Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: bartosz4 »

mkonst pisze:Na razie chyba tylko Panasonic DMR-EX795. Chociaż nie wiem czy spełnia wszystkie Twoje wymagania.
Dlaczego to takie drogie? To już bardziej podpasowuje mi: http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu- ... bhtml#opis .

Nie może być coś takiego jak wyżej, ale nie Blue-ray tylko DVD, tuner TV także analogowy i z 300 zł taniej?

Szukam, szukam i wszystko inne ma MPEG2.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: bartosz4 »

Czyżby to było aż tak kłopotliwe pytanie? Naprawdę jest deficyt nagrywarek DVD z tunerami mpeg4?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: biprotek »

Po pierwsze nagrywarki z DVD z zasady nagrywają w formacie DVD-Video czyli zgodnym z odtwarzaczami DVD i stąd zapis nawet na HDD w MPEG2. Urządzeń nowych z zapisem H264 jest niewiele i są b. drogie ale sens zapisu na nośnik typu płyta jest tylko dla BR - jest szansa na bezstratną kopie strumienia. W każdym innym wypadku i tak trzeba konwertować do MPEG2 w celu zapisania na DVD-Video (nagrywarki DVD nie archiwizują danych w formacie ISO).
Pozdrawiam.

CavonDesign

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: CavonDesign »

To ja może zmienię wymagania.
Znajdziecie sprzęt podemnie?
Mam TV z mpeg-4. (brak możliwości nagrywania w samym tv to moja niewiedza przy zakupie - trudno się mówi)
A więc potrzebuję urządzenia które:
- nagra program którego nie mogę obejrzeć (bo oglądam inny lub nie ma mnie w domu)
- nagra go na dysk twardy (dvd nie wchodzi w grę)
- jest jak najtańsze

Maciey

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Maciey »

Prawdopodobnie każdy tuner STB. Tylko wybrać odpowiedni dla siebie model.

grzesiek

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: grzesiek »

Witam; Moja propozycja Nagrywarka Blu-ray HDD Funai BH 2 M 200.Cena duża ale powoli spada.

tadkun

nagrywanie z tunera na nagrywarkę

Post autor: tadkun »

Oglądam kanały z LV6TBOXHDv2 (z oprogramowaniem 2011-11-7 -w starej wersji było jeszcze gorzej) poprzez nagrywarkę Philipsa DVDR3577H i mam kłopoty z nagrywaniem. Nagrywarka ta, nie nagrywa przez USB i pozostaje tylko Scart EXT2. Nagranie bieżące oglądanego kanału jest możliwe przez opcję „CAM” i nie sprawia kłopotu. Ale nagrywanie programowane to makabra!! Takie nagranie jest możliwe tylko po nastawieniu w nagrywarce trybu „Nagr. Sat.” i jeżeli te czynności wykona się z nastawieniem przedziału czasowego w tunerze w odpowiedniej kolejności to początek i zakończenie nagrania przebiega bez problemów ale potem urządzenia zaczynają się szarogęsić i żyć własnym życiem. Każde uruchomienie tunera z „czekania” powoduje rozpoczęcie nagrywania i trzeba szybko ręcznie zatrzymać nagrywanie aby oglądanie kanałów z tunera było możliwe, a to jest bardzo kłopotliwe, nie mówiąc o zaśmiecaniu dysku nagrywarki kilkunasto-sekundowymi nagraniami. Czy ktoś zna może sposób na to? - czy pozostaje tylko nastawianie trybu „Nagr. Sat.” przed nagraniem programowanym i odłączanie go po nagraniu, co też nie jest rozwiązaniem komfortowym.

sdolas

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: sdolas »

Pytanie autora postu niezrozumiałe
Nie wspominacie ( przynajmniej nie wyłapałem ) jakie macie źródło sygnału telewizyjnego, czy jest to np. kablówka ( i tu nie pomogę ) czy DVB-T. Jeśli DVB-T to proponuję zakup tunera DVB-T z funkcją PVR, a niemal każdy z dostępnych tunerów ją posiada i temat nagrywania rozwiązany całkowicie przy sądzę stosunkowo małym wydatku bo ok 150 zł.

