CANVA T261

radii86

CANVA T261

Post autor: radii86 »

Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek o tym tunerze bo widzę że zainteresowanie na alledgro jest spore. Posiada go ktoś? Proszę o opinie. (

DVBManiak

Re: Canva t-261

Post autor: DVBManiak »

Cytat z aukcji: Tuner odbiera dźwięk w formacie Dolby Digital (AC-3)!
DEKODER OBSŁUGUJE FILMY W 3D !!

Śmiać się chce. Brak obsługi E-AC3 i do tego strasznie brzydki, aż się patrzeć nie da.

eMumatic

Re: Canva t-261

Post autor: eMumatic »

to jest kolejny tuner na procesorze mstar. ten jest zblizony budowa do lumatrona dvb-t40 oraz maximum t-102 hd pvr/fta. pewnie ma e-ac3.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Canva t-261

Post autor: @GUTEK@ »

No ja bym powiedział że raczej zbliżony do RWT-441T i obudową i pilotem. Soft pewnie też ten sam "niebieski".

eMumatic

Re: Canva t-261

Post autor: eMumatic »

@GUTEK@ pisze:No ja bym powiedział że raczej zbliżony do RWT-441T i obudową i pilotem. Soft pewnie też ten sam "niebieski".
zasugerowalem sie podwojnym euro hdmi i coaxial. w takiej budzie masz jeszcze digital upgrade hd 606, tyle ze tam jest chyba jedno euro.

demon1518

CANVA-T261

Post autor: demon1518 »

Witam, znalazłem tuner dvbt CANVA-T261 na allegro i chciałem się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego tunera , czy ktoś z was zetknął się z nim?? Zastanawiam się nad jego kupnem.

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/tu...1731889516.html

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: CANVA-T261

Post autor: qwerty »

Ciężko było użyć mózgu i spojrzeć na istniejący wątek?:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2207

matix755

Re: CANVA-T261

Post autor: matix755 »

qwerty pisze:Ciężko było użyć mózgu i spojrzeć na istniejący wątek?:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2207
Spokojnie nie każdy jest zapalonym informatykiem lub amatorem i użycie Google bądź opcji szukaj na tej stronie może być dla niektórych trudne gdyż mogą się na tym po prostu nie znać.

Opcja przeszukaj forum http://forum.emitel.pl/search.php

demon1518

Re: CANVA-T261

Post autor: demon1518 »

chodziło mi o jakieś konkretne opinie

matix755

Re: CANVA-T261

Post autor: matix755 »

demon1518 pisze:chodziło mi o jakieś konkretne opinie
Znalezione za pomocą opcji szukaj http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2264
8-)

demon1518

Re: CANVA-T261

Post autor: demon1518 »

fest nic konkretnego, bardziej mi chodzi o to jak radzi sobie z filmami, jak z obrazem czy nie zrywa wizji,itp

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CANVA-T261

Post autor: @GUTEK@ »

demon1518 pisze:fest nic konkretnego, bardziej mi chodzi o to jak radzi sobie z filmami, jak z obrazem czy nie zrywa wizji,itp
Oprócz tego że nie jest zgodny z krajowymi wymaganiami dla odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej. To zapewne radzi sobie z filmami tak jak każdy inny tuner na chipsecie Mstar.

eMumatic

Re: Canva t-261

Post autor: eMumatic »

przestrzegam was przed ta marka. te tunery wcale nie musza byc zgdone, z tymi do ktorych jest wsparcie techniczne. firma krzak i wlasciciel tej marki olewa support. moze tuner jest zgodny z dtv 441t, a moze nie. ja juz jedna canve niby zgodna z signalem 507 hd zalatwilem. nawet jesli tuner po wgraniu softu od rwt z e-ac3 bedzie sprawny, to tracimy gwarancje. za te same pieniadze mozna kupic wikami spelniajacy normy.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2011, o 21:57 przez eMumatic, łącznie zmieniany 1 raz.

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

w instrukcji jest napisane ze dekoder czyta Ac-3
DEKODER AUDIO
Norma: ISO/IEC13818-TR1011154
Dekodowanie audio: MPEG-1 i MPEG-2 Layer I & II, Dolby Digital Audio, WMA, HE-AAC Digital Audio.
Dolby Digital (AC-3): Dźwięk stereo miksowany w dół do wyjść audio: analogowego i cyfrowego.
Częstotliwość próbkowania: 32kHz, 22.1kHz, 48kHz.

