FERGUSON ARIVA T65

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

Wam też się przestawiają kanały na liście co kilka dni? Moja matka chciała rozwalić ten dekoder o ściane. LCN mam wyłączony.

Oddawać urządzenie do serwisu?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

problem jest też na stronach innych dekoderów
powoli przystosowują się do włączania mux 1
dlatego gdy coś ruszą w mux3,mux1 to lista samoczynnie się przestawia

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Dawid92 pisze:filmy odtwarzane z USB po 1h53m (można przewinąć do 1h53) samoczynnie się wyłączają,
dziwne,jeszcze takich cudów nie było(przynajmniej tu się z tym nie spotkałem)-sprawdzę u siebie -na razie mam jeszcze 1.024
md222 pisze:Witam. Przymierzam się do zakupu tego tunera i mam pytanie czy ktoś podłączał go do monitora z głośnikami. Jeśli tak to czy nie było problemu z dźwiękiem po HDMI? Domyślam się że w takim przypadku trzeba ustawić w tunerze "hdmi pcm".
poczytaj w tym wątku -masz więcej szczegółów na temat dźwięku i obrazu
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=2706

edit
jak u was z czasem w epg (czy w menu "strefa czasowa"-"auto" pokazuje dobrze?) :?

md222

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: md222 »

m@rtops pisze:
md222 pisze:Witam. Przymierzam się do zakupu tego tunera i mam pytanie czy ktoś podłączał go do monitora z głośnikami. Jeśli tak to czy nie było problemu z dźwiękiem po HDMI? Domyślam się że w takim przypadku trzeba ustawić w tunerze "hdmi pcm".
poczytaj w tym wątku -masz więcej szczegółów na temat dźwięku i obrazu
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=2706
dzięki m@rtops za linka ale niestety nie ma tam póki co nic na temat mojego pytania bo i wątek trochę na inny temat.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

no to trudno :D

edit
pobudziłem rodzinkę przy odpinaniu dekodera :? -ale trudno
podłączyłem go hdmi do monitora LG flatron M2094DJ (z tunerem tv) i dźwięk zarówno rgb jak i pcm bez zarzutu
nawet nie sądziłem że tak fajnie odbiera :shock:
chyba sprawię tu córce dekoder do pokoju bo analog trochę kuleje a cyfrowa lux (przez ten monitor przynajmniej odpadł mi dodatkowy tv :lol: )

nokusia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nokusia »

m@rtops pisze: jak u was z czasem w epg (czy w menu "strefa czasowa"-"auto" pokazuje dobrze?) :?


Ja musiałem niestety ręcznie ustawić z AUTO, na Strefa Czasowa GMT +2 .

Samo AUTO do końca nie przestawiło godzinę o 1 w góre...

Dlatego i teraz w EPG jest już OK godzina ;)

Działa u Was w tunerze funkcja LCN - Logical Channel Number ? Bo u mnie kiedy tylko ją włącze,od razu tylko się zmieniają nr kanałów w tunerze na 831 ,905 itp, nie 1,2,3 itd.
Chyba u mnie wszystko z tą numeracją kanałów w LCN jest od mojego usługodawcy kablówki ;)
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, o 09:11 przez nokusia, łącznie zmieniany 1 raz.

kajak1001

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kajak1001 »

Wielkie podziekowanie dla "m@rtops" i dla "zener82". Usunięcie pina nr 8, rozwiązalo problem z przełączaniem. Nie wyrywałem pina tylko rozebrałem kabel euro i uciołem wspomniany pin. Faktycznie przy zmianie kanału a zwlaszcza na tvn 7, wystepuje pikselowanie, i jest spadek mocy i przezucza na analog. Usuniecie pina rozwiązalo problem calkowicie. Jak sie pojawia jakies nowe problemy to dam znać.

kajak1001

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kajak1001 »

U mnie funkcja LCN działała poprawnie ale na sofcie 1.026. Jak jest wlaczona to 1,2,3, nie ma i dalej mux2. Moze wgraj nowszego softa.

nokusia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nokusia »

kajak1001 pisze:Dzieki za pomoc spróbuje, myslalem ze to jest wina oprogramowania lub tunera.Tak przez scart, ale jak właczam telewizor to zalącza sie to AV (automatycznie)
może ktoś wie dlaczego u mnie w starszym TV Daewoo właśnie nic nie reaguję na automatycznę włą. na euro ? Ręcznie muszę przełączyć pilotem od telewizora na AV.
Nadmienię także iż ,kiedy tylko tym samym kablem euro i tunerem Arivą podłącze pod inny telewizor /tez starszy Philips-a/ , to jest OK i automatycznie załącza się na AV sam ,po włączeniu tunera. :?
kajak1001 pisze:U mnie funkcja LCN działała poprawnie ale na sofcie 1.026. Jak jest wlaczona to 1,2,3, nie ma i dalej mux2. Moze wgraj nowszego softa.
mam też najnowszego softa ;)

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: don707 »

Może masz uszkodzone złącze scart, ale szybciej ten pin nie styka się, lub zaśniedział (w tv).

zener82

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zener82 »

