Dolby Digital Plus (E-AC3)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: @GUTEK@ »

Trzeba będzie zainstalować wtedy taki soft i kodeki które obsługują E-AC3. Przykład - SkyView + FFDShow.

SzoteK

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: SzoteK »

TV Samsung LE32D400E1W obsługuje wszystkie ścieżki na TVP 1 ...

radiks
Posty: 30
Rejestracja: 28 czerwca 2010, o 15:37

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: radiks »

LG z serii LH3000 obsługuje DD+ (amplituner podłączony do TV łączem optycznym przełącza się automatycznie w tryb Dolby Digital)

bossystem

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: bossystem »

Witam,
nowy soft z obsługą E-AC-3:

CANVA DVB-T261
CANVA DVB-T710

Pozdrawiam.

Rudolf50

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Rudolf50 »

Witam,
jak jest z obsługą E-AC3 na tunerze Opticum 9600 TS HD i Opticum HD X7 series ?

Awatar użytkownika
derwalski
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: derwalski »

Opticum 9600 TS HD nie obsługuje E-AC3.

Rudolf50

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Rudolf50 »

Czyli nowe software nic nie zmieni ?

fotografiks

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: fotografiks »

OVERMAX OV-TN-08

Obsługuje DD+

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: eXte77 »

Co należy zrobić w przypadku, gdy nieuczciwy sprzedawca dokonał sprzedaży w dniu dzisiejszym tunera DVB-T BLOW 4403 HD który nie obsługuje DD+ ?

Wiem, że udać się jutro do sklepu i żądać wymiany towaru lub zwrotu gotówki. Chciałbym jednak poznac swoje prawa w momencie, gdy sprzedawca odmówi przyjęcia towaru.

fotografiks

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: fotografiks »

eXte77 pisze:Co należy zrobić w przypadku, gdy nieuczciwy sprzedawca dokonał sprzedaży w dniu dzisiejszym tunera DVB-T BLOW 4403 HD który nie obsługuje DD+ ?

Wiem, że udać się jutro do sklepu i żądać wymiany towaru lub zwrotu gotówki. Chciałbym jednak poznac swoje prawa w momencie, gdy sprzedawca odmówi przyjęcia towaru.
Rekojmia... Poczytaj o tym w necie. Działa z mocy prawa wiec sprzedawca nie moze sie wypiąć.

Tym bardziej skoro sprzedawca sprzedal towar, ktory jest nie zgodny z wytycznymi, mysle ze nei bedą sie opierać.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: eXte77 »

Problem jest bardziej złożony niż myślałem. Na opakowaniu jest napisane, że obsługuje E-AC3 (to chyba ten nieszczęsny Dolby Digital Plus?). Wykrywa tą ścieżkę na TVP1 z MUX3 (RTON Wisła/Skrzyczne) jednak po wybraniu tej opcji jest cisza.

Zwrócić sprzęt jako niesprawny czy oddac do naprawy? Bo już sam nie wiem, zostaliśmy: ja i sprzedawca wprowadzeni w błąd przez producenta. To się nadaje chyba do UKE?

fotografiks

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: fotografiks »

Spokojnie, tak jak wczesniej pisalem masz prawo do tego. I tak zrob.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: eXte77 »

Urządzenie zostało wymienione na Cabletech URZ0083. O problemie w BLOW został powiadomiony producent.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację i dziękujemy za powiadomienie nas o tym fakcie. Fabryka w Chinach gdzie jest problem bo do wczoraj byliśmy święcie przekonani, że fonia E-AC-3 działa. W urządzeniu zamontowany jest specjalny układ. Na fakturze mamy również wyszczególnioną pozycję opłaty z DD+. W Warszawie w MUX1 rusza 14 grudnia, zatem będziemy mogli wreszcie testować sygnał przesyłany z nadajnika.
Informację uzyskałem od Pana Stanisława Leszka z firmy ProLech, również dystrybutora urządzeń Cabletech. Firma ProLech również poinformowała punk sprzedazy w którym dokonałem zakupu o obowiązku wymiany mojego odbiornika przed moim przybyciem do w/w sklepu. Sama wymiana to była już czysta formalność.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Drekan »

Jak to nie mieli okazji sprawdzić? :?:

Przecież 3 multipleks w Warszawie uruchomiono już w pierwszym etapie wdrażania (27.10.2010r.). 3 ścieżki dźwiękowe dołączono do przekazu dnia 19.07.2011 i od tej pory, dystrybutor mógł bezproblemowo sprawdzić poprawność działania posiadanych urządzeń. :!:

Przy okazji nie wiadomo czy trzy ścieżki dźwiękowe, TVP będzie nadawała również w ramach 1 multipleksu.
Ostatnio zmieniony 8 grudnia 2011, o 17:22 przez Drekan, łącznie zmieniany 1 raz.

