MANTA DVBT02

simson11

Re: MANTA DVBT02

Post autor: simson11 »

Witam!
Kupilem dzis dekoder firmy Manta i nie moge wyszukac programow a podlaczony jest kabel antenowy i kabel do TV(EURO) co mam zrobic ???
Prosze o szybka odpowiedz

DVBManiak

Re: MANTA DVBT02

Post autor: DVBManiak »

Jaka antena, jaki nadajnik? Podaj jakieś szczegóły.

simson11

Re: MANTA DVBT02

Post autor: simson11 »

Antena zwykla analogowa

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: MANTA DVBT02

Post autor: m@rtops »

DVBManiak pisze:Jaka antena, jaki nadajnik? Podaj jakieś szczegóły.
chodziło o rodzaj - zbiorcza,kablówka,pokojowa,zewnętrzna - jakiego rodzaju (siatka itp)....
czy jesteś w zasięgu któregoś z mux-ów - skąd odbierasz sygnał i gdzie
o tego typu informacje prosił kol.@DVBManiak :x

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MANTA DVBT02

Post autor: Jarosław Bałuka »

Zacznij od tego http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 6722#p6722
Podaj więcej informacji o warunkach odbioru.
Bez podstawowych informacji nikt tu Ci nie pomoże, na forum brak jasnowidzów :)

D-D
Posty: 22
Rejestracja: 6 maja 2012, o 15:43
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn (Łazy)

Re: MANTA DVBT02

Post autor: D-D »

Witam wszystkich forumowiczow :) .

Ogladalem wczoraj w markiecie tunery Manta DVBT02 (chyba jakas nowsza wesja) oraz Wiwa HD-85 New i zauwazylem, ze oba maja takie same obudowy (oczywiscie nie liczac napisow) oraz identyczne rozmieszcznie gniazd. Probowalem cos wyszukac przez wujka Google'a o ew. pokrewienstwie obu ww tunerow, ale bez efektu.

Stad mozje pierwsze pytanie: Czy Manta DVBT02 ma sprzetowo cos wspolnego z Wiwa HD-85 New??

Jedyna wieksza roznice, jaks dostrzeglem w wyniku pobieznego porownania informacji z pudelek i marketowych kartek z charakterystykami, to ta, ze HD-85 ma 1080p, a DVBT02 nie (tylko 1080i). Roznica w cenie jest wyrazna, ale nie jakas spora - ok. 40zl (119,00 vs 159,52 - Auchan), wiec jesli istnialby jakis sensowny powod (czytaj: jakies przydatne, wieksze mozliwosci), to spokojnie mozna byloby doplacic.

W zwiazku z powyzszym, pytanie 2: Ktory z ww tunerow radzilibyscie wybrac i dlaczego?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Bebechy te same.

Inne piloty.

Manta też ma 1080p tylko idioci z Manty nie wiedzą nawet co sprzedają.

Do Manty nie ma puki co aktualizacji oprogramowania, do Wiwy są, chociaż do HD-85 na razie mam tylko zapowiedziane że mi podeślą nowe. Do HD-90 (to samo co HD-85 tylko z wyświetlaczem) jest już kilka wersji softu.

Jak szukasz czegoś taniego to masz w Tesco Stronga Prima V za 95zł. Pilot taki sam co w Mancie, aktualizacje oprogramowania będą niedługo.

kepak

Re: MANTA DVBT02

Post autor: kepak »

Ten z tesco ma jednak parę wad wynikłych z cięcia kosztów. Te wady większości osobą nie będą przeszkadzać, jednak trzeba na nie zwrócić uwagę. W ramach oszczędności wyrzucono z niego wyświetlacz (to się raczej rzadko przydaję) i przyciski do zmiany kanału (u mnie w kuchni, gdzie stoi stary goldstar, jeszcze ArtB, i nie używa się pilota to jest wkurzająca wada).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Akurat te dwa tunery też wyświetlaczy nie mają ;)

D-D
Posty: 22
Rejestracja: 6 maja 2012, o 15:43
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn (Łazy)

Re: MANTA DVBT02

Post autor: D-D »

Dzieki za wyjasnienia :)

Skoro mie mam jakichs wiekszych roznic, to sklanialbym sie ku Mancie, bo tansza... chociaz z drugiej strony, lepsze wsparcie dla Wiwy nie jest bez znaczenia.

