Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

A własnie, znacie może jakiś program na Windowsa, najlepiej darmowy, którym można wpuścić muxa w sieć lan za pomocą sap udp/multicast? Nie potrzebuję rekompresji, chcę całego muxa wrzucić w lan no i koniecznie multicast żeby nie zapychać routera gdy podłączy się kilka osób.

Niby vlc ma taką możliwość, ale nie udało mi się zmusić go do działania. Jako klient działa idealnie (to przetestowałem), jako serwer już nie bardzo.

hellhammer1
Posty: 124
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 12:27
Odbiornik: Wiwa hd90
Instalacja antenowa: Siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: mux2 Dęblin/Ryki

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: hellhammer1 »

No jakbyś czytał uważnie to dvbviewer ma coś takiego jak dvbserver i sprawdza sie to znakomicie jako server jak i biorca.Konfiguracja to dołownie kilka kliknięć. VLC i puszczanie po lanie np w dvbdream itp zawsze było problemowe. tutaj daje wyszukaj.Pokazuje mi serwer klikam na niego i samo mi ustawia klienta. Nie musze nic wklepywać jak ma sie to ma miejsce przy beznadziejnym vlc.
Tu masz po tcp oraz udp, unicast i multicast.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

giaur500 w SkyView jest możliwość postawienia serwera, jako klienta używa się VLC, albo można chyba też drugiego SkyView (dawno nie sprawdzałem czy to jeszcze działa w nowych wersjach).
Tylko nie wiem czy jest możliwość puszczenia na kilka kompów różnych kanałów. Na pewno idzie rozsyłać na wszystkie ten sam.


hellhammer1 w DVBDream z tego co pamiętam to zawsze były problemy z rozsyłaniem po LANie. Nawet już w płatnych wersjach. To już to lepiej w ProgDVB działało.

Bardzo fajny też i prosty programik to TwinkaHD (mało znany), niestety nie obsługuje on DVB-T, a szkoda bo byłby bardzo fajną alternatywą. Szybki i bez bajerów.
W sumie można by napisać do autora czy by nie rozwinął go jeszcze o obsługę DVB-T. Co o tym myślisz hellhammer1? Autor ma zdaje się ma nick Antarktis i zagląda na DVHK.

hellhammer1
Posty: 124
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 12:27
Odbiornik: Wiwa hd90
Instalacja antenowa: Siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: mux2 Dęblin/Ryki

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: hellhammer1 »

ProgDVB fajny był i dobry w 2005 roku :) wersje 4.xx teraz to płatny chłam. Pewnie, że można do niego naskrobać, może coś z tego wyjdzie. Wspierałem "nowego alta" ale niesety nie udało sie koledze z forum dokonać finalnego dzieła. a o Twinka HD slyczałem i kiedyś nawet chyba go odpalałem z ciekaowśći na dvb-s al jak to było nie pamietam. Uzywało sie mase programów :)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

No jakbyś czytał uważnie to dvbviewer ma coś takiego jak dvbserver i sprawdza sie to znakomicie jako server jak i biorca.
Ale nie jest darmowy. Szukam czegoś, co działa w następujący sposó-b:
- serwer: podaję częstotliwość muxa, klikam ok -> włącza się broadcasting sap multicast
- klient: vlc->Lista odtwarzania->drzewko po lewej: sieć lokalna->Sap - klikam, lista programów na liście - klikam na jeden z nich, oglądam.

Szukam serwera na Windows. Na Linuksach to żaden problem, ale muszę teraz to samo zrobić dla kogoś na Windowsie i nie mogę znaleźć nic analogicznego i darmowego już powoli tracę cierpliwość bo nie chcę stawiać tam maszyny wirtualnej z linuksem tylko po to żeby odpalić na niej programik do streamingu który zajmuje 300 kB.

