EVOLVE Blade DualCorder HD

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

EVOLVE Blade DualCorder HD - co sadzicie ?

Post autor: Fantom »

Co sadzicie o tym sprzecie ?
http://www.evolve.cz/d-blade-dualcorder ... rnetu.html

Wart swojej ceny czy sa inne lepsze ?

Fantom

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD - co sadzicie ?

Post autor: nom »

Fantom pisze: Wart swojej ceny czy sa inne lepsze ?
Warto posłuchać recenzji po czesku. ;-)

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Fantom »

To w sumie nie recenzja a reklama.

Fantom

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Mark »

Nie wart tej ceny! Tak są inne lepsze!

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Fantom »

A mozesz podac z jeden przyklad ?

bruno99

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: bruno99 »

Ciekawy filimik z youtube o EVOLVE Blade DualCroder :)

http://www.youtube.com/watch?v=USSaFVYHYG0

bruno99

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: bruno99 »

Ten filmik jest po Polsku !!!! :) :mrgreen: :lol:

EVOLVE Blade DualCorder HD rules !!! - mam i jestem bardzo zadowolony

Czekałem na taki produkt od dłuższego czasu :twisted:

Mark
Posty: 40
Rejestracja: 2 marca 2011, o 13:13

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Mark »

Fantom pisze:A mozesz podac z jeden przyklad ?
Co komu pasuje :idea: , nie ma ideałów ale jak dla mnie to każdy z DVB-T 2 :mrgreen:

alienv

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: alienv »

i gdzie to dvbt2 wykorzysta, panie znawco? 8-)

Michaelbond

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Michaelbond »

W przyszłości system nadawania DVB-T2 będzie docelowym standardem do transmisji HDTV (DVB-T2/MPEG-4). Na dziś ma go Wielka Brytania, holandia i Włochy, a który kraj jeszcze to nie wiem. Jest on prawie 50 % wydajniejszy niż obecny DVB-T. Sprzęt o którym mowa jest już kompatybilny z DVB-T2, a to tylko jego zaleta. Dla właściciela tej zabawki oznacza, że pobawi się nią dłużej. Choć w Polsce potrafią nas bez pudła zaskakiwać Na dziś sprzęt gwarantuje bardzo dobrą zabawę, a jak by go zabrać jeszcze na urlop po Europie, to bez stresowo nas obsłuży. Sprzęt jest ok,ale za jakość się płaci.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Maniek99 »

Ja bym się tak nie jarał tym DVB-T2.
50% zysku jest pewnie tylko przy QAM256 i minimalnym narzucie korekcyjnym, a nie sądzę żeby ktoś się na coś takiego zdecydował. Przy takich ustawieniach zasięg byłby marny i trzeba by było stosować bardzo silne anteny/ gęściej rozstawione nadajniki/ większe moce nadawania. (Jak ktoś teraz łapie Polsat HD (QAM16), a TVN HD (QAM64) nie, to jest to analogiczny przykład).

O ile nawet doczekamy się następnej zmiany standardu nadawania (bo np. wcześniej wszystko może wylądować w necie), to nie wykluczone że będzie to już jakaś kolejna mutacja DVB-T2 niekompatybilna z tym w UK.

Michaelbond

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Michaelbond »

Maniek99

Kto według Ciebie się zajarał? Bo chyba nie zaprzeczysz, że ten co ma to urządzenie jest autentycznie z tego zadowolony, a technologia DVB-T2 jest właśnie wdrażana w Europie?
Nie wiem ile masz lat, ale ja zamierzam doczekać jeszcze z kilka nowszych technologi, niz DVB-T2 :D Ponieważ piszesz, jakby kontra technologii DVBT obojętnie jaka by nie była, to czym dla Ciebie jest przesył danych bezprzewodowo w necie, jesli nie cyfrowo?
I czy szybki net najnowszych generacji nie będzie wymagał gęstych i silnych przekaźników. Dziś net bezprzewodowy to dobrze działa jedynie w miastach, a najlepiej w dużych aglomeracjach.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Maniek99 »

@Michaelbond
Wcale nie miałem na myśli internetu mobilnego.
Napisałem że niema najmniejszego sensu pchanie się dziś na siłę w sprzęt z DVB-T2 do wykorzystania w PL, bo nie wiadomo co będzie w przyszłości. A zysk z tego standardu w rzeczywistych warunkach nie musi być wcale taki duży jak opisujesz.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Fantom »

Panowie, idzcie na watek o DVB-T2.

