KRUGER & MATZ KM00186

Speakers_XP

KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Speakers_XP »

Tunerek jak w temacie...pojawil sie jakis czas temu na rynku - na pierwszy rzut oka to klon znanego i do tej pory jedynego Twin Tunera URZ0086.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2697

Co do "nowego" modelu, tak sie prezentuje:
Obrazek Obrazek

Tak jak "poprzednik" oparty o platforme ALI - procesorek M3606.

Na szybko przetestowalem to cudo. Wyglad identyczny jak URZ0086, tylko inne logo, pilot tak samo - ma te same kody...najwieksza roznica jest jednak podobna jak miedzy URZ0083 i KM00183 - mianowicie w tunerze K&M zastosowano inna glowice DVB-T - softy nie pasuja zamiennie. I zeby bylo ciekawiej, w tym wypadku na korzysc Kruger&Matz - nowy model KM00186 odbiera juz niewiele gorzej jak moj URZ0083, wiec czulosc glowicy jest na b. przyzwoitym poziomie.
Z roznic jakie jeszcze zauwazylem - czerwona dioda od Standby w koncu nie robi za lampke nocna :D
Pozostala jeszcze niestety jedna wada - znana z poprzednika - tuner nadal jest dosc powolny...

Jezeli mialbym podsumowac tak na szybko ten tuner - sklasyfikowalbym go jako "ulepszony Cabletech URZ0086".
Jezeli komus zalezy na podwojnym tunerze to Kruger bedzie w tym momencie najbardziej rozsadnym.

Pozostale cechy sa wspolne dla modeli URZ0086 i KM00186 - aktualizacje oprogramowania wychodza rownolegle - "naprawiaja" podobne przypadlosci.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2011, o 20:02 przez Speakers_XP, łącznie zmieniany 2 razy.

pufon

Re: Kruger&Matz 00186

Post autor: pufon »

Identycznie to mi on nie wygląda ze względu na lokalizację czujnika blisko portu usb,co
może utrudniać sterowanie pilotem pod pewnym kątem przy wpiętej do portu pamięci.

Speakers_XP

Re: Kruger&Matz 00186

Post autor: Speakers_XP »

Faktycznie - gratuluje spostrzegawczosci...
Ale odleglosci sa bezpieczne - np. czujki IR w Blow 4501HD czy URZ0083 sa jeszcze gorzej/ciasniej osadzone wzgledem USB i nie ma z tym wiekszego problemu...

Tutaj nie powinno to w ogole przeszkadzac...

Ta uwaga potwierdza tez, ze plyta PCB jest troche inna jak w URZ0086...

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger&Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Z poprzednich postów niby wynika że dobrze się stało że odwlekałem zakup Cabletecha aż go zabrakło.
Niestety wpis tylko Speakers(a)_XP, który miał chyba wszystkie tunery i je testował, przydało by się trochę więcej opinii.
Ale dobrze że chociaż jeden bo można dopytać.

Jaką wersje oprogramowania miał ten Twój testowany model Speakers_XP ?

Bo jest poprawka tutaj. Niestety, jak zazwyczaj, instalki powrotnej ( wcześniejszej wersji ) brak. Ja się nie dotykam w takich sytuacjach nauczony doświadczeniem i wymową kultowego tekstu: "jak się nie popieprzy to się nie polepszy".

Może Gutek, skarbnica softu, coś zaradzi. Poszperał bym sam na Gutkowej stronie ale gdzieś mi się link zaszył w czeluściach danych a na szukanie nie mam obecnie czasu.
Podrzućcie przy okazji.

PS
Speakers_XP możesz poprawić symbol w tytule wątku ? KM00186

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Kruger&Matz 00186

Post autor: @GUTEK@ »

Gutek nic nie zaradzi, bo do tych tunerów mam tylko te softy które podesłał Speakers_XP lub były na stronie lechpola, nic więcej nie znalazłem do tych tunerów, zresztą ostatnio nawet za dużo nie szukam po necie softów.
A link do mojej strony jak potrzebujesz to jest w moim profilu.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger&Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Gutek ja doceniam Twój wkład ale nie mogę przejść do porządku dziennego nad niezrozumiałą kaszaną.

