FUNAI LH

cynamon

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: cynamon »

Koledzy mam pewien problem z odbiorem mux3 z Suchej Góry na k42, a mianowicie po przełączeniu na dowolny program np. TVP1 zawiesza mi się telewizor zacina się dźwięk i obraz (taka stop klatka) i telewizor się sam wyłącza i po chwili włącza i tak w kółko. Dodam,że na mux2 problem nie występuje odbiór jest ok. Problem pojawił się wczoraj tj. 28.11 TV to funai LH850-M32

mike1234

Problem z MUX-3 w Lublinie (Raabego)

Post autor: mike1234 »

Witam
Zaobserwowałem dziś bardzo dziwne zjawisko. Telewizor Funai, do tej pory wszystko było OK. Odbierane były MUX 2 z Piask i MUX 3 z Raabego. Od wczoraj sygnał MUX 3 z Raabego powoduje zawieszenie się telewizora i jego reboot. Co więcej wcale nie trzeba oglądać programów z MUX 3, wystarczy że jest on dodany. Nie da się nawet wejść do menu, trzeba odłączyć antenę. Odbiór MUX 2 z Piask jest ok, ale gdy zostanie dodany sygnał z Raabego, telewizor rebootuje się nawet przy oglądaniu transmisji z Piask.

Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym ?
Podkreślam, że problem pojawił się wczoraj w godzinach wieczornych.

pozdr.
Michał

Pelek 1

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Pelek 1 »

cynamon pisze:Koledzy mam pewien problem z odbiorem mux3 z Suchej Góry na k42, a mianowicie po przełączeniu na dowolny program np. TVP1 zawiesza mi się telewizor zacina się dźwięk i obraz (taka stop klatka) i telewizor się sam wyłącza i po chwili włącza i tak w kółko. Dodam,że na mux2 problem nie występuje odbiór jest ok. Problem pojawił się wczoraj tj. 28.11 TV to funai LH850-M32
U rodzinki ten sam objaw co u ciebie,ten sam telewizor,tyle że nie odbiera ani mux2 ani mux3,cały czas gdy tylko wyskoczy obraz momentalnie zatnie i obraz i dzwięk i resetuje się.Ciekawo dlaczego czy te telewizory jakieś nie za bardzo udane?

markus12

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: markus12 »

ja również mam problem z odbiorem mux3 z baranówki wczoraj działało a dzisiaj już nie zaraz po pojawieniu się programu obraz i głos zacina sie telewizor ten sam

Awatar użytkownika
czajnik23
Posty: 50
Rejestracja: 30 listopada 2011, o 19:57
Miejscowość: Łosice
Odbiornik: LG 55SM8600
Instalacja antenowa: Antena typu kółko do Junosta na balkonie. Radio DUAL DAB 4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: czajnik23 »

Pragne powitać szanowne grono. Od dn 28.11.2011r występuje problem z odbiorem MUX3 na odbiorniku Funai LH850-M32.Opisywany już efekt zawieszania sie telewizora.Pomiary sygnału MER,BER sa w normie inne odbiorniki dżiełają normalnie.Napisałem dżisiaj do Funai zobaczymy co odpisza.

Awatar użytkownika
czajnik23
Posty: 50
Rejestracja: 30 listopada 2011, o 19:57
Miejscowość: Łosice
Odbiornik: LG 55SM8600
Instalacja antenowa: Antena typu kółko do Junosta na balkonie. Radio DUAL DAB 4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: czajnik23 »

Czytałem wcześniej ten wątek,napisałem aby zasygnalizować problem Funai na MUX3 z Łosic.Telewizorek jest znajomej starszej Pani. Pomiary sygnału w normie podmiana anteny nie pomaga.

Alan

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Alan »

Mam pytanie do kolegi _chris_. Czy uruchomienie w Szczecinie 28-11-2011 internetu mobilnego IPLUS na 900 MHZ, oraz LTE 1500 MHZ może mieć wpływ na odbiór MUXIII na kanale 49, ale na niektórych telewizorach.
Szczególnie chodzi o telewizory FUNAI LH850-M32.
Zdaje sobie sprawę, że pytanie jest dość szerokie w zagadnieniu i nietypowe, ale w dniu włączenia mobilnego internetu wyżej wymienione telewizory na MUXIII zawieszają się i resetują. Działają na MUX-ie trzecim około 10-15 sekund i reset dosłownie w kółko, po resecie znowu jest obraz 10 sekund i reset samoczynny. Wcześniej było O.K
Trzeba wyłączyć antenę i dopiero przełączyć na inny program w innym MUX-ie, bo inaczej się nie da. Wtedy wszystkie programy pracują poprawnie, analog też. Oczywiście oprócz jak pisałem MUXIII
Na dwóch Samsungach tego nie zauważyłem, pracują poprawnie, MUXII, MUXIII oraz niemieckie z kanału 22 i 23.
Pzdr.

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: leszem »

widzę, że nie tylko ja mam problem z MUX3 i odbiornikiem Funai.Mój problem rozpoczął się również 28.11.2011 ale sygnał odbieram z nadajnika Poznań-Śrem. Objawy są identyczne. Wychodzi na to, ze wina leży po stronie nadawcy czyli Emitel zmienił coś w sygnale i te telewizory sobie nie radzą.
Mam nadzieję, że Panowie z Emitela wypowiedza się na ten temat.

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: leszem »

Poznań-Śrem to samo, odbiornik Funai lh840-22m i 19m nie działa MUX3 od 28.11.

