Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: Kpc21 »

Problemem tunerów z PVR jest brak możliwości zgrania materiałów z dysku na płyty. Niby można to zrobić za pomocą komputera, ale starsze osoby, które często w ogóle komputera nie potrafią obsługiwać, będą mieć z tym problem.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: giaur500 »

Problemem tunerów z PVR jest brak możliwości zgrania materiałów z dysku na płyty.
Po co? Dysk zewnętrzny to lepszy nośnik niż płyty. Po jaką cholerę nagrywać tego .ts na płytę? Nie lepiej wyciągnąć dysk z usb i iść z nim do komputera albo do innego urządzenia?

A jeśli chcesz z tego zrobić standardowe dvd video to bez komputera się nie obejdzie chociażby z tego powodu, ze na pewno zechcesz przyciąć materiał, wywalić reklamy itd. Po drugie, konwersja na dvd-video wymaga mocnego komputera i żadne stacjonarne urządzenie się do tego nie nada.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: Kpc21 »

Mam stacjonarną nagrywarkę DVD (z HDD, jakiś model Philipsa) i tam nie ma z tym najmniejszego problemu. Można wycinać reklamy i dzielić nagrane filmy. Łączyć już nie.

Ja reklamy mogę powycinać na komputerze. Ale starsza osoba już sobie z tym nie poradzi.

Choć z drugiej strony czy przy obecnych pojemnościach dysków jest sens zgrywania filmów na płyty? Chyba nie. Dysk 500 GB to ponad 100 płyt DVD-R.

sdolas

Re: Nagrywanie z tunera DVB-T na nagrywarkę

Post autor: sdolas »

Mnie też baaaaardzo brakuje w tunerze DVB-T z PVR tych funkcji co miałem w nagrywarce HDD :)
Niektóre funkcje, były rewelacyjne :) jak choćby nagrywanie i ustalanie czasu nagrywania kilkakrotnym użyciem przycisku nagrywania :) Poezja prostoty obsługi :
No i oczywiście wspomniane już wycinanie i łączenie nagranych kawałków :)
Sądzę że to nic innego jak tylko prosty soft, pewnie się też nie mylę że dla dobrego informatyka to bułka z masłem :lol:
Pewnie cały wyc w cenie, zewnętrzna HDD LG kosztowała mnie przy zakupie ok 900 zł a za tuner ok. 180 zł, czyli niby czego się spodziewać po cenie :(
Może się kiedyś doczekamy.

Arbi1000

Nagrywarka stacjonarna DVD z tunerem DVBt

Post autor: Arbi1000 »

Witam.
Ostatnio ktoś zainicjował podobny wątek ale tok dyskusji poszedł w kierunku tunerów DVBt
z możliwością nagrywania.
Mnie chodzi jednak, by uzyskać wskazówki dotyczące nagrywarek DVD w taki tuner wyposażonych.
Posiadałem fajną nagrywarkę Panasonica (bez dvbt) ale uległa awarii i noszę się z zamiarem kupna nowej ale już z tunerem cyfrowym.
Sprawę chciałbym sfinalizować do wakacji (wejście MUX-1 w Kielcach) więc jest jeszcze trochę czasu by zakup nie był pochopny.
Rozglądałem się po necie i niewiele znalazłem takowego sprzętu.Myślę jednak, że wraz z rozwojem telewizji cyfrowej naziemnej będzie tego przybywać.
Bardzo proszę fachowców o informacje na temat takowych nagrywarek bo wiem, że interesuje to większą liczbę osób.
Jeszcze raz proszę - nie zaśmiecajmy tego wątku tunerami z USB.
Pozdrawiam
Arbi1000

bartula
Posty: 23
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 12:35
Odbiornik: MAXIMUM T-102
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 14,3km

Re: Nagrywarka stacjonarna DVD z tunerem DVBt

Post autor: bartula »

moim skromnym zdaniem nagrywarka DVD to archaizm. Wszystko przemawia za nagrywaniem na dysk, flasha.Wygoda, możliwości obróbki, nawet koszty.
Skoro planujesz zakup w tak odległym terminie sądze że sam dojdziesz do podobnych wniosków, ja osobiście nie potrafię znaleźć choćby jednego argumentu na rzecz DVD. I nie liczyłbym na poszerzenie się oferty tego typu rozwiązania.

Arbi1000

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Arbi1000 »

Kol.bertula, a gdzie sobie nagram na dysk bez nagrywarki?
Nie biorę pod uwagę podłączania tego całego "bałaganu" do komputera.
Zresztą, gdybym miał tak zrobić, to też trzeba dokupić kartę telewizyjną.
Sprawa jest konkretna.
Chodzi o zastąpienie magnetowidu bądź starej nagrywarki DVD na nową, posiadającą twardy dysk i tuner cyfrowej telewizji naziemnej.
Dzisiaj byłem w jednym z marketów RTV i nic.Podobno czekają na dostawę.
Może ktoś "siedzący" w tym temacie coś zaproponuje?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Maniek99 »

@Arbi1000
Poco karta telewizyjna?
Odłączasz dysk od tunera, podłączasz do PC i robisz z materiałem co chcesz.

