AKAI 435H HD

piotr2802

AKAI 435H HD DVBT/MPEG4(H.264)

Post autor: piotr2802 »

Znana z dobrej jakości firma AKAI produkująca rewelacyjny sprzęt Hi- Fi wypuściła dwa modele tunerów DVB-T m.in model akai 435H Rozwiązanie oparte na chipsecie MStara spełnia wszelkie wymagania techniczne i jest w pełni zgodne z polskim prawem. Posiada polskie menu i w mozliwościach niczym nie ustępuje innym opisywanym tu na forum tunerach DVB-T (Wiwa, Cabletech itp.)

szczegóły dostepne są w tym linku:

http://www.telecolor.pl/ak435h.html

Ostatnio kupiłem dwa tunery DVB-T WIWA "made in China" dla rodziny. A teraz pora coś kupic ambitniejszego dla mnie.

Czy warto kupować ten tuner Akai 435H ? Czy ktoś już go testował. Proszę o opinie o tym sprzęcie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: AKAI 435H HD DVBT/MPEG4(H.264)

Post autor: @GUTEK@ »

A myślisz że te Akai to nie "Made in China"?
Przydało by się więcej info o tych modelach, ale już jakiś czas temu jeszcze przeglądając softy do LV6TMPVR4, znalazłem klona tego tuner właśnie od AKAI, identyczny soft i kody pilota. Więc podejrzewam że te Akai to też coś podobnego może być.
Może zainteresuj się nowym Maximum T-105, oczywiście na razie trzeba poczekać na trochę opinii o nim, ale jego poprzednik był naprawde porządnie wykonany.

piotr2802

Re: AKAI 435H HD DVBT/MPEG4(H.264)

Post autor: piotr2802 »

Na zdjeciu ten AKAI wygląda bardzo fajnie. tylko nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia jak ten AKAI prezentuje się od tyłu.

@GUTEK@ tuner Maximum widziałem i nie za bardzo mi sie podoba obudowa (mało masywna ;) ). Lubię tunery , które mają wyłącznik sieciowy i klawicze CH+ i CH- z przodu. Gdyby jeszcze był bezstratny format "flac" to byłaby już pełnia szczęścia, ale z tego co wiem to MStar generalnie nie obsługuje tego formatu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: AKAI 435H HD DVBT/MPEG4(H.264)

Post autor: @GUTEK@ »

Poszukaj jak wygląda pilot od tych Akai.
O którym Maximum piszesz, bo T-105 nie ma wyłącznika ani przycisków, to miał T-102.
No flac niestety Mstary nie czytają. Swoją drogą musiałbym zobaczyć bo oprócz Mstara, Ali i Realteka jest jeszcze jeden chipset do DVB-T, czy on obsługuje flac.

piotr2802

Re: AKAI 435H HD DVBT/MPEG4(H.264)

Post autor: piotr2802 »

@GUTEK@ pisze:Poszukaj jak wygląda pilot od tych Akai.
O którym Maximum piszesz, bo T-105 nie ma wyłącznika ani przycisków, to miał T-102.
.
Bardzo trudno jest znaleźc jakieś inne zdjęcia tego tunera AKAI. Przyciski CH+/- są bardzo wazne z przodu, bo nie zawsze pilot jest pod ręką ;)

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: AKAI 435H HD DVBT/MPEG4(H.264)

Post autor: Kowa1 »

AKAI wycofało się z Polski permanentnie wiele lat temu - to bardzo dobra firma.
Sądzę że ten dekoder ma tyle wspólnego z AKAI co Cocacola z koką - zwracam uwagę na napis na stronie dystrybutora "Licencjonowany producent AKAI".

Wsparcie na stronie dystrybutoro-producenta rewelacyjne na równi z ceną.
Ja bym sobie odpuścił.

akronim

Re: AKAI 435H HD DVBT/MPEG4(H.264)

Post autor: akronim »

piotr2802 pisze:Znana z dobrej jakości firma AKAI produkująca rewelacyjny sprzęt Hi- Fi wypuściła dwa modele tunerów DVB-T m.in model akai 435H
Niestety Kowa1 ma rację. Obecnie z założonej w 1929 roku w Japonii firmy AKAI została już tylko marka handlowa należąca obecnie do Grande Holdings - chińskiego konsorcjum przemysłowego z siedzibą w Hong Kongu. Ten sam los spotkał firmę Nakamichi, która produkowała jeszcze bardziej legendarne niż AKAI magnetofony kasetowe na rynek amatorski.
http://en.wikipedia.org/wiki/AKAI
Ostatnio zmieniony 27 października 2011, o 11:24 przez akronim, łącznie zmieniany 1 raz.

piotr2802

Re: AKAI 435H HD

Post autor: piotr2802 »

Dziękuje Wam Koledzy za opinie , bo odrazu cos mi sie nie podobało aby w tak niskiej cenie (ok.120 zł) taka marka jak AKAI sprzedawała swoje tunery DVB-T ;)

Zablokowany