FERGUSON ARIVA T60

gmyk

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: gmyk »

sem pisze:
SONYGLOWANO pisze:Właśnie pojawił się nowy soft do t60 na stronie producenta http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1143/ z tego co jak na razie zauważyłem to tylko zmieniono format daty z angielskiego na polski z głowicą chyba nic nie robili bo sygnał nadal nierówny przynajmniej u mnie
Może sygnał nadal nierówny ale głowica bardziej czuła? Przy zmianie formatu nadal ekran ciemny na sekundę? Możesz sprawdzić czy czegoś nie popsuli bo tak było z T50.

Dostałem info z Fergusona, że nowa aktualizacja zawiera tylko obsługę nowych trzech języków. Poprawki o których piszemy na forum są przyjęte do realizacji. Termin wydania softu nie jest jeszcze określony.
Więc na tą chwile, rzeczywiście lepiej zostać przy fabrycznym sofcie.

adameczek

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: adameczek »

witam to mój pierwszy post i chcę się również podzielić moim nowym nabytkiem ARIVA T60 no i ogólnie jestem z tego modelu zadowolony tylko soft jest niestabilny od czasu do czasu zauważyłem samoczynnie przełączenie się kanału na przykład z tvp info na tvp kultura co to może być? soft wgrałem najnowszy na razie więcej wad nie znalazłem

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

adameczek pisze:witam to mój pierwszy post i chcę się również podzielić moim nowym nabytkiem ARIVA T60 no i ogólnie jestem z tego modelu zadowolony tylko soft jest niestabilny od czasu do czasu zauważyłem samoczynnie przełączenie się kanału na przykład z tvp info na tvp kultura co to może być? soft wgrałem najnowszy na razie więcej wad nie znalazłem
Po zmianie softu na nowy też to zauważyłem,że zmienił program/z I na II/ ale podczas nagrywania/z I programu/ na pamięć zewnętrzną.Nagrywał nadal na I ale" zachęcał" do oglądania II.

w687
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:36
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: w687 »

Kilka dni temu kupiłem Arivę T60 i jestem bardzo zadowolony.
Wystraszyły mnie ostatnie posty na temat problemów po aktualizacji softu dlatego jadę na tym co dała fabryka i wcale nie narzekam.
Teraz moje wrażenia. Tuner jest niewielki ale solidnie wykonany i dosyć estetyczny. W obudowie jest wyświetlacz, choć nie wiem po co skoro wciąż wyświetla 3 zera, chyba że odtwarzam coś z nośnika podpiętego do gniazda USB to wtedy wyświetlane są litery US. Możliwe że to jest do ustawienia w menu bo tego jeszcze nie sprawdziłem. Odbiór jest bardzo dobry ale możliwe że to kwestia silnego sygnału - zależnie od miltiplexu jakość (nie wiem dlaczego nie siła) waha się od 84-88%.
Pilot jest czuły i dobrze leży w ręce. Rozstawienie przycisków w miarę logiczne. Trochę brakuje mi opcji płynnego przewijania i funkcji GO TO, ale nie można mieć wszystkiego za taką niską cenę.
Na początku byłem rozczarowany bo miałem problemy z nagrywaniem. Nagrania nie zapisywały się na dysk albo tworzyły się jakieś pliki tymczasowe których nie mogłem odtworzyć. Każdorazowo przy wyłączaniu tunera pojawiał się komunikat (w jęz.angielskim) że trwa nagrywanie i czy zakończyć. Po kilku próbach odkryłem, że można to zmienić w menu w zakładce USB w ustawieniach PVR i w trybie Timeshift.
Ogólnie ten sprzęt sprawia bardzo dobre wrażenie choć można by lepiej wykorzystać wyświetlacz (np. zegar w trybie standby), dodać funkcję GO TO i przede wszystkim rozbudować instrukcję obsługi bo ta obecnie dodawana jest strasznie uboga i wiele ustawień w menu trzeba zrobić intuicyjnie.
Pozdrawiam

w687
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:36
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: w687 »

Witam
Wczoraj pisałem o Fergusonie Ariva T60. Muszę sprostować moją opinię na temat niewłaściwej pracy wyświetlacza. Nie wiem co mu było ale pokazywał tylko 3 miejsca od lewej i zamiast numeru kanału - np. 0001 pokazywał 000 a zamiast USB (po podłączeniu zewnętrznego nośnika danych) pokazywał US. Po wyłączeniu tunera i ponownym jego włączeniu wszystko już było OK.
Sorki za zamieszanie.

a-z

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: a-z »

w687 pisze:Witam
Wczoraj pisałem o Fergusonie Ariva T60. Muszę sprostować moją opinię na temat niewłaściwej pracy wyświetlacza. Nie wiem co mu było ale pokazywał tylko 3 miejsca od lewej i zamiast numeru kanału - np. 0001 pokazywał 000 a zamiast USB (po podłączeniu zewnętrznego nośnika danych) pokazywał US. Po wyłączeniu tunera i ponownym jego włączeniu wszystko już było OK.
Sorki za zamieszanie.
U mnie jest tak samo tylko wyłączenie i ponowne włączenie prawidłowo wyświetla kanały w sumie to ten wyświetlacz jest całkowicie zbędny.

