MEDIA-TECH MT4161

wołominiak

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: wołominiak »

Ja posiadam tuner hybrydowy Media Tech model: MT4153HD.
Powiem szczerze że urządzenie od początku bardzo mocno się grzało. Bez różnicy czy był na kablu USB czy bezpośrednio podłączony do portu USB w laptopie.

Najgorsze jest to że nagrzewanie się powodowało stopniowe pogarszanie sygnału. Po około 20 min. z idealnego sygnału spadało pawie do zera.

Obecnie urządzenie oddałem do naprawy gwarancyjnej.
Serwisant z Media-Tech powiedział że prawdopodobnie trafił mi się wadliwy egzemplarz. Powiedział też że nie jest to dosyć często występująca usterka w ich tunerach.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: biprotek »

Witam, MT-4161 sprawuje się stabilnie zarówno na komputerze z XP jak i laptopie z W7HP64. Sterowniki od Media-techa zarówno w XP jak i W7. WMC w W7 działa prawidłowo ale po doinstalowaniu kodeka FFDSHOW w wersji 32 i 64 bit. ALTDVB po odpowiednim skonfigurowaniu działa OK, Odbieram czeski MUX z 37 kanału i MUX2 z Kosztów na 49 kanale. Przy symulacji słabego sygnału na altdvb jeśli jakość spadnie poniżej 70% to zaczynają się pixele. Odbiornik mimo małej obudowy nie nagrzewa się prawie wcale, dźwięk się nie desynchronizuje.
Zrobię jeszcze test 24h z zapisem i harmonogramem w weekend. Pozdrawiam, bptk

Mała aktualizacja, dziś dodatkowo odebrałem Mux3 na k62 ze Skrzycznego - jakość wahała się między 70-100% (pewnie w związku z modernizacją anten), wieczorem już 100%, TVP1 nadaje DD+ i odbiornik bez problemu przekazuje do oprogramowania ten strumień. VLC 1.1.11 świetnie współpracuje z tym tunerkiem, dekodowane są wszystkie strumienie, można sobie zapisać playliste do niego dla swojego regionu - daje się prosto edytować np. notatnikiem.

Altdvb musi dopracować rozpoznawanie dd+ z tym, że można zapisać strumień razem z dd+ i bez problemu odtworzyć np w VLC.

Pomiar temperatury multimetrem cyfrowym pokazał 43 stopnie na metalowej części wtyku USB i to było najbardziej gorące miejsce po 4h pracy (tuner został podłączony na 50cm przedłużaczu USB aby wyeliminowaqć ogrzewanie przez komputer). Oczywiście nie ma znaczenia czy oglądamy czy nagrywamy program - tuner cały czas pracuje przetwarzając strumień z anteny na szeregowy dla USB - podobnie jak przy tunerach analogowych czy hybrydowych, gdzie musi pracować sprzętowy koder sygnału analogowego co podnosi temperaturę urządzenia (dodatkowy układ w ciasnej obudowie).

p.s. Uruchamiam go też na linuksie - jest oparty o ITE9135 więc na dzień dzisiejszy trzeba skompilować sterownik w kernel, później opiszę efekty.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: biprotek »

piernik pisze:Dzięki za link, brzmi dość obiecująco, chyba zainwestuję :) A czy ewentualnie mógłbym podłączyć jakąś inną/lepszą antenę? Czy to mogłoby poprawić zasięg?
Na pewno, antena z wyposażenia fabrycznego nadaje się tylko wtedy, gdy widać z okna antenę nadawczą :-)

Speakers_XP

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: Speakers_XP »

Ten tunerek to kolejny klon IT9135...na rynku jest juz conajmniej kilka popularnych tunerow opartych o ta platforme.
Jest nieco gorzej wykonany od NOT Only TV LV5TQube, czy MSI SLIM HD, ale tanszy...

Minusem jest dla mnie dolaczone oprogramowanie Total Media...
W podobnej cenie rownie wartym zainteresowania jest mini tuner Cabletech URZ0085, ktory ma wg mnie przyjemniejszy, znacznie lzejszy program do obslugi - legalna wersje Blaze Video HD.

Sprzetowo MT4161 to standardowa konstrukcja oparta o IT9135, w minimalistycznym wydaniu.
Nie mam danych na temat awaryjnosci tego tunera, ale z ta marka niestety roznie bywa...

