SIGNAL HD-507

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

qwerty pisze:Rano wgrałem. Mogliby spowolnić przełączanie podczas używania strzałek góra-dół.
I jak te zmiany które podali, działa to ok?
Bo ja już Signala nie mam.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Nie da się przełączyć na kanał 111 jednym przyciśnięciem jedynki. Z napisów nie korzystam (STB służy do oglądania tv i PVR).

kadafi

Re: Signal HD-507

Post autor: kadafi »

Witam

Chciałbym uzyskać informację, czy jakość z HD 507 powinna być porównywalna z tunerem firmowym telewizora. Wydaje mi się, że obraz z Signala jest dużo gorszy niż z tunera wbudowanego w TV (zamglony, mało ostry).

Połączenie kablem HDMI, soft nie zmieniany od zakupu.
Czy jest to wina softu, połączenia, ustawienia dekodera, procesora, czy inna ?

Pozdrawiam
Kadafi

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Jakie masz ustawienia obrazu w tunerze. Zapewne Twój tv to FullHD, ten Signal obsługuje maksymalną rozdzielczość 1080i, jednak mimo to przy trybach 720p lub 1080i obraz powinien mieć porównywalną jakość.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Chyba, że tv ma lepszy upscaler.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

qwerty pisze:Chyba, że tv ma lepszy upscaler.
To wtedy ustawić w tunerze 576p, a scalowaniem niech zajmie się tv. Oczywiście to tylko w przypadku kanałów SD.

Inna możliwość jest jeszcze taka że ten tv może mieć jakieś dodatkowe "upiększacze" obrazu jeśli to jakiś z droższych modeli.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Chodzi Ci o np. "cyfrowa redukcja szumu"?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

qwerty pisze:Chodzi Ci o np. "cyfrowa redukcja szumu"?
Różne technologie stosują producenci, o żadną konkretną mi nie chodzi, sam nawet nie znam wszystkich sposobów ulepszania obrazu. Ogólnie tylko napisałem że może przy tym tv coś tam dołożyli co daje lepszy obraz.

kadafi

Re: Signal HD-507

Post autor: kadafi »

@GUTEK@ pisze:Jakie masz ustawienia obrazu w tunerze. Zapewne Twój tv to FullHD, ten Signal obsługuje maksymalną rozdzielczość 1080i, jednak mimo to przy trybach 720p lub 1080i obraz powinien mieć porównywalną jakość.
Sprawdzałem na wszystkich trybach i jest identycznie.
Czy problemy mogą występować na wszystkich telewizorach FHD?
Oraz ostatnie pytanie. Czy zmiana softu na nowszy może poprawić jakość?
Pod to wejście mam normalnie podłączony odtwarzacz multimedialny i obraz na nim jest jak żyleta.

Pozdrawiam
Kadafi

dipolnet

Re: Signal HD-507

Post autor: dipolnet »

Witam
kadafi pisze:
@GUTEK@ pisze:Jakie masz ustawienia obrazu w tunerze. Zapewne Twój tv to FullHD, ten Signal obsługuje maksymalną rozdzielczość 1080i, jednak mimo to przy trybach 720p lub 1080i obraz powinien mieć porównywalną jakość.
Sprawdzałem na wszystkich trybach i jest identycznie.
Czy problemy mogą występować na wszystkich telewizorach FHD?
Oraz ostatnie pytanie. Czy zmiana softu na nowszy może poprawić jakość?
Pod to wejście mam normalnie podłączony odtwarzacz multimedialny i obraz na nim jest jak żyleta.

Pozdrawiam
Kadafi
Jakość obrazu może być różna. Odtwarzacz multimedialny oparty na bardziej zaawansowanym i sporo droższym procesorze obrazu będzie generował obraz lepszej jakości. Nie tylko rozdzielczość ma znaczenie. Dodam tylko od siebie, że ten sam STB (niekoniecznie Signal) podpięty do różnych TV daje w efekcie różną jakość obrazu, także końcowy efekt jest wypadkową dwóch rzeczy... Obserwuję to codziennie. Kluczowy jest oczywiście odbiornik.

