MANTA DVBT02

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: cignacy »

Spróbuj(zaraz po zniknięciu tego przewodnika) kilkakrotnie, w kilkusekundowych odstępach naciskać zielony przycisk.

katyxx

Re: MANTA DVBT02

Post autor: katyxx »

cignacy pisze:Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Zielony przycisk na załączonym pilocie? Innego nie widzę. Jeśli tak, to niczym to nie skutkuje. Poza tym to się dość szybko powtarza. Ekran z napisem Manta, na chwilę ciemniejszy obraz, przez ułamek sekundy widoczny ekran instalacyjny, znowu ciemno, Manta, ekran instalacyjny, itd. Wszystko w ramach może jakichś 10 - 15 sekund.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: cignacy »

Spróbuj podłączyć do innego telewizora. Czasem zdarza się taki telewizor, który przy ustawieniu sygnału z dekodera 16:9(moja nowa Manta miała takie ustawienie fabryczne) tak się zachowuje. Aby przestawić sygnał na 4:3 bez wstrojonych kanałów, musisz widzieć MENU dekodera, a na swoim TV tego nie masz. Poza tym nie wiadomo czy w Twojej kablówce są kanały DVB-T. Może być potrzebna antena zewnętrzna.

katyxx

Re: MANTA DVBT02

Post autor: katyxx »

Już wszystko ok. Byłam z dekoderem w sklepie. Sprzedawca sprawdził i u niego też nie działało. Uznał, że wadliwy. Wymienił mi na inny (ten sam typ) i już wszystko bez problemu działa. Dziękuję jednak za to, że ktoś się zainteresował i odpowiadał tutaj.

Gatsu

Re: MANTA DVBT02

Post autor: Gatsu »

Mam pytanie dotyczące odtwarzania filmów poprzez mante bez podłączania do niego kabla antenowego. Czy istnieje taka możliwość? Czy wręcz przeciwnie, muszę podłączyć antenę, bo nie będę mógł nic zdziałać.
Narazie ten dekoder chce używać jako odtwarzacz filmów (xvid, avi, mkv?, x264?).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Jak potrzebujesz odtwarzacz multimedialny to kupujesz odtwarzacz multimedialny, a nie tuner DVB-T z MOŻLIWOŚCIĄ odtwarzania plików multimedialnych.


Co do Twojego pytania, to tak, nie jest wymagany sygnał anteny, aby wejść i używać funkcji multimedialnych tunera.

Gatsu

Re: MANTA DVBT02

Post autor: Gatsu »

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Z tego co widzę, na ceneo, to odtwarzacze multimedialne są od 2 do nawet 5 razy droższe, niż ten prosty i tani dekoder :).

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: MANTA DVBT02

Post autor: Marx »

Tylko pewnie wygoda i użyteczność większa. Może rozważ jakiś tablet?

sadsag2
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2012, o 12:22
Odbiornik: Manta DVBT-02
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl / Tatarska Góra

Re: MANTA DVBT02

Post autor: sadsag2 »

Czy to normalne, że przy zmianie kanału na jakiś z trzeciego MUXu, obraz na chwile (ok. pół sekundy) się zamraża? :?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT02

Post autor: @GUTEK@ »

Przy MStarze to raczej nie występuje. Na Novateku tak jest że tuner wyświetli stopklatke po przełączeniu a dopiero gdy dostanie klatkę kluczową (czy jak to tam się zwie przy h264) obraz rusza.
Sygnał masz ok?

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

"Patent" na zapamiętanie Listy Stacji w Tunerze DVB-T

Post autor: andre »

Chyba jest tymczasowe rozwiązanie, jakby "Patent-lekarstwo" na zapamiętanie swojej wersji Listy Stacji TV, posortowanych dowolnie przez użytkownika tunera DVB-T.
Sprawdzony -póki co- tylko na tunerach Manta DVB-T02, ale w różnych lokalizacjach w Polsce, a więc może i na innych tunerach- też zadziała, póki nie znajdzie się inne rozwiązanie, w nowych oprogramowaniach na tunery mające obecnie "sklerozę" na Listę Stacji - albo nie nastąpią jakieś modyfikacje w sygnale DVB-T.
Szczegóły na forum Manty:
http://www.manta.info.pl/forum/dvbt02/t ... -softu/30/
Piszcie, podając markę tunera i lokalizację, jeśli ten "Patent Andreasa- nr 592013" -u Was też zadziała...

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: "Patent" na zapamiętanie Listy Stacji w Tunerze DVB-T

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Bardziej plagiat niż patent ;)
Od kilku tygodni w wątkach m.in. o odbiornikach Wiwa podawane jest naszym forum to rozwiązanie. Wystarczy nie dopuścić do automatycznego skanowania całego pasma i przez to ominąć mux-4 i po sprawie.

