MANTA DVBT02

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: MANTA DVBT02

Post autor: momus »

Aha, dzięki za info z tym limitem.

Jutro jak kupie spróbuje w Łodzi jakoś mux-3 złapać, choć nie będzie to proste. W domu, gdzieś będzie ojcu służył aż TV nie padnie, mamy tylko MUX2, na MUX1 czekamy, MUX3 dopiero za jakieś 1.5 najwcześniej (20 maja 2013 wyłączenie analogu). Dlatego bawiłem się nim tylko jak byłem w domu przez chwile i ustawiałem go do jednego telewizora.

Wedle instrukcji, napisów na pudełku, obsługuje E-AC3 bez problemu, poza tym, gdyby nie obsługiwał musiałaby być stosowna informacja o niezgodności z polskimi wymogami, bez niej carrefour zapłacił by kare :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

momus pisze:gdyby nie obsługiwał musiałaby być stosowna informacja o niezgodności z polskimi wymogami, bez niej carrefour zapłacił by kare :)
Tak? To przypomnij im jeszcze że tuner powinien posiadać osobne wyjście analogowe audio stereo.
Którego ta Manta nie ma. (chyba że jest jakaś kolejna nowa seria)

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: MANTA DVBT02

Post autor: momus »

No nie ma wyjścia (żałuje trochę bo pod kino domowe bym podpiął).

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jest bodaj ustawa, która nakazuje sprzedawcy informować kupującego o wszystkich niezgodnościach z wytycznymi dotyczących urządzeń, za brak takiej informacji jest przewidziana jakaś tam kara.

W każdym razie, na pudełku jest napisane E-AC3, na stronie producenta też.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Jest ustawa, tylko jak zwykle u nas nie ma komu jej egzekwować.

Z wyjściem audio masz przykładowo Wiwy, Cabletechy, Strongi.
Wiwa HD90 to praktycznie klon tej Manty, z tym że według mnie Wiwa jest bardziej dopracowana i ma dodane to wyjście audio.

Możesz też kupić odpowiednie przejściówki/kable i "wyciągnąć" audio ze SCARTa.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: MANTA DVBT02

Post autor: momus »

To albo wyszedł jakiś nowy model, albo jestem ślepy, bo patrze teraz na stronę wiwy i wedle niej, jedyna różnica do tej manty to pilot (inny model) i wyświetlacz. Z tyły te same złącza co w Macie. Nawet OSD jest identyczne :D.

Ten tuner ma służyć tylko do momentu aż TV nie padnie (jego dni są już policzone). Ojciec jest zdecydowany kupić nowy TV, czeka tylko właśnie na zgon starego.

Ale jak teraz patrze inne zdjęcie to niby ma wyjście audio mini jack (3.5mm), widać wyszedł nowy model

edited:
to o wyciąganiu audio wiem, mam taką przejściówkę, podłączałem dźwięk z TV do kina (ino wyjście/wejście euro szału nie robi w tym TV, jak wspomniałem, czekamy na jego zgon, a zbliżają się pogody kiedy tvn, tv4 i puls zaczną być niewidoczne za dnia :D)

no i nie ukrywam że zależy mi na cenie, to ma być tylko przejściowe rozwiązanie, po kupnie nowego TV, tuner pewnie pójdzie do teściów brata, są mniej wymagający, mają SAT, więc im wystarczy, nawet nie zauważą braku tego wyjścia audio :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Mógłbyś mi napisać jaką wersję oprogramowania masz w tej mancie?
(możliwe że trzeba będzie zmienić język menu na angielski żeby wyświetliło pełną wersję oprogramowania - w polskiej może być obcięta końcówka)

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: MANTA DVBT02

Post autor: momus »

Niestety, zrobiłem zdjęcie pełnego oznaczenia, ale wywaliłem widać po tym jak sprawdziłem że na stronie na ma aktualizacji.