Jaki soft podesłał Speakers_XP ? Komu, gdzie, jak, jakie wersje - Nie widzę.
Gutek jeżeli chodzi o Twój profil to to forum nie ustępuje przyjazności odszukiwania użytkowników innym imbecylnym forum - szukanie Gutek czy nawet @Gutek@ przez wyszukiwarkę daje w rezultacie posty bo opcji szukaj usera nie widzę a nawet ajk by było to z doświadczenia z innych imbecylnych forumów ( fur, forów ... ) przypuszczam że znalazło by posty usera. Szukanie w userach daje jedynie ograniczenie do litery początkowej niku użytkownika ( w przypadku Gutka HGW czy G czy @ ) a reszta na piechotę, dodatkowo nie wiem co na swojej stronie zamieścił Lechpol - prawdę mówiąc nic takiego nie znalazłem ale poruszam się po internecie, ze względu na jego logi(sty)kę żmudnie.
Gutek have mercie i sprecyzuj. Jest gdzieś soft wcześniejszy od v106 no i wrzuć link do Twojej strony ( chyba że forum ogranicza chociaż wcześniej chyba widziałem że wrzucałeś i nie pamiętam żeby to było plantowane ) - najlepiej wstaw w jakąś rubrykę która wyświetla się pod avatarem.

Jacobobo1

Re: Kruger&Matz 00186

Post autor: Jacobobo1 »

Kowa1 kliknij przycisk profil pod postem gutka :) I masz stronę . Co do softów to i ja na stronie lechpola i poprzez google nic nie znalazłem .

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Kruger&Matz 00186

Post autor: @GUTEK@ »

Wszystkie softy jakie mam do Cabletecha i Krugera są na mojej stronie. Nic innego nie posiadam.

Speakers_XP

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Speakers_XP »

Kowa1 pisze:Z poprzednich postów niby wynika że dobrze się stało że odwlekałem zakup Cabletecha aż go zabrakło.
Niestety wpis tylko Speakers(a)_XP, który miał chyba wszystkie tunery i je testował, przydało by się trochę więcej opinii.
Ale dobrze że chociaż jeden bo można dopytać.

Jaką wersje oprogramowania miał ten Twój testowany model Speakers_XP ?

Bo jest poprawka tutaj. Niestety, jak zazwyczaj, instalki powrotnej ( wcześniejszej wersji ) brak. Ja się nie dotykam w takich sytuacjach nauczony doświadczeniem i wymową kultowego tekstu: "jak się nie popieprzy to się nie polepszy".

Może Gutek, skarbnica softu, coś zaradzi. Poszperał bym sam na Gutkowej stronie ale gdzieś mi się link zaszył w czeluściach danych a na szukanie nie mam obecnie czasu.
Podrzućcie przy okazji.

PS
Speakers_XP możesz poprawić symbol w tytule wątku ? KM00186
Soft byl podstawowy - starszy jak ten ze strony...sadzac po opisie zmian, warto aktualizowac, ja sie nie podejmowalem bo nie mialem oryginalnego, a tuner byl wypozyczony na szybki test.

Co do tematu watku to byly zawsze literki KM jak klikalem edytuj...cos admini namieszali - ostatecznie musialem je usunac i jeszcze raz dodac, dopiero to pomoglo i chyba jest OK.

Ten tuner to wg mnie kopia URZ0086 z drobnymi poprawkami, o ktorych wspomnialem w pierwszym poscie...reszta przypadlosci bedzie podobna, sam soft wyglada identycznie - zwroccie uwage ze najnowsze wersje do tych tunerow naprawiaja te same bledy.
Ale z tych dwoch to wlasnie Krugera bym wybral, jak chcialbym podwojny tuner...

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: nom »

