FERGUSON ARIVA T65

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Ale dlaczego miga zielona i to nieregularnie to nie wiem. Co do softów to pewnie masz rację ale pytanie było czy się różnią. Wyświetlaczem no i może przyciski muszą być wysterowane. Ale podejrzewam, że po wgraniu zamiennie może by chodziło-nie będę jednak ryzykował. Wgrałem właśnie soft 20 no i z zegarem faktycznie to samo 8 godzin do tyłu przy ustawieniu nagrywania harmonogramem. Po skasowaniu harmonogramu czas prawidłowy. Wkurza mnie jeszcze długi czas czekania na zmianę kanału i długi czas napisów informacyjnych po zmianie kanału. Można co prawda wyłączyć je EXIT-em no ale trzeba go trafić co jest trudne do póki się nie opanuje dobrze pilota.

logo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: logo »

Kilkanascie postów wcześniej postów pytałem o podłączenie przez HDMI (przy okazji wielkie dzieki za odpow :) ) Wszystko prawie działa bez zarzutu. Obraz dżwięk ok.
Ale, no właśnie ALE prawie.

Po 3, 4 dniach użytkowania coś piszczy,bzyczy kiedy dekoder jest wyłączony ( a podłączony do sieci)(wcześniej tylko czytałem posty na temat tego NIEZWYKŁEGO DŻWIEKU i cieszyłem sie że mnie to nie spotkało)
2 razy następnego dnia (bez odłącznia od sieci) menu nastepnego dnia było w jęz angielskim i w ustawieniach przestawiło z 1080 na 720 rozdzielczosci.
Moje oprogramowanie ( nie znam się na tym :? )
v1.004
wersja oprogramowania A1 007818 2011 0927 - 180022

Moje pytanie jak sobie poradziliscie z tym piskiem :?: :!: :?:
Tak naprawdę nikt nie napisał jak rozwiązał problem.
Ktoś wczesniej napiasł, że po zmianie oprogramowania na nowszy soft z ,,tajemniczym zegarem", kiedy jest włączony na Standbye nie piszczy czy to prawda?

Co należy zrobić?
Czy wgranie nowego softu pomoże?(jeśli tak to którą wersję)
Czy oddać do serwisu?
Czy .....wyrzucić przez...., bo zaczyna mnie to trochę irytować
(dekoder ma służyć do oglądania anie do kombinowania :x )
Może coś poradzicie rozsądnego

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Na stronie http://www.ferguson-digital.eu w zakładce POBIERZ i ODBIORNIKI TELEWIZJI NAZIEMNEJ (DVB-T) oraz ARIVA T65 masz nowsze softy. Spróbuj wgrać na razie 1.013 a ewentualnie dopiero 1.020. Zegar jest dopiero od 1.016. Natomiast odnośnie tego piszczenia to wiem tylko tyle co czytałem na forum. Ja mam około miesiąca i na razie odpukać nie piszczy. Jeśli to prawda, że to przetwornica to nic nie zrobisz.Może ktoś inny Ci więcej pomoże.

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

@GUTEK@ pisze:Tego leda od standby podejrzewam że nie da się całkiem wyłączyć. To zapewne zrobione tak że pod jakieś wyjście w chipsecie jest podpięty tranzystor który przełącza czerwony/zielony.
Bez ingerencji w hardware nie da się zrobić by wcale nie świeciła. Tak jest w każdym tunerze.