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Problem z MUX-3 w Lublinie (Raabego)

Post autor: leszem »

mike1234 pisze:Witam
Zaobserwowałem dziś bardzo dziwne zjawisko. Telewizor Funai, do tej pory wszystko było OK. Odbierane były MUX 2 z Piask i MUX 3 z Raabego. Od wczoraj sygnał MUX 3 z Raabego powoduje zawieszenie się telewizora i jego reboot. Co więcej wcale nie trzeba oglądać programów z MUX 3, wystarczy że jest on dodany. Nie da się nawet wejść do menu, trzeba odłączyć antenę. Odbiór MUX 2 z Piask jest ok, ale gdy zostanie dodany sygnał z Raabego, telewizor rebootuje się nawet przy oglądaniu transmisji z Piask.

Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym ?
Podkreślam, że problem pojawił się wczoraj w godzinach wieczornych.

pozdr.
Michał
U mnie i kilku innych osobach na tym forum identyczny problem. Widzę, że MUX3 został w dniu 28.11. 'skopany" przez Emitel w duzej częsci Polski. Osobiscie odbieram sygnał z nadajnika Poznań-Śrem a tv to Funai. Liczę, ze Panowie z Emitela poprawia to co popsuli i to jak najprędzej.

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: leszem »

Problem wystepuje w róznych czesciach kraju (przynajmniej tyle dowiedzialem sie z tego forum) Dziś pisałem do Funai ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem, napisalem również do Centrum Zarządzania i Nadzoru Sieci Emitela i czekam na ich reakcję. Proponuję aby wszyscy, którzy mają problem z Funai napisali do owego Centrum ( adres w "KONTAKTACH") Też mam ten sam problem i to też od 28.11.

arik92

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: arik92 »

Problem nie jest spowodowany sygnałem antenowym, ale danymi z którymi Funai sobie nie radzi. TVP mogła dokonać jakichś zmian przy multiplekserze (np. związane z EPG), których soft w Funai nie akceptuje. Najlepiej rzeczywiście będzie jeśli ktoś z Emitela się wypowie, albo pisać też do Funai.

Alan

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Alan »

Ja skojarzyłem włączenie internetu mobilnego w Szczecinie z tym problemem, bo ten sam dzień i wiele telewizorów FUNAI padło na MUXIII
Czyli wychodzi na to, że coś zmienili w nadawaniu MUXIII. Gorzej jak, to wejdzie do pozostałych MUX-ów, zgroza.
To nie jest pocieszenie dla mnie, że w pokojach mam Samsungi, które sobie z tym radzą, a Funai-a mam na werandzie i używam rzadko. Oczywiście nie zmniejsza to problemu, no może u mnie. Ale co maja zrobić użytkownicy telewizorów Funai, którzy maja jako główny ten telewizor. Widzę tu grubszą aferę. Telewizory FUNAI w pewnych przypadkach (jak się nie zresetuje) również tracą kolory i rozdzielczość, widać spore pixele, i czy to nie uszkodzi telewizora?
Ciekawi mnie jakie jeszcze modele maja ten sam problem?
Jak ktoś ma, to proszę się odzywać.

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Skoro problem występuje przy odbiorze z różnych lokalizacji nadajników DVB-T i dotyczy tylko tv tej firmy, to proponuje kontakt z lokalnym autoryzowanym serwisem Funai.
Widocznie nastapiła jakaś zmiana w strumieniu danych DVB-T której te tv "nie trawią", może w związku z bliskim startem MUX1 :?:.

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: leszem »

Jak zauważyłem modele z serii LH napewno mają ten problem

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: leszem »

Bartt pisze:Skoro problem występuje przy odbiorze z różnych lokalizacji nadajników DVB-T i dotyczy tylko tv tej firmy, to proponuje kontakt z lokalnym autoryzowanym serwisem Funai.
Widocznie nastapiła jakaś zmiana w strumieniu danych DVB-T której te tv "nie trawią", może w związku z bliskim startem MUX1 :?:.
Wypadało by również aby Panowie z Emitela wypowiedzieli się na ten temat, bo problem istnieje od 28.11. a w "Aktualnościach" oraz na tym forum Emitel milczy.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Problem z MUX-3 w Lublinie (Raabego)

Post autor: yerry »

Sprecyzuj tę dużą część Polski, bo póki co to tylko w Lublinie i tylko na Funaiach. Może czas zapytać producenta co to za siermięgę uskutecznia..?

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Problem z MUX-3 w Lublinie (Raabego)

Post autor: leszem »

Problem występuje tylko na Funaiach w województwach:wielkopolskie, zachodniopomorskie,podkarpackie, lubelskie, mazowieckie. Osoby z tych województw zgłosiły ten sam problem, który wystąpił w tym samym dniu na odbiornikach Funai. Wystarczy przeglądnąć to forum. Niestety Funai z fabryką w Nowej Soli jak narazie nie odbiera telefonów i nie odpisuje na zapytania mailowe związane z tym problemem.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: rablos »

Hmm tez mam funai model 21D-3810 I MUX2 JAKOSC STO PROCENT A MUX3 nielapie a jak ktos tu napisal powinienem

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: leszem »

Dodzwoniłem się dziś do firmy Funai a w zasadzie do ich działu technicznego ( dla potrzebujących tel. 0226072196 lub 93 ). Panowie z Funai już wiedzą o tej przypadłości i analizują problem. O efekty tej analizy mam dzwonić w połowie przyszłego tygodnia.

Zablokowany