tadkun

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: tadkun »

tadkun do sdolas
Oglądam naziemny MUX-2 a tuner LV6TBOXHDv2 podobno jest z PVR, ale jakoś występuje opisany problem – po prostu nastawienie w nagrywarce trybu „Nagr. Sat.” wiąże ją na stałe z tunerem i po jego uruchomieniu nagrywarka dostaje sygnał i zaczyna nagrywanie automatycznie, bez nastawienia w tunerze programu czasowego.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: cignacy »

Funkcja PVR w tunerze służy do nagrywania na zewnętrznej pamięci podłączonej do niego przez USB. Nagrywarka podłączona do tunera przez eurozłącze będzie się zachowywać jak napisałeś.

sdolas

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: sdolas »

Próbowałeś nagrywać na HDD zewnętrzny podłączony do usb lub na pendrive ?

tadkun

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: tadkun »

Przez USB mógłbym podłączyć ewentualnie PC-ta (ale znów główkowanie jak to zrobić i czy dałoby się nagrywać filmy, nie mówiąc o tym, że nie lubię do takich celów angażować PC-ta), innego zewnętrznego HDD nie mam – nagrywanie na pendriva np filmów jakoś mnie zniechęca, ale chyba znalazłem wyjście, może trochę kłopotliwe ale zawsze to coś. Po prostu nastawiam nagrywanie czasowe na nagrywarce – wskazując jako kanał Ext2 – i w takim samym przedziale czasowym nastawiam nagrywanie na tunerze i zdaje to egzamin. O odpowiedniej porze nagrywarka zaczyna nagrywać, a równocześnie w tym samym czasie tuner podaje sygnał – tyle tylko, że jest konieczność ustawiania dwóch urządzeń.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: giaur500 »

Tak sobie czytam i nie mogę tego pojąć - po jaką cholerę ta "nagrywarka zewnętrzna" i czemu zewnętrzny dysk hdd (500 GB - koszt 250 zł) nie wystarczy.

Ludzie to lubią sobie komplikować życie jednak. A nagrywanie z telewizji od razu na DVD to w ogóle najgłupszy pomysł jaki tylko być może.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: wsz »

janek Wawa pisze:Czy jest jakiś problem z nagrywaniem na HDD posiadając TV z tunerem DVB-T Mpeg4?
Normalnie antena podłączona jest do nagrywarki. Ale skoro ta nie posiada tunera Mpeg4 to jaka jest przyszłość tych urządzeń. Potrzebna będzie specyfikacja nagrywarek? Jak to rozwiązać?
Droższe modele TV mają opcję PVR i tam wystarczy dołączyć dysk/pendrive USB. W tańszych specjalnie tego nie dają. Są modele TV, gdzie można to odblokować podając wyższy model TV z menu serwisowego.

Zamiast nagrywarki do tańszego modelu TV można użyć tunera DVB-T z dyskiem USB.

sdolas

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: sdolas »

tadkun
Chwila chwila ...
Czy oby ta nagrywarka hdd nie jest analogowa ?
Jak sądzę z DVB-T wychodzisz prze EURO i wchodzisz na nagrywarkę też przez EURO ?
Jak tak to masakra jakaś, też jak przedmówca nie widzę kompletnie sensu.
Nie przeszkadza Tobie jakość ( PAL )?
Osobiście czym prędzej bym ta nagrywarkę upłynnił na allegro póki teraz przedstawia jeszcze jakąś wartość, bo za chwilę to będzie już tylko mebel, a za tą kwotę poszedł bym w dysk.
Niedługo wejdzie TVP1 i TVP2 w HD a Ty będziesz to nagrywał w analogu ?

tadkun

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: tadkun »