Według mnie softy T55 i T65 powinny zamiennie działać. Jedynie co to po wgraniu softu z T55 do T65 pewnie nie będzie działał wyświetlacz bo nie ma w sofcie modułu do obsługi wyświetlacza.
Nie wiem co jest grane, ale u mnie w 16-ce dioda nie zielona nie miga, na początku migała a coś musiałem przestawić w menu i teraz nie miga, no wiecie w tych softach zdarzają się cuda. hahaha

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Sprawdzałem na 2 tunerach. U mnie na 16 i obecnie na 20 jak jest zegar w stand-by to świeci czerwona i miga a raczej "mryga" zielona ale nie jest to "mryganie" o jakiejś stałej czasowej tylko różnie. U sąsiada na 16 jest to samo.

scoob

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: scoob »

gutek: jeżeli to operacja nieinwazyjna, mógłbym spróbować zgrać soft 1.001 - ale niestety tylko w takim przypadku - tuner kupiłem rodzicom, wolałbym im nie zmieniać softu biorąc pod uwagę, że różne rzeczy z nowszymi wersjami się dzieją...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

scoob
mam to za sobą i nic nie bolało :lol:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

snykwa a czy przypadkiem ten zielony led nie miga gdy włączone jest OTA?

scoob soft 1.001 już mam zgrany.

logo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: logo »

Ponowiam moje pytanie jak sobie poradziliscie z tym piskiem
Tak naprawdę nikt nie napisał jak rozwiązał problem.
Ktoś wczesniej napiasł, że po zmianie oprogramowania na nowszy soft z ,,tajemniczym zegarem", kiedy jest włączony na Standbye nie piszczy czy to prawda?
Co należy zrobić? Czy jak jest soft z zegarem w standbye to nie piszczy
Czy wgranie nowego softu pomoże?(jeśli tak to którą wersję)
Czy oddać do serwisu?
Czy .....wyrzucić przez...., bo zaczyna mnie to trochę irytować
(dekoder ma służyć do oglądania anie do kombinowania )
Może coś poradzicie rozsądnego
:cry:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Z tym piszczeniem nic nie zrobisz sam. To któraś cewka w przetwornicy. Możesz ją próbować czymś zalać, ale wtedy stracisz gwarancję.

W softem programowo tego nie rozwiążesz. Może być jednak taki przypadek że przy włączonym zegarze nie piszczy. Po prostu zmienia się obciążenie zasilacza, zmienia częstotliwość na tej cewce i przestaje piszczeć.

logo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: logo »

Dzięki za odpowiedż.
Może ktoś jednak próbował z tym zegarem. Mówisz, że zmienia się obciążenie zasilacza :idea: zwsze jest to jakieś rozwiązanie.
Czy inne dekodery mają inne rozwiazania, że nie piszczy, czy inną jakość wykonania. :?:

Uparty jestem Piotrp68, Zygmunt, i wielu innych jak rozwiązaliście ten problem :?:

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygmunt »

Jeśli chodzi o piszczenie, to u mnie go nie ma jak mam włączony zegar w trybie stand -by. Jak zegar jest wyłączony to piszczenie jest. (Aktualnie mam wersje oprogramowania
nr 20)

A Swoja drogą ..to Ferguson powinien coś zrobić z tym. :/
Taka Wiwa jak pilot był totalnie do bani dla starej hd-100 to wymiana była na lepsze
(fakt ze trzeba było dyche stracić).

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

@GUTEK@ nie mam włączonego OTA. A czy przez OTA są aktualizacje?
Czy ktoś wie jaką obciążalność ma USB.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Aktualnie przez OTA nie ma u nas żadnych aktualizacji. Jak/jeśli dystrybutorzy wyłożą pieniążki to dopiero będą, więc nie liczyłbym zbytnio na to.

