CABLETECH URZ0085

kamils

Problem z tunerem cabletech URZ0085

Post autor: kamils »

Witam,

Zakupiłem powyższy tuner.

Instaluję sterownik IT9135 BDA driver 10.2.3.2 WHQL, instaluję Blaze DTV 6.0 i w żaden sposób nie potrafię uruchomić skanowania. Nie pojawia się automatycznie, klikanie ikonki i w opcjach nie daje efektu.

Oczywiście program widzi to urządzenie.

Co robić, żeby zadziałało?

Proszę o pomoc.


Dodam, że mam win XP, graf. Nvidia

kamils

Re: Problem z tunerem cabletech URZ0085

Post autor: kamils »

Hmmm, właśnie spróbowałem na drugim laptopie i działa.....strange

skanowanie uruchomiło się automatycznie.

Mimo wszystko liczę na pomoc z tym pierwszym lap.

orszul4321

Zacinanie się programu od tunera Cabletech URZ0085

Post autor: orszul4321 »

Witam. Dziś przyszedł mi nowo zakupiony tuner TV do laptopa, jakim jest Cabletech URZ0085. Niedawno zainstalowałem poprawnie sterownik do urządzenia, a następnie player'a - BlazeHDTV 6.0. Niestety ów program strasznie się muli.. A dokładniej - na początku długo się załącza, potem przez jakiś czas nie mogę nic w nim zrobić - gdy spróbuje przesunąć okno programu, to program się zawiesza i muszę czekać kilka minut aż się odwiesi (nie działa zamknięcie procesu w menadżerze zadań). Potem podczas wyszukiwania programów TV, wyskakuje nowo okno i jak je trochę przesunę, to także się zawiesza na kilka minut ;/, a wyszukiwanie programów trwa przez to bardzo długo ;x.

Mój sprzęt:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MS ... 772.0.html
Z tymże posiadam 4 GB RAM'u (w linku powyżej jest tylko 2 GB) oraz procesor i5-2410M 2,3 GHz

Proszę o szybką pomoc,
pozdrawiam.

-- połączono

U mnie automatyczne skanowanie się włącza, ale program strasznie się tnie ;/. Już jakieś 3 godziny skanuje w poszukiwaniu programów, a mam dopiero 73% ;/.
Też mam kartę od Nvidia, ale system to Win 7 64-bit.


edit/ Publikacja postu pod swoim postem. Czytaj Regulamin forum

janek 77

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: janek 77 »

Wystarczy przejżeć forum dotyczące tunerów USB.
Czytać i wyciągną wnioski 8-)
Niekoniecznie zakłądac nowy temat bo to nie jest unikalne urządzenie.

Zasada jest prosta.
jeśli system widzi urządzenie
to

jaką antenkę uzywacie?

Jaki jest sygnał?
jakość i siła?
uzyć inny soft i sprawdzić czy jest to kwestia softu.
np Splash Lite czy SmartDVB.

orszul4321
Podajesz konfigurację. i dobrze.
na takim sprzecie nie ma prawa nie działać. :D

orszul4321

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: orszul4321 »

[quote="janek 77"]
Zasada jest prosta.
jeśli system widzi urządzenie
to

jaką antenkę uzywacie?

Jaki jest sygnał?
jakość i siła?
uzyć inny soft i sprawdzić czy jest to kwestia softu.
np Splash Lite czy SmartDVB.

[b]orszul4321[/b]
Podajesz konfigurację. i dobrze.
na takim sprzecie nie ma prawa nie działać. :D[/quote]
Antena jest jakaś lipna - [link do aukcji tu był] - ta z zestawu.. ;/ Siły sygnału nawet nie idzie sprawdzić.. Testowałem także programy, które podałeś, ale też jest problem ;x. Splash Lite się włącza normalnie, ale gdy wybieram opcję TV to także zaczyna się mulić ;/. Przy tym drugim podobnie - jak zaczynam wyszukiwać programy, to zaczyna się ciąć ;/.