Scripter1

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Scripter1 »

Samsung P2770HD radzi sobie (testowałem tylko na wyjściu stereo).
Działa on chyba na tym samym sofcie co P2270HD więc jeśli tamten ma pełne wsparcie to ten raczej też.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: qwerty »

eXte77 pisze:Urządzenie zostało wymienione na Cabletech URZ0083. O problemie w BLOW został powiadomiony producent.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację i dziękujemy za powiadomienie nas o tym fakcie. Fabryka w Chinach gdzie jest problem bo do wczoraj byliśmy święcie przekonani, że fonia E-AC-3 działa. W urządzeniu zamontowany jest specjalny układ. Na fakturze mamy również wyszczególnioną pozycję opłaty z DD+. W Warszawie w MUX1 rusza 14 grudnia, zatem będziemy mogli wreszcie testować sygnał przesyłany z nadajnika.
W moim faq od jakiegoś czasu stoi X do tego STB http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=893
Drekan ma rację, że mieli czas na sprawdzenie e-ac3. Producent/importer dał ciała.
E-ac3 będą w multipleksie 1 (wszystkie ścieżki audio).

joter_wu

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: joter_wu »

Witam
Temat przeorałem kilka razy ale konkretnej odpowiedzi na nurtujący mnie problem nie znalazłem. Mam zamiar kupić nowy telewizor Philips 42PFL7406K lub Sharp LC-40LE814E. Mam zamiar korzystać przede wszystkim z naziemnej TV cyfrowej. Nie zależy mi na dźwiękach przestrzennych typu 5.1 czy 7.1, wystarczą mi w zupełności działające głośniki w telewizorze. Czy telewizory te zamilkną z chwilą przejścia na nadawanie dźwięku jedynie w systemie E-AC3? (Sharp w danych technicznych informuje, że nie obsługuje systemu Dolby Digital Plus a Philips nie podaje żadnej informacji na ten temat). Czy telewizory obsługujące jedynie system Dolby Digital też zamilkną? Proszę o konkretną jednoznaczną odpowiedź. Informacja ta będzie bardziej przydatna zwykłym "oglądaczom" niż wywody fachowców wgłębiających się w "tajniki wiedzy tajemnej", nic nie ujmując fachowcom, bo przecież od nich chcę otrzymać odpowiedź.

Pozdrawiam.

painlust

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: painlust »

Jakoś nie wierzę, że jakakolwiek stacja będzie nadawać dźwięk tylko w DD+.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: adac »

@painlust: za wyjątkiem TVP-HD

@joter_wu: odpowiedź jest wielokrotnie w tym dziale, nawet nie wchodząc w szczegóły;
cyt:" Czy telewizory te zamilkną z chwilą przejścia na nadawanie dźwięku jedynie w systemie E-AC3 ?" - tak, o ile w specyfikacji obsługi dźwięku nie mają Dolby Digital Plus (E-AC3),
cyt: " Czy telewizory obsługujące jedynie system Dolby Digital też zamilkną ?" - tak, dźwięku nie będzie.
Nowy system kodowania od Dolby: DD(+) (inaczej E-AC3) nie jest wstecznie zgodny z wcześniejszym, popularnym standardem Dolby Diigital AC-3.
Nie jest to dobra wiadomość dla posiadaczy starszego kina domowego, które w standardzie ma dekodery Dolby, ale bez E-AC3. Na tych urządzeniach nie będzie można posłuchać dźwięku ze ścieżki DD(+), emitowanej przez telewizję.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: qwerty »

Do 4 liter twój argument. Kto cię zmuszą do stosowania kina domowego. Jak kupujesz coś niezgodnego to twoja sprawa. Jak wyłączą analog to też będziesz mówił, że nie zapłacisz abo, bo bez stb nie obejrzysz?

Zablokowany