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: don707 »

sem pisze:Do T60 już ponad rok mam dołączony dysk WD USB3 500GB zasilany z tunera i nic złego się nie dzieje.Przed zakupem dzwoniłem do Fergusona.Robili testy z Samsungiem i ten zalecali bo sprawdzony ale WD to WD.Jest tylko jeden problem,nie skasuje wielogodzinnego nagrania/>5godz około/.Brakuje wydajności prądowej i tuner się zresetuje zamiast skasować nagranie.Praktycznie nie ma tak długich programów a zawsze możemy skasować plik na komputerze.
"Robili testy z Samsungiem i ten zalecali..." i co "ten" to znaczy Samsung czy twój WD :?:
Mam samsunga 2,5" 320GB FAT32 i nie działa, pendrive działają, ktoś miał podobny problem :?:


Soft T65 1.004

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

don707 pisze:
sem pisze:Do T60 już ponad rok mam dołączony dysk WD USB3 500GB zasilany z tunera i nic złego się nie dzieje.Przed zakupem dzwoniłem do Fergusona.Robili testy z Samsungiem i ten zalecali bo sprawdzony ale WD to WD.Jest tylko jeden problem,nie skasuje wielogodzinnego nagrania/>5godz około/.Brakuje wydajności prądowej i tuner się zresetuje zamiast skasować nagranie.Praktycznie nie ma tak długich programów a zawsze możemy skasować plik na komputerze.
"Robili testy z Samsungiem i ten zalecali..." i co "ten" to znaczy Samsung czy twój WD :?:
Mam samsunga 2,5" 320GB FAT32 i nie działa, pendrive działają, ktoś miał podobny problem :?:


Soft T65 1.004
Mój Samsung 320 GB 2.5" na NTFS działa dobrze. Może zmień softa na 1.013

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sem »

Testowali tuner z Samsungiem 500GB 2,5" na NTFS USB2 bez własnego zasilania i pracował bez problemu.Ja kupiłem WD ze względu na USB3 i niski pobór prądu.

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: don707 »

Uzupełnię: dysk 2,5" Samsung S2 USB 2.0 320GB FAT32, 5V, 0,85A. Po podłączeniu zasilanie wygląda na ok, wykrywa urządzenie, ale nie działa.
Nie za bardzo chcę wgrywać soft, bo się naczytałem ile to problemów rozwiązuje ile nie rozwiązuje, a ile nowych problemów przybywa. Zdecydowałbym się na wgranie, ale jak byłaby kopia v1.004 bo jak na razie wad nie znalazłem (bez zegara da się żyć)
Na stronie @GUTEK@-a http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm nie widziałem tej wersji. Coś czytałem że @GUTEK@ ma jakiś sposób na zgranie tej wersji na dysk, ale nie doczytałem w jaki sposób. Mogę spróbować zgrać mój soft, ale jak :?:



PS: Podłączyłem HUB-a (posiada bez sensu 2 diody LED),a do niego podłączyłem dysk i pendrive, po dysku było widać że zasilanie nie domaga. Następnie podłączyłem 2 pendrive: pojawiło się menu wyboru z dwoma urządzeniami. Następnie podłączyłem 3 pendrive i w menu nadal dwa urządzenia, z 4 pendrive-ami to samo.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

S2 PORTABLE 320GB P/N:HXMUO32DA/G2 2010.9 RATED +5V 0,85A. SAMSUNG 2,5". Spisałem Ci dane z mojego dysku. Jedyna chyba różnica to jest sformatowany na NTFS. Na 1.013 i 1.016 działał. Dzisiaj podłączyłem go na 1.020 i nagrałem z POLSATU trochę materiału oraz odtworzyłem. Bez zarzutu. Dodam, że mam wolnego tylko 44,73 MB a więc dysk jest prawie pełny. Może spróbuj sformatować na NTFS jeśli możesz a może musi być wyższe oprogramowanie? Nie wiem. Może ktoś inny coś doda.
Mam jeszcze takie pytanie. Czy nowsze softy są gorsze od np. 1.001 czy 1.004? Myślę, że mają błędy ale ogólnie są chyba lepsze.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

1.020 Daje rady. Nagrywanie działa bezbłędnie. Cyfrowe ścieżki Dolby i DTS puszcza ładnie po HDMI. Poprawią czytanie napisów z txt oraz bzikujący zegarek na wyświetlaczu przy zaprogramowaniu PVR a będzie idealnie.

Zablokowany