SIGNAL HD-507

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Tak.

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

No to czas skorzystać z gwarancji.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Ale co mam reklamować skoro tuner działa? Kto mi uzna reklamację? Pytanie co w ogóle miało się zmienić w tej aktualizacji? Żółte napisy - nie przetestowałem. Zmiana sposobu reakcji na klawiaturę numeryczną: ok - możecie mi napisać JAKA powinna być zasadniczo reakcja na tą klawiaturę po aktualizacji? I czym się różni od tego co było przedtem.

[edit]
Ok, doczytałem jeden z poprzednich postów - jeśli chodzi o powtarzanie klawisza tylko, to przetestuję, ale zaiste - sam bym tej zmiany nie zauważył, taka to rewolucja w funkcjonalności.
Ostatnio zmieniony 18 października 2011, o 14:59 przez giaur500, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Jak naciszniesz i przytrzymasz 1 to tuner przyjmie 1, a nie 111

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

giaur500 pisze:[edit]
Ok, doczytałem jeden z poprzednich postów - jeśli chodzi o powtarzanie klawisza tylko, to przetestuję, ale zaiste - sam bym tej zmiany nie zauważył, taka to rewolucja w funkcjonalności.
Właśnie że rewolucyjna dla niektórych.
Sam o tym powtarzaniu przycisku nie wiedziałem, dopuki nie zobaczyłem jaki z tym może być problem. Więc to że dla Ciebie jest nieważna zmiana to dla innych może być bardzo istotna.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Dla mnie istotne jest, że po wyłączeniu telegazety ciągle wyszukiwany jest program (po co?). Zagadką jest też, dlaczego telegazeta nie jest zablokowana przy odtwarzaniu nagranego materiału - no ale tutaj o dziwo, wyłącza się już bez żadnego "wyszukiwania". I powtórzę się znów, bo nie poprawiono tego w nowym sofcie: bez sensu jest, że gdy oglądam nagrany program, nie mam już żadnych ustawień formatu obrazu.

Natomiast żółta czcionka napisów oraz powtarzanie klawisza to tak jakby hmmm faktycznie mało ważne dla mnie sprawy. Już nie czepiam się tego, że na zmianę proporcji obrazu reaguje prawie 10 sekundowym zawieszeniem się, a TVP ciągle zmienia proporcje przy przejściu na reklamę, co w sumie daje niesamowicie wkurzający efekt.

Tak składając to wszystko do kupy i kalkulując chłodno, nie można powiedzieć że ten tuner to jakiś super dobry sprzęt, wręcz przeciwnie. Podejrzewam zresztą, że żadna aktualizacja w/w problemów nie może załatwić, bo wredny pan żółtek zaszył te funkcjonalności w hardware, do którego zmian nie ma dostępu no i przykro... musi tak zostać.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

U mnie przy zmianie formatu mam ciemno i głucho przez ok sekundę. Widać trafił się jakiś uszkodzony.

mst

Re: Signal HD-507

Post autor: mst »

qwerty pisze:U mnie przy zmianie formatu mam ciemno i głucho przez ok sekundę. Widać trafił się jakiś uszkodzony.
Też mam ciemno ok. sekundy. Piszę po raz drugi skorzystaj z gwarancji na sprzęt. Po to ona jest.

Awatar użytkownika
darko_n
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 19:11
Odbiornik: Samsung UE32F5300,
LG DM2352,
WIWA HD90 jako nagrywarka
Instalacja antenowa: 2 zestawy "siatek" ze wzmacniaczami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Bytków, Frýdek