A czy moze cos wiadomo o tym, czy w obu ww tunerach sa az na tyle "bebechy te same" ze soft od HD-85 daloby sie (z pozytywnym efektem) uzyc do DVBT02?
Ostatnio zmieniony 6 maja 2012, o 17:02 przez D-D, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Nie, bo jest inny pilot.

D-D
Posty: 22
Rejestracja: 6 maja 2012, o 15:43
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn (Łazy)

Re: MANTA DVBT02

Post autor: D-D »

@GUTEK@ pisze:Nie, bo jest inny pilot.
Aha, no to jasna sprawa.
@GUTEK@ pisze:Jak szukasz czegoś taniego to masz w Tesco Stronga Prima V za 95zł. Pilot taki sam co w Mancie, aktualizacje oprogramowania będą niedługo.
Czyli pilot ma ten Strong Prima V taki sam jak DVBT02, ale dla odmiany chyba procki maja inne --> DVBT02 - Mstar MSD7818, a Prima V - Ali M3601, zgadza sie??

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Tak jak piszesz, Strong i Manta piloty z wyglądu takie same - z racji innego chipsetu kilka przycisków ma inne funkcje przypisane.

D-D
Posty: 22
Rejestracja: 6 maja 2012, o 15:43
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn (Łazy)

Re: MANTA DVBT02

Post autor: D-D »

Gutek, jeszcze raz dzieki za informacje :) , no i wskazowke odnosnie Stronga z Tesco.

Bede sie jeszcze musial przespac z tym wszystkim ;)...

-mick-

Re: MANTA DVBT02

Post autor: -mick- »

Witam

Niedawno zakupiłem tuner Manta DVBT02 i w okolicach godziny 19-20 (gdy jest włączony) pojawia się czarny ekran na kilka sekund i po chwili wszystkie kanały są poprzestawiane, a MUX2 zdublowany. Kolejny dzień, to samo i już są 3x kanały z MUX2. Gdy puszczę wyszukiwanie automatyczne problem znika do następnego dnia - tzn zamiast ~50 kanałów jest 31.

Nadajnik Wichów i Czechy - moc wszystkich kanałów 100%; Niemcy trochę słabiej.
Antena Dipol 19/21-69 z symetryzatorem - instalacja wspólna na 2 monitory - przy drugim jest od pół roku tuner WIWA HD-50 i nie ma takich przygód. (We Wrocławiu na telewizorze LG od prawie roku też takich historii nie było).

Czy to wina dekodera czy może coś z nadawaniem z Wichowa kombinują ?

Felek

Re: MANTA DVBT02

Post autor: Felek »

@GUTEK@ pisze:Bebechy te same.

Manta też ma 1080p tylko idioci z Manty nie wiedzą nawet co sprzedają.
W tym wątku wyczytałem, że są dwie wersje Manty DVBT02 - z dwoma nieco różnymi procesorami MSTARa. Starsza miała 1080i, a nowsza ma 1080p.

Jeżeli jednak ktoś to podłączy do telewizora, który nie ma 1080p, to co mu za różnica?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Wydaje mi się że DVBT02 występuje tylko w wersji na MSD7818, DVBT01 był na MSD7828.
Zresztą obecne sprzedawane np. w Carrefour Manty są już na pewno te na MSD7818.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: MANTA DVBT02

Post autor: Marx »

Witam
Ten tuner posiada funkcję PVR. Włożyłem pendrive 1GB i nagrał (chociaż podczas nagrywania należy uważać - domyślnie ustawia się tryb tylko przełączenia kanału - na co komu taka funkcja - nie mam pojęcia). Chciałbym się dowiedzieć jakie są ograniczenia dla urządzeń podpinanych do gniazda USB USB. 1 GB pendrive obsłuży - tyle wiem. HDD w obudowie USB pewnie też. Ale czy są jakieś ograniczenia co do wielkości dysku?