//EDIT
Tutaj jest ten produkt i jego specyfikacja - http://www.ntvc.pl/testy-i-recenzje-tun ... z0085.html

janek 77

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: janek 77 »

Tuner to ja znam.
Tylko jak masz taka antenę a nie masz dobrych warunków odbioru.
brak sygnału to co ma program ten czy inny skanować? ;)
Weż normalną antenę zewnętrzną np siatke.
jak masz tam gdzie był np odbierany analog i szukaj sygnału. Jak znajdziesz sygnał i zeskanujesz to dopiero "narzekaj na soft". :(

Nie wiem jak daleko masz do nadajnika ale szukaj anteny bez wzmacniacza siatke czy kierunkową i szukaj sygnału. cudó nie ma. Na forum jest wiele na temat anten poczytaj i dobierz do odległości od nadajnika. jak nie widzisz nadajnika bo sa przeszkody to wtedy jakiś mały wzmacniacz . i tyle


Masz dobry komputer. Wkładasz tuner i instalujesz sterownik.
I soft do odtwarzania

Splash Lite rzeczywiście może miec problemy na tym systemie. Spróbuj SMARTDVB.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 354#p74354
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 2012, o 08:26 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciekqbn

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: Maciekqbn »

Dostępny jest nowy driver IT9135BDA, poprawia płynność pracy pod Win7, zwłaszcza 64-bit.

http://www.media-tech.eu/pub/File/stero ... ver1.1.rar

Co prawda jest to do urządzenia MT4161 ale ładnie działa. Przed instalacja nowego sterownika należy odinstalować najpierw stary (programem uninstal).

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: TomW »

janek 77 pisze:Tylko jak masz taka antenę a nie masz dobrych warunków odbioru.brak sygnału to co ma program ten czy inny skanować?
Właśnie. Potwierdzam uwagi co do anteny i softu. Używam takiego tunera na co dzień w pracy. Mam go w podpisie, używam na bieżąco i nie zawiódł mnie. Jego miniaturowe wymiary wzbudzały u mnie na początku nieufność a teraz to zaleta. Reszta tak, jak w recenzji.

orszul4321

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: orszul4321 »

janek 77,

Aktualnie przebywam w Białymstoku w Akademikach Politechniki Białostockiej - jestem studentem.. I z tego co się orientuję, to sygnał tutaj jest doskonały..
A anteny siatkowej tutaj raczej nikt nie ma, co najwyżej bym mógł mieć do niej dostęp w domu - okolice Łomży, ale tam i tak jest o wiele gorszy sygnał niż w Białym.

Maciekqbn, zaraz tego spróbuje :).

orszul4321

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: orszul4321 »

Co w tym programie oznacza pasek podpisany L, a co pasek Q?
Bo L mam 100%, zaś Q - 0%.

janek 77

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: janek 77 »

To znaczy że nie masz sygnału.
Q oznacza jakość od Quality.
orszul4321 pisze:janek 77,
Aktualnie przebywam w Białymstoku w Akademikach Politechniki Białostockiej - jestem studentem.. I z tego co się orientuję, to sygnał tutaj jest doskonały..
To fajne przekonanie.
A rzeczywistość jest taka jak piszesz...
orszul4321 pisze:Antena jest jakaś lipna - [link do aukcji tu był] - ta z zestawu.. ;/ Siły sygnału nawet nie idzie sprawdzić..
A konkretnie to na który nadajnik skierowałeś swoją antenkę?
Na którym pietrze jesteś?
Gdzie antenka jest ustawiona?

Bez poprawnie ustawionej anteny do warunków odbioru nie ma co liczyć jak rozumiem na szczęście ?

Wynik na SmartDVB to potwierdza
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 2012, o 14:09 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

orszul4321

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: orszul4321 »

Ale ------- ze mnie.. Już mi się nie tnie :). Aktualizowałem sterownik przez menadżer urządzeń - trzeba wskazać folder x64 na dołączonej płycie jako folder z plikami aktualizującymi.. Ale

Przy 546 MHz znalazło sygnał - siła 100%, jakość 60%, przy 610 MHz i 674 MHz tak samo było.. Zaś przy 698 MHz jakość 80% według programu BlazeHDTV, ale nie znalazło żadnych programów. Poszukam po akademiku jakiejś anteny siatkowej i wtedy spróbuje - może coś znajdzie.. Aktualnie moja "antenka" z zestawu stoi na biurku przy laptopie, a przebywam na 7 piętrze (akademik ma 10 pięter).

