Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

mattis777

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: mattis777 »

Witam,

Zakupiłem właśnie MT4161. Po wyszukaniu kanałów w TotalMedia pojawia się następujący błąd:

"Wystąpił problem z aplikacją ArcSoft TotalMedia i zostanie ona zamknięta.. Szczegóły błędu: AppName: totalmedia.exe AppVer: 3.5.16.372 ModName: ash264vid.dll
ModVer: 1.2.12.205 Offset: 000c1e80."

następnie wyłącza program. Jesteście w stanie pomóc?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

No wywalił się program TotalMedia. Możliwe przyczyny:
- błędne kodeki lub uszkodzona instalacja kodeków
- zasyfiony Windows
- słaby sygnał lub niestabilny sygnał
- problem ze sterownikami tunera
- przyczyna nieznana (specyfika systemów Windows), format zapewne pomoże (związane z podpunktem 2).

Sprawdź odbiór za pomocą innego programu, najlepiej VLC albo Splash Lite. Nie korzystają one z kodeków zainstalowanych w systemie, a ja stawiam na to że to najprędzej błąd w kodeku wywala program.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

mattis777 pisze:Zakupiłem właśnie MT4161. Po wyszukaniu kanałów w TotalMedia pojawia się następujący błąd:
a znalazł i zapisał znalezione programy?
co prawda komunikat wspomina kodek video ale jeśli nie możesz zapisać programów po skanie lub nie możesz uruchomic chcąc oglądać to problem z sygnałem.
Co pokazuje wskażnik jakości sygnału?
i czy możesz zapisać te programy?
mozna przetestować sygnał np SMARTDVB czy innym wspomnianym softem

mattis777

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: mattis777 »

Dzięki za szybką odpowiedź. TotalMedia znajduje wszystkie kanały z MUX2, wyswietla ich nazwy i wtedy wyrzuca ten błąd i wyłacza program.
Co do sprawdzenia innym programem: próbowałem najpierw Splash Lite - niestety, program w ogole sie nie uruchamia (wyrzuca podobny błąd, ale podobno mój procesor go nie obsługuje - Athlon XP). VLC - po ustawieniu częstotliwości odpowiedniego MUX (w moim przypadku MUX2, KATOWICE "KOSZTOWY") wyszukuje wszystkie kanały - wszystko działa ok.
Czyli problem może rzeczywiście być po stronie kodeków lub sprzętowej.

Jakie kodeki powinny być zainstalowane do obsługi TotalMedia?

Zapomniałem wcześniej dodać - komputer mam już troche z poprzedniej epoki - AMD Athlon XP, 1.25GB RAM, karta: GeForce 7600GS, dysk 250GB.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

to jeśłi może zapisać programy to kwestia ustawień i kodeków.
MAsz jakąś paczkę kodeków?
To sprawdz czy w niej może był kodek Arcsoftu.
Na XP może się to kłócić.

Kodeki Total Media instaluje w pełni swoje więc nic nie musisz więcej instalować.
Ale najwyrazniej sądząc po reakcji Splash wywala ci próbe skorzystania z grafiki.
W Splash i TM Odznacz korzystanie z grafiki, czyli wspomaganie sprzętowe.
I napisz czy to pomogło

mattis777

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: mattis777 »

Odinstalowałem wszystkie inne playery, w tym SubEdit z CodecPack.
W TM odznaczyłem korzystanie z przyspieszenia sprzętowego, dałem wyszukiwanie programów - to samo co wcześniej - wyszukuje programy z MUX2, wyświetla komunikat, że skończył wyszukiwać, wyrzuca ten sam błąd i zamyka program..

W VLC - wszystko działa... Tylko tu denerwujące jest, że nie zapisuje listy programów, trzeba wybierać ostatnią konfigurację lub wpisywać częstotliwość od nowa.. Nie ma też EPG...

