SENCOR SDB 4002M4

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

SENCOR SDB 4002M4

Post autor: nom »

Witam.
Jako, że nie znalazłem informacji o w/w dekoderze to napiszę kilka słów, gdyż ostatnio ukazał się w sprzedaży w Kauflandzie w cenie 79zł, później przeceniony na 49zł a ja kupiłem za 25zł bez zasilacza. :-)
Strona produktu http://www.sencor.pl/odbiorniki-dvb-t/sdb-4002m4, z której cytuję:
Pełna zgodność z DVB-T HD MPEG4 i MPEG2
Złącze HDMI 1.3 (1080p)
Zasilanie anteny 5 V / 50 mA
Lista ulubionych kanałów
Format obrazu 16:9 / 4:3
7-dniowy EPG (elektroniczny przewodnik po programach)
Blokada rodzicielska / blokada kanału
8 alarmów, Timer
SCART (RGB/CVBS/Audio),SPDIF Out (koaksjalne)
Zasilacz AC / DC
Zużycie energii: do 8 W
Zużycie energii w trybie czuwania: < 0,5 W
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 168 x 28 x 80 mm

Nie wiem na jakim jest procesorze, ale może ktoś rozszyfruje po zdjęciach.
Posiadam też Wiwę HD50 i w stosunku do niej Sencor:
-ma ostrzejszy obraz, chyba bardziej wyostrza niż Wiwa, ale nie jest przesadzone,
-dźwięk jest inny, jakoś zmodyfikowany, jakby przestrzenny, ale tylko na HDMI, po SCAR jest taki sam jak u Wiwy, więcej wysokich tonów, ale całkiem miły dla ucha,
-odtwarza filmy 1080p z bitrate większym niż 20MB/s, których Wiwa w ogóle nie odtwarza,
-nagrywa bezproblemowo, bo przypadkowo ustawiłem 11 godzin i tyle też nagrał :-),
-nagrywa cały strumień ze wszystkimi ścieżkami audio i teletekstem,
-szybciej przełącza kanały,
wady:
-nie ma polskich literek ogonkowych w EPG,
-nie widzi mi dysku 500GB NTFS, a w instrukcji podają, że obsługuje FAT32 i NTFS,
Na razie tyle, jak coś jeszcze przetestuję to napiszę. :-)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Sencor SDB 4002M4

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Uwielbiam czytać instrukcje obsługi od takich urządzeń (http://pics.fast.eu/manual/35/35040529/ ... -im-pl.pdf)
Przykładowy kwiatuszek: :lol: "Skorzystaj z systemu plikowego FAT32 z jednym rozdziałem ..." :lol:

A teraz mniej śmieszna część:
"OSTRZEŻENIE GORĄCA POWIERZCHNIA ! Przez użytkowanie urządzenia może dojść do jego silnego rozgrzania..."
"Audio Format dekodera MPEG-1 (warstwy 1 i 2)" .... a gdzie DD/DD+ :?: :?: :?:

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Sencor SDB 4002M4

Post autor: nom »

JaroslawMroczkowski pisze: Przykładowy kwiatuszek: :lol: "Skorzystaj z systemu plikowego FAT32 z jednym rozdziałem ..." :lol:
W menu pełno jest błędów, pewnie jakiś Chińczyk tłumaczył translatorem Google, np. 'korzeń' -> 'root'. :-)

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Sencor SDB 4002M4

Post autor: nom »

Ostatnio trochę bawiłem się tym tunerem i znalazłem w menu polecenie "Obraz archiwizacja" co mnie zaciekawiło. Okazało się, że tuner zrzuca obraz firmware do pliku, z którego łatwo wyciągnąć nazwę procka Novatek NT78316. :-)

noee

Re: SENCOR SDB 4002M4

Post autor: noee »

Dzisiaj skusiłem się na ten tuner. Akurat w wyżej wspomnianym sklepie jest promocja -50% i można go dostać kompletnego za 25 zł :). W porównaniu do Wiwy 95 mc to wydaje mi się że szybciej ładuje pliki mkv jeśli chodzi o odtwarzacz. Za tą cenę to naprawdę rewelka. Co to jest za procek ?(tunerek ma bardzo podobny wygląd do Technisat CE-T cz też HYUNDAI DVB4H 331 PVR i Maximum T-105FTA PVR ma jednak dodatkowo wyjście antenowe).

Edit
Jednak wygląd to nie wszystko Technisat i pozostałe sa na innym procku mstarze :) najbliżej mu do Media Tech MT4165 bo też jest na tym novatecu z tym że Sencor ma wyższe oznaczenie procka i dodatkowo wyjście antenowe.

Zablokowany