Nie mam dostępu do Manty, jestem od niej jakieś 40KM w linii prostej (ponad 60 drogami).

Ta pierwsza była brana z jakieś 2-3 tygodnie temu w Carrefurze w Bełchatowie (niechcący, ostatni dzień promocji).
Jutro będę miał drugi model to ci powiem, zapewne z tego samego sortu.

Pamiętam jednak, że czytałem że były dwie rewizje tego modelu, na pewno też się różniły pudełkami ;) ja mam tę drugą już (pomarańczowe pudełko)

P.S. nie trzeba zmieniać języka, domyślnym jest Polski, Manta to bodaj Polska firma i oprócz jednej literówki, wszystko jest ładnie po polsku i nie wymaga zmiany języka (znajomy pracuje w fabryce, odradza ich telewizory 3d ;) )
P.S.2 jest jakiś "cyfrowy doradca" (taka strona), na nim jest niby pdf z instrukcją, jest ona nieaktualna, stara do tego modelu co mam
P.S.3. przeczytałem do tego wpisy forum manty i tam sami moderatorzy jak i użytkownicy twierdzą że e-ac3 działa (ktoś słyszał dźwięk na wszystkich 3 ścieżkach na tvp), a bodaj do pierwszej rewizji tej manty wyszedł nowy soft, dostępny gdzieś na forach ;)

Edited:
Gdyby kogoś to interesowało to:
"Jeśli ktoś jeszcze nie odkrył takiej funkcji to w tunerach Manta (praktycznie wszystkich modelach) możliwe jest nagrywanie jednego programu i równoczesne oglądanie innego pod warunkiem, że program nadawany jest na tym samym multipleksie.
To znaczy na przykład jeśli nagrywamy film na Polsacie możemy jednocześnie oglądać TVN, ale nie możemy już oglądać TVP1, które znajduje się na innym multipleksie.", czyli wyjaśniło się moje domniemywanie, mogli by w takim razie PIP dorzucić ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Nie pamiętam jak dokładniej w tej Mancie jest, ale chyba jak jest ustawiony język polski to jak się włączy to okienko z werjsą oprogramowania to pisze "Wersja oprogramowania..." i to okienko jest za małe i nie mieście się cały numerek wersji. W angielskiej wersji jest "SW Version" i wtedy się mieści.

Ta Manta jest na MSD7818 więc E-AC3 powinno działać. Poprawka softu wyszła do Manty DVBT01, na starym chipie MSD7828, bo tam nie było obsługi E-AC3.

W każdym z tych tunerów jest taka możliwość, że można nagrywać i w ramach tego samego MUXu oglądać inny kanał. Z PIPem będzie gorzej, bo raczej chipset nie wyrobi ze zdekodowaniem dwóch strumieni.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: MANTA DVBT02

Post autor: momus »

Na początku tego wątku są zdjęcia pudełka. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że ja miałem inne, że na 100% jest na nim napis o obsłudze e-ac3, no i wpisy na forum manty to potwierdzają, potwierdzają też że były dwie wersje różniące się chipami/procesorami.

Jutro sprawdzę dokładnie tak jak piszesz tę wersję i napisze, podłączę też ją pod monitor FullHD zobaczymy jak sobie da radę. Coraz więcej będzie takich zabawek(biedronka też już ponoć z kimś podpisała umowę na tunery poniżej 100zł, ale z kim to nie wiem), ludzie będą szukać informacji. Ja sam czytałem ten wątek i też nie ma w nim wielu konkretów, szczególnie jeśli chodzi właśnie o e-ac3, działanie z monitorami LCD (gdzieś pisano o małym problemie z uruchamianiem, że monitor się wyłącza).

Jutro jak starczy czasu obfotografuje wszystko, będę mieć to cudo na własny użytek do soboty, to mogę potestować, bo w tomu to tylko podłączyć, pokazać do czego służy 3 pilot :D i tyle.

