FUNAI LH

bombass

Re: FUNAI LH

Post autor: bombass »

Wysyłka nie była moim pomysłem tylko serwisu Funai.
Rozmawiałem już wiele razy z serwisem - ja dzwoniłem do nich, oni oddzwaniali do mnie i według Funai jedyne wyjście to wysyłka TV do nich.

Szczęście w nieszczęściu w tym, że nic nie muszę załatwiać tzn. nie wiem czym to wyśle bo oni wszystko za mnie załatwiają
(w tygodniu ma ktoś do mnie zadzwonić i umówić się na odbiór TV w dogodnym dla mnie dniu i godzinie)

Mam taki przeczucie, że jestem takim "królikiem doświadczalnym" :)
Tzn. sprawdzą na moim TV w czym tkwi problem, stworzą nowe oprogramowanie i udostępnią reszcie na stronie www (ale to są tylko moje odczucia)

hagi

Re: FUNAI LH

Post autor: hagi »

Witam,

czy udało się już rozwiązać problem? U mnie niestety występuje taki sam efekt z EPG.
Pozdrawiam

bombass

Re: FUNAI LH

Post autor: bombass »

Tydzień temu wysłałem telewizor.
Wiem, że dotarł bo dostałem email potwierdzający ale od tamtego czasu zero wiadomości.
Jutro będę dzwonił i dowiem się w jakiej fazie to wszystko utknęło

bombass

Re: FUNAI LH

Post autor: bombass »

Telewizor wysłany 12.01.2012 czyli ponad 3 tygodnie temu !!
Codziennie jestem zwodzony, że TV zostanie wysłany na następny dzień i ciągle ta sama śpiewka !!

Serwis Funai to KPINA !!

Myślałem, że to na prawdę solidna firma. Od dziś szczerze odradzam każdemu tą markę.

Jutro skontaktuję się z rzecznikiem praw konsumenta może on coś wskóra bo mi już szkoda czasu i pieniędzy na codzienne wydzwanianie.

Będę informował na bieżąco jak toczą się sprawy.
Może jak ktoś to przeczyta to dwa razy się zastanowi zanim kupi TV Funai

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: FUNAI LH

Post autor: qwerty »

Nie tylko funai daje ciała. W innym wątku przedstawiałem problemy z odbiorem tylko na tvp2 i polsacie. Na pewno nie jest winna instalacja antenowa bo u znajomego (ma identyczny model) także są takie same objawy. O ile na polsacie problem jest okazjonalny, to prawie zawsze na panoramie na tvp2.

hagi

Re: FUNAI LH

Post autor: hagi »

A czy Funai nie może udostępnić po prostu starego oprogramowania? Ponoć problemy które występowały na przełomie listopada/grudnia wynikały z niepoprawnego sygnału (już naprawione), więc stary soft powinien wystarczyć... A jeżeli FUNAI będzie miał klientów gdzieś, to proponuje zwracać w sklepie telewizory korzystając z "niezgodności towaru z umową", a za otrzymaną gotówkę kupić sprzęt innej firmy.
Pozdrawiam
Hagi

bombass

Re: FUNAI LH

Post autor: bombass »

Na początku serwis Funai twierdził, że podeśle mi ten stary soft na email i po kłopocie.
Zamiast softu na email dostałem wiadomość, że to jednak nie takie proste i muszę wysłać TV

hagi

Re: FUNAI LH

Post autor: hagi »

Witam,

jako że pracownicy firmy Funai czytają podobno to forum, czy można prosić o jakieś informacje odnośnie omawianego problemu i skąd bierze się opóźnienie w udostępnieniu nowego softu? Na chwilę obecną nie wiemy niestety nic i trudno nazwać to komfortową sytuacją.
Pozdrawiam
Hagi

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: FUNAI LH

Post autor: TomW »

Jestem też posiadaczem Funai. Mnie kłopoty ominęły. Wyjaśniałem to w poprzednich postach. Teraz czytając, jak serwis traktuje klientów, którzy popadli w kłopoty - nie ze swojej przecież winy, jestem oburzony i zniesmaczony postawą serwisu i firmy, którą reprezentuje. Jak bedą wyglądać w przyszłości aktualizacje oprogramowania, aż boje się myśleć. Niewykluczone, że kiedyś znów trzeba będzie wykonać aktualizację i co? Znowu wielka niewiadoma, loteria - uda się, czy kolejne kłopoty. Ta sprawa powinna dać firmie Funai nie tylko do myślenia, ale wymóc na nich, traktowanie swoich klientów w odpowiedni sposób. Jeżeli nie są w stanie zapewnić poprawnego działania sprzętu - zwrot pieniędzy z odpowiednią rekompensatą za kłopoty (o przeprosinach nie wspomnę). Myślę, że mógłby pomóc zbiorowy protest. Pojedynczy petent może być "zbywany", podobnie jak kolega bombass. Reputacja firmy myślę ucierpi po tej wpadce. Można też nagłośnić ją i przestrzec przed tymi odbiornikami. Mam pytanie - czy oprócz tego forum sprawa była gdzieś jeszcze publikowana? Też kiedyś uwierzyłem jak inni w solidność tej marki, zwiedziony ich relamą i tym, że telewizory produkowane są w Polsce. Może to, że w Polsce jest powodem kłopotów. Japońska technologia i polska bylejakość. :!: Pozdrawiam

hagi

Re: FUNAI LH

Post autor: hagi »

bombass pisze:Na początku serwis Funai twierdził, że podeśle mi ten stary soft na email i po kłopocie.
Zamiast softu na email dostałem wiadomość, że to jednak nie takie proste i muszę wysłać TV
Czy wysyłałeś TV do jakiegoś konkretnego serwisu (i z nim prowadzisz korespondencje) czy też do "centrali"?
Pozdrawiam
Hagi

bombass

Re: FUNAI LH

Post autor: bombass »

Na początku kontaktowałem się bezpośrednio z działem serwisu Funai.
Tak jak pisałem wcześniej stwierdzono, że problem nie jest taki błahy jak mogło by się wydawać i TV trzeba wysłać do serwisu.