Zmiana softu na 100% nie wpłynie na zmianę jakości oglądanego obrazu. Można ewentualnie próbować kombinować z przewodami HDMI.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Signal HD-507

Post autor: Szymon_Zy »

dipolnet pisze:Zmiana softu na 100% nie wpłynie na zmianę jakości oglądanego obrazu. Można ewentualnie próbować kombinować z przewodami HDMI.
Zdębiałem, Dipol pisze, że w transmisji cyfrowej zmiana przewodu może wpłynąć na jakość obrazu?! To się kłóci z całą wiedzą jaką wykładano mi na studiach. Jeśli kabel jest sprawny to wymiana na inny dla sygnału cyfrowego nie ma żadnego znaczenia. Skoro przez to 10 lat od czasu mojej obrony coś się zmieniło to poproszę o link do publikacji naukowych z zakresu cyfrowego przetwarzania sygnałów na ten temat.

Od razu sobie przypominam pasztet denona z kablem UTP za ~1000$.

kadafi

Re: Signal HD-507

Post autor: kadafi »

Witam
Zwracam honor.
Po ponownym podłączeniu pod telewizor w innych warunkach oświetleniowych (wieczorem) muszę przyznać, że obraz nie jest tragiczny, a nawet przyzwoity, ale do obrazu z wbudowanego tunera mu trochę brakuje.

Teraz mam pytanie ?

Czy dekodery z nowym procesorem np Signal powinny mieć lepszy obraz, czy tylko wpływać to będzie na obsługę multimediów i prędkość działania.

Czy są sklepy wysyłkowe, które po wpłaceniu zaliczki np za trzy różne dekodery są w stanie (po wyborze przeze mnie najlepszego na odesłanie dwóch (na mój koszt).

Pozdrawiam
Kadafi

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Szymon_Zy - W zasadzie masz rację. Tylko przy HDMI jest jeden haczyk, (wprawdzie ja dokładnie specyfikacji nie znam, ale wszędzie tak piszą) w HDMI nie ma korekcji błędów. Tak więc jak się użyje kiepskiego kabla potrafią się różne cuda dziać.

kadafi - W nowym Signalu obraz będzie taki sam, jedynie co doszło to rozdzielczość FullHD - 1080p co w przypadku telewizora FullHD może dać lepszy obraz, ale w pozostałych rozdzielczościach w porównaniu ze starszym Signalem obraz będzie identyczny. Zmiany to też większa obsługa plików i szybsze działanie, no i inna obudowa nowego tunera. Swoją drogą jestem ciekaw jak ten nowy tunerek będzie działać.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Signal HD-507

Post autor: Szymon_Zy »

@GUTEK@ pisze:Szymon_Zy - W zasadzie masz rację. Tylko przy HDMI jest jeden haczyk, (wprawdzie ja dokładnie specyfikacji nie znam, ale wszędzie tak piszą) w HDMI nie ma korekcji błędów. Tak więc jak się użyje kiepskiego kabla potrafią się różne cuda dziać.
Dlatego pisze, ze wymiana sprawnego, na sprawny nie ma żadnego sensu. HDMI to jest stosunkowo niska prędkość transmisji (ethernet działa 10 GB/s na 100 m - cud?), wąskie pasmo przenoszone więc wymagania co do kabla nie są za wysokie. Szczególnie, że mało kto używa 15m kabla.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Signal HD-507

Post autor: pawelll »

Ostatnio używałem kabla HDMI 10m kupionego za 25PLN netto u któregoś z dystrybutorów osprzętu elektronicznego. Żadnych problemów nie było, zostawiając na boku temat korekcji błędów w HDMI (jest czy nie ma) to przy typowych prędkościach transmisji jakość kabla musiałaby być ekstremalnie zła (1*)żeby przy długościach 1-2 m kabel był przyczyną problemów.
Swoją drogą ostatnio mówi się, że HDMI było błędem i jest plan przejścia na transmisję w standardzie Ethernet :D

(1*)- oczywiście takie rzeczy się zdarzają. Ostatnio natrafiłem na kabel zasilający do komputera (nominalnie 10A) który miał żyły o przekroju chyba 0,1mm2 (i na dodatek L było włączone na żyłę w kolorze niebieskim).

darkmen

Re: Signal HD-507

Post autor: darkmen »

Witam,

Mam do Was pytanie.