Sdolas
Macie Kolego rację – ale połowicznie. Właśnie naszym „kochanym” producentom i handlowcom o to chodzi, aby ciągle tylko kupować (coś nowszego ) i kupować – w ramach tego każdy nowy Windows sprawia kłopot z obsługą starszych aplikacji a powinien obsługiwać jeszcze lepiej. A np. nie chciało by się popstrykać fotek na „prehistorycznym” filmie? Skoro jakiś sprzęt jest to korci aby z niego skorzystać albo chociażby dowiedzieć się czy można i jak to zrobić.

sdolas

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: sdolas »

Komputerów, ogólnie rzecz biorąc kolego nie tykaj, bo to ciut inna bajka :)
Tam zmiany przychodzą prędzej, zmiany liczy się już nie w latach czy miesiącach tylko dniach, i tu się zgodzę że cały szał pogoni za coraz to większymi nowinkami jest przesadzony - generalnie temat na inną dyskusję :).
Z telewizją cyfrową jest jednak ciut inaczej, jak już "wraczkujemy" ,jako kraj, skutecznie w ten system, mimo że i tak jesteśmy mocno do tyłu, to radykalnych zmian w systemie nadawania w najbliższym dziesięcioleciu raczej nie ma co liczyć. Jedno jest pewne, coraz trudniej się będzie pozbyć w rozsądnej cenie starego sprzętu analogowego, bo po prostu nie będzie na niego chętnych. Sam sprzedawałem nagrywarkę HDD, za te pieniądze kupiłem Tuner DVB-T i jestem mega zadowolony, nie wspomnę nawet o ogromnym postępie w jakości obrazu, bo tego nawet sie porównać nie da :), a co dopiero jak zagoszczą na dobre kanały HD :), już się nie mogę doczekać :)

Bartt

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: Bartt »

Na niektóre rynki były sprzedawane stacjonarne nagrywarki z wbudowanym tunerem DVB-T niestety tylko w formacie MPEG2, co było dość naturalne bo format MPEG2 to format zapisu w tych nagrywarkach. Były też (są) produkowane stacjonarne nagrywarki które umożliwiały odtwarzanie filmów divx (a to już MPEG4) i niektóre modele miały możliwość kopiowania filmów divx z płyt na wbudowany dysk twardy. Obecnie wyprodukowanie takiego urządzenia tyle że zgodnego ze standardem h264 nie powinno być problemem. Z tym że tak jak koledzy tu wcześniej pisali rozwój tunerów DVB-T z możliwością nagrywania na dysk/pendrive czyni taką produkcję zupełnie nieopłacalną :(.
Jedynym urządzeniem które miałoby taką funkcjonalność jak kiedyś analogowa nagrywarka DVD/HDD mogłby być zintegrowany odtwarzacz/nagrywarka blue-ray w której możliwa by była edycja takiego nagranego materiału (z wbudowanego tunera DVB-T) na wbudowanym dysku, a potem nagranie/archiwizacje go na płycie blue-ray.
Wiadomo że to wszysko można zrobić na PC ale jest grono osób które nie trawią pracy z komputerem ;).

tadkun

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: tadkun »

Sdolas
A ja tam staroci się nie pozbywam (w tym starego polskiego Grundiga - "na chodzie"). Jak to miło posłuchać ze starej taśmy własnego nagrania staroświeckich piosenek francuskich, kabaretu „Starszych Panów” czy „Olgi Lipińskiej”. Nawet by mi się marzył patefon tubowy. Może jako stary piernik nie widzę np. niczego nadzwyczajnego w stereofonii i innych nowinkach.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: giaur500 »

No tak, sentyment jest. Problemu nie ma gdy na starym "Grundigu" słuchasz starych taśm bo nie próbujesz na siłę go używać do czegoś, do czego nie został stworzony. To tak jak byś chciał na nim słuchać płyt CD albo plików mp3 z nośnika usb. Na upartego pewnie byś się dało go do tego wykorzystać, pytanie tylko czy warto (wg mnie nie warto).

Podobnie sprawa wygląda z nagrywarką. Nie warto kombinować w ten sposób po prostu bo i tak nie uzyskasz zadowalającego efektu.

Zablokowany