Właśnie pojawił się w sprzedaży nowy model K&M KM00188:
Informacje ogólne:
-wielojęzyczne menu OSD
-odtwarzanie nagrań (avi, divix, xvid, mkv, vob, mpeg4, rmvb)
-elektroniczny przewodnik po kanałach (EPG)
-odtwarzanie napisów
-telegazeta
-łatwa instalacja
-funkcja automatycznego skanowania kanałów
-słuchanie radia
-lista ulubionych kanałów
-kontrola rodzicielska
-funkcja Timer
-funkcja nagrywania kanału
-LCN
-wymiary : 260x170x38 mm
System:
-procesor SPHE 1500
Funkcje:
-dekoder video: ISO/IEC 13818-2(MPEG-2 video) MP@HL, HP@HL, ISO/IEC 14496-10 MPEG-4, AVC/H.264 HP@L4
-dekoder audio: AAC/AC3/PCM/E-AC3
-format video: 4:3/16:9/AUTO
-rozdzielczosc video: 1080i/1080p, 720p, 576p, 480p, 576i, 480i
Tuner:
-wyjście antenowe RF:IEC FEMALE
-zakres częstotliwości: 174~230MHz (VHF), 470~862MHz (UHF)
-wyjście RF (LOOPTHROUGH)
-korekcja błędów FEC Decoder: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8-demodulator ML5007
-spektrum COFDM: 2k i 8k-pasmo: 6MHz, 7MHz, 8MHz

do kupienia w ME za jeden dziewięć dziewięć (w internecie taniej).
Jakby ktoś miał w domu to proszę o opinię. :-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Chipset Sunplus i odtwarzanie rmvb. Wygląda na klona Media-Techa MT4160 V1. Może być ciekawe rozwiązanie dla osób szukających tunera z odtwarzaniem rmvb.
Proponuje założyć nowy temat, bo to zupełnie inny tuner, albo niech administracja wydzieli posty.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: zygmunt »

A ten Media-Tech MT4160 to na ALI jest ..czy na sun plus ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Sunplus.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger&Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Jacobobo1 pisze:Kowa1 kliknij przycisk profil pod postem gutka :) I masz stronę . Co do softów to i ja na stronie lechpola i poprzez google nic nie znalazłem .
Dzięki nie zauważyłem tego przycisku i szedłem standardową procedurą. Odwołuje kalumnie ciskane na to forum ( ze względu na skrót pod przyciskiem ) pozostawiam kalumienki ( ze względu na nieprzyjazną procedurę podstawową szukania profilu użytkownika ).

Dzisiaj odbieram K&M KM00186 NARESZCIE !!!!

Umęczyłem się po pachy mixmedia, portone ... ( taka ośmiornica - wiele sklepów w internecie o różnych nazwach firma jedna i ta sama ) nie potrafiła dostarczyć, oleole przyjęło zamówienie, nawet mam numer, nie umiało dostarczyć dopiero Baltrade.
No zobaczymy.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Mam, mam podłączony, mam z twardym dyskiem, mam działający ... po kolei.

HW_Module: M3606
HW_Version: MC6245-Ver1.0
SW_Version: 1.0.5
Date: Sep 13 2011

Instrukcja na papierze ( + ) objętość, dokładność, szczegółowość ( - ).
Kabel zasilający 1m zabrakło 20 cm musiałem sztukować, cywilizowany standard sprawdzający się w praktyce to 1,5m ( - ).

Po doświadczeniach z MT i po zaglądnięciu w okienko sensora IR ( montaż typu krzywo prosto byle ostro ) miałem jak najgorsze przeczucia. Po starcie - wyszukiwanie kanałów: Fail, fail, fail ... ( dla mnie fail to bardziej usterka niż brak i nie tylko dla mnie - niemiecki angielski ) pierwsza myśl: No potwierdza się - kaszana.

Szczęśliwie w niemieckim angielskim Not found to Fail.

Działa !!!! Śmiga jak się patrzy, jak się nie patrzy też. Skąd wiem jak nie patrze ? Biorę go na słuch.

Pierwsze co zrobiłem to chwyciłem odwrotnie pilota ( zasugerowałem się znakiem który ma odwrócone K więc chwyciłem tak żeby K było K, odwrócone M które stało się W mi nie przeszkadzało ) i pilot działał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miał jednak momenty czkawki więc chcąc sprawdzić diodę nadawczą przekonałem się że trzymam go do góry nogami.

Nowiuteńka antena kierunkowa 21 segmentów na dobrym kablu ( pełna miedź ) wycyrklowana idealne, bez przeszkód, 24 km od nadajnika na MUX2 100kW wskaźnik ( sygnału / jakości ??? ) pływa generalnie pomiędzy 80 a 90 % ale bywa 67, na MUX3 20kW generalnie 90% w porywach 93 - NIE ROZUMIEM ??????????????
Jakieś sugestie ??

