Dekoder zewnętrzny (STB) do starego telewizora

Awatar użytkownika
bardejov
Posty: 50
Rejestracja: 19 czerwca 2013, o 08:30
Odbiornik: Opticum dvb-t hd t90
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem APS 0107
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Czarno-biały telewizor i podłączenie do DVB-T

Post autor: bardejov »

Witam!

Mam telewizorek przenośny marki Mistral model TV-502R. Nie mam zamiaru oglądać na nim telewizji, bo ma 5,5 cala, ale przydałby się przy wyłapywaniu nadajników np. podczas tropo :D. Nie mam możliwości wyniesienia innego telewizora w miejsce gdzie mam zamiar zamontować antenę i tylko on spełniłby te warunki. Mam jeszcze dekoder Opticum HD T90. Ma on wyjście antenowe opisane na stronie producenta w ten sposób (AERIAL OUT - wejście sygnału antenowego do podłączenia sygnału antenowego do telewizora (przydatne w okresie przejściowym cyfryzacji), ale przy próbie podłączenia telewizorka kablem antenowym okazało się to niemożliwe. Sprawdziłem wszystkie częstotliwości zarówno na Mistralu, jak i na starym Panasonicu.
Czy w moim dekoderze do DVB-T nie działa modulator, czy trzeba coś przestawić, bo w instrukcji obsługi nie doczytałem się o czymś takim. Czy może DVB-T robi zakłócenia, bo zbiega się z częstotliwością modulatora? Jeśli tak to jest sens kupić modulator, czy też nie będzie obrazu?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czarno-biały telewizor i podłączenie do DVB-T

Post autor: qwerty »

A ma modulator?

Awatar użytkownika
bardejov
Posty: 50
Rejestracja: 19 czerwca 2013, o 08:30
Odbiornik: Opticum dvb-t hd t90
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem APS 0107
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Czarno-biały telewizor i podłączenie do DVB-T

Post autor: bardejov »

Niestety nie ma. Przetestowałem teraz wariant podłączenia: Dekoder przez czincze z magnetowidem, magnetowid z telewizorem kablem antenowym i zadziałało. Trochę się pospieszyłem z nowym wątkiem. W takim razie sprawa rozwiązana. Mimo wszystko dziękuję za pomoc

bazyl6152

Re: Dekoder zewnętrzny (STB) do starego telewizora

Post autor: bazyl6152 »

cześć ! ma taki problem. otóż na działce mam 29' daewoo który podłączyłem do dekodera cabletech urz194. obraz wszystko hula tylko jest jeden problem. czy zawsze muszę włączając dekoder przełączać w tv na tryb AV ? czy nie da się tak jak w tunerach satelitarnych (wiem że kiedyś tv włączał się wraz z dekoderem [nie pamiętam jaka marka dekodera]) aby tv właczał się jednym pilotem wraz z dekoderem ? trochę jest to męczące przełączanie na tv trybu av wiec z stąd to pytanie.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Dekoder zewnętrzny (STB) do starego telewizora

Post autor: penknife »

podaj dokładny model tego TV

bazyl6152

Re: Dekoder zewnętrzny (STB) do starego telewizora

Post autor: bazyl6152 »

@penknife: Telewizor Daewoo DTH-29U7K-100D. 29 cali 100 hz
taki jak ten: http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/telewizor-daewoo-dth- ... 06236.html

+dodam jeszcze że jeszcze kiedyś próbowałem podłączyć ten tuner do tv thomson 21 cali i tv włączył się wraz z dekoderem. dodam że testowałem również starego elemisa. nie wiem dlaczego troszkę nowszy daewwoo nie chce się poprawnie włączyć.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Dekoder zewnętrzny (STB) do starego telewizora

Post autor: Domel28 »

Nie przy wszystkich tv tak się chyba da. Mam przy tv Thomson 14' podpięty tuner Opticum i wystarczy włączyć dekoder aby tv wystartował( oczywiście tv musi być w stand by). Przy Triluxsie 21' tak się niestety nie da trzeba go- po włączeniu tunera- włączać pilotem od tv i już działa na AV. Aha u mnie oba tv są podłączone przez euro.

bazyl6152

Re: Dekoder zewnętrzny (STB) do starego telewizora

Post autor: bazyl6152 »

u mni też jest podłączone przez złącze euro. czyli już nic nie da się z tym zrobić ?