Od kilku miesięcy jestem w posiadaniu Signala HD-507. Przyznam że w stosunku cena / jakość, funkcjonalność tunerek ten wypada bardzo dobrze - nie ma się do czego przyczepić.

Wracając do tematu przez ten czas użytkowania dosyć często pojawia się u mnie problem "piskelizowania" obrazu. Przedstawiam więcej informacji:

Odległość od nadajnika w linii prostej: ok. 30 km
Moc nadawanego sygnału: 63 kW
Instalacja antenowa: antena siatkowa, rozgałęźnik ze wzmacniaczem na 3 TV

Aby sprawdzić czy powodem pikselizowania obrazu nie jest np. większe zachmurzenie, podczas gdy owe zakłócenie miało miejsce na Signalu, na TV z wbudowanym tunerem DVB-T problem ten nie występował. Na tej podstawie sądzę że głowica w Signalu nie zawsze poprawnie odczytuje sygnał (mimo że moc pokazywana w Signalu jest rzędu 88% - 94%).

Dodam że przez wszystkie lata, od kiedy posiadam TV telewizja analogowa z tego samego nadajnika miała i ma dosyć dobrą jakość, nic nie śnieżyło, na 2 kanałach można było jedynie zobaczyć minimalne odbicia obrazu. Kanały analogowe które u siebie odbieram nadawane były z mocą min. 200 kW.

I teraz pytanie. Czy najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest kupno anteny kierunkowej? Jeśli tak, to jakiej.

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

darkmen pisze:Czy najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest kupno anteny kierunkowej?
Oczywiście, że tak. Siatka, nawet bez wzmacniacza, zbiera zakłócenia. Na 30km wystarczy najpewniej 16-elementowa Yagi.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Signal HD-507

Post autor: Szymon_Zy »

tejk pisze:Ja kupiłem signala przedwczoraj ale dopiero dzisiaj miałem czas go podłączyć i wygląda mi na to, że mam uszkodzony przekaz obrazu na TV poprzez złącze scart. Po hdmi wszystko hula bez najmniejszego problemu a na czterech różnych telewizorach(kineskopowe i plazma,LCD) poprzez eurozłącze niestety obraz skacze i miga pod kątem 45 stopni, zmiana ustawień na pal/secam/ntsc oraz rgb/ svcb czy jakoś tak, to samo z rozdzielczością żadna 480/576/ 720/1080 nic nie daje.Jutro idę do sklepu wymienić na inny egzemplarz.Nie znalazłem w necie drugiego takiego przypadku.
Powtarzam po eurozłączu nie da się użytkować obraz skacze i przewija się a na złączu HDMI francja elegancja obraz żyleta, dźwięk to samo.
Urządzenie oczywiście musi być użytkowane na złączu scart.
Wczoraj mialem podobny przypadek. Winnny byl tv, do composita podlaczone dvd, do scart signal. Tv mial jedno wejscie zewnetrzne wiec oba sprzety sie sprzegaly. Objawy dokladnie jak wyzej po odpieciu chich wszystko ok.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

U mnie takie objawy występują jak scart nie dokładnie wsadzony lub włączę telegazetę w telewizorze (a nie w signalu).

Koval

Re: Signal HD-507

Post autor: Koval »

Mam problem,
mam signala hd-507 od kilku m-cy i wszystko działało ok. Mam wgrane 2 aktualizacje ze strony dipola. Dzisiaj przestał działać pilot - kompletnie żaden przycisk nie funkcjonuje nawet z centymetrowej odległości. Podociskałem wszystko przy podłączeniach i dalej nic. Co może być tego przyczyną? Dodam, że obraz jest ok, baterie wymienione na nówki też nie dały efektu.

Zablokowany