FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

Ja chętnie zobaczę.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

zawsze urywek możesz wrzucić :D

bondd

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: bondd »

Podaję link do mojego nagrania : https://www.youtube.com/watch?v=t7lLVbTX-50

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

trafiłeś z nagraniem :D
"otwarcie marketu - obniżka dekoderów dvb-t" :lol: :lol: :lol:

bondd

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: bondd »

Hehe ja nie mam żadnych reklam na youtubie, bo używam Adblocka to nie ujrzę.

Ps

Jak wiadomo youtube też kopie jakość a więc podaję link do bezpośredniego niekonwertowanego pliku .mts

http://speedy.sh/XeT5s/TVN-HD-04212012-1509.mts

Do odtwarzania polecam SplashLite

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

m@rtops pisze:"otwarcie marketu - obniżka dekoderów dvb-t" :lol: :lol: :lol:
bondd pisze:ja nie mam żadnych reklam
wszystko w porządku ;)
odniosłem się żartobliwie do sceny ze "Shreka" :lol:

Awatar użytkownika
rado25
Posty: 35
Rejestracja: 15 grudnia 2011, o 22:16
Odbiornik: Wiwa 100New90New50New102 MC,FERGUSON ARIVA T65,DVB-T(USB)n
Instalacja antenowa: instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa-Raszyn

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rado25 »

Czy można coś zrobić z samoistnie przesówającymi się programami mam orogramowanie v1.026?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

wszystko zależy jak układasz listę
ale po zmianach (grzebaniu) przy nadajniku lista się "sypie"
może to być coraz częstsze (od 1 czerwca mux 1 rusza z wielu nadajników)


Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

ciekawe z jakim softem go wystawili :?
może da się kupić taki dopieszczony egzemplarz z targów :D
nie sądzę aby ryzykowali zawieszenie lub inne niespodzianki które niejednokrotnie mają zgłaszane na swojej stronie :shock:
no ale jednak złoty medal ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Według mnie na tych targach na pewno były lepsze tunery niż ten Ferdek do takiej nagrody (i nie nie mam tu na myśli WIWY!, bo zaraz ktoś się odezwie).
Nie wiem kto i na jakich zasadach je przyznaje, ale nieraz dostają je sprzęty które mimo to są niedopracowane. Przykładowo we wcześniejszych latach podobne wyróżnienia/nagrody dostały "stara" Wiwa HD80 oraz TechniSat DiGYBOXX T4.

Jedyny tuner który zgadzam się że zasługiwał na nagrodę to Maximum T-102 na targach SatKrak.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sem »

Bo to są przetargi nie targi.

bondd

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: bondd »

Macie jakieś problemy z proporcjami obrazu na fergusonie t65 ??? Za nic nie mogę ustawić odpowiednich proporcji obrazu, wydaje się być mocno rozciągnięty w pionie. TV 32" LCD. Ustawienie TV 16:9 na fergusonie Auto.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

to zależy na jakim kanale (tv6,atm - to nie są programy do ustawiania formatu)
masz auto to taki masz przekaz - zmienisz format będziesz go miał na sztywno na wszystkich kanałach
i już ;)
jeżeli zmienisz format na filmie z pena to zmienia się on również w tv mimo że menu dekodera pokazuje np."auto" - należy ponownie ustawić pożądany format pilotem :D

partyzant_x

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: partyzant_x »

U mnie jedyne ustawienie, które faktycznie działa jak AUTO to 4:3 LETTERBOX. Na tym ustawieniu nie mam żadnych problemów z obrazem czy to w tv czy na filmach z dysku, na innych ustawieniach obraz się wykrzacza.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