Arbi1000

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Arbi1000 »

Koledzy.
Specjalnie założyłem nowy wątek odnośnie nagrywarek DVD stacjonarnych.
Zrobiłem to dlatego, że podobny, już istniejący wątek, poszedł w kierunku tunerów. Ale administratorzy
zlikwidowali mój wątek a moje pytanie przenieśli to tegoż właśnie.
Nie wiem, czy ja nie po polsku piszę czy co?
Chodzi o stacjonarne nagrywarki DVD z tunerem cyfrowym.
Czemu w kółko plączecie się wokół tunerów cyfrowych których są chyba setki modeli na rynku.
Po co te próby przekonywania, że taki tuner załatwia sprawę.
Może przekornie zadam inne pytanie.
Proszę wskazać jeden z tych cudownych tunerów który pozwoli mi nagrać audycję nadawaną przez HBO czy C+. Już wiem, mogę wziąć od cyfry+ któryś z dedykowanych do tego właśnie celu.
Ja jednak chcę dalej korzystać z mojego wysłużonego Pioniera 1430 a żeby z niego nagrywać, potrzebuję nagrywarkę.
Chodzi o prostą ale podstawową i dla mnie zasadniczą rzecz.
Nagrywarka, oprócz możliwości nagrywania ze swego tunera, posiada opcje nagrywania ze źródła zewnętrznego!
Myślę, że teraz całkiem jasno się wyraziłem.Już lepiej tego nie potrafię wytłumaczyć.
Może wreszcie ktoś napisze coś w temacie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: @GUTEK@ »

Arbi1000 pisze:Proszę wskazać jeden z tych cudownych tunerów który pozwoli mi nagrać audycję nadawaną przez HBO czy C+.
Ferguson Ariva Combo 120. (oczywiście z opłaconą kartą Cyfry+)

bartula
Posty: 23
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 12:35
Odbiornik: MAXIMUM T-102
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 14,3km

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: bartula »

Arbi1000 pisze:Koledzy.
Specjalnie założyłem nowy wątek odnośnie nagrywarek DVD stacjonarnych.
Zrobiłem to dlatego, że podobny, już istniejący wątek, poszedł w kierunku tunerów. Ale administratorzy
zlikwidowali mój wątek a moje pytanie przenieśli to tegoż właśnie.
Nie wiem, czy ja nie po polsku piszę czy co?
Chodzi o stacjonarne nagrywarki DVD z tunerem cyfrowym.
Czemu w kółko plączecie się wokół tunerów cyfrowych których są chyba setki modeli na rynku.
nie ty tak naprawde pytasz o tuner dvb-t z nagrywarką DVD. Nie zastanawia Cię czemu nie ma tego w ofercie ? Bo to techniologia bez przyszłości, kłopotliwa, mało elastyczna, kosztowna.
Podobną ewolucje przeszły kamery cyfrowe, najpierw nagrywanie na kasety magnetyczne, potem przez chwile nagrywanie na DVD, a teraz dyski. Taka kamera/tuner/cokolwiek nagrywające na płyty ma jedną tylko i wyłącznie zaletę: nagrywasz, wyciagasz nośnik i odtwarzasz gdziekolwiek na dowolnym odtwarzaczu DVD.
Uwierz mi czy będziesz czekac pół roku, rok , nie doczekasz się niczego fajnego.
Raczej pomyśl nad zainwestowaniem w np technomate 9100 by zastąpić wysłużonego pioniera, plus do tego np Wiwe hd-90 czy coś z tej półki i włącznej kwocie 300 zł powinieneś się zamknąć. Przestaniesz być zakładnikiem 1430tki i zyskasz dwa niezależne recordery.

pozdrówka
bartula

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: TomPL »

Widzę, że trudno wam zrozumieć kolegę Arbi1000 :o
A przecież on chce po prostu, żeby było tak wygodnie jak było za czasów tv analogowej, czyli nagrywarka z tunerem tv i nic więcej. Producentów jednak ogarnął amok i poszli w produkcję dekoderów-przystawek - są jednak wyjątki, np. Panasonic DMR-EX795, tyle że kosztują, ale za wygodę trzeba płacić.
Można też pójść inną drogą sugerowaną przez kolegę GUTKA, czyli dekodery combo, np.: Ferguson Ariva Combo 120

Arbi1000

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Arbi1000 »