Po paru dniach skontaktował się ze mną serwis i TV został wysłany (do tego momentu wszystko szło gładko i na prawdę profesjonalnie)

Serwis do którego wysłałem TV mieści się w Kielcach (więc zupełnie w innym miejscu niż firma Funai Polska). Pracownik z którym się kontaktowałem emeilowo i telefonicznie tytułował się "Serwis Centralny Funai"

A teraz paczka wiadomości z ostatniej chwili !
Nie wiem czy to zasługa tych wpisów, czy moich nieustannych telefonów do Funai jak i do Serwisu Funai, czy może zwyczajny zbieg okoliczności... Dzisiaj po 4 tygodniach TV został do mnie odesłany więc jutro powinienem mieć go w domu.

Wiem jedno na pewno - dokładnie obejrzę odbiornik przy kurierze czy nie posiada żadnych zarysowań itp.

Jutro wszystko opiszę (tzn. stan TV, czy problem z EPG został naprawiony i jaką wersję oprogramowania posiada)

hagi

Re: FUNAI LH

Post autor: hagi »

Witam,

na stronie FUNAI pojawił się nowy soft - czyżby naprawiał zgłaszany problem? Próbował ktoś?
Pozdrawiam
Hagi

bombass

Re: FUNAI LH

Post autor: bombass »

Witam

Mój TV powrócił. Nie widać żadnych rys ani uszkodzeń mechanicznych.
Błąd z EPG naprawiony i żadnych błędów nie zauważyłem

Soft dostępny do pobrania na stronie Funai ma dokładnie taki sam numer jak mój.

P.S.
Powinienem dostać jakieś zadośćuczynienie za bycie królikiem doświadczalnym 8-)

hagi

Re: FUNAI LH

Post autor: hagi »

bombass pisze: Błąd z EPG naprawiony i żadnych błędów nie zauważyłem
Dzięki za informacje. Daj znać za kilka dni czy nie zauważyłeś jakichś nowych problemów z softem (wolę dmuchać na zimne po ostatnich przejściach:))
Pozdrawiam
Hagi

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: FUNAI LH

Post autor: TomW »

"Trochę" trwało, ale widzę z tego, że wyszli z twarzą. Też będę śledził wpisy, czy aby na pewno. Pozdrawiam.

P.S. Czy powrócił ten sam wysłany egzemplarz, czy inny, nowy wolny od wad?

bombass

Re: FUNAI LH

Post autor: bombass »

TomW pisze:Czy powrócił ten sam wysłany egzemplarz, czy inny, nowy wolny od wad?
Tak powrócił ten sam egzemplarz który miałem.
Tak jak pisałem wcześnie, żadnych błędów w oprogramowaniu nie widzę.
Kanały DVB-T chodzą płynnie bez przycięć, EPG jest widoczne.

preevy

Re: FUNAI LH

Post autor: preevy »

Mam problem.

Wgrałem poprzedni soft i mam brak EPG. Natomiast przy próbie wgrywania nowego softu wyskakuje komunikat, że ten typ pliku nie jest obsługiwany (czy jakoś tak :) ).
Ktoś się spotkał z takim problemem?

figurec
Posty: 2
Rejestracja: 28 lutego 2012, o 20:34
Odbiornik: Funai LH 850-M26
Instalacja antenowa: antena dookólna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: FUNAI LH

Post autor: figurec »

Kolego preevy. Miałem ten sam problem. Opisałem go do "wsparcia Funai", na drugi dzień przysłali mi na moją skrzynkę nowy soft/ o innym nr identyfikacyjnym/, który bezproblemowo się zainstalował. Pozdrawiam.

deixmen
Posty: 41
Rejestracja: 17 marca 2012, o 23:28
Odbiornik: Funai LH7-M32BB
Instalacja antenowa: PU4F - antena naziemna siatkowa UHF, kanały E21-E69
Nadajnik - obiekt nadawczy: DVB-T - Krosno Sucha Góra

Re: FUNAI LH

Post autor: deixmen »

Witam,Funai LH7-M32BB posiadam od 1.5 roku.
Używany do tej pory do współpracy z dekodrem satelitarnym.Jako ,że nastała sposobność odbioru cyfrowej telewizji naziemnej,postanowiłem w pełni wykorzystać możliwości tv.Podłączyłem więc antenę zewnętrzną i ku mojemu zdziwieniu ,po wyszukiwaniu odbieram 15 kanałow cyfrowych-Mux-1,Mux-2 DVB-T - Krosno Sucha Góra.Sygnał w granicach 90%.Wszystko pięknie ale zaobserwowałem objawy, które tutaj poruszacie tzn:szatkowanie ,zatrzymania obrazu do rastartu tv włącznie.
W związku z tym moje pytanie ,czy z moim TV da radę coś zrobić aby móc normalnie oglądać?
Oczywiście jutro zaraz telefon do serwisu FUNAI.
Proszę o poradę.

latonio

Re: FUNAI LH

Post autor: latonio »

deixmen pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Ja również posiadam taki odbiornik. U mnie szatkowania i resetu nie zaobserwowałem. Wiem, że te modele tv mają słaby tuner i potrzebny jest im silny sygnał.

Zablokowany