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Może się to skończyć koniecznością reinstalki systemu. coś tam jest nie tak z kodekami.
Spróbuj innej wersji Total Media.
3.5.16.372 uzywasz
a poniżej masz TotalMedia 3.5.28.260

Wyinstaluj i zainstaluj z
http://www.evolve.cz/ftp/DVBT%20USB%20t ... e_Mars.zip

A Splash Lite działa po odznaczeniu?

spróbuj też SMARTDVB
tu masz mój post jak skonfigurować SMARTDVB. Masz tam EPG
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 354#p74354

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

mattis777 pisze:Tylko tu denerwujące jest, że nie zapisuje listy programów, trzeba wybierać ostatnią konfigurację lub wpisywać częstotliwość od nowa..
Nie trzeba, możesz zrobić sobie liste odtwarzania, zapisać ją i otwierać przez dwuklik w vlc.
mattis777 pisze:Nie ma też EPG...
A Narzędzia->Program TV to co? Dodatkowo, telegazetę masz w menu Napisy albo na pasku narzędzi, ścieżki dźwiękowe w menu dźwięk. W sumie jest wszystko co trzeba. VLC to jedyny program nie wymagający zewnętrznych kodeków który ma całą funkcjonalność do dvb-t (oglądanie +epg + telegazaeta + sprzętowe dekodowanie i nagrywanie).

SplashLite jest nie najgorszy, ale strasznie wykastrowany z wszelkich ważnych funkcjonalności - najbardziej boli brak epg całkowity, brak listy odtwarzania, brak telegazety i brak nagrywania. Ale do testów odbioru sie nadaje.

mattis777

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: mattis777 »

Zainstalowałem wersje TM z evolve - wszystko działa! Czyli jednak soft dołączony do Media-Tech okazał się bezużyteczny (przynajmniej na moim kompie)...

Co do VLC - rzeczywiście jest EPG, telegazeta i inne funkcje - zwracam honor. Jednak jakość odtwarzania w VLC jest gorsza, często przerywa, zacina się. W TM po włączeniu korzystania z przyspieszenia systemowego wszystko hula pięknie..

Nie wiecie jeszcze czy można do MT4161 skonfigurować jakiś inny pilot? Ten dołączony zestawie poraża brakiem funkcjonalności...

Jeszcze raz wielki dzięki za pomoc.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Nie ma sprawy. :D
Coś tam przeszkadzało dlatego podesłałem linka do nowszej wersji.
Co do pilota to raczej zapomnij. Nie wiem czy udałoby się jakiś uniwersalny podłączyć na Windows.
nie uzywam pilota.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 10:14 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

Co do VLC - rzeczywiście jest EPG, telegazeta i inne funkcje - zwracam honor. Jednak jakość odtwarzania w VLC jest gorsza, często przerywa, zacina się.
I znowu będziesz musiał zwrócić honor...
- Po pierwsze, włącz przyspieszanie sprzętowe: Narzędzia->Preferencje->Wejście i kodeki->Use GPU accelerated decoding, zrestartuj program
- Po drugie: włącz usuwanie przeplotu. Wg mnie najlepsza jakość daje: Obraz -> Tryb antyprzeplotowy -> Dorównać, Obraz->Usuwanie przeplotu->Włączone.
- Po trzecie: delikatne wyostrzenie obrazu: Narzędzia->Efekty i filtry->Efekty wideo->Wyostrz

Od tej pory jakość obrazu z vlc jest daleko lepsza niż w pozostałych odtwarzaczach (jeśli z wyostrzaniem nie przesadzisz).

P.S.
Nie wiem jaki musi być sprzęt żęby cięło się SD(!) - sprawdź czy masz dobry sygnał bo tylko to może być przyczyną.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

giaur500 pisze: - Po drugie: włącz usuwanie przeplotu. Wg mnie najlepsza jakość daje: Obraz -> Tryb antyprzeplotowy -> Dorównać, Obraz->Usuwanie przeplotu->Włączone.
Tylko wydaje mi się, że jeśli to zrobi przez Obraz...itd ustawienie będzie tylko do ponownego uruchomienia VLC. Musiałby to usuwanie przeplotu włączyć przez narzędzia, wtedy będzie na stałe.