Wreszcie ktoś "załapał" co miałem na myśli. :D
Znalazłem taki sprzęt (modele Panasonica) ale muszę sobie głowę popiołem posypać,
bo faktycznie większości z Was muszę przyznać rację.
Nagrywarka stacjonarna to wygodny wynalazek ale kierunek rozwoju jest inny.
Ze swojej korzystałem kilka lat i spełniała moje oczekiwania (aż się popsuła he he).
Materiał nagrany na twardy dysk można było szybko "poobcinać" i wypalić na płycie.
Nie było w niej USB, więc to był jedyny sensowny sposób żeby magazynować nagrania.
Żeby poddać nagranie obróbce na kompie, i tak trzeba było to najpierw wypalić żeby przenieść do komputera.
To był największy mankament tej nagrywarki.
Musiałem też dokupić odtwarzacz (z USB), bo nie sposób było każdego divixa ściągniętego z sieci wypalać żeby móc obejrzeć na TV.
Jakiś odbiornik typu combo ( cyfrowa naziemna i sat) z możliwością nagrywania na dysk powinien zaspokoić moje oczekiwania.
Nagrany na dysk materiał trzeba będzie poddać obróbce w komputerze i później ewentualnie wypalić go na płycie.To żaden problem.
Ciekaw jestem tylko co z jakością tego nagrania.Czy będzie ona porównywalna z trybem XP jaki był w nagrywarce stacjonarnej?
Przejrzałem kilka ostatnich numerów SAT-kuriera i doszedłem do wniosku, że polecany przez Was Ferguson lub Manta HD 9000 Live Sat Pro powinien być O.K..
Ten drugi dwa razy droższy od Fergusona ale przecież nie kupuje się tego zbyt często.
Są też fajniejsze ale w cenie kilku Fergusonów, więc to dla mnie niepotrzebny wydatek.
Dziękuję za skierowanie mnie na właściwy trop.
pozdrawiam
Arbi

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: @GUTEK@ »

Tylko pamiętaj że ta Manta to tylko tuner DVB-S2, naziemnej DVB-T nie odbiera.
Tak w zasadzie jak bym miał tyle na tuner sat wydawać, to bym wolał jakiegoś Openboxa na (pseudo) Linuxie.

Arbi1000

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Arbi1000 »

Ooo! :o
Dobrze, że o tym wspomniałeś. Czyli ta Manta odpada.
Że wymieniłem ten tuner, to nie znaczy, iż chcę koniecznie wydać więcej kasy.
Nie zawsze cena idzie w parze z jakością.
W takim razie, co zyskam kupując Openboxa w porównaniu z Fergusonem?
No i który jego model?
Zaraz poszukam jakiegoś opisu w necie ale będę wdzięczny również za wskazówki.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: @GUTEK@ »

Z tematu tunerów sat wyleciałem, więc dokładnie Ci nie powiem, który model Openboxa teraz jest wart zainteresowania.
Z tym że te Openboxy to chyba też tylko DVB-S2, chociaż może też mają modele z DVB-T, lub maja możliwość dołożenia DVB-T.

Openbox jest na linuxie więc zyskujesz to że nie musisz się prosić o poprawki producenta, bo jest też support robiony przez użytkowników. Po prostu wgrywasz co potrzebujesz i przez to też masz większe możliwości.

Ale to forum DVB-T, więc o Openboxie szukaj na forach sat.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: kb997 »

@Arbi1000
Pytałeś o jakość. Tunery zazwyczaj rejestrują strumień "jak leci" czyli bezstratnie, więc to co dostaniesz dopiero po obróbce może stracić jakość. Jakość xp domyślam się najwyższa dla nagrywarki będzie gorsza od tego co zapisze na dysku twój stb.

bartula
Posty: 23
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 12:35
Odbiornik: MAXIMUM T-102
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 14,3km

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: bartula »

Jeśli możesz sobie pozwolić na większe koszta możesz zawsze kupić dreamboxa i dołożyć dvb-t na usb. Wtedy dysk do środka, spinasz sobie wszystko LAN'em . Można forwardnąc porty dreama na zewnątrz sieci, sterujesz wtedy nim po http i masz wszystko zarządzalne z dowolnego miejsca na świecie.
Nie wspomnę już o kwesti sharingu...

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: TomPL »

Arbi1000 pisze:...
Nagrywarka stacjonarna to wygodny wynalazek ale kierunek rozwoju jest inny.
Ja (na razie?) poradziłem sobie w ten sposób, że dokupiłem dekoder dvb-t (Maximum-105, 150zł, i tak musiałem - mój tv nie ma tunera dvb-t) i teraz programy dostępne z NTC nagrywam na tym dekoderze na USB (pendrive) natomiast resztę z satelity nagrywam na nagrywarce (SONY, niestety bez tunera dvb-t). I jakoś to sie kręci, choć wymaga więcej zachodu niż kiedyś :)
Nagrania na pendrive (pliki .mts) są bardzo wygodne, gdyż wyjmujesz, wkładasz do kompa i masz gotowe do obróbki. Z drugiej strony nagrywarka nadal pozostaje u mnie centrum audio-video bo służy do: nagrywania z SAT, odtwarzania CD-Audio/DVD, odtwarzania z USB (zdarza się, że film zakodowany jakąś starszą wersją kodeków nie daje się odtworzyć na ww. dekoderze dvb-t a SONY daje radę :) )
Mnogość formatów i nośników powoduje niezły zamęt i każdy musi sam sobie to jakoś uporządkować :|

Arbi1000

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Arbi1000 »

Na chwilę obecną prawie się zdecydowałem na Fergusona Ariva Combo 120.
Dreambox fajna rzecz, jak pisze bartula, ale droga.
Cena 2700zł za DM 7020 HD (podaję za SAT-kurier 2011-11) jest powalająca w porównaniu
fergusonem.
Ciekaw jestem innych opinii i pomysłów.
Pozdrawiam

Zablokowany