Edited:
Jednak zdecydowaliśmy się na Wiwe HD-90, chyba ciut lepsze wsparcie (niby są aktualizacje), no i wyjście audio, cena 20zł więcej niż ta Manta, no i wyświetlacz, (ciekawe czy się na stałe da włączyć zegarek)

hedoneman

Re: MANTA DVBT02

Post autor: hedoneman »

Witam,

Mam ten dekoder i mam problem. Mieszkam w Gdańsku (os.Żabianka), 4te piętro, blokowisko. Do Manty zakupiłem antenę wewn. Thomson ANT 1210 (max 20dB). Po podłączeniu sprzętu do mojego starego CRT: Samsung CW-21Z403N dekoder wyszukał w trybie auto 23 programy jednak żaden nie odbiera, tylko czarne tło i informacja "program zakodowany. Na pasku wyszukiwania widzę dobry sygnał mocy (ok. 80-90%) prawie na każdym odnalezionym kanale. Poza tym Manta podłączona do tv poprzez euro. I tak widzę że nie znalazł nazw programów a tylko np. " Test 18 TV Mobilna (LRV)" i kilkanaście tego typu oraz kilka typu "Unknown CHl001".

Nie wiem w czym problem, proszę o pomoc.

loleklolek

Re: MANTA DVBT02

Post autor: loleklolek »

Problem jest w antenie. Połóż ją na boku (przyklej do ściany) i jeszcze raz przeskanuj kanały i zobacz co wyszło.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MANTA DVBT02

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A wystarczyło poczytać forum...
Odbiornik nie znalazł programów naziemnej TV cyfrowej tylko mobilną TV Polsatu, której nie zdekoduje.
To nie problem odbiornika. Z taką anteną pokojową może być problem z odbiorem telewizji naziemnej. Jak napisał loleklolek, pokombinuj z różnym ustawieniem anteny. Jeśli się nie uda poszukaj innej anteny.

Na temat problemów z odbiorem w różnych regioanch jest cały dział na forum. Jest też dział na temat doboru anten. Tam będzie łatwiej uzyskać szczegółowe informacje.

hedoneman

Re: MANTA DVBT02

Post autor: hedoneman »

Zmiana położenia anteny nic nie dała. Jeszcze dziś skoczyłem do EuroAGD i przywlokłem kolejną antenę wewn.i ją od razu oddałem (Vivanco TVA302)- ta nawet tych testowych mobilnych kanałów nie znalazła mimo 46dB. Wymieniłem ją więc na zewnętrzną Vivanco TVA 500 (42dB) i jutro ją też oddam bo znalazła te mobilne zakodowane jak ta pierwsza wewn.Thomsona.

Okna mam (IV p. dziesięciopiętrowca) z dokładnie drugiej strony w stos.do nadawanego sygnału z Chwaszczyna, nie ma możliwości bym skierował jakąkolwiek antenę w kierunku masztu nadającego sygnał (odległość 18km). Chyba się poddam bo nie mam pomysłu, sprawdziłem co mogłem na dzisiaj...

Co tu można w tej sytuacji zrobić? Dodatkowo nawet porządnego balkonu nie mam by coś większego zainstalować, drzwi są ale o balkonie jakby zapomnieli- urok kawalerek na Żabiance...

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: MANTA DVBT02

Post autor: momus »

A nie masz jakiegoś budynku by wykorzystać go i złapać odbicie z niego. 18KM to powinieneś spokojnie przez ściany coś złapać. Dziwne. Podawałeś częstotliwości mux'ów ręcznie??

Czy te anteny miały wzmacniacze?? jeśli nie to może warto by spróbować, jeśli tak, to głupie pytanie, ale czy zasiliłeś je?? wzmacniacz bez prądu działa odwrotnie, czyli blokuje.

Ew zajrzyj do działu z antenami i tam się popytaj, bo to dziwne, nie masz daleko a odbiór masz taki sobie, w sumie to nie masz odbioru..