KINIO

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: KINIO »

Witam
w687 pisze: dodać funkcję GO TO ...
Dodany ;) Przycisk <EDIT> :idea: podczas odtwarznia filmu
Po przeczytaniu że sprzęt czyta napisy.Kupiłem te cacko.
Niestety ale nie wiem czy można nazwać to czytaniem.
Jako że w parze z filmami typu avi. jako tako radzi sobie.
To z filmami mkv.nie radzi sobie wo gule. lub sporadycznie.
A w muksowanie w kontener. Oznajmia komunikatem o nie obsługiwanym formatem.
Być może któryś z kolegów znalazł rozwiązanie.
I podzieli się metodą wpasowania napisów w mkv.
Dla mnie T60 miał służyć za odtwarzacz filmów HD
A spełnił tylko moje oczekiwania tylko w połowie :(


Pzdr.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: asier »

KINIO pisze:Po przeczytaniu że sprzęt czyta napisy.Kupiłem te cacko.
Niestety ale nie wiem czy można nazwać to czytaniem.
Jako że w parze z filmami typu avi. jako tako radzi sobie.
To z filmami mkv.nie radzi sobie wo gule. lub sporadycznie.
A w muksowanie w kontener. Oznajmia komunikatem o nie obsługiwanym formatem.
Być może któryś z kolegów znalazł rozwiązanie.
I podzieli się metodą wpasowania napisów w mkv.
Poczytaj o problemie z domyślnie ustawioną kompresją nagłówków w MKVtoolnix, np. tutaj:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=360

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: programista »

Czyli widzę soft jak na razie gorszy od lv6t, który moim zdaniem ma najlepszy soft dla msd7828 (o który też walczyłem).

Niech ktoś mi powie jak z napisami, są jakieś lepsze, bardziej widoczne, z obwódką, czymkolwiek ? Bo większość wie jaki to jest żal ta czcionka w tunerach na msd7828.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

programista pisze:Niech ktoś mi powie jak z napisami, są jakieś lepsze, bardziej widoczne, z obwódką, czymkolwiek ? Bo większość wie jaki to jest żal ta czcionka w tunerach na msd7828.
Napisy takie same jak w innych tunerach, było o tym kilka stron wcześniej.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Pojawiło się nowe oprogramowanie na stronie Fergusona.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: qwerty »

Ktoś zauważył zmiany?

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

qwerty pisze:Ktoś zauważył zmiany?
Żadnych zmian nie widać poza uszkodzonym softem w formacie obrazu i to mocno.Nie rozumiem dlaczego u niektórych widać obraz z przebiegiem aktualizacji z informacją o sukcesie a u niektórych nie/w tym czasie żadnego obrazu na TV/

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Wróciłem do poprzedniego oprogramowania i będę czekał dalej aż im się uda .Teraz pokazał mi obraz z przebiegiem aktualizacji.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: @GUTEK@ »

sem pisze:Nie rozumiem dlaczego u niektórych widać obraz z przebiegiem aktualizacji z informacją o sukcesie a u niektórych nie/w tym czasie żadnego obrazu na TV/
Pisałem już o tym na forum.
Te tunery (na MSD7828) podczas aktualizacji nie podają napięcia na 8 nóżkę SCART, przez co TV nie przełączają się automatycznie na AV, dlatego nie ma obrazu z ekranu aktualizacji.
Po ręcznym wybraniu SCART w TV obraz podczas aktualizacji powinien się pojawić.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: programista »

Ferguson widać się zeszmacił ostatnio całkowicie.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

@GUTEK@ pisze:
sem pisze:Nie rozumiem dlaczego u niektórych widać obraz z przebiegiem aktualizacji z informacją o sukcesie a u niektórych nie/w tym czasie żadnego obrazu na TV/
Pisałem już o tym na forum.
Te tunery (na MSD7828) podczas aktualizacji nie podają napięcia na 8 nóżkę SCART, przez co TV nie przełączają się automatycznie na AV, dlatego nie ma obrazu z ekranu aktualizacji.
Po ręcznym wybraniu SCART w TV obraz podczas aktualizacji powinien się pojawić.
Masz całkowitą rację.Domyśliłem się tego/oczywiście nie o jakimś napięciu na nóżce bo tak daleko się nie znam//i przełączyłem w TV przed aktualizacją oprogramowania.

adameczek

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: adameczek »

soft chyba poprawiony jest w poprzednim były przeskoki kanału samoczynne zazwyczaj z tvp3 na tvp kultura teraz jest ok! poza tym w nowym sofcie nic więcej nie zauważyłem. :D

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: sem »

Ponownie zainstalowałem nowy soft.Przywróciłem ustawienia fabryczne i format obrazu jest jednak OK.Sam nie wiem co o tym myśleć.Sygnał skacze tak jak skakał ale pierwszy raz udało się "złapać"/z trudem / obraz na zwykłej antenie od turystycznego TV bez wzmacniacza.Niestety podczas zmiany formatu/reklamy/obraz zanika na sekundę nadal.Sprawdziłem pozostałe funkcje i muszę przyznać,że chyba niczego nie popsuli.Kanałów faktycznie już sam nie zmienia.Odtwarzacz nadal działa świetnie.

w687
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:36
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T60

Post autor: w687 »

mam pytanie do użytkowników Arivy T60

czy u Was podczas odtwarzania filmów z dysku też nie działa pauza?
czy to tylko kwestia właściwego ustawienia w menu?

odnośnie funkcji GO TO o braku której pisałem ostatnio, faktycznie - jest dostępna pod przyciskiem EDIT

pzdr

Zablokowany