Fantom

Michaelbond

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Michaelbond »

Fantom

Strasznie Ciebie przepraszamy, ale w dyskusji chodziło o EVOLVE Blade DualCorder HD i jego możliwości odbioru DVBT nowej generacji. Czy warto wydać prawie 700 zł na sprzet tego rodzaju? Czy coś więcej zyskamy?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Maniek99 »

Lepiej poczekać jeszcze kilka miesięcy na wysyp androidów, wtedy będzie można to racjonalnie ocenić.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: @GUTEK@ »

Sie powinniście cieszyć że u nas nie ma DVB-T2, tyle narzekań jest na to nasze DVB-T, a T2 ze względu na parametry byłoby w niektórych przypadkach odebrać jeszcze trudniej.
Dodatkowo u nas nie ma czym zapchać na razie obecnych MUXów, więc po co nam T2, to sobie faktycznie mogą wprowadzać teraz kraje, które nadają jeszcze w MPEG2, ale u nas puki co nie widzę sensu. No chyba jedynie po to żeby dołączyć do MUX2 jeszcze Mango24 :lol:

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Cypisek_XL »

Michaelbond pisze:Fantom

Strasznie Ciebie przepraszamy, ale w dyskusji chodziło o EVOLVE Blade DualCorder HD i jego możliwości odbioru DVBT nowej generacji. Czy warto wydać prawie 700 zł na sprzet tego rodzaju? Czy coś więcej zyskamy?
EVOLVE Blade DualCorder HD to 2 x DVB-T a nie DVB-T2 (tak dla ścisłości). Realna cena to okolice 615 zł. Czy warto? To jest dobra cena za urządzenie które jest na Realtek 1185DD 500MHz. Dostajemy Ethernet (RJ45, 100/1000MBit), na stałe wbudowana karta WiFi 802.11b/g/n, możliwość zamontowania wew. HDD 3.5 lub 2.5 cala. Duże wsparcie dla odtwarzania wszelkich formatów AV. Reszty specyfikacji nie będę przepisywał.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Również jestem szczęśliwym posiadaczem tego cacka i zadowolony jestem bardzo. Urządzenie łyka każdy format jakim ja dysponuję. Jeżeli chodzi o jakoś wykonania to z zewnątrz oczywiście stylistyka samsungowa czyli lakierowana, palcowa obudowa :) W trakcie montowania dysku, wyciągniętego z emtek q800, troszkę się rozczarowałem. Obudowa bardzo budżetowa tzn praktycznie cała plastikowa a boki wewnątrz zabezpieczone są tylko bardzo cienką blaszką, emtec z tego co zauważyłem posiada metalowy szkielet do którego obudowa jest przytwierdzona. Co ważne pilot działa również z emtekiem. Odnośnie sprawności to powiem szczerze, że rakieta, emtek po sygnale z pilota reagował z chwilowym opóźnieniem, w evolve już jest cacy i działa na zasadzie przyczyna skutek, dusimy pilota i urządzenie od razu reaguje. Grzechem jest niewstawienie wejścia AV, w które wyposażony był emtec, dodatkowy minus to nieodpinana antena wi-fi. Odnośnie tunera DVB-T no cóż nie jest źle, mogło być lepiej. Pozostaje tylko poczekać na jakiś program w jakość HD udostępniony drogą naziemną. Nie wiem dlaczego ale przy próbie ręcznego ustawienia kanału nie wykrywa on sygnału i co dziwne k44 zamiast mieć częstotliwość 658 ma 714 czy 717 :szok:, troszkę szkoda, że nie ma w menu opcji wyświetlającej jakość odbieranego sygnału DVB jest tylko skala pięciokreskowa, która wyświetla się jedynie na pasku informującym o nazwie programu, jego rozdzielczości i dostępnych usługach typu TXT itp Wifi po mimo zastosowania standardu N jest słabe, takie same transfery miał emtec q800 na standardzie G, nie sprawdzałem transferu po kablu. USB 3.0 no cóż przy starcie kopiowania pliku leci przez kilka sekund 120MB/s i zaczyna spadać dość żwawo do poziomu 35MB/S żeby przy 60% podskoczyć na kilka sekund do 50MB/s (plik 700MB) oczywiście świadomy jestem tego gdyż w komputerze nie posiadam USB 3.0 Nie sprawdzałem jeszcze jak kostka radzi sobie z nagrywaniem. Dodatkowe usługi chodzą cacy, można podpiąć przewodową mysz, podejrzewam że klawiaturę także a nie tak jak w instrukcji podanu bezprzewodowe. Niestety tak samo jak w emtecu nie ma przy konfigurowaniu torrentów możliwości ustawienia portu co przy ściąganiu objawia się tym, że albo urządzenie w ogóle nie ściąga albo idzie mu to mizernie dodam, że udostępniających pliki było 300-400 osób a w meny urządzenia wyświetlało się ich tylko 20. Szkoda, że nie ma softwerowego (tak softwerowego wyczytałem gdzieś w sieci, że urządzenie ma jeden tuner DVB softwarowo rozdzielony na dwa) tunera do sygnału analogowego jakie oferują kablówki.

MORENIUSZ

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: MORENIUSZ »

EVOLVE Blade DualCorder HD a podany sprzęt radzi sobie z (E-AC3)?

Zablokowany