U kogos tez wystepuje problem z czarnym ekranem przy zmianie proporcji pomiędzy 4:3 <-> 16:9 ? zauwazalne przy blokach reklamowych na Polsacie i TvPuls. I czy ariva wysyla sygnal telegazety przez scart do tv ?

nokusia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nokusia »

don707 pisze:Może masz uszkodzone złącze scart, ale szybciej ten pin nie styka się, lub zaśniedział (w tv).
Muszę mężowi o tym powiedzieć aby sprawdził... ;)
zener82 pisze:U kogos tez wystepuje problem z czarnym ekranem przy zmianie proporcji pomiędzy 4:3 <-> 16:9 ? zauwazalne przy blokach reklamowych na Polsacie i TvPuls. I czy ariva wysyla sygnal telegazety przez scart do tv ?
U mnie jest OK wszystko z obrazem jeśli nawet zmieniam proporcje pomiędzy 4:3 <-> 16:9 .Ariva także u mnie wysyła telegazetę do TV przez SCART ,poprawnie ;)
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, o 11:38 przez nokusia, łącznie zmieniany 1 raz.

zener82

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zener82 »

chodzilo mi o zmiane proporcji obrazu przez nadawce.

dziwne,bo mam telegazete tylko na tunerze,w tv brak

kajak1001

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kajak1001 »

W sprawie formatu obrazu, u siebie przestawiłem na AUTO, nic nie zauwazylem zeby sie coś działo z obrazem.

A jeśli chodzi o ten tv Daewoo , możesz miec uszkodzony wtykę kabla euro w tv, podobny problem mialem z dvd. Dlatego ci nie wykrywa nowego urzadzenia, jak masz jakies dvd lub inny dekoder to sprawdz ten telewizor. Jesli móweisz ze na philips jest ok, to wtyka na tv. Pewnie sie pin od przełaczania odłączył. (pin nr. 8)

A teletekst jest tylko na dekoderze (czerwony przycisk) jak ogladasz np polsat, na tv nie ma jak to mialo miejsce wczesniej z analogu. Dziwnie w tej arivie zrobione.

"nokusia"
W sprawie LCN jak wgralas nowego softa ten wspomniany 1.026, to zrobiłas przywruc ustawienia fabryczne?

nokusia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nokusia »

kajak1001 pisze: A jeśli chodzi o ten tv Daewoo , możesz miec uszkodzony wtykę kabla euro w tv, podobny problem mialem z dvd. Dlatego ci nie wykrywa nowego urzadzenia, jak masz jakies dvd lub inny dekoder to sprawdz ten telewizor. Jesli móweisz ze na philips jest ok, to wtyka na tv. Pewnie sie pin od przełaczania odłączył. (pin nr. 8)
Też mój męzulek stawia ze jest coś z gniazdem w środku TV nie tak.Bo od zakupu pare lat temu /bo to starszy model / to ani razu nie przypominamy sobie ,żeby było kiedyś EURO w nim użyte ,do jakiegoś podłączenia dvd,video itp.Dziadek ten telewizor używał tylko do oglądania programów :D


kajak1001 pisze: "nokusia"
W sprawie LCN jak wgralas nowego softa ten wspomniany 1.026, to zrobiłas przywruc ustawienia fabryczne?
Tak.Od razu kiedy tylko mąż wgrał najnowszy "sofcik" to ustawił od nowa na przywrócenia fabryczne .Oczywiście z stąd pobieraliśmy http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... Ariva-T65/ ;)
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, o 14:30 przez nokusia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

zener82 pisze:U kogos tez wystepuje problem z czarnym ekranem przy zmianie proporcji pomiędzy 4:3 <-> 16:9 ? zauwazalne przy blokach reklamowych na Polsacie i TvPuls.
Ten chipset tak ma, zmiana proporcji przez nadawców skutkuje mignięciem czarnego ekranu.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

nie do końca, tylko przy ustawionym auto, jak ustawisz na sztywno załóżmy 4:3 LB to nie miga

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Anduraki pisze:nie do końca, tylko przy ustawionym auto, jak ustawisz na sztywno załóżmy 4:3 LB to nie miga
Na 200% przy ustawieniu 4:3 LB też miga.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

nokusia pisze:może ktoś wie dlaczego u mnie w starszym TV Daewoo właśnie nic nie reaguję na automatycznę włą. na euro ? Ręcznie muszę przełączyć pilotem od telewizora na AV.
jest jeszcze opcja że tv nie ma tej funkcji i trzeba ręcznie :D
kajak1001 pisze:A teletekst jest tylko na dekoderze (czerwony przycisk) jak ogladasz np polsat, na tv nie ma jak to mialo miejsce wczesniej z analogu. Dziwnie w tej arivie zrobione.
czemu dziwnie - jak chcesz mieć telegazetę z analogu?
oglądasz przecież kanał cyfrowy przetworzony przez dekoder to i telegazeta jest nadawana cyfrowo

DVBManiak

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DVBManiak »

Z tym włączaniem automatycznie AV to na pewno TV. Ale większość modeli raczej powinna po włączeniu tunera wskakiwać na AV z automatu. Ba, nawet mój 14'' Thomson włącza się i wyłącza po włączeniu/wyłączeniu tunera, więc praktycznie nie potrzebny wgl pilot od tv.

Zablokowany