DVBManiak

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: DVBManiak »

@giaur kolega mattis777 ma rację. Ja też mam w VLC takie dziwne przerywanie, odtwarzanie płynne nie jest. Dlatego mam go tylko do nagrywania, a oglądam w Splash. Pewnie za słaby komp. To nie wina sygnału, bo mam to na każdym mux-ie.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

To nie wiem, ja sie z tym nie spotkałem. A włączałeś przyspieszanie sprzętowe i czy ono działa? Faktem jest jednak że u mnie przy sd to nawet i bez przyspieszania gpu sd działa płynnie, a procesor żadna rewelacja (1-rdzeniowy amd athlon 2 GHz).

Z tego co zauwazyłem to tylko usuwanie przeplotu potrafi zarżnąć procesor, "Dorównać" jest najlepsze bo niezła jakość i małe obciążenie cpu. Ale jak ustawię yadiff x2 (teoretycznie najlepsza jakość bo tego co wiem jest to najlepszy algorytm), to tez mi się momentami ciąć zaczyna.

DVBManiak

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: DVBManiak »

Właśnie jeszcze muszę sprawdzić potem to przyspieszanie. Ja mam Athlona 64 1,8 GHz, grafika Radeon 9550 128 MB.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

Ja czasem używam VLC do DVB-T i żadnych zacięć nie zauważyłem. Z tym że na dość nowych kompach (laptopach), najczęściej z kartami obsługującymi sprzętowe dekodowanie. Więc może to faktycznie dzieje się tylko przy słabszych komputerach.

Ja wybieram BOB jako tryb usuwania przeplotu.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: giaur500 »

@DVBManiak:

Spróbuj jeszcze pozmieniać wyjścia wideo i audio w ustawieniach.

Wideo: Ustaienia->Obraz->Przyspieszone wyjście obrazu (nakładka) - włączyć. Wyjście wideo jest poniżej - pozmieniaj i zobacz czy nie jest lepiej. Analogicznie wyjście audio.

Poza tym, jeśli nieco znasz temat to masz logi deuboggowania: Narzędzia->Komunikaty, wybrać odpowiedni poziom Verbosity - jeśli są jakies błędy lub ostrzeżenia to można zobaczyć co się dzieje (albo wkleić w google). Stamtąd tez się dowiesz czy akceleracja gpu działa (będzie stosowny komunikat) - ati nie testowałem, ale nvidia i intel działa jak trzeba.

[edit]
Właśnie sprawdziłem dokładniej: CPU to amd K8, więc w zasadzie prawie to samo co twój.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Maniek99 »

Na Radeonie 9550 nie będzie wspomagania dla H264.
Też mi VLC tnie przy tej karcie, jeżeli program musi sterować też tunerem.
Przy samym streamie puszczonym po lanie chodzi dobrze.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

Może spróbujcie starszych wersji. Np. starszej niż 1.0.5 bo w niej wydaje mi się że zmieniali coś w działaniu wbudowanych kodeków.

terry

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: terry »

Artixoon pisze:Witam wszystkich.
Nie chciałem zakładać nowego wątku więc postanowiłem zadać pytanie w tym temacie
To mój pierwszy post na forum ;)
Posiadam VOLT-a HD815 i producent narazie nie zapewnia wsparcia ze swojej strony a obecny soft ma parę bugów. Czy mogę załadować do swojego tunera soft od identycznego z wyglądu (identyczny pilot i rozmieszczenie na nim funkcji) XORO HRS8530?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Teoretycznie taki zabieg powinien się udać szczególnie w opisywanym przypadku. Musisz mieć świadomość, że softy nie zawsze są zamienne, a ich przeinstalowanie może skończyć się zniszczeniem sprzętu. Ja bym jednak zaryzykował;)

Zablokowany