FERGUSON F02HDB

PanNoName

FERGUSON F02HDB

Post autor: PanNoName »

Witam, wczoraj przeglądając allegro napotkałem tuner Ferguson F02HDB, w dość przystępnej cenie, ale nie mogę znaleźć nic na jego temat w sieci.
Zamieszczam zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Według specyfikacji posiada on tuner (DVB-T, MPEG-2, MPEG-4)(DVB-T2, MPEG-4) oraz obsługę E-AC3. Może ktoś spotkał się już z tym tunerem i napisze coś więcej na jego temat. Nie wiadomo czemu tego modelu nie ma na stronie producenta.
pozdrawiam.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: cyber »

Jest to box przeznaczony na rynek brytyjski -konkretnie pod platformę opartą na DVB-T2 o nazwie Freeview . Technicznie ten s.t.b. jest bardziej zaawansowany gdyż jest kompatybilny z DVB-T2 . W Polsce mamy przyjęty DVB-T . Tuner obsługujący DVB-T2 powinien być kompatybilny z DVB-T stosowanym obecnie w Polsce ,poza tym nie należy wykluczać pojawienia się w niedalekiej przyszłości np. testów DVB-T2 w Polsce.
Godna uwagi jest także kompatybilność tego tunera z DDPlus.
Teoretycznie ten tunerek powinien u nas zdać egzamin ale w praktyce może być różnie (kwestia softu itd.) Nic tylko go przetestować w naszych warunkach. :))

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: qwerty »

Zastanawia mnie czemu cena jest taka niska i czemu producent się nim nie chwali.

PanNoName

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: PanNoName »

Z tego co doczytałem wynika, że port USB w tym tunerze służy jedynie do aktualizacji oprogramowania co jest dużym minusem-. I nie wiadomo do czego służy port LAN zapewne dla ozdoby...

wojtekqwerty

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: wojtekqwerty »

Czy są gdzieś dostępne aktualizację do tego modelu bo na stronie producenta tego nie moge znaleść. Wielka prośba jak by ktoś się gdzieś na takie aktualizację otarł to proszę o cynk.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: Fru2 »

A ja z tego co wyczytałem na jednej stronce ma on funkcje OTA, czyli aktualizacji via nadajnik.
Tylko teraz pytanie , gdzie odbierasz na nim , bo domyślam się, ze te aktualizacje są tylko dostępne w sieci Freeview HD

aldur

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: aldur »

wojtekqwerty pisze:Czy są gdzieś dostępne aktualizację do tego modelu bo na stronie producenta tego nie moge znaleść. Wielka prośba jak by ktoś się gdzieś na takie aktualizację otarł to proszę o cynk.
jak ine ma na stornie producenta, to zapewne nigdzie nie ma ;)

wojtekqwerty

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: wojtekqwerty »

bezsensu wydawało byś się żeby nie było aktualizacji skoro tuner ma taką opcję oraz tylko do tego służące USB. Natomiast aktualizacja przez sieć TV chyba nie wchodzi w grę bo jak włącze opcję Skan for upgrade to nic nie znajduje. pozostaje tylko przez USB al do tego potrzebne są jakieś pliki których nie mogę nigdzie namieżyć.Ponawiam prośbę

Monte Ch

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: Monte Ch »

wojtekqwerty pisze:bezsensu wydawało byś się żeby nie było aktualizacji skoro tuner ma taką opcję oraz tylko do tego służące USB. Natomiast aktualizacja przez sieć TV chyba nie wchodzi w grę bo jak włącze opcję Skan for upgrade to nic nie znajduje. pozostaje tylko przez USB al do tego potrzebne są jakieś pliki których nie mogę nigdzie namieżyć.Ponawiam prośbę
A jak odbiór na tym urządzeniu. Możesz coś opisać?

dziki1971

Re: FERGUSON F02HDB

Post autor: dziki1971 »

Witam mam go osdbiór prawidłowy,głowica jest dosyc czuła, niestety nie można modyfikowac parametrów odbioru przy przeszukiwaniu podajemy tylko nr,kanału i szukamy,ale odbiór stabilny i jakosc obrazu dosyc dobra,jesli zalezy tylko na odbiorze a nie bajerach polecam.

Zablokowany