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: MANTA DVBT02

Post autor: momus »

Mam ten tuner, jutro kupuje drugi. Odbiór dobry, jedyne co bym się przyczepił to OSD, kolory fatalnie dobrane, nic nie widać, szczególnie pasek postępu, lepsze by były jakby zamiast szarych dali półprzezroczyste tła i białe litery... No ale cóż... ważne że działa i to dobrze działa. Do tego w EPG nie da się zmienić kanał bez przełączania samego programu. Brak wskaźnika siły sygnału, jest tylko jakość. Troch długo przełącza kanały. Ma sortowanie według LCN (w jednym miejscu jest błąd w tłumaczeniu i sortuje się po LCD :D)

Nagrywa, pauzuje, wciskasz rec i się nagrywa, możesz w tym czasie oglądać co innego (przydatna rzecz, nagrywasz np film na TVN, oglądasz coś na Polsacie), nie wiem czy działa to tylko w ramach jednego MUX'a czy więcej też, bo dociera do mnie tylko jeden mux (1 mux = 1 częstotliwość = 8 kanałów odbieranych na raz), zatem nie miałem jak sprawdzić tego.

Timeshift... muszę sprawdzić czy działa podobnie do nagrywania, czyli że mogę zminić kanał i wrócić do niego.

AC3 na TVN sprawdzone, napisy też (ładnie się prezentują, czytelna czcionka, nie ma problemów z ogonkami).

Odtwarza filmy zapisane w mkv, avi. Dźwięku DTS nie dekoduje (co zresztą napisano w instrukcji). Czasem ma problem z niektórymi kodekami (xvid). W każdym razie, x264 z dźwiękiem AC3 odtwarza bez problemu i to w jakości 1080p :) które ładnie skaluje po euro do 576i ;) jutro jak kupie drugi to podłącze go do monitora FullHD to sprawdzę czy faktycznie ma 1080p.

@Marx, podłączałem swój pendrajw 8GB sformatowany w NTFS (tuner ponoć obsługuje fat16/32, NTFS i chyba ext3) i chodzi bez problemu. Podłączałem swój dysk, 500GB, podzielone na 4 partycje (identyczne co do wielkości), każda w NTFS, działa bez problemu dostęp do wszystkich partycji jest. Jedyny minus, którego jeszcze nie sprawdziłem dokładnie, ale w ustawieniach jest limit wielkości nagrywania, który maksymalnie wynosi 4GB (ograniczenie FAT32), trochę mnie to nie pokoi gdyż skoro mam duży dysk w NTFS, to po co mi ten limit.

Zobaczymy, jak ojciec będzie często korzystać z TimeShift lub nagrywania to mu kupie drugi dysk, albo pendraka i po problemie.

Aha, nagrywałem Pudziana na KSW, wyszło że godzina nagrania to około 1.5GB, plik bez problemu można odtworzyć na komputerze(pokazuje rozdzielczość 720x576p 25 klatek na sekundę), nagrywanie w mts, nie sprawdzałem czy umieszcza tam też napisy i pozostałe ścieżki dźwiękowe (wtedy plik będzie większy).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Marx Do 2TB powinno obsługiwać bez problemów.

momus ten rozmiar do 4GB dotyczy pliku dla timeshiftu, żeby nie zapchać całego dysku.
AC3 i napisy z TVNu trudno żeby nie działały, lepiej sprawdź E-AC3 na TVP1 z MUX3.

Zablokowany