Żadnych problemów z jakością ( pikseloza ), ciągłością ( zamrożenia ), dźwiękiem ( czkawka ) , nagrywaniem ( czytajcie dalej ) - nie rozumiem tych wskazań.

No właśnie nagrywanie.
Dysk WD Caviar blue 500GB 3,5" w stacji dokującej Welland ME-601Q zasilanie zewnętrzne ( taniocha razem 212 zł ).
Kupiłem przy pierwszym spalonym podejściu do DVB-T tunera MT... ( nie będę kopał leżącego ) i użytkowałem w różnych miejscach = podzielone na trzy pierwsze partycje o różnych formatach ( FAT, NTFS ) kupa katalogów i danych.
Tuner widzi wszystkie partycje i katalogi na nich, wybrał domyślnie pierwszą Fat32 232GB wolne 167GB ( dwa trójkąciki czerwony i zielony ) - najprawdopodobniej idzie zmienić ( jakaś opcja DVR Set ) ale nie kombinowałem z obawy przed jakimś błędem z mojej strony i utratą danych ( brak opisu w instrukcji ). Popróbuje jak zabezpieczę dane.

Tyle danych teraz nagrywanie.
Nagrywa dwa kanały z tego samego MUXa i jednocześnie pozwala oglądać trzeci kanał z tego samego MUXa. Oglądany kanał idealnie, nagrane kanały idealnie.

Odtwarzania plików multimedialnych i napisów nie dotykałem.

Jak dotychczas dla mnie BOMBA !!!!!!!!!

Tuner po wyłączeniu zasilania ( nie standby ale odcięcie zasilania ) pamięta wszystkie ustawienia ( no te które dotychczas ustawiłem - nie programowałem nagrywania ) i po włączeniu zewnętrznego zasilania nie wchodzi w standby ale wraca do pokazywania ostatniego używanego kanału nawet jeśli odłączenie zasilania nastąpiło po wcześniejszym wyłączeniu/przełączeniu tunera na standby.

Ciekawostka
Tuner szybciej ( o ok 1,5 do 2 sek ) rozpoczyna pokazywanie ostatnio oglądanego kanału w momencie włączenia po odcięciu zasilania ( przywrócenie zasilania ) niż po włączeniu ze standby ????????


PS
Po 6 godzinach pracy obudowa ciepła 25 stopni C.

-------------Edit

Przy pracującym tunerze i odłączonym z prądu twardym dysku ( dokładniej stacji dokującej z twardym dyskiem ) po podłączeniu napięcia twardy wchodzi hotswapem i zostaje podłączony jako pamięć masowa USB w pełni sprawna i zdolna do nagrywania ( nagrywałem ) rewelacja !!!!

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Sądzę że wykoncypowałem przyczynę która powoduje że MUX o większej sile/mocy nadajnika ma gorsze wskazania ( jakości / sygnału ) od MUX-a o niższej sile/mocy nadajnika.
Tuner ma dwie głowice odbiorcze o różnej klasie ( jakości ) 1 lepszą i 2 gorszą. tuner rozpoczyna wyszukiwanie od najniższej częstotliwości i pierwszą działającą ( tą na której znajduje programy ) przyporządkowuje głowicy pierwszej ( 1 = lepszej ) kolejną działającą częstotliwość ( tą na której znajduje programy ) przyporządkowuje głowicy drugiej ( 2 gorszej ).
W ten sposób w moim przypadku przydzielił głowicę o lepszej jakości ( gł1 ) do MUX-a znalezionego w pierwszej kolejności zgodnie z kolejką wyszukiwania ( od najniższej do najwyższej częstotliwości ) tj. do MUX-a nadawanego na częstotliwości 530000 KHz ( MUX3 o mocy 20 kW ).
A głowicę o gorszej jakości ( gł2 ) przydzielił do MUX-a znalezionego w drugiej kolejności zgodnie z kolejką wyszukiwania ( od najniższej do najwyższej częstotliwości ) tj. do MUX-a nadawanego na częstotliwości 618000 KHz ( MUX2 o mocy 100 kW ).
I tak mimo że MUX2 ma większą moc nadawczą ( 100kW ) to jako przydzielony do gorszej głowicy ( gł2 ) daje w sumie gorszy efekt ( jakości/siły/mocy sygnału ) od MUX3 o niższej mocy nadawczej ( 20 kW ) przydzielonego do lepszej głowicy odbiorczej ( gł1 ).

