DVB-T w laptopie

user

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: user »

Witam, jako że nie znalazłem takiego tematu ani informacji założyłem nowy temat.Planuję zakupić karte Express do laptopa oraz antenę do odbioru sygnału z nadajnika na Suchej Górze koło Krosna. Mieszkam w Tarnowie, odlegośc do nadajnika w lini prostej ok 67km. Na drodze brak wysokich przeszkód, jednak widoczności optycznej prawdopodobnie nie ma (za duża odległośc by to ustalić).Mam możliwośc umieszczenia anteny na wysokości 11 piętra. Proszę o informacje jaką karte wykorzystać i jaką antene zastosować, bo pewnikiem ta pokojowa nie złapie nic.PS. Czy są plany na uruchomienie testow DVB-T na nadajniku Zawada k. Tarnowa?Pozdrawiam


kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: kemi73 »

Ma dekodowanie H.264 więc wyglada na Ok co do audio to ciężko cokolwiek powiedzieć brak wzmianki o AC3 ale mpeg2 powinna mieć przynajmniej w moim volarze jest. Na razie odbieram sygnał z Suchej Góry w okolicach Gorlic na zwykłej antenie siatkowej ustawionej na Tarnów tyle że na razie nadają w mpeg2 przy mpeg4 może zrywać bo wymagany jest troche większy transfer. Ale ogólnie powinieneś przy zwykłej siatce ze wzmacniaczem odebrać sygnał s Suchej Góry.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: mm4738 »

TMam ta karte i bez problemów odbieram MPEG-2 i MPEG-4 (również TVP HD).Nie trzeba instalować żadnych dodatkowych programów.Odbieram programy w Rawiczu - z nadajników w Śremie,  Żaganiu i Lesznie.

user

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: user »

a nie wiecie czy na czas olimpiady bedzie syganl w hd z suchej gory? wg sat kuriera tak.http://satkurier.pl/news/41851/testy-tv ... b-t.htmlwg ludzi blizej zainteresowanych nie..moze wypowie sie ktos kompetentny?

user

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: user »

mm4738 czy mozesz zobaczyc gdzies do instrukcji czy karta odbiera dzwiek w AC3?

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: mm4738 »

na moją wiedzę nie odbiera. Mi nie udało się odebrać dźwieku AC-3.

user

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: user »

kurcze to szkoda kupowac..dzieki za info..a moze ktos zna jakas karte ktora odbiera mpeg4/ac3 ?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: kemi73 »

No nie tak do końca szkoda bo dla karty nie ma znaczenia jaki to sygnał musisz tylko zmienić oprogramowanie które umożliwi Ci wybór odpowiedniego kodeka. Ja osobiscie proponuje AltDVB u mnie Averka Volar HD działa na tym sofcie i bez problemu odbieram AC3 z mpeg4. Oczywiście będziesz musiał doinstalować dekoder AC3 ale to raczej nie powinien być problem.

user

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: user »

jaki masz dokaldnie model tego tunera? na usb to jest?

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: mm4738 »

Dokładnie tak jak pisze kolega kemi73.Producent karty tez często zmienia soft, więc może doda AC-3.Karta świetnie radzi sobie z softem alternatywnym.np. DVB Viewer

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: kemi73 »

Dokładnie jest to model na USB AverTv Hybrid Volar HX i działa chyba najlepiej jak na razie na AltDVB jedynie co musialem zrobić to pobawić się kodekami ale za to radzi sobie na P4 1,7Mhz na orginalnym sofcie troche przerywało.

almgren

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: almgren »

Mam pytanko do kemi73. Mam ten sam odbiornik na USB i zainstalowalem AltDVB ale nie wiem jak ustawic oprogramowanie. Wykrywa programy (Krzemionki) ale jest tylko glos. Jak to wszytsko skonfigurowac (H.264 i dalsze ustawienia). Bede wdzieczny za wszelakie porady. Dla ulatwienia podaje meila almgren@poczta.fmDzieki

efward

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: efward »

Previously Jan wrote:[quote]jaki masz dokaldnie model tego tunera? na usb to jest?
[/quote]

efward

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: efward »

mam pytanie? czy ta karta avermedia slim jest odpowiednia w końcu do odbioru programów z suchej góry?bo zamierzam taką kupić. proszę o poradę.[quote]
[/quote]

user

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: user »

tak jest dobra. wlasnie ogladadam olimpiade w hd za jej pomoca polecam

efward

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: efward »

dziękuję. ale mam jeszcze pytanie: czy obraz jest lepszy ten HD  w stosunku do do DVB zwykłego  i  analogu i czy ja mając kartę zintegrowaną GMA 900 256 Mbt  core 2 duo 1,73   będę odbierać HD?jest też transmisja HDTVP na  www.itvp.pl  czy  na karcie tv jest lepsza jakość odbioru?

user

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: user »

w hd jest tylko jeden kanal - tvphd. nie ma porownania do kanalow zwyklych czy nawet do dvd. powinienes spokojnie na tym sprzecie ogladac hd.

efward

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: efward »

witam !karta jeszce nie dotarła.ale czytałem na pocz. forum .....czy potrzebna jest jakaś specjalna antena?nadmieniam że w lini prostej mam ok 65km.

efward

Sprzęt do DVB-T na laptopa

Post autor: efward »

sprawa anteny nieaktualna. na pocz forum jest o tym mowa dokł. niedoczytałem . zamówilem i czekam z niecierpliwością na kartę.

Zablokowany