WIWA HD-85

rayban46

WIWA HD-85

Post autor: rayban46 »

Witam wszystkich użytkowników tego forum :)
Jestem świeżym użytkownikiem tunera WIWA HD 85 i mam pytanie - czy jest gdzieś dostępny firmware do tego modelu ? Na stronie producenta nie ma żadnej aktualizacji softu, co ciekawe nie ma nawet pliku PDF z instrukcją dla użytkownika.
PS. Czy prawdziwe są pogłoski jakoby hd 85 był okrojoną z wyświetlacza wersją hd 90 :?:

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: Wiwa HD-85

Post autor: #BEAVER# »

Pogłoski są prawdziwe, HD-85 to okrojona wersja HD-90.
Na softy musisz poczekać, albo będą pasować od HD-90.

rayban46

Re: Wiwa HD-85

Post autor: rayban46 »

Niestety, wgrałem do hd-85 najnowszy soft dla hd-90 i skutek jest taki, że tuner nie działa - próba automatycznego wyszukania kanałów kończy się po kilku(!) sekundach komunikatem o zapisaniu ustawień, oczywiście bez żadnego sensownego efektu. Tuner ciągle jest w trybie pierwszego uruchomienia i wraca do menu "Przewodnik instalacji". Próba ręcznego wyszukania stacji na konkretnym kanale też nie skutkuje.
A w ogóle to tuner teraz przedstawia mi się jako HD-90 ;)
Jak znajdę oryginalny soft do HD-85 to może uda się go wgrać, ale gdzie go szukać ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-85

Post autor: @GUTEK@ »

Softu do HD-85 puki co nie ma. Tuner ma dopiero jakieś 2 tygodnie, a ty byś chciał od razu aktualizacje. Pewnie i tak soft w nim był nowszy niż ten od HD-90.

Gdybyś nie był taki napalony na wgrywanie to możnaby najpierw zgrać oryginalny soft z tego tunera, a teraz pozostaje Ci gwarancja, jeśli uwzględnią. Możesz też dzwonić do serwisu Wiwy, może podeślą oryginalny soft, jak tak to wrzuć na forum.

rayban46

Re: WIWA HD-85

Post autor: rayban46 »

Jak zgrać z pudełka soft ? W menu nie ma takiej opcji.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-85

Post autor: qwerty »

Teraz to już za późno na zgrywanie.

rayban46

Re: WIWA HD-85

Post autor: rayban46 »

Wiem, ale na przyszłość może się przyda.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Wiwa HD-85

Post autor: cignacy »

rayban46 pisze:Niestety, wgrałem do hd-85 najnowszy soft dla hd-90 i skutek jest taki, że tuner nie działa - próba automatycznego wyszukania kanałów kończy się po kilku(!) sekundach komunikatem o zapisaniu ustawień, oczywiście bez żadnego sensownego efektu. Tuner ciągle jest w trybie pierwszego uruchomienia i wraca do menu "Przewodnik instalacji". Próba ręcznego wyszukania stacji na konkretnym kanale też nie skutkuje.
A w ogóle to tuner teraz przedstawia mi się jako HD-90 ;)
Jak znajdę oryginalny soft do HD-85 to może uda się go wgrać, ale gdzie go szukać ?
A miałeś jakiś sygnał na oryginalnym sofcie? Możesz być poza zasięgiem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-85

Post autor: @GUTEK@ »

W sumie mnie też dziwi że na sofcie w HD90 nie ma sygnału. Skoro wg Wiwy jest ten sam demodulator, a różnica to tylko brak wyświetlacza (ciekawe tylko czy po prostu jest on tylko nie wlutowany czy również są zmiany w PCB) to powinien soft z 90 działać ok.

rayban46

Re: WIWA HD-85

Post autor: rayban46 »

Przed "upgrade'm" soft (wersja 111116.coś tam dalej czego już nie pamiętam) pokazywał wersję sprzętu 12B. Z softem do HD90 pokazuje wersję sprzętu 1. Wyglada jakby soft nie rozpoznawał
dynamicznie sprzętu tylko miał te informacje zaszyte w sobie, ale tak czy inaczej różnica jest, ciekawe tylko co oznacza.

Awatar użytkownika
romek_xx
Posty: 26
Rejestracja: 14 stycznia 2012, o 16:50
Odbiornik: LE32A550, HD-85
Instalacja antenowa: kablówka MM
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKiN

Re: WIWA HD-85

Post autor: romek_xx »

Mi osobiście bardziej ten model wizualnie pasuje niż HD90. Bajery typu zegarek są zbędne według mnie. Nie potrzebny kolejny po nagrywarce, dekoderze kablówki i budziku zegar w pokoju. Tuner bardziej wykorzystywałbym jako odtwarzacz do filmów albo w pracy (taka praca) a tam i tak po zmianie wyłączałbym go i zegarek nie byłby nigdy ustawiany. No chyba że z sygnału txt sam pobiera informacje i się ustawia.
W temacie softu, kiedyś po źle zaktualizowanym sofcie w kinie domowym przerabiałem ten temat i nie udało mi się niczego zrobić. Spece z Wolumenu twierdzili, że odczytanie ze scalaka zawartości i wgranie jej na drugą kość nie zawsze i w większości przypadków jest nie udane. Nie twierdzę że się to nie uda (zawsze są dwa uda, albo się uda albo się nie uda), ale na pewno nie jest to takie łatwe, choćby z powodu oszczędności i faktu, że obecnie większość pamięci flash jest lutowanych a nie w podstawkach tak jak to kiedyś z BIOSami w komputerach bywało. No chyba że są tutaj spece, co takie rzeczy robią... w takim razie przepraszam. :D

rayban46

Re: WIWA HD-85

Post autor: rayban46 »