Zaraz zobaczę SmartDVB'em czy coś znajdzie i jaka będzie jakość..

janek 77

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: janek 77 »

Nie jest tak żle :D
Nie masz daleko do nadajnika o ile pamiętam


Spróbuj dać więcej kabla antenowego jako przedłuzkę i ustaw antenkę w poziomie w oknie. Powinno byc lepiej.
Poprzesuwaj antenkę patrząc na wskaźnik Q.
Aż Q będzie Q=100%.
czasami 10 cm dalej jest lepiej z takimi antenkami


SmarDVB jest lepszy niz ten Blaze.
Daj kodeki MS do video.
Albo PDVD11 jak wiesz gdzie znależć i zainstalować. I zaznaczyć wtedy DXVA . Będzie dekodował grafika i obciązenie przy HD 1-3%

orszul4321

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: orszul4321 »

Gdy antena stoi na biurku to jest tak:
Obrazek

Zaś jak podszedłem do okna z laptopem i antenką:
Obrazek
Niestety kanałów nie znalazło - widać to na wyższych screenach ;x.

Znalazłem ten program i już go ściągam..

//EDIT
Według http://eltrox.pl/zdjecia/harmonogram_dvbt.png dla Białegostoku znajduje - 674 MHz, 610 MHz i 698 MHz.
Dla 610 jest 90-100% jakości, dla 674 jest w granicach 20-30%, zaś dla 698 jest różnie (skacze strasznie w porównaniu do 610, czasami jest 20 coś, czasami koło 80, a czasami nawet 100%).

janek 77

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: janek 77 »

Tak jest bo odbierasz na takiej antence.
Odbierasz dobrze i pewnie o tym myślałeś mwic o super sygnale MUX3 z Centrum ten na 610.
Pozostałe 2 to Krynice na 674 i 698.

Powinieneś poszukać miejsca i /lub anteny aby dobrze odbierać ten nadajnik z Krynice.
jak to się uda to moze jednocześnie będzieszmógł utrzymać MUX1 :D

orszul4321

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: orszul4321 »

Zacząłem się bawić w ustawieniach programu SmartDVB, ale nic nie dawało.. Więc wróciłem do wcześniejszych ustawień. Niechcący zawadziłem o tuner i odłączyłem go od USB. Podłączyłem go ponownie i dalej próbowałem szukać programu.. No i udało się :). Nie wiem co dokładnie zrobiłem, ale znalazło mi w końcu wszystkie programy i powiem Wam, że ta antena z zestawu wystarcza - czasami się "przycina" obraz (tak jak np. przy antenach siatkowych), ale antena stoi na biurku koło lapka ;P. Wszystkie multiplexy działają jak trzeba :).

Dziękuję przede wszystkim Ci Janek za pomoc :).

janek 77

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: janek 77 »

Równie dobrze inaczej ułozony kabel od antenki lub minimalnie inne miejsce.
SmartDVB ustaw tak jak pisałem

Nie ma sprawy.
Powodzenia dalej w eksperymentach. 8-)

orszul4321

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: orszul4321 »

Mam ustawione, ale działam na Blaze, bo na nim działa pilot :). Chociaż na Blaze programy w HD trochę się klatkują :p. Ale co tam :D.

Raz jeszcze dziękuję :). Niedługo też jeszcze odwiedzę to forum, bo będę potrzebował porady odnośnie set top box'a :).

Pozdrawiam :).

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Odp: CABLETECH URZ0085

Post autor: aro84 »

Wczoraj zakupiłem Cabletech'a URZ0085 na dłuższe wypady poza miasto.
Zrezygnowałem z oprogramowania Blaze, ponieważ nie dawało rady przy programach HD na laptopie (Core 2 Duo, 1 GB RAM).
Skonfigurowałem SmartDVB i jestem pod wrażeniem czułości tego tunera. Skorzystałem z wyjścia wyjścia antenowego z Signal HD-507, który jest podłączony pod własnej roboty double biquada.
W czasie godzinnych testów było kilka przerw w nadawaniu tunera telewizyjnego (Signal HD-507), natomiast tuner Cabletecha nie miał żadnej przerwy.
Nawet daje radę z problemami na dołączonej do zestawu antenie bez specjalnego szukania sygnału po pokoju, gdzie w takiej sytuacji nie było mowy o jakimkolwiek odbiorze za pomocą Signal HD-507.

Czy udało się komuś uruchomić pilota dołączonego do zestawu w innych programach niż Blaze np. za pomocą Girder'a i tym podobnych?

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: TomW »

Używam ten tunerek na bieżąco w pracy na laptopie. Na tuner nie narzekam i nie mam większych uwag. Natomiast pilot - porażka. Rozpadł się w pierwszym tygodniu i nie używam go. Przy małej cenie (ja dałem za niego kiedyś niecałe 70 zł) spisuje się dobrze. Raczej boje się, że go kiedys zgubię przy tak małych wymiarach. Niewielka strata :D

Zablokowany