Tunery oparte o IT9135 nagrzewaja sie w znacznie mniejszym stopniu, w porownaniu np. do popularnych hybryd typu Gigabyte U8300, czy LV5HD.

janek 77

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: janek 77 »

To tylko obrendowany tuner oparty na ITE9135. Jest ich wiele w wydaniu OEM bez lub z przejściówką na zwykłą antenę i zależnie od sprzedawcy dodany jest Blaze HD lub Total Media. cena ok 30-40 zł.
Mimo wszystko najlepszy jest WNADTV ze zwykłym wejściem antenowym trochę większa obudowa i nie ma problemów z grzaniem

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: aldur »

biprotek testowałeś już ten tuner na linuxie?

jak jest z wykrywaniem tego urządzenia przez windowsa, nie ma żadnych problemów, bo zastanawiam sie na zakupem?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: biprotek »

Witam ponownie, po testach na linuksie stwierdzam, że tuner działa poprawnie na x86 i x64, aczkolwiek potrzebne jest patchowanie i kompilację modułu dla jądra w nowszych lub instalacja modułu dvb-usb-it9135 w starszych poprzez wygodny instalator w konsoli. Opis instalacji na linuksie: http://linuxtv.org/wiki/index.php/Kworld_UB499-2T

Tu ciekawostka: na x64 tuner miał troszkę gorszą czułość niż x86 - muszę to sprawdzić na winxp x32 i w7 x64...

W Windows7 x64 musiałem zainstalować sterownik dostarczony na płycie (dla linuksa brak), po tym karta działa w Windows Media Center bez problemów. Sam używam Altdvb do którego trzeba dodać sterownik BDA2 inaczej program nie ruszy.

Ogólnie jestem zadowolony z tego tunera, idealnie będzie, gdy dorzucą obsługę modułu do jądra linuksa, sam testowałem na Ubuntu 10.04, Mint 9, LMDE.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 20 września 2011, o 10:31 przez biprotek, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: janek 77 »

Do mojego WandTV ITE9135 był dodany sterownik na Linux
Mój działa na WIN7 64 bit nie zauważyłme spadku czułości

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: biprotek »

Faktycznie, w windows nie ma różnicy w czułości tunera. Być może sterowniki które testowałem inaczej ustawiają próg zadziałania agc w demodulatorze i stąd wrażenie słabszego odbioru.

p.s. po dalszych testach jednak czułość jest taka sama - prawdopodobnie jak sprawdzałem to propagacja była gorsza - mux3 odbieram z daleka...
Ostatnio zmieniony 20 września 2011, o 10:34 przez biprotek, łącznie zmieniany 1 raz.

Mikelonsky
Posty: 48
Rejestracja: 15 czerwca 2011, o 09:03
Odbiornik: ADB 100T
Instalacja antenowa: Drut...
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: Mikelonsky »

Jesli komuś ta wiadomość sie przyda to widziałem dziś w MediaMarkt (Lublin) MT4161 (v1.1 a czy są inne wersje???) za 89zl

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: aldur »

to drogo, ja widziałem w auchanie za 69zł

Mikelonsky
Posty: 48
Rejestracja: 15 czerwca 2011, o 09:03
Odbiornik: ADB 100T
Instalacja antenowa: Drut...
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: Mikelonsky »

aldur pisze:to drogo, ja widziałem w auchanie za 69zł
Ciesze sie bardzo (Lublinie nie ma Auchan) ale ja napisałem:
Mikelonsky pisze:Jesli komuś ta wiadomość sie przyda
Nie dyskutuje o cenie tylko podałem informacje ze jest w Media i może się to komuś przyda! :evil:
Na allegro z przesyłką jest nawet taniej ale nie to było treścią mojej informacji! :x

piotr2802

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: piotr2802 »

Czy ten mini tuner MT4161 DVB-T ma radio Fm ???

Pytam bo na jednej z popularnych stron znalazłem w specyfikacji "radio fm".

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: aldur »

tak ma radio ;)

Speakers_XP

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: Speakers_XP »

To raczej bledna informacja.
Tunery na IT9135 nie maja radia FM - nie sadze aby tu bylo inaczej...
Moze i odbierze radio, ale tylko nadawane w postaci strumienia DVB-T, wiec raczej nieistotne...

piotr2802

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: piotr2802 »

Speakers_XP pisze:To raczej bledna informacja.
Tunery na IT9135 nie maja radia FM - nie sadze aby tu bylo inaczej...
Moze i odbierze radio, ale tylko nadawane w postaci strumienia DVB-T, wiec raczej nieistotne...

To może nawet i lepiej że to "maleństwo" nie posiada radia FM. Trudno byłoby nawet umieścić w takich małych rozmiarach coś podobnego a i dodatkowy pobór prądu przez obwody FM są nie bez znaczenia (mozliwe grzanie sie urządzenia).

janek 77

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: janek 77 »

to ze sprzedawca umieszcza taka informację to mnie nie dziwi. Ale znane pisma przeprowadzją "TESTY" i piszą, że przetestowali radio to juz ciekawe

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: aldur »

może właśnie chodzi o dvb-t, sam producent piszę Tuner do odbioru cyfrowych telewizji i radia DVB-T

a pisząc posta wyżej nie doczytałem że chodzi o radio FM

Maki321

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: Maki321 »

czy pilot jest w obudowie, która chowa się w pustym, laptopowym slocie ExpressCard? są jakieś tunery z takimi pilotami (były kiedyś takie do HP pavilonów)
http://appleblog.pl/pilot-do-frontrow-c ... xpresscard

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4161

Post autor: aldur »

wątpię że schowasz go w slocie ExpressCard

Zablokowany