Ciekawe jak przebiegają te podziały/przydziały w wypadku gdy tuner znajduje więcej MUX-ów na różnych częstotliwościach i czy można te przydziały zmieniać modyfikować, organizować i ręcznie przydzielać - ale to pytanie do dystrybutora/producenta/wsparcia - jesteście tutaj, czytacie, myślicie ??? czy olewacie - sprzedane zarobione a przyszłość na tyle niepewna że szkoda sił by ją kształtować.

Jeśli ten post pokaże brak odpowiedzi ze strony decydentów/dostawców/wspomagania produktu bardzo proszę użytkowników posiadających KM00186 i funkcjonujących w obszarach dających dostęp do wielu ( 3,4 i więcej ) MUX-ów o sprawdzenie koincydencji jakości odbioru pokazywanego przez tuner z jakością ( moc nadajnika / odległość ) nadawanego sygnału.

Nie wiem jaka jest systematyka tunera ale najprawdopodobniej pierwszy znaleziony MUX do głowicy GŁ1, drugi do głowicy GŁ2 , trzeci znaleziony ( zgodnie ze wzrostem częstoliwości ) znów do głowicy GŁ1 i tak na przemian. Przypominam moim zdaniem GŁ1 = pierwsza, lepsza, głowica; GŁ2 druga, gorsza, głowica odbiorcza.

Quqi

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Quqi »

Kowa1 jeśli chodzi o Twój "apel" do przedstawiciela producenta to szczerze wątpię czy doczeka się odpowiedzi - w końcu producent nie ma obowiązku ciągłego przeszukiwania internetu w nadziei, że gdzieś na jakimś forum pojawi się jakieś pytanie na które będzie mógł odpowiedzieć. Dlatego jeśli chciałbyś uzyskać odpowiedź producenta to szybciej chyba będzie zwrócić się do niego bezpośrednio. http://www.krugermatz.pl/module/contact/4

Jak chodzi o meritum sprawy to sam będę przerabiał ten temat w styczniu - zamierzam kupić właśnie ten model dekodera. Jestem 30km od nadajnika Poznań/Śrem który także ma MUXy 100 i 20 kW więc sytuacja dość podobna do Twojej.

Natomiast jak chodzi o "teorię głowic" to podejrzewam że druga jest uruchamiana tylko gdy zachodzi taka potrzeba (czyli jednoczesne nagrywanie jednego kanału i oglądanie innego) - po prostu nie widzę sensu dekodowania wszystkiego naraz dwoma głowicami jednocześnie.

Aktywator

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Aktywator »

Jako że to mój pierwszy post - witam wszystkich serdecznie!

Po pierwsze:
Quqi pisze:jeśli chodzi o Twój "apel" do przedstawiciela producenta to szczerze wątpię czy doczeka się odpowiedzi - w końcu producent nie ma obowiązku ciągłego przeszukiwania internetu w nadziei, że gdzieś na jakimś forum pojawi się jakieś pytanie na które będzie mógł odpowiedzieć.
I to jest wielki błąd firmy Lechpol!

Dziś mam odebrać KM00186, więc pewnie przy okazji podzielę się spostrzeżeniami, natomiast póki co, po części jako humorystyczną ciekawostkę wrzucam wycinek oficjalnej instrukcji do tego tunera, która - moim zdaniem - daje niezbyt dobre wyobrażenie o dystrybutorze i samej "firmie", która w rzeczywistości jest tylko marką (i to nie wiadomo czyją):
Obrazek
BTW - Powyższy obrazek mógłby posłużyć do zabawy "znajdź 10 szczegółów", choć z racji tego, że mamy tu zupełnie inny odbiornik znalazłoby się ich znacznie więcej...

Z tego co widać, zarówno marketing jak i software z firmy Lechpol są niestety partyzanckie.
Mam nadzieję, że jednak software da się poprawić, a instrukcji poza mną nikt nie będzie czytał, żeby wstydu nie było :roll:

Pozdrawiam i Wesołych Świąt Życzę!

Aktywator

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Aktywator »

Witam ponownie!