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Dekoder zewnętrzny (STB) do starego telewizora

Post autor: Domel28 »

Możliwe że ten tv tak ma i nie włącza się automatycznie po uruchomieniu tunera. Ja do tej pory spotkałem się z taki czymś tylko przy Thomsonie, wszystkie inne trzeba było uruchamiać pilotem od tv. Sam tak mam z jednym tv o czym pisałem, ale dla mnie nie jest to aż tak uciążliwe.

zett

Re: Czarno-biały telewizor i podłączenie do DVB-T

Post autor: zett »

bardejov pisze:Witam!

Mam telewizorek przenośny marki Mistral model TV-502R. Nie mam zamiaru oglądać na nim telewizji, bo ma 5,5 cala, ale przydałby się przy wyłapywaniu nadajników np. podczas tropo :D. Nie mam możliwości wyniesienia innego telewizora w miejsce gdzie mam zamiar zamontować antenę i tylko on spełniłby te warunki. Mam jeszcze dekoder Opticum HD T90. Ma on wyjście antenowe opisane na stronie producenta w ten sposób (AERIAL OUT - wejście sygnału antenowego do podłączenia sygnału antenowego do telewizora (przydatne w okresie przejściowym cyfryzacji), ale przy próbie podłączenia telewizorka kablem antenowym okazało się to niemożliwe. Sprawdziłem wszystkie częstotliwości zarówno na Mistralu, jak i na starym Panasonicu.
Czy w moim dekoderze do DVB-T nie działa modulator, czy trzeba coś przestawić, bo w instrukcji obsługi nie doczytałem się o czymś takim. Czy może DVB-T robi zakłócenia, bo zbiega się z częstotliwością modulatora? Jeśli tak to jest sens kupić modulator, czy też nie będzie obrazu?
Zdanie napisane przez producenta jest podpowiedzią. Na tym wyjściu występuje sygnał przychodzący z anteny. Czyli w "okresie przejściowym" można było korzystać sobie bez przepinania kabli z jednej anteny: albo z tunera cyfrowego stb, albo z tunera analogowego wbudowanego w telewizor. Okres przejściowy się skończył, Mistral nic nie widzi ;-)Zresztą ta "przelotka" działa tylko przy włączonym dekoderze.

@bazyl6152- koledzy próbują pisać o włączaniu całego telewizora za pomocą pilota dekodera, a tobie chyba chodzi tylko o automatyczne przełączenie się włączonego wcześniej telewizora w tryb AV?
Ten Daewoo ma dwa gniazda euro, gniazdo drugie jest trochę inaczej połączone w środku- nie ma RGB, nie ma aktywnej nóżki 8 (a właśnie o tą nóżkę nam chodzi- pojawienie się na niej napięcia przełącza tv w tryb av). Ma za to s-video. 8-)
Czyli na pewno trzeba podłączyć wtyczkę kabla euro do gniazda nr 1. I może da się ustawić w menu dekodera tryb rgb- lepszy obraz.
Jeśli dalej nie będzie się samoczynnie przełączać- wymień kabel euro na "bardziej pełny". Jeśli i to nie pomoże- to może być jakaś przypadłość telewizora. Bo w trybie serwisowym tego Daewoo jak na razie nie znalazłem blokady tej funkcji.

veigar
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2015, o 20:31

Dekoder telewizji naziemnej

Post autor: veigar »

Witam!
Chciałbym wybrać dekoder telewizji naziemnej do starego telewizora kineskopowego ze złączem Euro. Użytkowałem wcześniej dekoder Cyfrowego Polsatu i zależy mi na podobnej jakości obrazu.

Na rynku jest tyle modeli, ze trudno coś wybrać. Moje wymagania są następujące:
- dekoder powinien być bardzo szybki i stabilny (dekoder Cyfrowego Polsatu to była kompletna katastrofa)
- ma zapewnić świetną jakość obrazu
- możliwość nagrywania programów i oglądania filmów z najpopularniejszymi kodekami m.in. mkv, mp4, avi wraz z napisami

Najważniejsze kryterium to jakość obrazu i szybkość działania. Co polecacie?
Wiwa, Ferguson czy inne dekodery? Jakie konkretnie modele? Cena? Może być coś powyżej 100 złotych.