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

hedoneman Weź kup normalną antenę, a nie te plastiki z napisem DVB-T.
Najlepsza byłaby kierunkowa zewnętrzna, ale skoro nie masz możliwości ustawienia jej w kierunku nadajnika raczej odpada. Chyba że próbować odbioru z odbić.

Jak masz możliwość pożyczyć i sprawdzić, są takie pokojowe anteny siatkowe - 1/4 "normalniej" anteny. To może w miarę dobrze odbierać u Ciebie.

hedoneman

Re: MANTA DVBT02

Post autor: hedoneman »

Dzięki. Kupiłem w końcu porządną antenę DIGIToptima IQ Telmora ( http://www.telmor.pl/Anteny/DIGIToptima ... _antena_TV ) i wszystko działa jak powinno. Nie wiem jak i komu działają te wewnętrzne bo mi w ogóle. Ściąga mi nawet tvp info olsztyn. Dobry sprzęt i łatwy w montażu, 5 minut i za oknem sobie mieszka. Ściąga mi wszystkie muxy, naliczyłem 19 programów. Mogę polecić bo na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

No widzisz, dobra antena i wszystko działa.
Pokojowe anteny też można trafić dobre, ale na pewno nie te plastiki co jedynie ładnie wyglądają.

D-D
Posty: 22
Rejestracja: 6 maja 2012, o 15:43
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn (Łazy)

Re: MANTA DVBT02

Post autor: D-D »

@GUTEK@ pisze:Jak szukasz czegoś taniego to masz w Tesco Stronga Prima V za 95zł. Pilot taki sam co w Mancie, aktualizacje oprogramowania będą niedługo.
Kupilem tego Stronga PrimaV... ale nie wiem, czy nie powinienem byl kupic jednak Manty DVBT02 (BTW: bywaja juz w marketach w promocji za niecale 100zl).

Co mi lezy na watrobie ;) opisalem szerzej w tym watku, natomiast chcialbym sie tutaj jeszcze zapytac, czy moze robil ktos porownania Primy V i DVBT02 pod wzgledem radzenia sobie ze slabszej jakosci sygnalem z anteny i czy moze wlasnie Manta DVBT jest bardzej "czula" ;)?

Bo jesli by tak faktycznie bylo, to moze zwrocilbym te Prime V i kupil DVBT02. W sumie bardziej zalezy mi na wiekszej czulosci niz na roznych innych "bajerach" (zwlaszcza tych rzadko- albo w ogole nie uzywanych). Wspominam o tym na wypadek, gdyby sie ew. mialo okazac, ze DVBT02 ma pod innymi wzgledami jakies mniejsze mozliwosci czy mankamenty w porownamiu do PrimaV.

dittohead

Re: MANTA DVBT02

Post autor: dittohead »

Posiadam dekoder Manta DVBT02 od kilku dni. Na początku wszystko cacy, instalacja bez problemu i ogólnie jak za taka cenę to sprzęt mi odpowiada. Po dwóch dniach użytkowania pojawił się pewien problem, mianowicie zaraz po włączeniu dekodera zaczyna się okropne szumienie. Czasami przechodzi na 15 minut czy godzinę ale jak już nastąpi to prawie nic nie słychać. Zastanawiam się czemu tak się dzieje i co można z tym poradzić. Ogólnie jestem zielony w takich kwestiach także jakby miał ktoś jakiś pomysł albo potrzebował więcej informacji to niech pisze.
Pzdr

cygan

manta DVBT02

Post autor: cygan »

Witam posiadam Dekoder MANTA DVBT02 i mam mały problemik....
ogólnie wszystko ok działa bez zarzutu ... mam 19 programów tylko po uporządkowaniu programów wg jakiegoś mojego schematu na następny dzień znów mam porozrzucane programy wg wyszukiwania. Czy mam coś przestawić w opcji sortowania aby programy mi się nie przestawiały ????
Z góry dzięki za odp.
Pozdr

Zablokowany