Zabrałem nowy nabytek ze sobą na wieś - ok. 80km na północny wschód od Krakowa (okolice Buska-Zdroju). W domu na 1. piętrze udało mi się na "bacikowej" antenie pokojowej uzyskać siłę sygnału na kanale 64 z Chorągwicy o sile sygnału ok 55-70%. Momentami się przycinał, ale jakoś dało się oglądać. Zacząłem jednak przestawiać antenę i mając nadzieję na znalezienie nowych kanałów włączyłem ponownie autoszukanie. Niestety niczego już nie znalazł - nawet dotychczas odbieranego CH64, który teraz wskazywał już tylko sygnał na poziomie 0-15%. Wyłączyłem pudełko i po paru godzinach podłączyłem je do telewizora w kuchni na parterze - pięknie znalazł CH64, a po chwili, gdy zasiedliśmy do oglądania zgubił sygnał jak wcześniej...
Czy ktoś wie może, co jest tego przyczyną?

Chciałbym przede wszystkim ustalić, czy można temu zaradzić, np. przestawiając coś w menu, czy po prostu oddać do serwisu...

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Dalsze doświadczenia z KM00186

Teoretycznie tuner daje możliwość nagrywania programów w dwóch formatach TS i MPG.

Tutaj UWAGA !!!
Nazwy i opisy w instrukcjach ( tej papierowej i tej elektronicznej - przynajmniej wersja polska ) istotnie odbiegają od tego co pojawia się na ekranie ( przynajmniej w wersji softwaru "SW_Version: 1.0.5" ) trzeba się wykazać dużą elastycznością interpretacyjną i wyobraźnią by to zebrać do kupy i skumać bluesa.

Pomimo nadludzkiego wysiłku poszukiwawczego ( w manualach ) i interpretacyjnego ( ograniczonego wiedzą i starczymi zdolnościami intelektualnymi ) nie udało mi się rozcyfrować znaczeń okrągłych piktogramów które pojawiają się w okienku informacyjnym kanału:
1) :"-12" - pierwszy od lewej na obrazku zaznaczony czerwoną strzałką
2) " HGW ( nie potrafię rozcyfrować tego symbolu - nie jestem maniakiem TV i oldskulowy { niezły eufemizm znalazłem dla posiadanego weterana CTR } telewizor nie daje mi żadnych szans - może ktoś obluka to na jakimś wypasionym 1920*1080/16:9 i zezna co to jest za symbol bo dla mnie to pomarańczowa rozmazana miazga ) - drugi od lewej na obrazku zaznaczony czerwoną strzałką

Obrazek

EPG
1) O programie który już nadano/minął ( już minutę po zakończeniu emisji ) wiadomości nie znajdziecie - gorsze od telegazety.
Uwaga!!! Jak tylko napisałem powyższe nagle okazało się że działa wstecz !!! Głowę bym dał że wcześniej nie działało, próbowałem kilka razy na różnych kanałach - dobre że znów stestowałem bo wyszedł bym na głupa. Ciekawostka, może to zadziała ( jak o tym napiszę to nagle się pojawi ) i w innych kwestiach -- antycypując zaraz napiszę o ... czytajcie 2).
2) No testuje nadal i kolejna ciekawostka: Jak pierwszy raz wszedłem w EPG na Polsacie ( 16:53 w trakcie trwania filmu "Te święta" potem poprzechodziłem pomiędzy programami ( okazało się że można iść wstecz chociaż za pierwszą próbą nie dawało takiej możliwości ), potem miałem jakieś trudności z powrotem do aktualnie nadawanego programu. próbowałem temu zaradzić wyjściem z EPG ( exit, exit ... do skutku ). Gdy ponownie wybrałem EPG ( przycisk na pilocie EPG ) to mimo że była 17:03 i aktualnie był nadawany ( dalej "leciał" ) film "Te święta 16:35~18:50" to wyświetliło u góry w nagłówku ( czyli jakby aktualnie nadawany program ) "W krzywym zwierciadle: Witaj, Św - 14:45~16:35".

Już nie będę tego rozgryzał - wiem o co chodzi. Badziewność organizacji współczesnego świata jest permanentna i dotyczy wszelkich dziedzin życia a tych cyfrowych szczególnie.