Jeśli już decydujesz się na napisanie takiego posta zamiast zmuszać ludzi do szukania odpowiedzi na innych forach, napisz o co chodzi w swoim poście.

andre
Posty: 30
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:14
Odbiornik: Manta DVBT02ver.2 + Manta DVB-T02ver.5 + Esperanza EV-101
Instalacja antenowa: Siatkowa+wzmacniacz i zamiennie zbiorcza- DVBT/SAT/R
Nadajnik - obiekt nadawczy: Błeszno/Wręczyca Częstochowa

Re: "Patent" na zapamiętanie Listy Stacji w Tunerze DVB-T

Post autor: andre »

JaroslawMroczkowski pisze:Bardziej plagiat niż patent ;)
Jeśli już decydujesz się na napisanie takiego posta zamiast zmuszać ludzi do szukania odpowiedzi na innych forach, napisz o co chodzi w swoim poście.
=======================
Na Forum Emitela http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=360 - podjąłem temat 22-8-2013, także na forum Manty i jestem autorem tego "patentu", a nie plagiatu. Wejdź w link do forum Manty i tam masz szczegóły mojego rozwiązania. Wątpię, aby to samo wqynalazł ktoś z WIWY, bo z WIWA też skarżyli się na tym samym wątku u Emitela, co ja pisałem na forum. Ważne że patent tymczasowo działa, a zaszczyty przypisz nawet sobie, jeśli Ci to potrzebne...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: "Patent" na zapamiętanie Listy Stacji w Tunerze DVB-T

Post autor: Jarosław Bałuka »

Gratuluję refleksu i nowatorskiego patentu, który w całości otrzymałeś ode mnie 27 sierpnia http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=360:
Jarosław Bałuka pisze:[...]
Proponuję w tunerze:
- znaleźć i wyłączyć opcję automatycznego segregowania kanałów wg LCN,
- zrezygnować z automatycznego wyszukiwania kanałów i przejść na ręczne programowanie wprowadzając numery kanałów w oparciu o wykaz emisji dostępnych w Częstochowie: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... misji-dvbt
Temat wyczerpany, wątek zamykam.

janekdz

Manta DVBT02 - problemy po aktualizacji oprogramowania

Post autor: janekdz »

Witam wszystkich forumowiczów

Mam problem z Manta DVBT02 nr seryjny DVBT02120246519 - oto cała historia:
Wgrałem do tunera nowy soft (ściagnałem wersje do DVBT02 bez SMD lub J w nazwie, wiec chyba dobry). Jednak po aktualizacji przestał działać pilot i przyciski na obudowie. W necie znalazłem info, że wgrałem złą wersje softu i że będzie działać pilot od Strong 8105. Udało mi się pożyczyć takiego pilota i rzeczywiście działa. Napisałem więc do manty prośbe o nowy soft, dostałem odpowiedz z nowym firmware, jednak próbując je wgrać wyskakuje mi "Software upgrade error"
Czy można w jakiś sposób wymusić aktualizację i sprawić, żeby stary pilot znowu zadziałał?
Z góry dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DVBMan2
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2013, o 14:06
Odbiornik: Manta DVB-T02
Instalacja antenowa: Zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wręczyca

Re: MANTA DVBT02

Post autor: DVBMan2 »

Jaki dysk USB 2,0/3,0 - tzn. o jakiej maksymalnej pojemności (2,5 cala i 3,5 cala) może obsłużyć Manta DVB-T02, kto to już przetestował? Czy dysk 2,5" 2TB-USB 3,0 jeszcze "pójdzie" z takim dekoderem?
Na stronie Manty, na forum Manty, w Instrukcji Obsługi - nie ma nic na ten temat?

maryann
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2012, o 13:51
Odbiornik: TS1050THD, Wiwy, Ipax401, T65, Goclever400
Instalacja antenowa: ASP4+SWA3+RTA140
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MANTA DVBT02

Post autor: maryann »

Jak na dziś wygląda sprawa firmware do tego modelu bez "J" ani "smd"?
Mam taki okaz i ma czułość pod zdechłym Azorkiem(na standardowej antenie inne dekodery 90%- Manta zero; na 'kosmicznie mocnej' antenie odbierają bez problemu tylko dwa MUX'y').
Wgrałem oryginał'2011 od Gutka, ale bez poprawy. A może od razu słać do serwisu?

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: MANTA DVBT02

Post autor: thompson »

Mam mantę DVBT02SDM... Niby dostałem soft z serwisu, ale po przewertowaniu tego wątku zastanawiam się czy po wgraniu nie przestanie działać mi pilot.
Czy pilot przestawał działać w przypadku: dla seryjnych NIE zaczynających się od DVBT02J... i DVBT02SDM...?
Czy jeśli okaże się, że to wersja nie tego modelu, można wgrać bez problemu poprawną?
Aha,razie czego mam pilot od Wiwy HD-90 ;)

Informacje:
MODEL: DVBT02ver.2
wersja softu: 11101.430585.1
wersja oprogramowania: 1.0

gosia45b

Re: MANTA DVBT02

Post autor: gosia45b »

Witam,
posiadam dekoder Manty, który jest podłączony do starego telewizora (kineskopowy), niestety od 28.04.2014 cos się stało i mam obraz wielkości 10 cm, który przechodzi przez środek telewizora (i jest to górna część obrazu, która wyświetla się na środku telewizora a górna i dolna część telewizora jest czarna). Nie znam się na takich sprawach i nie wiem czy to jest wina dekodera czy telewizora, bo nawet jak przełączam programy to nic nie widze, jak robie głośniej to też nic nie widze. Może ktoś jest w stanie mi pomoc.

Z góry serdecznie dziekuje.

tkm
Posty: 13
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 08:12

Re: MANTA DVBT02

Post autor: tkm »

Jeżeli menu telewizora (lub obrazek bez podłączonego tunera) wyświetla się normalnie winny jest tuner, jeżeli też w 10cm pasku winny jest telewizor

Zablokowany