Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

bartula
Posty: 23
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 12:35
Odbiornik: MAXIMUM T-102
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 14,3km

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: bartula »

wystarczy kupić klona dm800 za cirka 600-700 zl
funkcjonalność ta sama co oryginał

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: TomPL »

Arbi1000 pisze:Na chwilę obecną prawie się zdecydowałem na Fergusona Ariva Combo 120.
Jest też model ARIVA 210/220 Combo 8-)

Arbi1000

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Arbi1000 »

Odnośnie tego Ariva 120 mam jeszcze jedno pytanko.
Czy ten tuner będzie współpracował ze spliterem?
Obecnie mam dwa leciwe Pioniery 1430 i ze spliterem sobie radzą.
W tej chwili chciałbym jednego z nich zastąpić Fergusonem.
Stąd moja obawa.
Jeszcze jedno.Wyczytałem na "Elektrodzie", że on nie posiada programatora.
Jak w takim razie (będąc poza domem) nagrać program który będzie nadawany za trzy dni?

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: TomPL »

Arbi1000 pisze: Jeszcze jedno.Wyczytałem na "Elektrodzie", że on nie posiada programatora.
Niemożliwe :shock:

p.saw

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: p.saw »

Arbi1000 pisze:Odnośnie tego Ariva 120 mam jeszcze jedno pytanko.
Czy ten tuner będzie współpracował ze spliterem?
Tak. Z Clone+ działa.

Arbi1000

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: Arbi1000 »

p.saw pisze:Tak. Z Clone+ działa.
To chociaż jedna rzecz się wyjaśniła.

kadzek

nagrywarka dvd mpg2, a mpg4

Post autor: kadzek »

Witam piszę ponieważ chcę kopić stacjonarną nagrywarkę dvd, a czytałem, że są one z mpg2, a do sierpnia 2013r ma wejść mpg4, wiec gdy ją kupię z mpg2, to czy po tej dacie nie będę mógł nagrywać programów z telewizji i stanie się ona bezużyteczna? Jaką wiec nagrywarkę dvd kupić?
Oczywiście mam telewizor z mpg4 samsung-LE 37B530. Proszę o rzetelną, szybką, wyczerpująca odpowiedz na maila art123172@wp.pl lub na forum, bo pewnie nie tylko ja mam taki problem. Pozdrawiam wszystkich na forum.

madlam

Re: nagrywarka dvd mpg2,a mpg4

Post autor: madlam »

Witaj.
Przerabiałem ten sam problem, gdy szukałem urządzenia mogącego zastąpić analogową nagrywarkę DVD+HDD. Zdecydowałem się na zakup Evolve Blade DualCorder HD + dysk 1 TB. Szukałem urządzenia z podwójnym tunerem DVB-T, żeby uniknąć konfliktów przy oglądaniu/nagrywaniu na różnych MUX-ach. Evolve nie posiada nagrywarki DVD, ale można podłączyć komputer przez WiFi lub Ethernet i na nim przygotować plik do nagrania na płytę.

Pozdrawiam
MadLam

kadzek

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: kadzek »

No tak,ale mi chodzi o stacjonarną nagrywarkę dvd o podobnych parametrach i możliwosciach,co Twój sprzęt.I co z tym mpg 2,czy po 31 lipca 2013 roku sprzęt z mpg 2 będzie nadal działał,czy tylko z mpg 4 ???

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A nie mógł byś przed zadawanie takich pytań poczytać trochę o cyfryzacji w Polsce?
Nie ma emisji MPEG-2 i nic w tej kwestii się nie zmieni po 31 lipca 2013 roku.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: TomPL »

Kolega chciał "szybką i wyczerpująca" odpowiedź":
kadzek pisze:No tak,ale mi chodzi o stacjonarną nagrywarkę dvd o podobnych parametrach i możliwosciach,co Twój sprzęt.I co z tym mpg 2,czy po 31 lipca 2013 roku sprzęt z mpg 2 będzie nadal działał,czy tylko z mpg 4 ???
Sprzęt z "mpg 2" po 31 lipca 2013 nadal będzie działał (chyba, że się zepsuje) a z "mpg 4" nadal nie będzie działał. ;)

terrade
Posty: 50
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 15:55
Odbiornik: Maximum T-102
Instalacja antenowa: Yagi ATV 21 el.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łazy

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: terrade »

TomPL pisze:Sprzęt z "mpg 2" po 31 lipca 2013 nadal będzie działał (chyba, że się zepsuje) a z "mpg 4" nadal nie będzie działał. ;)
To jest to :) ale nie wyjaśniłeś dlaczego, bo mpeg-2 czy 4 nie mają żadnego znaczenia (nagrywarka nie używa "mpeg" do odbioru tylko tunera analogowego).
kadzek pisze:to czy po tej dacie nie będę mógł nagrywać programów z telewizji i stanie się ona bezużyteczna?
Nie. Musisz zrobić tak jak ja czyli kupić tuner DVB-T i wtedy programujesz nagrania w tunerze ("obejrz") i nagrywarce ("nagraj"). Wygląda to głupio, ale ma sens, bo wygoda jest nieporównywalnie większa. Do tunera DVB-T dokupiłem też HDD 1GB, ale tylko nagrywam, oglądanie działa dziadowsko (straszne klatkowanie przy przewijaniu i ogólnie powolny dostęp, być może procesor 7818 dał tu jakąś zmianę - nie wydaje mi się żeby dużą -jak kupię drugi tuner to sprawdzę).


Ogólnie przydałoby się by ktoś poważny* polecił jakieś dobre nagrywarki (także te wśród tunerów z USB). *pisząc poważny mam na myśli takiego który nagrywa codziennie minimum godzinę i nagrał łącznie min. z 500 programów (żeby potwierdzić niezawodność, gorszy wynik niż 500/500 jest nie do zaakceptowania) oraz ogląda na szybkim przewijaniu.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: TomPL »

terrade pisze: Ogólnie przydałoby się by ktoś poważny* polecił jakieś dobre nagrywarki (także te wśród tunerów z USB). *pisząc poważny mam na myśli takiego który nagrywa codziennie minimum godzinę i nagrał łącznie min. z 500 programów (żeby potwierdzić niezawodność, gorszy wynik niż 500/500 jest nie do zaakceptowania) oraz ogląda na szybkim przewijaniu.
To jest właściwie trochę nie na temat, ale... używam od paru miesięcy dekoder MAXIMUM T-105, nagrywam na pendrive (Toshiba, 16GB) - wszystko nagrywa i odtwarza jak trzeba. Przewijanie, z szybkością do 32x, nagranych programów (format .mts) jak i filmów z zewnątrz (xvid, mp4) też działa doskonale.

bazie

Re: Jaka nagrywarka z DVB-T MPEG-4?

Post autor: bazie »

Funai ma w ofercie model TD6D-D4413DB, który ma tuner cyfrowy, ale nie jestem pewien, czy dekoduje mpeg4. Ponadto Panasonic produkuje także tańszy model DMR-EX645 (HDD 160 GB wobec 250 GB w DMR-EX795).
W przypadku zgrywania nagrań przez sieć w celu zrobienia DVD jest problem konwersji mpeg4 na mpeg2, chyba że chcemy wyprodukować DVD z plikami, a nie DVD-Video.

Zablokowany