataycznym na tryb av nie da się już wrócić do trybu tv - pomimo przełączania na tryb tv na pilocie i tak tv pozostaje w trybie av co raczej wkurzajace jest

rumcajs_dvb-t

Re: Signal HD-507

Post autor: rumcajs_dvb-t »

Heh, Dipol jednak padł pod naporem zwolenników odbiornika HD-507 :). Na facebooku ogłosili kontynuacje sprzedaży starego modelu http://www.facebook.com/notes/dvbt/hd-5 ... 6869006282

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

rumcajs_dvb-t pisze:Heh, Dipol jednak padł pod naporem zwolenników odbiornika HD-507 :). Na facebooku ogłosili kontynuacje sprzedaży starego modelu http://www.facebook.com/notes/dvbt/hd-5 ... 6869006282
No i bardzo dobra decyzja.
Chociaż jeszcze lepiej byłoby jak by wpakowali do tej obudowy już nowy chipset 7818.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Signal HD-507

Post autor: vigoo »

Czyli teraz czekamy na zapowiadany, nowy soft.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Możecie podać adres stronki, na której zamieszczane są aktualizacje softu do tego tunera? Szukam, szukam i jakoś znaleźć nie mogę.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Na pudełku masz napisane kto daje Ci gwarancję i tam znajdziesz soft.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

giaur500 pisze:Możecie podać adres stronki, na której zamieszczane są aktualizacje softu do tego tunera? Szukam, szukam i jakoś znaleźć nie mogę.
Serwer Dipola: http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/A99250/
albo na mojej stronie www.gutek.xt.pl

rupertvelbob

Re: Signal HD-507

Post autor: rupertvelbob »

Udało mi się już skompletować akcesoria i podpiąć HD-507 do RCA w moim TV (adapter SCART F<->SCART F + kabel SCART->4xRCA) a teraz mam pytanie co do odbioru.

Czy u Was też obraz z tunera jest wyraźnie ciemniejszy, bardziej nasycony kolorami a fonia cichsza niż z anteny analogowej?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Tak, jest dużo ciemniejszy obraz i cichszy dźwięk. Kolejna wada: telegazeta nie jest przekazywana przez euro scart, chociaz jest to technicznie mozliwe.

Co za tym idzie, telegazeta wygląda bardzo źle bo jest nadawana jako zwykły sygnał wideo, który idzie z tunera. Jest to bezsens. Nawet mój stary (sprzed 15 lat) satelitarny tuner analogowy przekazywał sygnał telegazety przez euro tak, że można było włączyć ją normalnie w tv.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Ciemniejszy obraz jest raczej przy trybie RGB, u mnie na CVBS nie zauważyłem żeby był ciemniejszy. Dźwięk również jest ok, może to zależy od tv. Daliście głośność na max w tunerze? Domyślnie jest zdaje sie połowe głośności.

DVBManiak

Re: Signal HD-507

Post autor: DVBManiak »

Ja też mam ciemniejszy na cvbs, ale tak jakby bardziej wyśrodkowany. Pewnie zależy właśnie od tv i może kabla.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Jakiego kabla? Przecież tuner jest podłączony bezpośrednio do EuroScart. Ustawione jest cvbs, bo na rgb jest obraz tak rozmyty że zupełnie nic nie widać.

DVBManiak

Re: Signal HD-507

Post autor: DVBManiak »

Od jakości kabla. Widać, widać bez przesady.
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2011, o 14:53 przez DVBManiak, łącznie zmieniany 1 raz.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Którego kabla?
Widać, widać bez przesady.
Na moim tv nie widac... jesli ustawione rgb to obraz jak przez folię.
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2011, o 14:54 przez giaur500, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Signal HD-507

Post autor: DVBManiak »

Sory, coś mi się pomieszało z tym kablem. :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

giaur500 pisze:Jakiego kabla? Przecież tuner jest podłączony bezpośrednio do EuroScart. Ustawione jest cvbs, bo na rgb jest obraz tak rozmyty że zupełnie nic nie widać.
To właśnie zależy od TV, w jednym obraz lepszy będzie w CVBS w innym w RGB. Zależy który tryb TV lepiej obsługuje.
W zasadzie lepszym trybem jest RGB bo tam poszczególne sygnały idą osobno, a w CVBS wszystko jest sumowane razem i idzie jednym kabelkiem.

DVBManiak

Re: Signal HD-507

Post autor: DVBManiak »

CVBS jest najgorsze jakościowo, już lepsze jest S-Video. Ja ustawiam RGB. Zależy od tv, bo u mnie na jednym widać dobrze, a na drugim już bardziej rozmyte, szczególnie jak jest ustawiony duży kontrast i jasność.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

No to zależy od telewizora. U mnie na rgb jest dużo, dużo gorzej niż w analogu. Obraz przekolorowany i wygląda tak, jakby ktoś położył na ekranie folię półprzezroczystą. Z kolei w cvbs mniej więcej tak jak w idealnym analogu (tzn gdyby było zero kropek i zero odbić), tyle ze ciemniejszy obraz, nieco lepsze kolory i nieco ostrzejszy.

Zablokowany