To prawda, zegarek, podobnie jak wskaźnik numeru kanału jest na plaster - tylko świeci bez sensu po nocach - dlatego model 85 wydaje się lepszy niż 90, na dodatek tańszy. Dziwne jest tylko traktowanie go po macoszemu na stronie producenta. Brak instrukcji w PDF i jakiejkolwiek informacji o aktualizacji firmware (choćby takiej, że jej jeszcze nie ma) wprowadza tylko zamęt w umyśle szczęśliwego posiadacza tego ustrojstwa. Ściąganie softu ze scalaka z innego egzemplarza raczej nie wchodzi w grę, choćby dlatego, że takowego nie posiadam ;)

Awatar użytkownika
romek_xx
Posty: 26
Rejestracja: 14 stycznia 2012, o 16:50
Odbiornik: LE32A550, HD-85
Instalacja antenowa: kablówka MM
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKiN

Re: WIWA HD-85

Post autor: romek_xx »

Nawet gdybyś posiadał drugi egzemplarz, nie wiadomo czy dałoby się to zrobić i czy byłoby to opłacalne. W kinie domowym o którym pisałem, miałem taką sytuację: Po złej aktualizacji sprzęt był martwy. Miałem ściągnięty ze strony firmowej soft nagrany na cd. Zawiozłem jednemu magikowi, trzymał sprzęt ok. miesiąca i oddał bo nie udało mu się niczego zrobić. Ja jako że byłem zadowolony z tego nie drogiego sprzętu (stał w pokoju dziecka i zupełnie wystarczał jego potrzebom) kupiłem taki sam model w sklepie, skuszony tym, że ewentualnie da się ściągnąć zawartość jednej kości i wgrać na drugą. Znalazłem pana który podjąłby się tego, jednak po rozeznaniu się ze sprzętem, pan określił problem na odlutowaniu obu pamięci i ponownym wlutowaniu. Sam się tego nie chciał podjąć, a koszt zawiezienia do kogoś określił jako nie warty zachodu. Wgranie zawartości z płyty nie wchodziło w rachubę, bo zawartość nie jest wgrywana na zasadzie kopiowania pliku, tylko jest w sprzęcie w jakiś sposób modyfikowana, wypakowana czy inaczej. Skończyło się tym, że uszkodzone kino sprzedałam na allegro.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-85

Post autor: @GUTEK@ »

Sprzęt sprzętowi nierówny. W tych tunerach zgrywanie softu i wgrywanie to żaden problem.
Nawet wylutowanie i zaprogramowanie pamięci nie jest trudne bo jest to 8 nóżkowa SPI.

rayban46

Re: WIWA HD-85

Post autor: rayban46 »

Najprościej byłoby "po bożemu" wgrać właściwy plik .bin. Tylko skąd go wziąć ?
Nie bardzo kalkuluje mi się kupowanie drugiego takiego samego modelu, już wolałbym
mieć coś innego do porównania jakości obrazu, tym bardziej, że z elektroniką mam
niewiele wspólnego i gmerając w bebechach pewnie spowodowałbym tylko jakieś zwarcie ;-) Nawiasem mówiąc, zgodnie z powyższym kupiłem wczoraj tuner Ferguson Ariva T55, który po dwóch godzinach czym prędzej oddałem - obraz przesłany złączem HDMI nie miał nic wspólnego z HD, wyglądał gorzej niż z analogowej kablówki, a sprawdzałem na wszystkich dostępnych w nim standardach 720p, 1080i i 1080p.

rayban46

Re: WIWA HD-85

Post autor: rayban46 »

Informacja z WiWa dla zainteresowanych modelem HD 85 - nowy soft będzie dostępny jakieś za 2-3 tygodnie :-)

telemarek
Posty: 32
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 12:32
Odbiornik: Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: Wiwa An 200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/Warszawa

Re: WIWA HD-85

Post autor: telemarek »

Witam

Na stronie producenta jest instrukcja do wersji " NEW "

http://www.wiwa.info.pl/assets/files/Ma ... %20new.pdf


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-85

Post autor: @GUTEK@ »

Oprócz instrukcji jeszcze by się firmware przydał.
Może trafi się na forum jeszcze jakiś posiadacz tego modelu to się mu podeśle opis do zgrania softu.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-85

Post autor: bogdanzieba »

Obudowa i pilot są identyczne jak w HD-90?

telemarek
Posty: 32
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 12:32
Odbiornik: Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: Wiwa An 200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/Warszawa

Re: WIWA HD-85

Post autor: telemarek »

Witam

Tak, obudowa i pilot są identyczne, tylko 85 nie posiada wyświetlacza.


Pozdrawiam

Zablokowany