Awatar użytkownika
HieronimDWed
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2015, o 12:14

Dekoder zewnętrzny STB do starego telewizora

Post autor: HieronimDWed »

Witam
Mam pytanie odnośnie podłączenia 2 telewizorów do jednego dekodera cyfrowego polsatu.
W swoim pokoju mam telewizor i do tego dekoder cyfrowego polsatu. Za niedługo w moim regionie wyłączą sygnał analogowy.
W drugim pokoju rodzice też mają telewizor i do tego antena siatkowa na zewnątrz. I czy jest jakaś możliwość podłączenia tego telewizora do mojego dekodera? Trzeba jakieś dodatkowe urządzenie kupić? Czy nie da rady tego podłączyć?
A może kupić taki dekoder: Tuner DVB-T Dekoder STB Cabletech URZ0195 USB HDMI
Gdybym podłączył do tego dekodera Cabletech zwykłą antenę siatkową i dekoder do telewizora to by działało? Nie trzeba by wymieniać anteny?
Jeśli nie to co proponujecie?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdro

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Dekoder zewnętrzny (STB) do starego telewizora

Post autor: Kamilx »

Jesteś pewien, że korzystasz z naziemnej telewizji? Już dawno w Polsce wyłączono analogową telewizję (23.07.2013 r.)? Może korzystasz z innego źródła telewizji?

Awatar użytkownika
Squeazz
Posty: 49
Rejestracja: 3 sierpnia 2017, o 15:40
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: telewizyjny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Komin EC-4, Sienkiewicza

Odbiór telewizji DVB-T i DVD na telewizorze kineskopowym

Post autor: Squeazz »

Witam. Można zrobić coś takiego, że pod wejście AV1 z tyłu podłączyć dekoder DVB-T, a pod AV2 z przodu podłączyć odtwarzacz DVD?? Będzie działało??

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Odbiór telewizji DVB-T i DVD na telewizorze kineskopowym

Post autor: Byczek12345 »

Oczywiście że można, nie ma znaczenia czy telewizor jest kineskopowy czy jakiś inny płaski.

Rys
Posty: 8
Rejestracja: 2 lutego 2017, o 17:37
Odbiornik: Samsung 55NU8042
Instalacja antenowa: Dach, antena szeroko pasmowa.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik. Woj. Warmińsko-Mazurskie

Re: Odbiór telewizji DVB-T i DVD na telewizorze kineskopowym

Post autor: Rys »

Jasne będzie działało

Awatar użytkownika
Squeazz
Posty: 49
Rejestracja: 3 sierpnia 2017, o 15:40
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: telewizyjny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Komin EC-4, Sienkiewicza

DVB-T i stary telewizor - BEZ DEKODERA

Post autor: Squeazz »

Witam. Mógłbym oglądać telewizję naziemną na starym telewizorze bez dekodera?? W sensie że jest symetryzator i zasilacz, a tam gdzie się podłącza telewizor (zasilacz ma wtyczkę którą się podłącza do TV) podłączyłbym zwykły telewizor UHF kanały 21-69 to by działało MUX 1, 2 i 3?? (Nie MUX 8 !!!!!!)

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: DVB-T i stary telewizor - BEZ DEKODERA

Post autor: Maniek99 »

I który element tej układanki, Twoim zdaniem miałby odebrać i zdekodować MPEG4?

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: DVB-T i stary telewizor - BEZ DEKODERA

Post autor: Byczek12345 »

@Squeazz nie pisze gdzie mieszka, w Nigerii, albo Zambii powinien (jeszcze) dać radę oglądać telewizję analogową.

Awatar użytkownika
Squeazz
Posty: 49
Rejestracja: 3 sierpnia 2017, o 15:40
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: telewizyjny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Komin EC-4, Sienkiewicza

Re: DVB-T i stary telewizor - BEZ DEKODERA

Post autor: Squeazz »

Maniek99 pisze:I który element tej układanki, Twoim zdaniem miałby odebrać i zdekodować MPEG4?
A no faktycznie.
@Byczek12345 dzięki za odp (znowu)

Zablokowany