Gdy włączę serwer w dvbwiever o którym mówisz, czy w vlc będę mógł w ten sposób oglądać tv czy nie? I czy w wersji darmowej jest tez taka możliwość? Od razu mówię że odbiorca to ma być vlc w taki sposób jak napisałem - bez żadnej konfiguracji i od razu wczytuje listę programów. Odbiorcy mają vlc na Windows 7 i nie chcą dodatkowego oprogramowania.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: KrzysztofD »

http://sydney.edu.au/engineering/it/~ef ... duler.html
Toto w sieci lokalnej pozwala bez problemu na kilku komputerach (sprawdziłem 6, da się pewnie tyle, ile sieć udźwignie) oglądać różne programy z jednego MUX-a, a jeśli odbiorników jest więcej lub są typu dual itp. to odpowiednio więcej.
Obsługa serwera i klientów przez przeglądarkę www, klient wchodzi na IP serwera i wybiera program do oglądania - VLC włączy się sam.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

Ciekawe ale to chyba jeszcze nie to. Bo nie chodzi mi o to, żeby klient musiał "wchodzić na ip" serwera, tylko żeby w sieci było rozgłaszanie SAP/Multicast - wtedy klient sam wczytuje listę kanałów dostępną w sieci LAN.

Wtedy nie ma problemu z tym ile "sieć udźwignie" bo wystarczy że sieć udźwignie przepustowość multipleksu, a oglądających może być i 100 jednocześnie. Co prawda piszą tam coś u udp, ale o multicast ani sap ani słowa.

SkyView

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: SkyView »

giaur500 pisze:Wtedy nie ma problemu z tym ile "sieć udźwignie" bo wystarczy że sieć udźwignie przepustowość multipleksu, a oglądających może być i 100 jednocześnie. Co prawda piszą tam coś u udp, ale o multicast ani sap ani słowa.
Próbowałem coś takiego zrobić w SkyView ale o ile w sieci LAN działa to poprawnie to w przypadku WiFi pojedynczy kanał uniemożliwia korzystanie z sieci. Odbiór odbywa się z prędkością poniżej 1Mb/sek. Może ktoś zna lekarstwo na takie zachowanie multicast w Wi-Fi?
Zaznaczam, że transmisja HTTP odbywa się poprawnie.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

Może być to wina routera. Ale zaznaczam że ja nie robiłem tego w SkyView, tylko mumudvb jako serwer oraz vlc jako klient. Jednak żadnych problemów nie zauwazyłem, działało idealnie przez wifi.

P.S. Masz jakis opis jak wystawić serwer multicast za pomocą SkyView?

SkyView

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: SkyView »

giaur500 pisze:Może być to wina routera. Ale zaznaczam że ja nie robiłem tego w SkyView, tylko mumudvb jako serwer oraz vlc jako klient. Jednak żadnych problemów nie zauwazyłem, działało idealnie przez wifi.
Faktycznie router ma ustawiane pasmo dla multicastu, po zmianie z "Auto" na 24Mbps przekaz pojedynczego kanału jest w miarę poprawny. Dziękuję za uwagę.
giaur500 pisze:P.S. Masz jakis opis jak wystawić serwer multicast za pomocą SkyView?
Aktualna wersja ma tę funkcję nieaktywną - jeżeli okaże się, że ma ona szanse działać to udostępnię SkyView z SAP & multicast i napiszę jak to uruchomić.

BTW: Która wersja VLC najlepiej działa z SAP/multicast? Używam teraz do testów v.1.1.11 ale nie zawsze startuje odbiór oraz pozostają na liście nieaktywne już kanały rozgłoszone przez SAP.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

Wydaje mi się że to o czym piszesz to nie problem po stronie vlc, a raczej po stronie serwera lub routera. Na wersji 1.1.13 na Linuksie (tylko tej używam ostatnio) nie zauważyłem takich problemów. Lista kanałów działa poprawnie, odbiór też - w sumie program zachowuje się tak dokładnie tak samo, jakby tuner był podłączony bezpośrednio do komputera na którym oglądam (jest epg, telegazeta, napisy itd).

Mam wrażenie, że na Windows najnowsza stabilna wersja vlc to 1.1.11, ale raczej w kwestii odbioru sap niewiele sie zmieniło w nowszych. Możesz też przetestować 2.0RC1 (jest na wersja na Windows do pobrania)

SkyView

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: SkyView »

SkyView pisze: Aktualna wersja ma tę funkcję nieaktywną - jeżeli okaże się, że ma ona szanse działać to udostępnię SkyView z SAP & multicast i napiszę jak to uruchomić.
W wersji 2.5415.2012.11759 włączyłem transmisje przez multicast i dodałem SAP (http://en.wikipedia.org/wiki/Session_An ... t_Protocol):
F6-> Nagrywanie TS -> Zaznaczyć kanał z listy ->PRAWOklik na kanał -> MCast broadcast itd. dla następnych kanałów.