don707 pisze: A niby ty przeprowadziłeś ankietę i twierdzisz że tak nie jest :?:
nie skomentuję tego ...
To są moje przypuszczenia. Po postach to można odnieść wrażenie że wszystkim jest potrzebne i niezbędne DTS, to raczej Ty się sugerujesz postami, tu nawet promil użytkowników T65 sie nie udziela. Nadal twierdze że że 99% jak nie więcej, nie interesuje DTS.
możesz sobie przypuszczać, do tego masz prawo, możesz nawet twierdzić ze 99% użytkowników nie interesuje DTS, ale przyznaj mi rację, że użytkownicy którzy potrzebowali DTSa kupili właśnie ten tuner, reszta prawdopodobnie wzięła dla samego DVB-T.
Choćby z tego powodu że DTS praktycznie występuje tylko w plikach mkv, gdzie przy tak dobrym dźwięku jest duża rozdzielczość obrazu (1080p, 1080i, 720p). Mało który posiada LCD fullHD, większość ma CRT, więc jaki jest sens ściągania (legalnego oczywiście) filmu (kilka GiB) mkv z dużą rozdzielczością,
no i znowu podajesz coś czego nie sprawdziłeś, ja natomiast znalazłem ankietę z której wynika, że więcej ludzi ma inne Telewizory niż CRT http://nt.interia.pl/tylko-u-nas/ankiet ... ki,18753,1
35% kineskopowy, reszta LCD, LED, 3D, Plazma. DTS występuje w mkv, w BD, HDVD.
Jeśli ktoś ma telewizor o przekątnej 32 cale lub nawet większa to chyba logiczne, że woli oglądać film w jakości HD a nie SD. Nie powiem, że nie ma XViDów hd, bo owszem są, ale jest ich zdecydowanie mniej (niestety źródła ci nie pokażę bo to niezgodne z regulaminem tego forum). Co do "legalnego oczywiście" to ludzi prywatna sprawa co oglądają i z jakich źródeł.
skoro na takich ekranach różnicy nie ma w porównaniu z xvid, a pliki avi(xvid) mają dźwięk w mp3, lub DD. Po za tym po co ci DTS odtwarzane na sprzęcie stereo.
mi chodziło głównie o to, żeby oglądać film w wysokiej jakości obrazu i mieć jakikolwiek dźwięk, na przyszłość odkładając zakup amplitunera i myślę, że wielu z was tak właśnie zrobiło
Anduraki pisze: Gdyby 99% użytkowników nie interesował DTS to można to odnieść do tego, że te 99% użytkowników nie interesuje wbudowany player, bądź oglądanie jakiś 80% filmów(taak większość filmów MKV ma dźwięk w formacie właśnie DTS) w MKV
Nie można tego odnieść, bo większość plików video, a nawet więcej niż 99% jakie się odtwarza są bez DTS. Popularniejsze to xvid, divx, mpeg, wmv, H.264/MPEG-4 AVC, flv
Przeczytaj co podkreśliłem, a przy okazji matury - potrenuj czytanie ze zrozumieniem.
Znowu stwierdziłeś co jest popularniejsze od czegoś nie podając źródła.
http://swiat.ankiet.pl/ankieta/148/Ktor ... epszy.html
Xvid, divX, H264, mp4, rmvb, ... w takiej kolejności.
Anduraki pisze:...
A ostatnio zmienili specyfikację - co oznacza, że jako producent zerwali umowę z klientami - towar jest niezgodny z umową...
Jak kupowałeś z softem 1.001, czy tam 1.004 to DTS był, nikt Cie nie zmuszał do aktualizacji, jeśli nie było to wgraj soft 1.013 i tam jest DTS, czyli towar zgodny z opisem.
OK, ale w prawie jest coś takiego jak "wsparcie produktu", udoskonalają produkt poprawiając błędy, osoba która chciała by korzystać z DTS traci wsparcie wraz z ostatnią wersją zawierającą DTS, chyba, że równolegle rozwijają dwie wersje.

Przykładowo 1.013 ma DTS, 1.023 nie ma DTS ale ma dodatkowe bajery i poprawione błędy w stosunku do 1.013, mogliby poprawić 1.013 nie dając nowych bajerów po prostu naprawiając istnjejące błędy.
Osobiście też bym wolał żeby był DTS na stałe dekodowany przez tuner, lepiej mieć niż nie mieć. A najlepiej jak już pisałem wcześniej, niech udostępnią program do edycji FW.
no nareszcie mogę się z Tobą zgodzić ;]
A Ty to jakimś autorytetem w tej dziedzinie jesteś że im doradzasz i coś proponujesz :?: Dzwoniłeś do nich, czy anonimowego e-maila posłałeś :?:
Anduraki pisze: ...Jak na razie brak odezwu jest.
Napisz to na maturze.
nie wiem za bardzo jak mail miałby być anonimowy - zwłaszcza, że użyłem maila w którym podpisuję się moim imieniem i nazwiskiem, próbowałem się z nimi kontaktować telefonicznie, ale niestety bezskutecznie, system wsparcia telefonicznego jest do kitu, bo jeśli konsultant jest zajęty to rozłącza cię(taak nie ma kolejki, dzwonisz do momentu, aż ci się uda i za każdym razem musisz słuchać około 40 sekund instrukcji co naciskać żeby połączyć się z właściwym konsultantem) i ponosisz koszty, do tego dochodzi fakt, iż kiedy bym nie zadzwonił to konsultant jest zajęty. W ten sposób mogę dzwonić cały dzień i się nie dodzwonić i wydać xxx zł na tak zwaną "wolną linię".

odnośnie docinki na temat "odezwu" to zauważ, że litery są tylko zamienione kolejnością, każdemu może się zdarzyć zwłaszcza tym którzy piszą szybko, maturę robiłem ponad blisko 7 lat temu więc oszczędź sobie takich komentarzy.

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

partyzant_x pisze:jedyne ustawienie, które faktycznie działa jak AUTO to 4:3 LETTERBOX
Chyba wszystkie Arivy mają drobne błędy w softach:
AUTO w T50 nazywa się: 16:9
AUTO w T60 nazywa się: 16:9 Wide Screen

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

w t65 dostępne formaty to:
16:9 panoramiczny,auto,16:9 pilarbox,16:9 rozciągnięty,4:3 letterbox,4:3 rozciągnięty,4:3 pełny

bondd

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: bondd »

To co zmieniacie format obrazu za każdą zmianą kanału... ? Jakiego formatu używacie w telewizorach LCD 32"(FullHD) np. dla programu TVP 1 ???

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

Ja w telewizorze i Arivach mam ustawione AUTO, nie lubię "szerokich mord" na starych filmach z proporcjami 4:3, przy takich filmach mój sprzęt włącza pasy po bokach, np: w filmie "Moda na sukces". :lol:
Z tym że ustawienie automatycznej zmiany proporcji w Arivach inaczej się nazywa, tak jak pisałem wyżej.

Zablokowany