Re: Signal HD-507

Post autor: darko_n »

qwerty pisze:Ja bym dodał (poprawił) jedną rzecz. Jak jest dodawany kanał niech doda go na końcu listy, zamiast "przetasowywać" listę.
Z tym "przetasowaniem" to dziwna sprawa, wygląda na to, że 507-ka na bieżąco (u mnie przetasowało się w trakcie przeglądania telegazety) sprawdza(?) i uaktualnia(?) zawartość zapisanych muxów.
Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest to np. w RWT 421T - tu po ewentualnym dodaniu programu do muxa, taki kanał nie jest widoczny, aż ręcznie odświeżymy zawartość danego multipleksu (oczywiście wówczas też sortowanie się rozsypie).
Nie będzie jednak tak jak z dodaniem krakowskiego TVP Info na Skrzycznem (dodano i "507" się "przetasowała", posortowałem, za kilka dni na krótko wyłączono, znowu się "przetasowała" - w trakcie oglądania :!:, znowu posortowałem, włączono ponownie...)
Zabawa przednia :|

pzdr

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Zabawa może być jak jakiś dziadek, czy babcia nie będzie wiedziała o co chodzi.

dipolnet

Re: Signal HD-507

Post autor: dipolnet »

Witam.
giaur500 pisze:tuner pozostawiony w stanie czuwania nic nie nagra. Po zaprogramowaniu nagrania tuner trzeba zostawić włączony - bezsens
Albo posiada Pan niesprawny egzemplarz, albo nie zwrócił Pan uwagi, że domyślną opcją podczas nagrywania z harmonogramu jest przełączanie na dany kanał a nie nagrywanie. Wbrew pozorom mnóstwo ludzi zgłaszało problem z nagrywaniem a nie zwróciło na to uwagi.
giaur500 pisze:na nagranym materiale nie można stosować żadnych ustawień (zoom, proporcje obrazu)
Spróbujemy to zmienić. Jest Pan jedynym, który zwrócił na to uwagę, ale uznajmy, że nie jest to funkcjonalność marginalna.
giaur500 pisze:Dla mnie istotne jest, że po wyłączeniu telegazety ciągle wyszukiwany jest program (po co?). Zagadką jest też, dlaczego telegazeta nie jest zablokowana przy odtwarzaniu nagranego materiału - no ale tutaj o dziwo, wyłącza się już bez żadnego "wyszukiwania".
Zablokujemy telegazetę przy odtwarzaniu, pojawią się zarzuty, że niepotrzebnie zablokowana :)
giaur500 pisze:Natomiast żółta czcionka napisów oraz powtarzanie klawisza to tak jakby hmmm faktycznie mało ważne dla mnie sprawy.
Jeśli poprawka jest wprowadzana, to dlatego, że problem/sugestię zgłosiła większa liczba ludzi lub jest ona po prostu obiektywnie słuszna.
giaur500 pisze:Już nie czepiam się tego, że na zmianę proporcji obrazu reaguje prawie 10 sekundowym zawieszeniem się, a TVP ciągle zmienia proporcje przy przejściu na reklamę, co w sumie daje niesamowicie wkurzający efekt.
Nie powinno tak być. Czas przełączenia to maksymalnie 1 sekunda.
qwerty pisze:Ja bym dodał (poprawił) jedną rzecz. Jak jest dodawany kanał niech doda go na końcu listy, zamiast "przetasowywać" listę.
darko_n pisze:Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest to np. w RWT 421T - tu po ewentualnym dodaniu programu do muxa, taki kanał nie jest widoczny, aż ręcznie odświeżymy zawartość danego multipleksu (oczywiście wówczas też sortowanie się rozsypie).
Nie każdy czyta codziennie forum Emitel, Satkuriera, itp i może nie wiedzieć, że program taki został w ogóle dodany. Oczywiście zgodnie z sugestią użytkownika qwerty program mógłby być dodany na końcu listy. Sprawdzimy jak ta sprawa wygląda na chipsetach Mstar.