Jako klienta testowałem VLC (1.1.13 Linux i 1.1.11 Windows)
W VLC wybrać Listę odtwarzania - > Sieć lokana -> Strumienie sieciowe (SAP)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

Z tego co widzę jesteś autorem programu. W związku z tym mam sugestię dotyczącą gui. O ile osd na ekranie wygląda jako tako, to same okno programu to po prostu masakra.

Ta skórka naprawdę nie jest atrakcyjna. Nie wiem czego tam używasz do tworzenia aplikacji (nie chciało mi sie sprawdzać), zakładam że skoro nie .net to c++, ale nawet standardowy wygląd kontrolek Windowsa (dostępny zawsze bez żadnych kombinacji), zwłaszcza ten od Visty w górę wygląda lepiej niż te szare i nierówne zakładki i dziwaczne czcionki.

Poza tym, jednak to "tradycyjne menu" byłoby niezłym pomysłem przy takiej ilości opcji.

SkyView

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: SkyView »

giaur500 pisze: Ta skórka naprawdę nie jest atrakcyjna. Nie wiem czego tam używasz do tworzenia aplikacji (nie chciało mi sie sprawdzać), zakładam że skoro nie .net to c++, ale nawet standardowy wygląd kontrolek Windowsa (dostępny zawsze bez żadnych kombinacji), zwłaszcza ten od Visty w górę wygląda lepiej niż te szare i nierówne zakładki i dziwaczne czcionki.
Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi z tym "dziwaczne czcionki" bowiem domyślna czcionka to Tahoma - możesz zaprezentować jak to wygląda u Ciebie i podać jaki system operacyjny?
giaur500 pisze:Poza tym, jednak to "tradycyjne menu" byłoby niezłym pomysłem przy takiej ilości opcji.
PRAWOklik na ekran -> Opcje Wyświetlania -> Pokaż Menu Główne - o to chodzi?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

Wygląda tak jak na twoich zrzutach na stronie. Główne zarzuty do tej skórki to:
- szare monotonne tło
- tekst nie mieści się na przyciskach/zakładkach
- czcionki za duże
- odstępy między tabami w kontrolkce tab control za duże

Nie doszukałem się w programie możliwości zmiany skórki. Mnie osobiście się ta skórka nie podoba, wg. mnie powinieneś przynajmniej dać możliwość jej wyłączenia i powrotu do natywnego wyglądu windowsa, a najlepiej zaprojektowanie skórki od nowa.

SkyView

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: SkyView »

giaur500 pisze:Nie doszukałem się w programie możliwości zmiany skórki. Mnie osobiście się ta skórka nie podoba, wg. mnie powinieneś przynajmniej dać możliwość jej wyłączenia i powrotu do natywnego wyglądu windowsa, a najlepiej zaprojektowanie skórki od nowa.
F7 lub Ctrl-F7
Reszta na ten temat: http://www.skyview.pl/Opis.html .

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

SplashLite na Toshiba Qosmio F20

Post autor: wlado »

Laptop posiada tuner analog-dvbt, SpalshLite instaluje się normalnie, ale po uruchomieniu programu i próbie wejścia w ustawienia, czy zrobienia czegokolwiek wywala "SplashLite.exe has encountered a problem and needs to close..." Specyfikacja laptopa http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-To ... 138.0.html, system xpmce sp3.
Wersja SpashLite 1.71, proszę o sugestie.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SplashLite na Toshiba Qosmio F20

Post autor: qwerty »

Pisz do producenta oprogramowania.

janek 77

Re: SplashLite na Toshiba Qosmio F20

Post autor: janek 77 »

Nie uruchamia sie ten spalsh wcale czy otwiera się okno programu.
Jesli otwiera to usuń w opcajch zaznaczone uzywaj akcelreacji sprzętowej czy jak to tam jest napisane w zakładce video.

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: SplashLite na Toshiba Qosmio F20

Post autor: wlado »

Teraz jestem w pracy, jak wrócę do domu pokombinuję, chociaż... program się uruchamia, wchodzę w ustawienia,potem tv i crash, ale może uda mi się odznaczyć tą akcelerację sprzętową.

Zablokowany