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

Witam, mam ten tuner Canva t 261 softem zbliżony do RWT 441 HD można powiedzieć ze to RWT 441 HD w innej obudowie za mniejsza cenę, soft można wgrać dokładnie od RWT 441 HD tak pisze w instrukcji, jak się zapytałem czy nie stracę gwarancji po wgraniu softu odpowiedzieli ze nie, ale soft jak wyzej tylko od modelu RWT 441 HD tak pisze w instrukcji. Obraz bardzo dobry poziom sygnału jak jest powyżej 50-60% to odbiera dobrze bez pikselozy, odbieram na antenie siatkowej 50-60km w lini prostej od nadajnika, pilot działa dobrze nie trzeba celować dokładnie w tuner, dobrze odbija od ścian, sufitu, można nagrywać jeden kanał np: polsat sport news a oglądać drugi wszystko dzieje sie bez mulenia, Canva zmienia kanały w około 2-3 sekundy, dla mnie minusem jest to ze pokazany jest tylko jeden poziom sygnału tzn pokazuje 80% sygnału ale nie wiem czy to poziom czy jakosc, tuner posiada regulacje głośności na 50 poziomów, pilot jest sredno-wygodny, odtwarzalem na nim filmy divix, avi odtwarza bez problemu z napisami z pl czcionką, można wybrac 3 wielkosci czcionki: mała srednia i duża moim zdaniem dużą z odległości 5 metrów na telewizorze 21cali jest za mała, z 3 metrów jest w sam raz, można ustwaic kolor tła napisow szary czarny biały jasnozielony.
W tunerze mi sie nie podoba jedynie obudowa a dokladnie górna cześć obudowy ponieważ widac odciski palcow na niej, to tyle jak ktos przymierza sie do kupna może ta opinia sie komuś przyda, tuner odtwarza dzwiek Ac3.


Niedługo będzie dostępny soft od producenta
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2012, o 19:53 przez demon1518, łącznie zmieniany 2 razy.

mikerr
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2011, o 21:03
Odbiornik: DVBT: różne telewizory, DAB+: Grundig Cosmopolit 4 WEB DAB+
Instalacja antenowa: Barczak 9-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Pytanie o CANVA T261

Post autor: mikerr »

Dzien dobry!

Upatrzylem sobie dekoder CANVA T261 ale mam kilka watpliwosci, ktore powoduja ze poki co nie moge sie na niego w calosci zdecydowac. Bardzo Was prosze jakiekolwiek informacje na temat:

- czy ten dekoder obsluguje AC3 i E-AC3? jesli nie, to czy jest mozliwe wgranie nowszego oprogramowania producenta? (czytalem, ze dziala soft od rwt ale wolalbym pozostac przy sofcie 'firmowym')
- czy ten dekoder dzwiek AC3/E-AC3 'puszcza' via HDMI?
- czy ten dekoder ma jakies konkretne 'ulomnosci', ktore powinny mnie do niego zniechecic?

Warto użyć funkcji Szukaj. Post przenoszę do właściwego wątku

nie jestem debilem - szukalem. odpowiedzi nie znalazlem.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2011, o 22:21 przez mikerr, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Canva t-261

Post autor: @GUTEK@ »

1. E-AC3 prawdopodobnie nie obsługuje, aktualizacji od Canva brak, soft z RWT nie działa.
2. Powinno być przełączanie downmix lub oryginalny strumień, czy to działa poprawnie nie wiem
3. Brak supportu?

eMumatic

Re: Canva t-261

Post autor: eMumatic »

demon1518 pisze:Witam, mam ten tuner Canva t 261 softem zbliżony do RWT 441 HD można powiedzieć ze to RWT 441 HD w innej obudowie za mniejsza cenę, soft można wgrać dokładnie od RWT 441 HD tak pisze w instrukcji, jak się zapytałem czy nie stracę gwarancji po wgraniu softu odpowiedzieli ze nie ale soft jk wyzej tylko od modelu RWT 441 HD.
w instrukcji do canva t710 tez jest mowa o sofcie od dtv 441t hd. t710 jest jak signal 507 hd z wygladu. co do supportu to sprzedawca z lodzi nic o aktualizacjach nie wiedzial. powiedzial, ze nowe tunery beda mialy nowy soft lol. dystrybutor nie odpisal na maila i nie odbiera telefonu. rwt ma jedno euro i brak coaxial. wszystkie softy do tunerow na mstar wygladaja podobnie. czy mozesz zczytac wersje oprogramowania? osobiscie radze skorzystanie z prawa do zwrotu towaru zakupionego na odleglosc.

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

soft ma byc niedługo z obsługa EAC-3.
AC3 bez problemu odtwarza.

eMumatic

Re: Canva t-261

Post autor: eMumatic »

demon1518 pisze:soft ma byc niedługo z obsługa EAC-3.
z kad te informacje?
demon1518 pisze: AC3 bez problemu odtwarza.
jedno nie ma nic do drugiego.

Zablokowany