pozdrawiam.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Może z tym czasem przełączania nieco przesadziłem - ale fakt że taki zjawisko istnieje i jest dość denerwujące. A co do reszty:
Spróbujemy to zmienić. Jest Pan jedynym, który zwrócił na to uwagę, ale uznajmy, że nie jest to funkcjonalność marginalna.
Ja bym to nazwał niekonsekwencją. Dlaczego odtwarzając "normalny" film wszystkie ustawienia są, a już odtwarzając materiał nagrany przez tuner - nie? Nie mogę znaleźć żadnego uzasadnienia - po co to zablokowane jest ani żadnego plusa takiego rozwiązania.
Zablokujemy telegazetę przy odtwarzaniu, pojawią się zarzuty, że niepotrzebnie zablokowana :)
Bardzo bym się zdziwił. Znów niekonsekwencja: skoro oglądamy materiał, który nie jest na żywo, to po co nam telegazeta? Nawet nie testowałem, czy jest to telegazeta pobierana "na żywo", czy tez może tuner nagrał razem telegazetę i potem ją odtwarza? Każda z tych 2 mozliwości to bezsens: po co odtwarzanie teletekstu z programu którego nie oglądamy, w drugim przypadku: po co tuner ma nagrywac archiwalny strumień teletekstu. No i wyszukiwanie programu po wyłączeniu teletekstu - to koniecznie do poprawy.

paweln

Re: Signal HD-507

Post autor: paweln »

Powód skasowania posta:
"Jeśli się nie zgadzasz z Zasadami Korzystania z Forum, nie wypowiadaj się na tym forum."
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2011, o 09:52 przez paweln, łącznie zmieniany 1 raz.

msdiesel

Re: Signal HD-507

Post autor: msdiesel »

Witam.
mam następujące pytanie.
mam signala hd 507 i odbiera mi kanały z multipleksa mux-2 ale z mux 3 nie mam żadnego kanału?
ojciec w pokoju obok z tej samej anteny na lcd łapie kanały z mux-3, dlaczego??
macie może jakieś pomysły??

proszę o pomoc
pozdrawiam.
Michał

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

- słaby sygnał
- mniejsza czułość głowicy w tunerze
- większe tłumienie na kablu/rozdzielaczu/wtyczkach podłączonych do tunera niż w tych podłączonych do telewizora

msdiesel

Re: Signal HD-507

Post autor: msdiesel »

zrobiłem test :)
podlaczylem dekoder u ojca w pokoju i tam zrobiłem szukanie kanałów i znalazło wszyskie.
ale po podłączeniu u mnie w pokoju sa kanały z mux2 a z mux 3 jest tylko czarny ekran...
coś jest nie tak z kablem po drodze czy co??

pozdrawima.
Michał

paweln

Re: Signal HD-507

Post autor: paweln »

Powód skasowania posta:
"Jeśli się nie zgadzasz z Zasadami Korzystania z Forum, nie wypowiadaj się na tym forum."
Ostatnio zmieniony 2 listopada 2011, o 09:49 przez paweln, łącznie zmieniany 1 raz.

msdiesel

Re: Signal HD-507

Post autor: msdiesel »

paweln pisze:
msdiesel pisze:zrobiłem test :)
podlaczylem dekoder u ojca w pokoju i tam zrobiłem szukanie kanałów i znalazło wszyskie.
ale po podłączeniu u mnie w pokoju sa kanały z mux2 a z mux 3 jest tylko czarny ekran...
coś jest nie tak z kablem po drodze czy co??

pozdrawima.
Michał
Zamień się pokojami z ojcem - to będziesz miał wtedy u siebie w pokoju obydwa muxy.
niestety ta opcja odpada ;p

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

msdiesel pisze:coś jest nie tak z kablem po drodze czy co??
Tak jak napisałem, gdzieś masz większe tłumienie, albo uszkodzony kabel albo źle założone wtyki, ale uszkodzony rozgałęźnik (lub coś inne co rozdziela u Ciebie sygnał).

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Mam pytanie do forumowiczów - ma ktoś może niepotrzebny pilot do signal hd-507? Coś ostatnio niszczy mi baterię - padają w ciągu kilku dni. Przez pół roku leciałem na jednym komplecie, a teraz muszę wymieniać 2x w tygodniu.

Zablokowany