Dygresja ---
Ostatnio moja nowa Nokia zaczęła robić dziwne rzeczy ( mimo że internet, i inne daty/dane, miałem zablokowane, mms też - chyba teoretycznie ) między innymi z rejestrami i książką.
Na tej samej karcie wróciłem do przedpotopowej Nokii na systemie Nokii ... i wszystko wróciło do normalności. Jak się okazało w rozmowie, znajomy ma jeszcze gorsze doświadczenia i doradza powrót do 6310 - chyba Go posłucham.

Chciałem jeszcze coś napisać o funkcjonowaniu : trójkąt w prawo/lewo, dwa trójkąty w -"-, trzy trójkąty -"- ( wejście - czerwony "Czas" w EPG ) ale w obliczu doświadczeń opisanych powyżej odpuszczam i przyjmuje za standard że funkcje tak działają jak w danej chwili działają = należy podchodzić do nich luźno/olewacko i wszystko co nas spotka przyjmować za dobrą monetę. Inaczej zawał, wylew lub co najmniej pulsująca żyła/gula pewna.

I kontynuując myśl - wymiana informacji i opis funkcjonowania tunerów w tej sytuacji wydaje się bezsensowna i niewiarygodna bo HGW co komu, gdzie ( pod jakim nadajnikiem/MUX-em/kanałem ) i jak zadziała.

Jak będę miał jakiś istotne braki wiedzy i skończą mi się możliwości interpretacji i rozumienia to grzecznie zapytam o wasze doświadczenia ( wybaczcie nie będę je brał za pewnik ) ale własnych doświadczeń nie pytany nie będę tu umieszczał bo jak się okazuje ich wartość zbieżna jest z tym co twierdził Połomski, chociaż w innej kwestii:
"A wszystko to pewne tak prawie, jak listek na wietrze, w trawie ślad,
jak latem zerwany w trawie dmuchawiec, gdy zawieje wiatr." .

PS
Aktywator napisz jak można zmieniać ustawienie "bacikowej" anteny.

PS2
Tuner ma ( teoretyczną ) możliwość nagrywania materiału/programu bez "wodotrysków" ( dodatkowe informacje takie jak telegazeta, napisy, program, itp. ) w formacie mpg. Zmiany można dokonać przez ( według instrukcji ): Menu -> Nagrywanie -> Konfiguracja DVR ( w praktyce na OSD - "PVR setting" ) -> [druga opcja do góry] Tryb nagrywania ( w praktyce na OSD - [trzecia opcja od góry] "PS Record" do wyboru : ON/OFF ).

Jest to oszustwo i manipulacja ponieważ:
Polaczki się porwały na MPG4 ( lepszejszy, wspanialszy, z lepszą kompresją - w praktyce wymagający znacznie lepszego sprzętu/hardware-u/&software-u, który potrzebuje oczywiście również więcej energii { zachód cały czas śmiga na mpg2, i o jakieś zmianie/rewolucji jak na razie nie słychać - mierzą siły na zamiary i wydatki na zyski ).
No więc zachodni dystrybutor, przełożony na Polską 7 wodę po kisielu, ( Kruger&Matz.pl ) a przynajmniej nadążający za nim jego wykonawca, oczywiście chiński, idąc w naszą, świetlaną, rzeczywistość zrobił minimum. Dokładnie wiodącym standardem wśród producentów chipsetów/kości/procesorów, a już tym bardziej odpowiedniego oprogramowania systemowego, jest nadal ( ze względu na rozmiar rynku ) mpg2.
Dlatego opcja nagrywania mpg nie jest realizowana ( o czym komunikuje KM00186 przy ustawieniu preferowanego systemu nagrywania na PS - rozszerzenie mpg a nie TS ) dla naszego lokalnego/polskiego systemu ( mpg4 H264 ). Inaczej mówiąc system nagrywania plików w standardzie ( z rozszerzeniem ) mpg jest dokładnie tym samym czym system nagrywania TS ( zrzutem oryginalnego, bez modyfikacji, strumienia nadawczego ) tyle że oryginalny strumień mpg4 ( h264 ) nie jest oznaczany i czytany ( przez większość konwerterów, odtwarzaczy, programów do authoringu DVD, .... ) jako mpg ( standard vob/DVD-owy ) a jako coś odmiennego, yższy poziom mpg/H264. Może Blu-ray'owy ??? Nie nadążam z tą techniką.

Zablokowany